Kullanıcı mesaj:Baristoprak

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Tıp konusunda[kaynağı değiştir]

Merhaba Barıştoprak ;-)
Vikipedi'de hoşgeldin...
Tıp'dan bir şey anlıyor musun? (Kornea sen herhalde açtın) Kornea'nın Kategori ihtiyacı var, sanarım Kategori:Göz olabılır. Kategori:Göz'ün kategori için ne olabilir ? Kategori:Duyu Organları ? Ya da hemen Kategori:Anatomi ? Bilgin varsa sevinirim... -- katpatuka

Ansefal = beyin ?[kaynağı değiştir]

Birisi Ansefal makalesi açtı; çift makale olmasın: Ansefal ve Beyin'in anlamı farklı mı, aynı mı? Ansefal herhalde Fransızca'dan geliyor ve orada beyin demekmiş... katpatuka

Resim:Unlem.gif görüntüsüyle ilgili telif sorunu[kaynağı değiştir]

Resim:Unlem.gif görüntüsünü yüklediğiniz için teşekkür ederiz. Eğer telif sahibi belirlenemez ve telif durumu açıklığa kavuşturulamazsa görüntü yakında silinecektir. Wikimedia Foundation, Vikipedi'ye yüklenen görüntüler konusunda telif kanunu dolayısıyla çok duyarlıdır. (bkz. Vikipedi:telif hakları).

Telif, genellikle nesnenin yaratıcısına, yaratıcının işverenine ya da telif hakkına sahip olan en son kişiye aittir. Görüntülerin telif bilgisi genellikle çeşitli şablonlarla belirtilir. Vikipedi'de üç temel lisans vardır: açık içerik, kamu malı ve adil kullanım. Lütfen uygun şablonu Vikipedi:Resim telif etiketleri sayfasında bulun ve {{ŞablonAdı}} görüntü sayfasına yerleştirin. Lütfen yanlış bir şablonu eklemeyin; telif durumuna hangi şablon uyuyorsa onu ekleyin. Kastî olarak yanlış şablon koymanız hoş karşılanmayacaktır.

Yüklediğiniz veya yükleyeceğiniz görüntülerde telif bilgisini belirtmeye lütfen dikkat edin. Bu önemli bilgiden yoksun görüntüler bir süre sonra silinecektir. Bu konudaki sorularınızı Vikipedi:Medya telif soruları sayfasında veya yöneticilere sormaktan çekinmeyin. Teşekkürler ve iyi çalışmalar. --Ugur Basak Bot 21:45, 26 Mayıs 2006 (UTC)

selam[kaynağı değiştir]

Selam barıstoprak ben che.Senden yardım istiyecem.Ben tatile gidiyorum kullanıcı sayfanızda tıp metinleri yazabilir amblemini gördüm.Lütfen adli tıp kurumu ve beyin ve sinir cerrahisi maddesini genişletiniz.Saygılar ve İyi calışmalar.--Che 22:10, 6 Temmuz 2006 (UTC)

Beyin ve sinir cerrahisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar.Kullanıcı sayfanızda tıp metinleri yazabilir diye bir kullanıcı sablonunuz var.Sizi beyin ve sinir cerrahisi maddesinin genişletilmesine davet ediyorum.Babam bir beyin cerrahı olmasına ragmen ben bukadar yazdım.Sizin katkılarınızla sayfanın yararli ale gelecegini umuyorum.Saygılar--Chemsj 18:50, 5 Eylül 2006 (UTC)

Hulusi Behçet[kaynağı değiştir]

Merhaba. Benim Türkçe kötü. Affedersiniz.

Hulusi Behçet kontrolu ve düzeltmesi hoş geldiniz. Teşekkür ederim.

Dünya vatandaşı 21:16, 27 Şubat 2007 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

  • Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Bu sayfanın size yardımcı olacağına inanıyorum. Kısa madde eklememeye özen göstermeli, maddeleri kategorilendirmelisiniz. İyi çalışmalar.  Levent İleti Katkılar   20:20, 8 Kasım 2009 (UTC)

Telif hakkı var kullanmayın[kaynağı değiştir]

Copyright caution-2.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! - M.M.ileti 15:49, 6 Aralık 2009 (UTC)


  • Yeniden merhaba; ilginize teşekkürler. Belirttiğiniz yanlış sayfayı sildim. Ancak böyle eski bir kullanıcımızın bu kadar az katkıda bulunması üzücü. Sizi daha sık görmek istiyoruz, özletmeyin kendinizi Face-smile.svg Sevgiler.  Levent İleti Katkılar   15:52, 6 Aralık 2009 (UTC)
  • Bu arada Metal'in üstteki uyarısını şimdi gördüm, belki biraz daha ayrıntılı açıklamaya ihtiyacınız olur diye alta bir şablon ekliyorum, bir soru ya da sorununuz olursa yazmaktan çekinmeyin.  Levent İleti Katkılar   15:54, 6 Aralık 2009 (UTC)


Uyarı
Ayrıntılı telif açıklaması.

Merhaba,

Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyoruz; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; Creative Commons lisansıyla özgürce alıntı yapılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesi olabilir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Kaynak göstermek tek başına yeterli olamayabiliyor. Fakat! alternatifler var elbet:

  • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, info-tr@wikimedia.org adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
  • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden bir şeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
  • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü hergün yüzlerce hatayı düzelten bir çok vikipedist var.

Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınıza inanıyoruz. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Bildiğimiz her konuda elimizden gelen herşeyi yaparız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi çalışmalar.
 Levent İleti Katkılar   15:54, 6 Aralık 2009 (UTC)
  • Sevgili Barış bey; nedeni açık; üstte belirtilen telif ihlalinizden dolayı geri alınmış. Lütfen ayrıntılı telif açıklamasını okuyun.. Evet her türlü katkıya gereksinimimiz var ama, kurallar dahilinde. Açıklama yukarıda. Kolay gelsin.  Levent İleti Katkılar   16:01, 6 Aralık 2009 (UTC)

The Secret Agent[kaynağı değiştir]

Merhabalar, yazarın sözlerini tırnak içerisinde belirttim. Peki başka bir kaynaktan alıntılamanın başka bir yolu var mı? kullanıcı:baristoprak

Merhabalar, sorunuzun cevabı olarak, gönderdiğim iletilerde ve Levent'in açıklamaları dahilinde yeterli ve gerekli bilgiler mevcut. --M.M.ileti 16:14, 6 Aralık 2009 (UTC)
  • Tam çıkmak üzereydim mesajınızı gördüm. Yanıtlayıp öyle gideyim. Dediğiniz gibi yoruma açık ve tartışmalı görünen yanları olabilir, yine de bu sayfada ayrıntılı olarak birçok açıklama var. Ben yaklaşık 3 yıldır eklediğim 1000'den fazla maddenin hepsini tek tek kendim yazdım. Bazı yerlerde kopyala-yapıştır yaptığım olmuştur; bunlar %20 oranını geçmez, yani alıntı yapılan sayfadan en fazla % 20. Yİne de aklınıza takılan bir şey olursa sorun, ilk aktif olduğumda yanıtlarım :) sevgiler.  Levent İleti Katkılar   16:23, 6 Aralık 2009 (UTC)
Vikipedi sizi özledi!
Sadness.jpg
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik.

Eski temponuz ile devam etmeniz dileğiyle...
Sizi Bekliyoruz!
Şubat 2011