Kullanıcı mesaj:Beşiktaşlı48/2009 Haziran

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Arşiv
İleti Arşivi

2009
Mart · Mayıs · Haziran · Temmuz · Ağustos · Eylül · Ekim

Portal[kaynağı değiştir]

  • Merhaba. Portal:Kazakistan altsaylarındaki çalışmalarınızı farkettim, öncelikle elinize sağlık. Ancak bir portal açılmadan önce vikipedi:Portal/Teklifler sayfasında oylanması gerekmekte. O zamana kadar kullanıcı altsayfaları olarak bu portalda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Tekrar elinize sağlık, iyi çalışmalar, iyi vikiler--Merube 89msj 10:57, 8 Haziran 2009 (UTC)
  • Kazakistan portalındaki çalışmalarımı bitirdim ve teklifimi sundum. İnşallah portal açılır. Açıldıktan sonra Kazakistan hakkında alt portallarda açmamız gerekli. Örneğin, Astana, Almatı, Baykonur Uzay Üssü, Kazakistan Milli Futbol Takımı,Kazakistan Silahlı Kuvvetleri gibi.Yalnız Türkçe Vikipedi'de Kazakistan Silahlı Kuvvetleri maddesi yok. Ayrıca bu alt portalları açmadan önce bu maddelerin içeriklerini geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.--Beşiktaşlı48 16:52, 8 Haziran 2009 (UTC)
  • Anlayışınız için çok teşekkürler, yalnız bir istek daha tüm altsayfaların da kullanıcı altsayfalarınız haline getirilmesi daha uygun olur. Portal için elinize sağlık, çok iyi bir iş çıkarmışsınız. Alt portallar öyle çok fazla spesifik portalların -hele ki katılımın az olacağı muhtemel bir konuda- açılması ne yazıkki hüsranla sonuçlanıyor çünkü ileride ilgisizlikten kapanıyor bu portallar. Maddelerin gelişmesi için portallardan ziyade vikiprojeler kurmak daha iyi bir çözüm. Portallar daha ziyade var olan maddeleri bir sayfadan daha derli toplu sunma amacını taşıyor. En iyi vikipedi:vikiProje Kazakistan kurup, bu maddelerin kalite ve sayısını geliştirmek. Bu konuda türkçe vikinin çok eksiği var, böyle bir konuyla ilgilendiğiniz için o nedenle ayrıca çok sevindim. Bu arada mesajınızı şans eseri gördüm, mesajlarınızı, mesaj attığınız kullanıcının mesaj sayfasına yazarsanız daha erken cevap alabilirsiniz. Benim mesaj sayfama imzamın üzerinde bulunan msj sekmesine tıkayarak ulaşabilirsiniz. Portal için tekrar elinize sağlık. Sormak istediğiniz konular olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Güzel katkılarınızı sürekli artan bir ivmeyle görebilmek dileğiyle, iyi vikiler, iyi çalışmalar--Merube 89msj 19:44, 8 Haziran 2009 (UTC)
  • Evet evet bende aynı fikirdeyim. Bencede Vikiproje Kazakistan'ı kurmalıyız. Fikirleriniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.--Beşiktaşlı48 19:43, 11 Haziran 2009 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

  • Tekrar merhaba. Yazdığınız mesajı yine şans eseri fark ettim. Mesajlarınızı sadece kendi mesaj sayfanıza değil, ilgili kullanıcının mesaj sayfasına yazarsanız, hem mesaj attığınız kişi rahatça fark eder hem de böylece siz daha erken bir cevap alabilirsiniz. Lütfen mesajlarınızı ilgili kullanıcının mesaj sayfasına yollayınız. Benim mesaj sayfam kullanıcı mesaj:Merube 89, bu sayfadan bana ulaşabilirsiniz.
  • Proje konusunda ise, kazakistan projesini açmadan önce başka vikipedistlerin de ilgi duyup katkı yapacağından emin olun bence, aksi halde proje pek de aktif olmayabilir. Zaten projelere katılım türkçe vikide çok fazla değil, bu nedenle önemli. Belki daha geniş bir kapsamı olan bir proje daha çok katılım olması sağlayabilir. Mesela Orta Asya projesi açılması gibi. Vikiproje:Orta Asya. Diğer vikilerde de örnekleri olan bir proje bu, mesela ing. vikideki şu proje. Ne dersiniz? Bu arada ing. vikideki kazakistan projesi sayfası da bu. İyi vikiler--Merube 89msj 17:40, 12 Haziran 2009 (UTC)
Wikiclassics Owl of Minerva (green).svg
Vikiproje Tarih Davetiyesi


Merhabalar Beşiktaşlı48/2009 Haziran,

Tarih ile ilişkili konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Tarih projesine davetlisiniz. Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkı sağğlayabilir ve işbirliği projesinde pek çok ödül kazanabilirsiniz.Ayrıca üzerinde çalışılan maddeleri ve istek maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Merube 89msj 09:03, 14 Haziran 2009 (UTC)

  • Öncelikle yeni imzanız hayırlı olsun. Kazakistan projesine katılım az olabilir. İnş. öyle olmaz ama böyle bir durumda atıl hale geldiğinde silinmesi gerekebilir. O nedenle başta orta asya projesine dahil etmek daha iyi olabilir. Orta Asya projesi yeteri kadar ilgi gördüğünde dallandırmaya başlanabilir kanaatindeyim. Kazakistan projesi açarken ilgilenebilecek kullanıcılara haber verdiniz mi, belli bir destek olduysa çok iyi. Yoksa Orta Asya projesine katsak ne dersiniz?--Merube 89msj 19:06, 14 Haziran 2009 (UTC)

Kategori[kaynağı değiştir]

Selam. Bu‎ ne? Deneme mi ? Takabeg ileti 20:51, 20 Haziran 2009 (UTC)