Kullanıcı mesaj:Dicayes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Berkaycatak sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Sizi Türkçe Vikipedi'nin Telegram kanalına davet ediyoruz![kaynağı değiştir]


Wikipedia-Telegram.png
Türkçe Vikipedi'nin Telegram Kanalına Davetlisiniz!
İyi günler, iyi Vikiler.
Türkçe Vikipedi'nin genel konularının ele alındığı, vikipedistler arasında daha hızlı iletişimin hedeflenerek kurulduğu Telegram grubuna davetlisiniz.

Grup WMTR gönüllüleri tarafından yönetilmektedir, Wikimedia Vakfı ile bağı bulunmamaktadır. Grupta paylaşılacak her şey sadece bilgi amaçlı olacaktır. Grupta yazılanlar Vikipedi işleyişini hiçbir şekilde bağlamaz, grubun hiçbir resmi işlevi yoktur. Grup içerisindeki tüm konuşmalarda Vikipedi'nin dostane alan politikaları ve tüm genel Vikipedi kuralları geçerlidir. Daha fazla bilgi için Vikipedi:Telegram sayfasına göz atabilirsiniz.

Gruba katılmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
İyi çalışmalar Face-smile.svg ~~~~


Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Vikipedi'ye kazandırdığınız Kolostrofobi EP 3 maddesi için teşekkürler. Bir sorunuz ya da takıldığınız bir yer olursa benimle ya da herhangi bir devriyeyle iletişime geçebilirsiniz. İyi vikiler :) evrifaessamesaj 12.18, 3 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Ağır yazım hataları vardı o yüzden geri aldım şimdi sorun çözülmüş. --Kadirmesaj sayfam 19.23, 4 Haziran 2020 (UTC)

Pekala, siz kişinin yazdılarını geri alırken ben imla kurallarına uygun hale getirip yayınlamıştım. Bir problem olup olmadığını sormak istemiştim. teşekkürler. Paradoksman (MesajKatkılarİstatistikler)

:)[kaynağı değiştir]

Aynı anda geri al tuşuna bastık sanırım :) bu yüzden sizin yaptığınızı tekrar geri aldım :) --Anyela. 19.29, 4 Haziran 2020 (UTC)

Wikipedia azizliği... nasıl olduysa iki kere silmişler. Sürüm kontrolünde geri alırken nasıl olduysa silinmiş içeriği geri aldım. Enteresan bir olaydı düzeltilmesi için rapor etmiştim ki siz müdahale ettiniz. Teşekkürler

 • şimdide aynı anda mesaj attık :D--Anyela. 19.30, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • wikipedia! Kendinize geliniz :D neyse kullanıcı mesajına cevap vermeyi de öğrenmiş oldum, başarabildim mi acabaBu imzasız yazı Paradoksman (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • :D Başardınız başardınız ama bir imzanız eksik :) yukarıdaki A A'nın yanındaki işaretle tıklayarak otomatik imzanızı atabilirsiniz (telefondan bakınca orada pc dede orada mı bilmiyorum) --Anyela. 19.39, 4 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji İş Birliği Daveti[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Dicayes, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 21.23, 7 Haziran 2020 (UTC)Ayrıntılı telif açıklaması

Merhaba,
Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

 • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, permissions-tr@wikimedia.org adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
 • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
 • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var.

Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
Sakhalinio (mesaj - e-posta) 10.03, 9 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba @Sakhalinio bu uyarıyı neden eklediğinizi anlamadım. Şimdiye kadar Wikipedia'ya telif hakkına neden olabilecek hiçbir içerik eklemedim. Az önce wiki commons'dan Müslüm Gürses Albüm kapak fotoğrafını eklediğim için bildirim geldi, benzer fotoğraflar diğer albümlerde bulunuyor. Bir hata yapmış olabilir misiniz? Paradoksman (MesajKatkılarİstatistikler)

Müslüm Gürses Geri Alma[kaynağı değiştir]

Merhaba, değişikliğimi geri almışsınız fakat kaldırdığım bağlantıda hiçbir sayfa yoktu yani doğru bir değişiklik yapmıştım, sizinki gereksiz bir geri alma oldu. Ayrıca şimdi benim değişikliğimi geri alarak eklediğiniz sayfa da bambaşka bir olay. Paramparça (şarkı) Aygün Kazımova isimli kişinin bir şarkısı. Müslüm Gürses ile bağlantısını çözemedim. Saygılarımla. Paradoksman (MesajKatkılarİstatistikler)

 • Merhaba Paradoksman, geri aldığım değişiklikler sizden önce maddeye kaynaksız bilgi girişi yapan kullanıcının değişikliklerine dairdir. Sizin değişiklikleriniz onun üstüne olduğu için geri alınmış oldu. Sizin kaldırdığınız bağlantıyı tekrar kaldırdım. Uyarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. --justinianus 11.41, 9 Haziran 2020 (UTC)

Lütfen kontrol edin, lütfen ...[kaynağı değiştir]

Merhaba Paradoksman, Alireza Kohany'nin wiki'sini başka bir dile (Danimarka) çevirdim, ancak bu gözlemci bu sayfaya geldi ve bu Wikipedia'yı silmek için etiketledi. Bu etiketi nasıl kaldırabilirim? Alireza Kohany yeterli bilgiye sahip Ve Danimarkalı Wikipedia gözlemcisi oradaki sayfasını kaldırdı ve hatta silmek için buraya etiketledi! Lütfen etiketi çıkarabilir misiniz? Bahsettiğiniz güvenilir kaynakları ekledim Siz ve ben birbirimizin kültürünü anlıyoruz, ama kültürleri bizimkinden farklı görünüyor! Bir süpervizörün Wikipedia'dan başka bir dilde başka bir dilde bir sayfayı silmesini istemesi yasal mı? Lütfen kontrol et... https://tr.wikipedia.org/wiki/Alireza_Kohany
allah seni razı olsun... Ekran görüntüsünde kırmızı bir çizgi ile gösterdim; Veri silme konusunda uyaran herkes Türkçe bilmiyor! Lütfen sevgili yazarlar, oy verin; Benim nedenim çok mantıklı; Çünkü dışarıdan böyle insanlar Türk Wikipedia'nın bağımsızlığını ihlal edemez (Ve mantıklı bir sebep olmadan)... Hezareh3vom (mesaj) 17.05, 11 Haziran 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Merhaba Lütfen benimle iletişime geçin omerbskl1@gmail.com Ömer Başkul 11.48, 19 Haziran 2020 (UTC)
@Omerbaskull, kişisel mailinizi buradan paylaşmak yerine kullanıcıya soracağınızı burdan sormanızı tavsiye ederim. --euvonia mesaj 11.50, 19 Haziran 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
merhaba Bende Deveriye atmak istiyorum bana yardım edebilirmisin Ömer Başkul 11.51, 19 Haziran 2020 (UTC)
@Omerbaskull Son değişikliklerden ve devriyelik başvurusundan durumu gördüm. Devriye olmak için daha çok yenisiniz. İşleyişe hakim olmadığınız açık. Devriye olmadan önce beyaz liste olmaya çabalayıp daha fazla tecrübe kazandıktan sonra başvuru yapın. Ayrıca gerekli cevaplar devriyelik başvurusu sayfasında verilmiş, kullanıcıların mesaj sayfasını meşgul etmenize gerek yok. İyi çalışmalar. -Talhaaisk ? 11.55, 19 Haziran 2020 (UTC)

Falcon Freedom 250 silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Falcon Freedom 250) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Falcon Freedom 250 sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 18.26, 19 Haziran 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 176.42.177.205, siz bildirim yaptıktan 0:40:04 saat sonra Vito Genovese tarafından engellendi. Engel açıklaması:#5-Vandalizm: +statik Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --evrifaessa botmesaj 22.16, 20 Haziran 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Huseyincelikkaya, siz bildirim yaptıktan 0:18:02 saat sonra Chansey tarafından engellendi. Engel açıklaması :#1-Küfürlü değişiklik: Gizlenen değişiklik özetinde daha evvel ikaz edilmesine rağmen genel olarak hakaret.. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--evrifaessa botmesaj 09.10, 25 Haziran 2020 (UTC)

Gülay Semercioğlu[kaynağı değiştir]

Merhaba Paradoksman, Başlattığım ve sürdürdüğüm Gülay Semercioğlu maddesine erken ve gereksiz müdahale ederek işimi zorlaştırdınız ve yaptığım düzenlemeleri tekrar tekrar girmek zorunda kaldım. İlke olarak devam eden çalışma uyarısı olan maddelere dokunmamak gerekir. Cem Altınel (mesaj) 11.44, 25 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba @Cem Altınel, madde başlatmanız maddenin sahibi olduğunuz anlamına gelmemektedir. Yaptığım düzenlemelerde kaynak şablonunu ekledim, Wikidata'ya bağladım, dikkatsizce yaptığınız bir düzenleme sonucu bozulan görünümü düzelttim. Ayrıca, zaten birden fazla kişi düzenleme gerçekleştirdiğinde çakışma uyarısı veriyor. Bu uyarının çıktığını sanmıyorum. Ayrıca, müdahale ettiğim görünüme bakarsanız ne kadar düzensiz iş çıkardığınızı görebilirsiniz. Ekteki şablonu incelemenizi isterim. Paradoksman (mesaj) 12.11, 25 Haziran 2020 (UTC)

Değişiklik özeti hk.[kaynağı değiştir]

Şuradaki değişiklik özetiniz dikkatimi çekti. Ne kadar haklı olsanızda VP:N'yi unutmayın. İyi çalışmalar. -Talhaaisk ? 20.59, 26 Haziran 2020 (UTC)

Yeni maddeler[kaynağı değiştir]

Açtığınız çok sayıda biyografi maddesi için teşekkür ederim Vikipedi camiası adına. Yalnız maddelerin diğer dillerdeki Vikipedi sürümlerine de bağlantılarını yaparsanız çok memnun olacağım. Önceki açtıklarınızın hepsine ben o bağlantıları ekledim çünkü. --SplendidSnowLeopardheyyo! 12.40, 27 Haziran 2020 (UTC)

 • Selamlar @SplendidSnowLeopard, sayfa açtığımda ilk işim bağlantı yapmak oluyor, biyografi maddesi pek açmadım sanırım karıştırdınız :) Ayrıca, devriyelik hakkına sahip olmadığım için (sanırım) sayfa onaylanmadan bağlantı yapamıyorum. Ayrıca az önce bağladığınız sayfa benim değil bir başkasının, önceki dediğim gibi, onaylanmadığı için bağlantı yapamadım, saygılarımla Paradoksman (mesaj) 12.43, 27 Haziran 2020 (UTC)

Bir fincan kahve de sizin için![kaynağı değiştir]

Cup-o-coffee-simple.svg Güzel bir imzadan sonra kahvemiz olmazsa olmaz. Afiyet olsun. aniladiguzel (mesaj) 19.35, 27 Haziran 2020 (UTC)
Rica ederim. Hahahah :D --aniladiguzel (mesaj) 19.40, 27 Haziran 2020 (UTC)

İmza![kaynağı değiştir]

Var ya, sonunda buldum imzayı. Seninkinden çaldım biraz ama, helal et hakkını :) (290 harf olmuş, zar zor 255 altına indirdim!) Teşekkürler ;) --єυνσηια / mesaj 01.01, 28 Haziran 2020 (UTC)

 • benimkine benzetmediğiniz sürece istediğinizi yapın lol.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 06.16, 28 Haziran 2020 (UTC)

Devriyelik görevinizde başarılar[kaynağı değiştir]

Selam Paradoksman, Yeni gönüllü devriyelik görevinizde başarılar. Başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları yeniden okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriyeye ya da hizmetli arkadaşlarımdan birine sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız okuyucuya gösterilmeden önce devriyeler tarafından incelenmeyi bekleyen değişiklikleri Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişikliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiniz. Anlamadığınız veya emin olamadığınız değişikliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanı bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler sayfasında işinizi kolaylaştırabilecek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olmazı diyebiliriz.

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni eklenen katkıları da canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program bir değişikliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Ayrıca programda diğer çevrim içi Huggle kullanıcıları ile fikir alışverişi yapabileceğiniz bir chat penceresi de var.

Çok konuştum biliyorum. Haydi kolay gelsin.--Can Je suis là 11.46, 28 Haziran 2020 (UTC)

 • Nasıl zamanladınız bilmiyorum ama az önce bir devriyenin mesajlarından bekleyen değişiklikler sayfasına bakıyordum :D @Can Teşekkürler --pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 11.49, 28 Haziran 2020 (UTC)

Yeni eklediğim madde ile alakalı[kaynağı değiştir]

ILION isimli yeni eklediğim maddenin silineceler listesine alınmasıyla alakalı olarak sebebini anlayamadığım bir şekilde eklediğim an listeye alınmış.Açmak istediğim madde üniversite öğrencileri tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuştur.Halen fikir aşamasında olmasına rağmen özgün bir oluşumdur.Herhangi zararlı bir içerik barındırmamakla beraber yavaş yavaş yeni eklemeler yapılacaktır. ILION MEDIA (mesaj) 07.37, 29 Haziran 2020 (UTC)ILION MEDIA

Merhaba @ILION MEDIA, şu sayfada organizasyonlar ve şirketler için kayda değerlik ölçütlerimiz var, incelemenizi öneririm. Bu ölçütleri sağlamadığınızı düşündüğüm için silinmesi için işaretledim. Hizmetliler değerlendirip işlem yapacaktır. Bu süre zardında maddenin tartışma sayfasında silinmemesi için nedenlerini belirtebilirsiniz. Wikipedia'yı geliştirmeye çalıştığınız için teşekkürler. Saygılarımla --pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 07.41, 29 Haziran 2020 (UTC)

Hızlı mesaj[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Dicayes. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Paradoksman♂'in mesaj sayfasına bakınız.
Mesaj eklendi 20.32, 1 Temmuz 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

Merhaba, kopyala yapıştır yapmıştım ve altına kaynak kopyaladığım siteyi kaynak olarak göstermiştim. Bu da telif hakkı ihlaline giriyormuydu? Yasir ER (mesaj) 20.32, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Merhaba, @Yasir00, evet giriyor. Kendi özgün cümleniz değilse buraya eklemeniz mümkün değil, geliştirme çabanız için teşekkürler. --pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 20.50, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Hızlı mesaj[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Dicayes. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Paradoksman♂'in mesaj sayfasına bakınız.
Mesaj eklendi 20.52, 1 Temmuz 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

Rica ederim ben teşekkür ederim cevabınız için hemen düzeltiyorum Yasir ER (mesaj) 20.52, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Telif hk.[kaynağı değiştir]

 • Merhaba. İlk sürüm kontrolünü onaylamış olduğunuz Nedret Öztan maddesine, şuradan da kontrol edebileceğiniz gibi muhtelif sayıda kaynaktan intihal içerdiği için, telif dolayısıyla hızlı silme etiketi eklenmiş olup aynı madde daha önce de iki kez aynı gerekçeyle silinmiştir. Onaylamış olduğunuz sürümdeki benzerlik değerlerini ise yine buradan görebilirsiniz. Sürüm kontrolü icra ederken vandalizm kadar telif konularında da hassasiyet göstermek oldukça önemli, o nedenle bilgilendirmek istedim. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 08.52, 5 Temmuz 2020 (UTC)
 • Merhaba @Dr. Coal, onaylamadan önce kontrol etmiştim fakat sadece üç cümle gözden kaçmış. (tek tek cümleleri Google üzerinde aratıyorum) %80 oranında özgün olduğunu söyleyebilirim, ek araçlara pek güvenmemek lazım. Çok fazla biyografi olmadığı ve teknik terimler olduğu için özgün değil gibi görünüyor sanırım. Yazar kendi yazsa bile illa ki benzerlikler olabiliyor. @Nurgül Çağlarbaş açıklar diye düşünüyorum. Teşekkürler uyarı için --pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 09.15, 5 Temmuz 2020 (UTC)
 • Merhaba, yazı düzenleme aşamasında yaptığım belge karışıklığı nedeniyle telif konusunda bir hata gerçekleşti, gerekli düzeltmeleri gerçekleştireceğim en kısa sürede. Bu önemli konudaki hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim.Bu imzasız yazı Nurgül Çağlarbaş (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Kara Sevda[kaynağı değiştir]

Merhaba Paradoksman ben dün Kara Sevda dizisi ile ilgili bir bilgi eklemesi yapmıştım o niye kaldirildi bir bilgi verebilirmisin? Bu imzasız yazı Sogut enes (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Merhaba, kaynaksız bilgi eklediğiniz için geri aldım. "Dizinin ilk ismi Düş Bahçesi olarak belirlenmişti yalnız sette çıkan bir tartışma sonucu yönetmen Volkan Kocatürk ekipten ayrılıyor ve yerine Hilal Saral geliyor." --pαrαdσkѕmαn ϟ bi' mesaj? 09.35, 5 Temmuz 2020 (UTC)
Eğer sayfanın geçmişini incelerseniz Paradoksman'in kaynaksız olmasından dolayı geri aldığını görebilirsiniz. ahmetlii  mesaj  katkılar  09.33, 5 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yavru kedi de sizin için![kaynağı değiştir]

Kitten (06) by Ron.jpg

.

Caqry (mesaj) 08.43, 13 Temmuz 2020 (UTC)

Rename[kaynağı değiştir]

Hi! You have been renamed, but please be aware that any additional username changes may not be approved in the future. Cheers! Nadzik (mesaj) 13.26, 13 Temmuz 2020 (UTC)