Kullanıcı mesaj:AlexandreManette

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Vikipedi'ye Hoş Geldiniz![kaynağı değiştir]

  Vikipedi'ye hoş geldiniz

  Merhaba AlexandreManette. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

  Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
  Haydi kolay gelsin!

  i.e. msj 05:09, 11 Şubat 2012 (UTC)

  Arz Ederim[kaynağı değiştir]

  Merhaba, [1] maddesine logo eklememe rağmen uzun zamandır onay bekliyor, gereğinin yapılmasını arz eder, iyi günler dilerim. Jelican9 (mesaj) 03:26, 23 Haziran 2016 (UTC)

  Babalık hakları[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, tekrar hoş geldiniz. Katkılarınız için şahsım adına teşekkür ederim. Sayfadaki sil şablonunu kaldırdım. Çünkü çalışma yapmaya başlamışsınız. Ben o halde atılı kalır düşüncesiyle işaretlemiştim. Vikipedi'ye resim yüklemek çok kolaydır aslında. Tek dikkat edilmesi gereken ve en önemli şey telif haklarıdır. İki türlü resim yükleyebilirsiniz. Ya buradan Vikipedi'ye, ya da buradan Commons'a. Commons'a yükleyeceğiniz resimler burada belirtilen türde Adil kullanım resmi olmamalıdır. Bunları yalnızca Türkçe Vikipedi'ye yükleyebilirsiniz. Ayrıca Vikipedi'ye yüklenen Adil Kullanım etiketli dosyalar, yalnızca ilgili ve belirtilen maddesi dışında başka hiç bir yerde kullanılamazlar. Commons ise yalnızca özgün ve genelde kendi çektiğiniz resimleri kabul eder. Commons'a yüklenen dosyalar tüm dillerdeki Vikipedi'lerde rahatlıkla kullanılabilir.--i.e. msj 18:52, 19 Şubat 2012 (UTC)

  Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu diyorsunuz. Peki, denerim. Bozarsak bir şeyleri yardım isteriz artık. Bu imzasız yazı AlexandreManette (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  Muhakkak denemelisiniz. Denemeden öğrenemeyiz. Bir de aslında dediğiniz kanun doğru olsa da, bu durum Vikipedi için pek geçerli değil. Vikipedi sunucuları Amerika'da bulunduğundan dolayı, Amerika Birleşik Devletleri kanunları doğrultusunda maddelerde işlem yapıyoruz. Bunu atlamamak lazım. Her ne kadar yasalarımız Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yasalar ile benzerlik gösterse de, durum bazen farklı hal alabiliyor. Yardım sayfalarına da göz atabilirsiniz. Yardım istediğiniz takdirde, tüm Vikipedistler size yardım etmekten mutluluk duyacaklardır. Emin olun, kolay gelsin.--i.e. msj 18:58, 19 Şubat 2012 (UTC)

  Güzelonlu (mesaj) 14:59, 21 Şubat 2012 (UTC)

  Resim[kaynağı değiştir]

  Merhaba, bunun resimlerini nasıl düzelteceğiz? NiebüllBu imzasız yazı AlexandreManette (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  Merhaba. Öncelikle mesajlarınızın sonuna imza koymanızı rica edeceğim. Hem mesajı kimin attığını görmem hem de size ulaşım açısından kolaylık sağlayacaktır. Esas konuya gelirsek, madde çok fazla uzun olmadığından bir galeri oluşturup, oraya eklemek en mantıklısı gibi gözüküyor. Gerekli değişikliği yaptım. Nasıl yaptığıma bakabilirsiniz. Resimlerden birine de örnek olsun diye altyazı ekledim. Diğerlerine ekleyebilirsiniz isterseniz. Başka bir sorunuz varsa mesaj atabilirsiniz tekrardan. Kolay gelsin.--RapsarEfendim? 14:58, 26 Şubat 2012 (UTC)

  Teşekkürler. Resimleri çok güzel yerleştirmişsiniz. Ben de baktım biraz çözdüm gibi. AlexandreManette 11:00, 28 Şubat 2012 (UTC)

  Rica ederim. Dediğim gibi başka sıkıntınız olursa mesaj atabilirsiniz bana veya başka kullanıcılara. İyi çalışmalar.--RapsarEfendim? 11:02, 28 Şubat 2012 (UTC)


  Kaynak[kaynağı değiştir]

  Merhaba, buradaki kaynaklar neden tam oturmadı. Kopyalayıp yapıştırdım ama. Bir bakar mısınız zamanınız varsa. Yüz nakli AlexandreManette 17:44, 28 Şubat 2012 (UTC)

  • Duzelttim... kaynak sablonlari icinde "title" yazan yerler "başlık" ile degistirilmeli. Saygilar. -- Iggydarsamesaj 17:51, 28 Şubat 2012 (UTC)
  • Merhaba, yüz nakli diye bir madde açmıştım. Türkiye'de yüz nakli şeklinde ismini değiştirmişsiniz. Diğer vikipedilerde yüz nakli şeklinde geçiyor. Madde içinde ülkelere göre başlıklar var. Ben sadece Türkiye kısmını çevirdim ama zamanla diğer kısımlarda eklenecektir diye düşünüyorum. Bence maddenin adı Yüz nakli olarak kalırsa daha güzel olur. Türkiye'de yüz nakli -- AlexandreManette
  merhaba, benim de tercihim maddenin adının ve içeriğinin diğer vikilerde olduğu gibi kalmasıdır. ancak iki cümle dışında tamamı türkiye'ye ayrılmış bir maddeyi böyle genel isimle bırakamayız. genellikle 'zamanla' diyerek bıraktığımız bu tip maddeler ne yazık ki böyle türkiye içerikli, ağırlıklı olarak kalıyor. sizden ricam genel bilgileri de çevirerek maddenin dengesini sağlamanızdır. isim değişikliğini yaparız o zaman. teşekkürler, kolay gelsin. --ki bl 19:25, 3 Mart 2012 (UTC)
  • Tam yazıyordum dediğiniz gibi ama kaynak hatası verdi. Yazdıklarımın bir kısmı şimdi gözükmüyor. Ama değiştire tıklayınca bakıyorum ordalar aslında. -- AlexandreManette
  ben de ona bakıyordum şimdi. siz çalışın, ben bakarım. teşekkürler, kolay gelsin. --ki bl 10:22, 4 Mart 2012 (UTC)

  Okuyunca anladım İngilizce bir kısım kalmış silince düzeldi. Ama kaynak işleri karışık biraz. Mesela Title>Başlık yapınca düzeliyor kaynaklar ama orda daha bir sürü İngilizce terim var onları ne yapmak lazım hiç bilmiyorum. -- AlexandreManette

  dediğim gibi siz çeviriyi yapın, kaynaklara bakarız. canavar vikipedistler burada..:) --ki bl 10:46, 4 Mart 2012 (UTC)

  Merhaba, ben Madonna'nın yeni konser turnesiyle ilgili bir sayfa açmıştım. Ama kayda değer değil diyerek silinmiş. Şimdi tüm o yazdıklarım gitti mi? Bir de ben şimdi burada benzer şekilde açılmış başka konser turlarını da gördüm. Bu konser turnesi medyada da baya yer aldı. Maddelerin, nasıl kayda değer seçildiğini pek anlamadım. Madonna 2012 Dünya Turu -- AlexandreManette

  merhaba, maddeyi silen hizmetli ile iletişime geçebilirsiniz. kolay gelsin. --ki bl 14:23, 10 Mart 2012 (UTC)

  Madonna 2012[kaynağı değiştir]

  Merhaba, ben Madonna'nın yeni konser turnesiyle ilgili bir sayfa açmıştım. Ama kayda değer değil diyerek silinmiş. Şimdi tüm o yazdıklarım gitti mi? Bir de ben şimdi burada benzer şekilde açılmış başka konser turlarını da gördüm. Bu konser turnesi medyada da baya yer aldı. Maddelerin, nasıl kayda değer seçildiğini pek anlamadım. Çünkü diğer Vikipedilerde de bu madde var. Acaba sağ tarafta resim ve bilgiler filan olmadığı için mi silindi. Madonna 2012 Dünya Turu -- AlexandreManette

  Maddeyi şimdilik geri getirdim ancak şu anki hali ansiklopedik değil, daha çok gazete haberine benziyor. Düzeltirseniz kalabilir belki, diğer dillerden tercüme etmeniz kolaylık olabilir.--Khutuckmsj 15:26, 10 Mart 2012 (UTC)

  Madonna World Tour[kaynağı değiştir]

  '''Madonna 2012 Dünya Turu''', şarkıcı [[Madonna]]'nın dünya çapında gerçekleştireceği konserler bütünüdür. Dünya turu 29 Mayıs 2012 tarihinde [[Tel Aviv]] şehrinde başlayacaktır. Toplamda 50 konserin verileceği tur boyunca ziyaret edilecek şehirlerden biri de İstanbul'dur. Konser biletleri bazı ülkelerde satışa çıktı. Bazı ülkelerde ise yakında satışa sunulacak. Madonna bu turnede onikinci stüdyo albümü [[MDNA (albüm)|MDNA]]'yı tanıtmak için Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika kıtalarını gezecektir. Turun Avrupa ayağının ilk konseri İstanbul'daki [[Türk Telekom Arena]]'da verilecek. İstanbul'daki konserin biletleri 4 gün gibi kısa bir sürede tükenmiştir. <ref>[http://www.sabah.com.tr/kultur_sanat/muzik/2012/02/27/madonna-biletleri-tukendi Madonna biletleri tükendi! - Sabah]</ref> == Kaynaklar == {{Kaynakça}} [[en:Madonna World Tour]] [[es:Madonna World Tour]] [[fr:Madonna World Tour]] [[hr:Madonna World Tour]] [[nl:Madonna World Tour]] [[pl:Madonna World Tour]] [[pt:MDNA#Madonna World Tour]] [[fi:Madonnan maailmankiertue 2012]] [[uk:Madonna World Tour]] [[Kategori:Madonna]]

  Madonna World Tour[kaynağı değiştir]

  Değerli vaktinizi ayırıp yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. -- AlexandreManette

  Rica ederim, lafı olmaz :)--RapsarEfendim? 19:05, 10 Mart 2012 (UTC)

  Elektrik direği[kaynağı değiştir]

  Yeni tanıştığım bir köyden insanlara vikipediyi öğretiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler '''MEOGLOBAL''' (mesaj) 16:04, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Babalık hakları[kaynağı değiştir]

  Merhaba babalık hakları isimli bir sayfa açmıştım. Diğer Vikipedilerde de yer alan bir sayfadır. Sayfayı silmişsiniz. Silme gerekçesine baktım. Diyor ki içerik taraflı veya yanlışsa, Türkçe değilse gibi şeyler söyleniyor. Maddede, bu gibi eksikliklerden hiçbiri yoktu. Bir de okuyun denilen kriterlerde madde silinmeden önce kullanıcıya haber verilir diyor. Kimse bana bu madde silenecek düzeltmelisiniz gibisinden bir şey yazmadı. Tam olarak anlamadım bu silme işlemlerini. İyi akşamlar. Alexandre M. 16:15, 10 Nisan 2012 (UTC)

  merhabalar, maddenin silinmiş sürümlerinde, uzunca bir süredir çalışma var etiketi taşıdığı ancak bir çalışma yapılmadığı için, sonrasında sil etiketiyle işaretlendiği göze çarpıyor. sizin sürümünüzü geri getirdim. üzerinde ansiklopedik olması için gereken çalışmaları yapmanız ricasıyla. --M.M.ileti 16:32, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Tabi ilk açtığım madde olduğu için eksikleri çokmuş. Şimdi daha okunabilir hale getirdim. Teşekkür ederim. Alexandre M. 16:48, 10 Nisan 2012 (UTC)

  rica ederim, iyi çalışmalar. --M.M.ileti 17:21, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Kategori[kaynağı değiştir]

  Merhaba, bu kategorileri nasıl buluyorsunuz. Hangisi var hangisi yok diye. Ben kategori ekleyince kırmızı çıkıyor genelde. İyi akşamlar. Alexandre M. 16:40, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Merhaba. İngilizce Vikipedi'deki kategorilerden Türkçe Vikidekilere geçiş yapabilirsiniz. Orada olup da burada yoksa, adım adım üst kategorilere gidebilirsiniz (İngiliz şarkıcılar kategorisi orada var, burada yok diyelim. Bir üst kategori olan "milletlerine göre şarkıcılar" yahut "mesleklerine göre İngilizler" kategorisine gidiniz. Oradan Türkçedeki kategorilere geçiş yapabilirsiniz.). Bunun dışında olmayan kategorileri kendiniz oluşturabilirsiniz benzer kategori adlarına bakarak.--RapsarEfendim? 16:59, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Burada hangi kategorilerin olduğunu görmenin kolay bir yolu var mı peki? Alexandre M. 17:07, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Herhangi bir kategoriyi açıp, oradan geze geze istediğiniz kategoriye gelebilirsiniz. Tüm kategorilerin listelendiği bir sayfa yok bildiğim kadarıyla.--RapsarEfendim? 17:08, 10 Nisan 2012 (UTC)
  • Tartışmaya bilgi vermek adına dahil oluyorum özür dilerim. Buradaki toolverver aracından yazdığınız isim ile ilgili alt kategorilere bakabilirsiniz. Vikipedi'deki tüm kategorileri ise buradaki yardımcı araç vasıtasıyla görebilir ve ctrl+f yaparak tarayıcı sayfasında kategoriyi aratabilirsiniz. Kolay gelsin...--« ί.е. ℳ§₮» 19:36, 10 Nisan 2012 (UTC)
  Unuttum, ayrıca üst bölümde bulunan Tercihlerim'de bulunan Küçük araçlar sekmesinde HotCat adlı eklentiyi yanındaki kutucuğa işaret koyarak aktif hale getirebilir. Böylece daha sonra maddelerde, (düzenle seçili değil, normal görünümdeyken) maddenin altında bulunan + simgesine tıkladığınızda açılan kutucuğa, başladığınız harf veya cümle ile başlayan tüm kategoriler otomatik olarak gelir. Siz sadece tamam dersiniz ve kategori bu maddeye eklenir. Kolay gelsin.--« ί.е. ℳ§₮» 19:40, 10 Nisan 2012 (UTC)
  Madem ben de müsadenizle müdahil olayım. Başka dilden çeviri yapıyorsanız Rapsar'ın belirttiği gibi oradaki kategorilerin olmadı üst kategorilerin intervikilerine, o da olmadı buradaki benzer maddelerin kategorilerine bakmak en mantıklısı. Küçük yazım farklılıklarına takılmamak için de İncelemeelemanının hemen üstte bahsettiği eklentiyi tavsiye ederim. Bu kategori daha önce var mıymış, varsa adı nasılmış tereddütlerine birebir. Bir de tüm kategori ağacını getiren wikimedia linki her ne kadar yararlı olsa da altında son güncelleme tarihi olarak 19 Mayıs 2009 görünüyor. Çok itibar etmeyiniz yani :) Kolaylıklar–h.çağrımsj 21:22, 10 Nisan 2012 (UTC)

  Reklam[kaynağı değiştir]

  Merhaba, bir kullanıcı var reklam linki ekliyor maddelere ayrıca ismi de reklam içeriyor inceleyebilir misiniz, lütfen. bu Alexandre M. 14:56, 10 Nisan 2012 (UTC)

  metal militia engellemiş. teşekkürler. --ki bl 20:39, 10 Nisan 2012 (UTC)
  Yeşil simgeler[kaynağı değiştir]

  Merhaba, sizin bu sayfanızın sağ üst köşesinde yeşil simgeler bulunuyor. Onlar tam olarak nedir? İyi geceler. Alexandre M. 22:06, 13 Nisan 2012 (UTC)

  • Katkıda bulunduğum kaliteli maddeler, altın madalyam, kaliteli maddeye aday gösterdiğim madde; şimdilik. :) Utku Tanrıveremesaj 22:08, 13 Nisan 2012 (UTC)

  Kaliteli madde derken? Nasıl aday gösteriyorsunuz ki. Alexandre M. 22:10, 13 Nisan 2012 (UTC)

  • Şuradan bilgi edinebilirsiniz. İyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 22:17, 13 Nisan 2012 (UTC)
  • Güzel bir uygulamaymış. Bu arada katkılarımı gözden geçirmişsiniz. Çifte teşekkür ederim. Ama Costa Concordia felaketi maddesinde, gemi düzelttiğiniz üzere kruvazör değil benim yazdığım gibi kruvaziyer. Çünkü biri savaş diğeri yolcu gemisi. İlk başta ben de sizin gibi yazıp sonradan fark etmiştim. Alexandre M. 22:31, 13 Nisan 2012 (UTC)
  • Dikkatsizlik yapmışım, düzeltmenizi az önce onayladım, kusuruma bakmayın lütfen. Değişiklikleri mümkün olan en kısa sürede kontrol etmeyi tercih ediyorum; siz de kullanıcı sayfanıza güzel bir liste bırakmışsınız... :) Tekrar iyi çalışmalar, iyi geceler. Utku Tanrıveremesaj 22:48, 13 Nisan 2012 (UTC)

  VikiProje Siyaset'e Davet Edildiniz![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
  İyi günler...
  Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

  ~--~AtakanCanileti 08:41, 18 Haziran 2012 (UTC)

  VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

  Merhaba AlexandreManette!VikiProje Siyaset'e katıldığınız için teşekkürler.Bu ay çok fazla çalışamayacağız.Bazı vikipedist dostler sınava çalışıyor.25 Haziran'a kadar çalışma ne yazıkki olamayacak.Ancak bu sizin veya tüm üyelerin VikiProje Siyaset kapsamında madde açamayacağı anlamına gelmez.Bu süre içinde üye kazandırmak için çalışacağım.Ardından Çalışma Odası'nın işlevi kararlaştırılacak.Çünkü çalışma düzeni belirsiz.Toplu halde tek merkez üzerinde çalışmanın olması düşünülüyor.

  Çalışma Odası'nı bir düzene sokmak gerek.Nasıl bir durum düşünüyorsunuz? Maddeler nasıl sınıflanmalı? Çalışmalar nasıl yapılmalı? Çalışma Odası nasıl işler?...Sizde üyesiniz fikriniz çok önemli.Müsait bir zamanda yorumunuzu yazınız.Çalışma Odası'nın işleyişi ve düzeni hakkında yorum yapmak için buraya bakınız.

  Bu Arada: VikiProje Siyaset'in bir üyesisiniz! Alttaki şablonu kullanmanızı öneririm.Teşekkürler, iyi çalışmalar...

  Society.svg Bu kullanıcı VikiProje Siyaset'in bir üyesidir.


  AtakanCanileti 09:05, 20 Haziran 2012 (UTC)


  Selam![kaynağı değiştir]

  Çalışma Odası hakkında tartışma vardır. Birkaç fikir var. Üye olduğun için sende fikrini söyle ~--~ Cano58ileti 18:33, 5 Temmuz 2012 (UTC)

  Oylama sizi bekliyor[kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Oylama
  İyi günler...
  Siyaset Projesi'nde önemli bir oylama vardır. Oylarınızı belirlemek için TIKLAYIN .Cano58 (mesaj) 11:24, 12 Temmuz 2012 (UTC)

  Ramazan Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    Baklavas.jpg Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun!


  Sevgili vikipedist arkadaşım,

  Ramazan Bayramını kutlarım.

  İyi vikilemeler, sevgiler... ~--~ Cano58ileti 08:41, 28 Eylül 2012 (UTC)

  Ramazan'da Vikipedi'de olamayacağım. Şimdiden bayramını kutlarım! Face-smile.svg

  Zafer Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    Bayrak 01.gif Zafer Bayramınız Kutlu Olsun!


  Sevgili vikipedist arkadaş,

  Zafer Bayramını kutlarım!

  Daha nice bayramlar görmek dileğiyle, ~--~ Cano58ileti 08:41, 27 Ağustos 2012 (UTC)

  Haydi bu ayın işbirliğine![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
  İyi günler...
  VikiProje Siyaset bünyesinde bu ayın iş birliği belirlenmiştir.

  Daha fazla bilgi ve katılım için için TIKLAYIN Cano58 (mesaj) 08:05, 1 Eylül 2012 (UTC)

  Haydi tartışmaya katılın![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Tartışma
  İyi günler...
  VikiProje Siyaset içerisinde önemli bir tartışma başlamıştır. Lütfen fikrinizi ve düşüncelerinizi söyleyiniz..

  Daha fazla bilgi ve katılım için için TIKLAYIN Cano58 (mesaj) 11:43, 5 Eylül 2012 (UTC)

  beyaz liste[kaynağı değiştir]

  merhaba, kullanıcı haklarınız, beyaz listeye dahil olacak şekilde değiştirildi. kolay gelsin. --kibele 20:39, 10 Eylül 2012 (UTC)

  Andy Williams[kaynağı değiştir]

  Merhaba, ben bu Andy Williams maddesinde ölüm yerini de girdim. Ama onu görmedi. Nasıl düzeltilebilir. Teşekkürler. Alexandre M. 23:46, 26 Eylül 2012 (UTC)

  Selamlar AlexandreManette; tamamen büyük harf küçük harf problemi; anahtar olan satır eklemenizde büyük harfle Ölüm yeri: yerine küçük harfle ölüm yeri: yazdım. İyi vikiler~Tarkovsky~ 23:52, 26 Eylül 2012 (UTC)

  Kurban Bayramınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    Gelbvieh.jpg Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!


  Sevgili vikipedist arkadaş,

  Senin ve tüm müslüman aleminin Kurban Bayramını kutlarım, bayramınız kutlu olsun!

  İyi vikiler, sevgiler, ~--~ Cano58ileti 08:41, 23 Ekim 2012 (UTC)

  Destek[kaynağı değiştir]

  Wikibooks-logo-tr-noslogan.svg
  Wikinews-logo-tr.png

  Merhaba AlexandreManette , kardeş projelerimiz olan Vikikitap ve Vikihaber ilgisizlikten dolayı güncelliğini ve dinamikliğini kaybetmektedir. Bu projelerin yeni ve gönüllü kullanıcılara ihtiyacı var.

  Bu projelere de destek vermeniz dileğiyle..

  ---Aguzer#Cx|14|Kasım|2012|14:09|

  200,000 maddemiz kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    Turkish Wikipedia logo candidate for 200.000.png 200,000 maddemiz Kutlu Olsun!


  Sevgili vikipedist arkadaş,

  Vikipedi'nin 200,000 maddeye ulaşması bayramınız kutlu olsun! Bu sayının artması ve daha nice yüzbinler görmemiz dileğiyle

  İyi vikiler, sevgiler! --- Cano58mesaj at |9 Aralık 2012, 12:19 (UTC)|


  Yeni Yılınız kutlu olsun![kaynağı değiştir]

    OperaSydney-Fuegos2006-342289398.jpg Yeni Yılınız Kutlu Olsun!


  Sevgili vikipedist arkadaş,

  Yeni Yılını kutlar, tüm vikipedistler ve Vikipedimiz çin mutlu yıllar dilerim...

  İyi vikiler, sevgiler, --- Cano58mesaj at |30 Aralık 2012, 14:38 (UTC)|

  VikiProje Siyaset ve Signpost[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Signpost bir haber bülteniyle ilgili olarak VikiProje Siyaset'e odaklanmak istiyor. Bu, gösterdiğiniz çabaya dikkat çekmek ve projeye yeni üyeler kazandırmak adına müthiş bir fırsat. Bu konuda bize yardımcı olmak ve birkaç soru yanıtlamak ister misiniz? Öyleyse, yanıtlamaktan hoşnut kalacağınız soruların altına giriş yapabilirsiniz. Sözkonusu sorular birden çok kullanıcı tarafından yanıtlanacağından girişlerinizi imzalamayı unutmayın. Sürece katkıda bulunacağını düşündüğünüz kişilere de lütfen gerekli bilgilendirmeyi yapın. İyi günler. --- Cano58 (mesaj) 11 Nisan 2013, 08.27 (UTC)

  Teşekkür[kaynağı değiştir]

  Yıldızınız için teşekkür ederim. İyi vikilemeler dilerim. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 19:01, 17 Haziran 2013 (UTC)

  Yardım[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Monobook örgesini kullanıyorsanız sol altta "Bağlantı ekle" adlı bir seçenek göreceksiniz. Buna tıklayıp bağlantılı sayfayı yazarsanız (örn. İngilizce Vikipedi'deki ilgili sayfa) Vikiveri'de gerekli düzenleme otomatik olarak yapılacaktır. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 10:42, 23 Haziran 2013 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
  Hukuk alanındaki çalışmalarınız sebebiyle bu ödüle hak kazandınız. Başarılarınızın devamını dilerim efendim. Fikir Mühendisi (mesaj) 08:28, 28 Haziran 2013 (UTC)

  gezi parkı sansürü oylama hakkında[kaynağı değiştir]

  merhabalar, sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünüp 2013_Taksim_Gezi_Parkı_protestolarında_Türk_basınının_uyguladığı_sansür maddesindeki oylamada oyunuzu kalsın olarka değiştirebilmek için ikna amacıyla size ve birkaç kişiye bu mesajı yazıyorum. aşağıdaki linkler yabancı basında türkiye'de uygulanan sansür hakkındadır. (bazı linkler direk sansür hakkında, bazıları ise yazı içinde değiniyor.) bu nedenle madde KD'dir ve ayrı bir maddeyi hak etmektedir bence. içeriği hep beraber geliştirebiliriz ileride.


  ayrıca aşağıdaki son mesajımın bir bölümünü de lütfen okuyunuz: ne yazıkki burada da belli bir zihniyete sahip insanların manipülasyona kalkıştığını gördüm (lubunya ve eğitmen). yazık, çok yazık. benim mesajım gerçek iyi niyetliler için. açın ingilizce occupy wall street maddesine bakın. http://en.wikipedia.org/wiki/Occupy_Wall_Street allta şablonda occupy sydney vs. diye şehirlerin bile ayrı maddeleri var. bir kronoloji var: http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Occupy_Wall_Street bazı olayların ayrı maddeleri var. 15 October 2011 global protests gibi. hatta Occupy Comics, Occupy Movement hand signals gibi maddeler bile var. benzer şekilde türkiye'deki olaylar içinde ana madde olup buradan Ana madde: Gezi parkı oalylarında İstanbul'daki olaylar, Gezi parkı oalylarında Ankara'daki olaylar, Gezi parkı oalylarında rezil medyanın uyguladığı sansür, Gezi Parkı olaylarının popüler kültüre etkileri gibi ana maddeler açılmalı ve burada ayrıntılı bilgiler yer almalı. bir de şablon oluşturulmalı, occupy wall street gibi.Humanistinsan (mesaj) 15:53, 28 Haziran 2013 (UTC)

  Temizlik Takımı[kaynağı değiştir]

  Dediğiniz üzere eski arkadaşları biraz araştırdığımda birkaç kişi haricinde ekibin genel olarak aktif üyeliklerini bıraktıklarını yani uzun süredir vikipediye girmediklerini fark ettim. Ancak aktif olan birkaç arkadaşa da mesaj atıcam en kısa sürede. Peki, sizin fikirleriniz nedir Temizlik Takımı hakkında, yararlı bir takım olacağını düşünüyor musunuz? İyi Günler!--Talha Çakırileti 11:26, 30 Haziran 2013 (UTC)

  Birkaç gündür gerek Türkçe gerek İngilizce wikipediasındaki arkadaşlarla konuşuyorum ve sizi de kısaca bilgilendireyim. TeTa'nın İngilizce wikipedisinde inaktif olduğunu görünce aslında çok şaşırdım. Ancak biraz araştırdıktan sonra aslında onların Wikipedia:Cleanup takımına sahip olduklarımı gördüm ve onlar da bana bu sebeple TeTa'nın aktifliğini kaybettiklerini söylediler. Ancak şunu unutmayalım ki bizde böyle bir takım yok yani temizlik için hiçbir ekip yok. Onlar ayrıca bizleri ciddi şekilde desteklediler ve bu takımın öneminden bahsettiler. Türkçe'den ise Kibele ve Rapsardan destek aldık şimdi birkaç kişi ile daha da görüşme yapacağım. Kısaca durum bu. İnşallah ekibi kurar ve işler bir hale getirebiliriz. İngilizce vikipedisindeki Cleanup için buraya bakabilirsiniz : http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Cleanup

  --Talha Çakırileti 09:31, 1 Temmuz 2013 (UTC)

  SAS oylamaları[kaynağı değiştir]

  Evet, bir kullanıcının oy kullanabilmesi için ilgili oylamanın başlangıç tarihi itibariyle en az 150 değişikliği bulunmalı. Toolserver'da istatistiksel araçlar var, ancak zaman zaman çalışmayabiliyorlar. --Superyetkinileti 16:37, 2 Temmuz 2013 (UTC)

  Merhabalar, kulak misafiri oldum da; VP:HIZBİL işinizi görecektir. :) İyi çalışmalar.. --Garbino ileti 20:25, 2 Temmuz 2013 (UTC)
  Yıldızınız için teşekkürler, iyi çalışmalar.. --Garbino ileti 10:34, 3 Temmuz 2013 (UTC)

  SAS[kaynağı değiştir]

  Dostum benim yorum yazarken ille de silinsin veya ille de kalsın gibi bir amacım yok. Fikir alış verişi yapmak için yazıyorum. Orada onlarca insan fikir belirtiyor. Sen kafanı yorma zaten etkisiz elemansın gibi bir yorum gelince üzülüyorum. Gerry Conlon hakkında seyiri güzel bir film var. Dostuluğumuza dayanarak vaktin olursa izlemeni tavsiye ederim. imdb Alexandre M. 17:44, 3 Temmuz 2013 (UTC)

  Anlıyorum, sadece örnek istemiştim... Sana etkisiz eleman demek istemedim, genel olarak artık gelen oyların ve mevcut silinsin oylarının durumu değiştirmeyeceğini düşündüğümden öyle yazdım. Ters şeyler yazdığım için kusura bakma, özür dilerim. Yazarken farkında olamayabiliyorum zaman zaman. Gösterdiğin filmin konusu ilgimi çekiyor, ancak filmlerle aram (çok) kötü ve izleyemiyorum pek. Gene de önerin için teşekkürler. Sevgiler. --Vitruvian (mesaj) 14:42, 4 Temmuz 2013 (UTC)
  Anlıyorum, teşekkürler sağduyun için :) Alexandre M. 15:40, 4 Temmuz 2013 (UTC)
  :) Bir de Alexandre, kullanıcı sayfanda gördüğüm kadarıyla Afganistan'da afyon üretimi maddesi tarafınca açılmış ve muhtemelen ilgileniyorsundur. Maddede geçen bir cümlede şöyle diyor: "Afyon üretimi 2001 senesinde başlayan ABD işgalinden sonra artmıştır." Şunu söylemem gerek, cümle eğer biraz detaylandırılmazsa tam olarak anlaşılmayacaktır. 2001'de büyük darbe alan Taliban'ın çiftçileri haşhaş ekmeye teşvik ettiğine dair bilgiler mevcut. Taliban'ın 2001 sonrası bu konudaki politika değişikliğinin ardında, kontrolü altında olan bölgelerde haşhaş eken köylülerden ve uyuşturucu üreticilerinden aldığı haraç olduğu belirtiliyor. Şuradaki haberde değiniliyor konuya. Belki artışın sebeplerinin daha iyi anlaşılması için maddeye detaylandırmak istersin diye vermiş oldum linki. Kolay gelsin. --Vitruvian (mesaj) 20:04, 4 Temmuz 2013 (UTC)

  Hazrec[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Daha yeni oluşturduğum daha doğrusu oluşturmaya çalıştığım Şu madde ile ilgili acelenizi doğrusu anlayamadım. Çalışmamı tamamlamam için müsaade buyurur musunuz, lütfen?--Eğitmenmahmut msj 21:05, 5 Temmuz 2013 (UTC)

  Kusura bakmayın. Ben maddede değişiklik yaptığımda çalışma şablonu yoktu. Daha sonra gördüm şablon eklediğinizi. Alexandre M. 00:58, 6 Temmuz 2013 (UTC)
  Rica ederim, önemli değil :) Maddenin tartışma sayfasında diğer hususlarda açıklama yaptım. Bilginize. İyi çalışmalar..--Eğitmenmahmut msj 12:16, 6 Temmuz 2013 (UTC)

  Sevgili AlexandreManette[kaynağı değiştir]

  • İyi temennileriniz için teşekkür ediyorum, ayrıca bilgilendirdiğiniz ve önem verdiğiniz için de. Aslında (kesinlikle) taraflar-arası savaştan yana değilim, kalp kırmadan ve olabildiğince yalın bir biçimde bilgi paylaşımı ve düzenleme gayretindeyim. Umarım herkes bu çabayı gösterir. Uyardığınız için sağolun, istediğiniz gibi mesajı sayfanıza aktardım ve sizede kolaylıklar diliyorum. Sevgi ve saygılarımla. --OrjinS 04:29, 6 Temmuz 2013 (UTC)

  Devriyelik[kaynağı değiştir]

  Devriyelik yetkiniz etkinleştirilmiştir. Katkılarınızın artarak sürmesi dileğiyle. İyi çalışmalar.. --Garbino ileti 15:28, 6 Temmuz 2013 (UTC)

  Devriyelik yetkisi almanızı kutlar, kolaylıklar dilerim. (Ayrıca yıldız için de teşekkürler :))--Eğitmenmahmut msj 20:03, 6 Temmuz 2013 (UTC)

  Cevap[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Birisi video olmak üzere iki adet kaynak vererek eklediğim bilgiyi çıkarmanıza üzüldüm. Redhack'in hiçbir ispatı olmayan Ddos saldırıları ekleniyorda hacklendiğine dair video'lu kanıt olan bilgi neden eklenmiyor. Bilgileri tekrar ekliyorum. Güzel günler dilerim. MakulDüşünce (mesaj) 08:57, 9 Temmuz 2013 (UTC)

  Alakanız için teşekkür ederim. Tartışma sayfasına yazmış olduğum içeriği sizinle paylaştım. Telkin ettiğiniz hususların farkındayım. Güzel günler dilerim.

  Yıldız[kaynağı değiştir]

  Yıldız için çok teşekkürler Manette :))) Katkılarımın beğenildiğini görmek mutluluk veriyor bana :) İyi çalışmalar. - Seyit mesaj 17:06, 9 Temmuz 2013 (UTC)

  Temizlik Takımı[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Birkaç gündür rahatsızlığımdan dolayı Temizlik Takımı ile ilgilenmeye vaktim olmadı. Gördüğüm kadarıyla seçilecek her takım üyesi için oylamanın yapılması, katılımın az olmasından dolayı şuan için zor gözüküyor. Bu sebeple ben de sizi takım üyesi olarak ekledim, umarım yanlış yapmamışımdır. Ayrıca Direktörlüğe şuan için gerek duymadım. Bence yapmamız gereken en önemli şey Buradaki birikmeyi azaltmak. Birkaç gündür bekleyen değişiklikleri 600e indirmeye çalıştım ancak bu sabah 800e çıktığını gördüm. Sizin fikirleriniz de tabi ki çok önemli. İyi Günler, Kolay Gelsin! --Talha Çakırileti 12:56, 10 Temmuz 2013 (UTC)

  Teşekkürler. Ben de en kısa sürede başlamanın doğru olacağına inanıyorum. Dediğiniz gibi düzenlenmesi gereken sayfalardan işe başlamakta fayda var. Ancak, sizce nasıl bir yol izlenmeli? Herkes kafasına göre mi çalışmalı yoksa bir liste oluşturup bunu Temizlik Takımının sayfasında paylaşmalı mıyız? Bu arada Direktifliği al derken siz benim direktör olarak mı kalmamı istiyorsunuz, orayı tam anlayamadım :D Kolay Gelsin!--Talha Çakırileti 22:14, 10 Temmuz 2013 (UTC)
  Peki, ben de şöyle bir sayfa açtım Temizlik Takımında: Şöyle bir sayfa. İsterseniz oradaki listeye madde ekleyerek işe başlayabiliriz, hem bu şekilde derli doplu olursa diğer arkadaşlar da daha rahat yardım edebilirler. Listeye birlikte güzel bir şekilde doldurabiliriz bence. Kolay Gelsin! --Talha Çakırileti 14:37, 11 Temmuz 2013 (UTC)

  Hz.Muhammed[kaynağı değiştir]

  • Merhaba, Hz.Muhammed maddesinin girişine İslam dininin son peygamberi olarak yazmak daha doğru olur. Zaten aşağı paragrafta da Dini, politik ve askeri lider olarak öncülüğünü yaptığı İslam dini günümüzün en büyük ve en etkili dinlerinden birisidir. diye devam etmektedir. İyi çalışmalar. J.M.P Jumpeax ye yaz 21:31, 12 Temmuz 2013 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
  teşekkürler... Boyalikus (mesaj) 22:37, 12 Temmuz 2013 (UTC)

  Muhammed[kaynağı değiştir]

  Merhaba Eğitmen, seninde bildiğin üzere Muhammed başlığı için beraber bir çalışma yürütüyoruz. Yaptığın şu ve [şu] düzeltmeler hakkında bir şey söyleyeceğim. Not olarak sayfa altında geçecek o çevirilmemiş İngilizce metinde Muhammed'in peygamber olduğuna inanmayan kendi peygamberlerini ortaya çıkarmış iki müslüman gruptan bahsediyor. O yüzden içeriklerin çıkarılmasını doğru bulmuyorum. Mesela bu, bu ve bu değişikliklerde de iç bağlantı kayırmaca var:) Eğer seçkin madde seçilmesini istiyorsak Muhammed'in askeri hayatı, İslam'da İsa veya Son Peygamber gibi maddelerinde açılması gerekiyor. İngilizce Vikipedi'de bu maddelerde fazlasıyla içerik var. Katkılarının devamını dilerim. Alexandre M. 06:01, 16 Temmuz 2013 (UTC)

  • Merhaba Alexandre M. İslâm dini peygamberi Muhammed'i anlatan Muhammed maddesine birlikte kişisel olarak katkı sağlamaktayız, bu vesile ile emeğiniz için teşekkürü çalışma sonuna bırakmıştım, şimdiden teşekkür ederim :) Bildirdiğin konuları maddeler halinde açıklarsam sanırım daha iyi olur:
  1. Şuradaki değişikliği yapmamdaki sebep, değişiklik özetinde de belirttiğim gibi " Erişilemeyen bağlantılar içeren 'ref.notu' olmasından dolayı idi.(Söz konusu değişikliğime konu notun Bkz.<ref>{{Cite quran|33|40|style=ns}}</ref><ref group="n">Not all Muslims believe Muhammad was the last prophet. For example, the Ahmadiyya Muslim Community considers Mirza Ghulam Ahmad to be a prophet as well. The Nation of Islam considers Elijah Muhammad to be a prophet (source: African American Religious Leaders - Page 76, Jim Haskins, Kathleen Benson - 2008). United Submitters International consider Rashad Khalifa to be a prophet. (source: Miniatures: Views of Islamic and Middle Eastern Politics - Page 98, Daniel Pipes - 2004) ("Finality of Prophethood | Hadhrat Muhammad (PUBH) the Last Prophet". Ahmadiyya Muslim Community. 29 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. )</ref> ) kimin tarafından eklendiğine bakmadım, sizin ilgilendiğinizi bilseydim değişiklik öncesi sizi bu konudan mutlaka haberdar ederdim. Kaldı ki, içerikte yer alan ifadede (yukarıda sizin de Türkçe olarak belirttiğiniz gibi) Muhammed'in peygamber olduğuna inanmayan kendi peygamberlerini ortaya çıkarmış iki müslüman gruptan bahsediliyor. Bu not kendi içinde zaten tezat. Dolayısıyla VP:D yönüyle KD değil. Çünkü Müslüman, İslâm , İslâm peygamberi Muhammed kavramları birbirleriyle tezatlık oluşturmayan, birbirlerini inkâr etmeyen aksine doğrulayan, bir bütünlük arz eden kavramlardır. Bu sebeple hem içeriğindeki bağlantıların erişilemez türden oluşu ve hem de KD açısından da doğrulanamazlık özelliğe sahip içeriğin çıkarılmasına yönelik yapılan işlem doğrudur, endişeye gerek yoktur :)
  2. ŞU değişikliğime iki gerekçe esas oluşturuyor. Birincisi, bilindiği üzere madde KMA olarak ŞURADA görüşülmekte. Eleştirel görüşler arasında büyük fotoğrafı tamamlayacak parçaların "kırmızı" olmaları nedeniyle ifadesi de bulunmaktadır. Yaptığım iç bağ düzenlemesinin nedenleri arasında Şu görüntüyü gidermekte vardı. Bu bağlarla doğrudan ulaşılacak madde olmadığı için zaten kırmızı olarak duruyorlar malum. Bu maddeleri açmaya gerek olduğunu da şahsen düşünmüyorum. Benim bağlantı verdiğim içeriklerde zaten bu konular işlenmiş. Meselâ: "İslamda Adem" olarak oluşturduğunuz iç bağlantı, bu adda bir madde olmadığı için "kırmızı" gözüküyordu. İç bağı " Âdem " maddesine ulaşılabilecek halde düzenledim. Ama "İslâmda Adem" içeriğine doğrudan bağ oluşturmak istiyorsanız madde alt başlık olan bu kısma da erişim sağlanabilecek düzenleme yapmak mümkün. Diğerleri içinde aynı yöntem söz konusu İslâmda Nuh , İsâm'da İbrahim , İslâm'da Musa.İsterseniz söz konusu kısımları bu şekilde düzenleyebilirsiniz, takdir sizin. Yine " Muhammed'in askeri kariyeri " şeklinde oluşturulan ifadeyi de hem kırmızılığı gidermek ve hem de sıralanan özellikler arasındaki bu ifadenin anlaşılmasını sağlayacak içeriklere bağ oluşturdum. (askeri lider). Burada da bir önceki açıklamamda ifade ettiklerimi söylemek mümkün. Ayrı bir maddeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten ilgili maddede çalışıyoruz. Bir alt başlık açılarak konu işlenebilir. "İslâm öncesi Arabistan" ifadesi için oluşturduğunuz bağı da aynı düşünceyle Suudi Arabistan için kullandım. Çünkü bu bu maddenin "Tarihçe" bölümünde konu kısmen işlenmiş. Yeniden madde oluşturmak yerine Tarihçe alt başlığının içeriği daha da genişletilebilir veya bu başlığın altında yeni bir alt başlık açılabilir diye düşünüyorum (Şayet bunda da ısrarlı iseniz:) ) Dilerim mesajınızdaki " değişikliklerde iç bağlantı kayırmaca " yönündeki endişenizi buraya kadar yaptığım açıklamalarımla giderebilmiş; sizde, TBA çerçevesinde çalışıyor olduğum kanaatini uyandırabilmişimdir :)
  3. İngilizce Vikipedi de olan maddelerden elbette ki yararlanacağız. İçerik hazırlama konusundaki politika ve yönergelerin açık olduğu malum. Özellikle dinî konularla ilgili hazırlanacak maddeler hakkında Kaynak konusundaki politikamıza uygun olan Dinle ilgili materyaller söz konusu olduğunda, ilahiyat ile ilgilenen alimlerin yayınladığı materyaller güvenilir olarak kabul edilirler. Bunu yaparken de özellikle Kabul görmüş üçüncü şahıslar ve uzmanlar tarafından incelenmiş, öncelikle Türkçe kaynakları tercih etmeliyiz.

  Özetle: Çalışmakta olduğumuz Muhammed madde sayfasını tamamlamamız gerekiyor. Madde de yer alan "kırmızılıklar" ın giderilmesine yönelik ivedi açılıp tamamlanması gereken maddeler var öncelikle onları halletmek gerektiğini düşünüyorum. Ben de size kolaylıklar diliyorum, iyi çalışmalar..--Eğitmenmahmut msj 14:51, 16 Temmuz 2013 (UTC)

  P.S: Mesajı Muhammed maddesinin tartışma sayfasına da yararlı olacağı düşüncesi ile aktarıyorum. Bilginize.

  -[kaynağı değiştir]

  • Yanlış anlaşılıyorum. Sadece rica ettim. Ayrıca şunu demek istiyorum ki vikipedi taraflı, İslam ve ilgili maddelere saldıran kullanıcılar elini kolunu sallayarak vikipedide halâ daha dolaşıyor :) İşte bunu engellemek için uğraşıyorum ve daha sonra İslamhobi ırkçılığı ile suçlanıyorum. Halbuki dinimizde ırkçılık yoktur. Örneğin Yahudilik bir ırk dini iken İslam bütün insanlığı kucaklayan ilahi rahmet dinidir. Neyse vikipedi politikalarının dışına çıkıyorum yine :) Ayrıca nezaketinizden dolayı teşekkür ederim. Yararlı katkılarınızın sürmesi dileğiyle. Hayırlı Ramazanlar.. J.M.P Jumpeax ye yaz 00:07, 19 Temmuz 2013 (UTC)

  4 Minutes[kaynağı değiştir]

  Selamlar. İlgili adaylık sayfasında belirttiğin noktalar düzeltildi denmiş. Bir kontrol edebilir misin?--RapsarEfendim? 23:17, 4 Ağustos 2013 (UTC)

  Bayram kutlaması[kaynağı değiştir]

  Mübarek Ramazan Bayramınızı en iyi dileklerimle tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı Bayramlar..--Eğitmenmahmut msj 18:18, 8 Ağustos 2013 (UTC)

  Özgür Suriye Ordusu[kaynağı değiştir]

  Özgür Suriye Ordusu Lütfen kontrol eder misin tartışma sayfasınada yazdım ama ne cevap geldi ne değişiklik.

  Sizi özledik AlexandreManette![kaynağı değiştir]

  AlexandreManette, Vikipedi sizi özledi!
  Wikipedia mini globe handheld.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik!

  Eski temponuzla, aramıza yeniden dönmeniz dileğiyle,
  Sizi Bekliyoruz!


  En samimi ve içten sevgilerle, Mavrikantmsj 09:18, 19 Aralık 2014 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  Sayın AlexandreManette, öncelikle ödül için çoook çok teşekkür ederim. Ve uzun bir aradan sonra geri geldiğiniz içinde hoşgeldiniz. Yanlız ben küçük bir hile yapıyorum Face-grin.svg. Saat dilimi olarak Türkiye için her ne kadar gece ise de ben Türkiye'den +8 saat ileride yaşamaktayım. O nedenle aslında yerel saat ile şu anda bizde gündüz. Tekrardan çok teşekkür ederim ve size iyi vikiler dilerim. Fenerli1978Buyrun beniiiim? 04:50, 4 Mart 2015 (UTC)

  Tebrikler[kaynağı değiştir]

  Başarılı geçen oylamanı tebrik ediyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Soğukkanlılığını her daim koruman ve hizmetliliği bir mevki olarak görmemen dileğiyle. Alexandre M. 20:15, 4 Mart 2015 (UTC)

  Teşekkürler. Hizmetliliği bir mevki gibi görmeyiz zaten. --Uğurkentmesaj 14:00, 5 Mart 2015 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, AlexandreManette
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 00:58, 15 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Bitki morfolojisi[kaynağı değiştir]

  Merhaba AlexandreManette. Bitki morfolojisi ve Bitkilerde büyüme sayfası tek başlık altında birleştirildi. Çalışmalarına devam etmen dileğiyle. İyi vikiler. --Ömer Berkaymesaj 20:27, 15 Mart 2015 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Verdiğiniz yıldız için ve seçkin içerik adaylıklarıyla ilgilendiğiniz için teşekkürler. Sizin tarafınızdan ve diğer kullanıcılar tarafından takdir edilmek tek ödülümüz. Uzun bir aradan sonra sizi tekrar Vikipedi'de görmek çok güzel. İyi günler.--B.S.R.F. 💬 05:44, 16 Mart 2015 (UTC)

  Kullanıcı sayfasına yapılan mesaj[kaynağı değiştir]

  Merhaba Manette, Zayn Malik'i değiştiren kişinin mesaj sayfasına değil, kullanıcı sayfasına yapmışsınız.--Talipakyuz19 mesaj atın 20:54, 28 Mart 2015 (UTC)

  Evet farkettim.--Talipakyuz19 mesaj atın 20:56, 28 Mart 2015 (UTC)
  Size de güzel akşamlar.--Talipakyuz19 mesaj atın 20:59, 28 Mart 2015 (UTC)

  AWB[kaynağı değiştir]

  Programda bir hata yokmuş. General_fixes#Tagger (Tagger) sayfasında nasıl çalıştığı yazıyor. 3ten az link varsa ekliyor. Tekrar kontrol ettiğinde 2 den fazla ise kaldırıyor. Diğer bütün yaptığı otomatik işlemler ve ayrıntılı açıklamaları sayfada yazıyor. İyi Vikiler. --Mavrikantmsj 16:16, 15 Nisan 2015 (UTC)

  Enerji santrali bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

  Tekrar deneyebilir misiniz? --Mavrikantmsj 17:40, 24 Nisan 2015 (UTC)

  [2] göstermiyor. Yer parametresine yazınca girdiyi göremiyorum. Bir de bunun {{{yapım_başlangıcı|}}} şeklinde yazıldığında girdi yapılmamış parametreleri göstermemesi gerekiyor. Aksine her şeyi gösteriyor. Çözemedim. Mavrikant Alexandre M. 20:47, 24 Nisan 2015 (UTC)
  Senin açtığın yeni sayfa {{#switch:{{uc:{{{durumu|}}}}} parametresi ile ilgili olmalı. Alexandre M. 20:48, 24 Nisan 2015 (UTC)

  Etiketleme[kaynağı değiştir]

  [3] bu sayfadan mı etiketleme yapılıyor. Eğer öyleyse bir tek ingilizce madde örneklerini gösteriyor. Türkçesi yok mu? Alexandre M. 19:32, 21 Mayıs 2015 (UTC)

  Etiketleme için Vikipedi:Etiketleme sayfasını kullanabilirsiniz. Kodu aktifleştirmek için aşağıdaki kodu m:Special:MyPage/global.js sayfasına eklemeniz yeterli olacaktır. -- Bilinen Bir Beyaz Kedi çi? 14:23, 25 Mayıs 2015 (UTC)
  // Wiki-Labels [[Dosya:User:EpochFail/WikiLabels.js]]
  mw.loader.load( '//labels.wmflabs.org/gadget/loader.js' );
  

  Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

  Selamlar AlexandreManette. Seçkin içerikle ilgili çalışmalar yapan bir kullanıcı olmanız nedeniyle sizden devam eden seçkin içerik adaylıkları/incelemeleri hakkında yorum/değerlendirme yapmanızı rica ediyorum. Adaylıkların en eskisi 13 aylık, incelemelerin en eskisi ise 16 aylık. İyi günler.--B.S.R.F. 💬 08:35, 6 Temmuz 2015 (UTC)

  B.S.R.F., kimi adaylıklara isteğiniz doğrultusunda değerlendirmeler yaptım. Aksayan VP işlerine yardımcı olabildiysem ne mutlu. Alexandre M. 20:03, 6 Temmuz 2015 (UTC)

  Millî İstihbarat Teşkilatı sayfası hakkında[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Millî İstihbarat Teşkilatı maddesinde yaptığım değişikliği geri almışsınız. Küçük bir değişiklikti. Mim Mim Grubu ana maddesine gönderme yapmıştım. Acaba onay bekleyen bir değişiklik vardı, ben ondan sonra yapmıştım değişikliği, acaba siz onu geri aldınız benimki de mi onunla birlikte geri alınmış oldu? Şu an bütün değişiklikler gözden geçirilmiş olduğuna göre yine apayım mı o değişikliği? Vikipedi'de çok yeniyim, hata yapmak istemiyorum. İyi günler. Sultan Galiyev (mesaj) 11:13, 8 Ağustos 2015 (UTC)

  Selam Sultan Galiyev, tekrar ekleyebilir misiniz? Çünkü sürüm kontrolü uygulamasında birikme olduğu için bu maddede 9 değişikliği aynı anda geri almışım. Arada sizinki de kaçmış. Sormadan rahatlıkla değişiklik yapabilirsiniz. Katkılarınızın devamını dilerim. Alexandre M. 19:30, 8 Ağustos 2015 (UTC)
  Teşekkürler Alexandre M.. Çok kritik bir katkı değildi. Silinmesinin çok önemi de yoktu. Sadece usulü ve işleyişi kavramak için sormuştum. Ekliyorum tekrar. İyi Vikiler.Sultan Galiyev (mesaj) 22:27, 8 Ağustos 2015 (UTC)
  Sultan Galiyev, malum alt başlıkla senin verdiğin iç bağlantı aynı değil ya, oradan karışıklık çıktı. Aslında başlığın da senin verdiğin iç bağlantı linkindeki gibi olması gerekiyor. Çünkü yaygın kullanımı Mim Mim Grubu şeklinde. Usul ve işleyiş konusu şöyle. Sürüm kontrolü, vandalizmi kabaca önleme amacıyla kullanılıyor. Herhangi bir bilginin doğruluğunu kanıtlama veya vandalizmi tamamen önleme gibi sorumlulukları yok. İlk uygulamaya koyulduğunda böyle denilmiş. Tabi her kullanıcının bakış açısı farklı olabilir. Bazı editörler daha titiz davranabilir. İyi vikiler. Alexandre M. 04:56, 9 Ağustos 2015 (UTC)

  Kerbela (Oyun) Seçkin madde adaylığı hk.[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  Daha önce fikirlerinizi paylaşarak destek olduğunuz seçkin madde adayı olan Kerbela (Oyun) maddesini görüşlerinizi dikkate alarak tekrar düzenledim. Yeni düzenlemelere göre tekrar değerlendirirseniz sevinirim.

  Teşekkürler, Frock~trwiki (mesaj) 20:28, 11 Ağustos 2015 (UTC)

  Roket motoru Şablon hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Emin olmak için sormak istiyorum. Şablon:Roket motoru bilgi kutusu bu şablonun Başlık ile yazı arasında boşluk bırakıyor demişsiniz. Örneğin bu sayfada Kestrel_(roket_motoru) Başlık olan Kestrel (roket motoru) ile ilk paragrafın başlangıcı arasındaki boşluktan mı bahsediyorsunuz? Şablonun kodunu inceliyorum. En kısa sürede çözüm bulmaya çalışacağım. Uyarınız için teşekkürler. --guyver 15:17, 13 Ağustos 2015 (UTC)

  Şablonu düzenledim. anlamadığım bir şekilde bazı bilgilere ait kod kısımları 1 ya da 2 satır boşluğun makale başına eklenmesine sebep oluyor. Bazı bölümleri birleştirdim. Ara başlıklardan birisi gidince sorun şimdilik çözüldü. Uyarı için tekrar teşekkürler. İyi günler --guyver 15:59, 13 Ağustos 2015 (UTC)

  Teşekkür[kaynağı değiştir]

  Teşekkür için teşekkürler.: ) Lmattdavidsmithl (mesaj) 21:56, 23 Ağustos 2015 (UTC)

  Help[kaynağı değiştir]

  Do you please make page ? Sahne Hane The Ekselans (mesaj) 14:59, 29 Eylül 2015 (UTC)

  Uyarı[kaynağı değiştir]

  Merhaba sayın Manette. Şurada benim yaptığım kaynaklı değişikliği geri almışsınız. Lütfen kendiniz yalnışı düzeltiniz. Saygıyla !--Asparux Xan Bulqar (mesaj) 04:10, 30 Eylül 2015 (UTC)

  Asparux Xan Bulqar tekrar ekleyebilirsiniz. Özet düştüğüm gibi sadece büyük çapta resim değişikliğini reddettim. Sürüm kontrolü uzun süre yapılmadığı ve aksadığı için sizin değişikliğinizde reddedilmiş. İngilizce Vikipedi'de 30-32 milyon yazılmış.Alexandre M. 14:08, 30 Eylül 2015 (UTC)
  Kürtlerin nüfusu abartılıyor tüm vikilerde ama mesele o değil. Sizden rica ediyordum çünki değişikliği geriye siz almışdınız. İtirazınız olmadığına göre kendim de değişikliği yeniden geri alıyorum. Anlaşdığımız için teşekkür ederim. Saygıyla !--Asparux Xan Bulqar (mesaj) 02:35, 1 Ekim 2015 (UTC)

  Mesaj[kaynağı değiştir]

  Merhaba [4] mesajımı çıkardığınızı gördüm. Yanlışlıkla geri aldığınız sanıyorum. Alexandre M. 13:45, 18 Ekim 2015 (UTC)

  Yanlışlıkla olmuş. Bilgisayarım garantide, cep telefonunun dokunmatik ekranı nadir de olsa yanlışlığa neden oluyor kusura bakmayın. --KediÇobanı🐈 14:25, 18 Ekim 2015 (UTC)
  Evet KediÇobanı, bazen dokunmatikler sıkıntı oluyor. Kısa sürede bilgisayarınıza kavuşursunuz umarım. Alexandre M. 14:34, 18 Ekim 2015 (UTC)
  Teşekkür ederim Alexandre M.. --KediÇobanı🐈 05:50, 19 Ekim 2015 (UTC)

  Lenin eserlerini meydana getirme[kaynağı değiştir]

  Merhabalar AlexandreManette.

  Bu mesajı konu ile ilgili gördüğüm herkese atmayı istedim. Lenin şablonunda ve Lenin bibliyografyasında bulunan eksik eserlerin tamamlanması için biraz emek harcanması gerekmekte. Bunun için daha önce iş birliği proje sayfasına öneride de bulunmuştum. Buradaki arşivi oluşturabilirsek çok mükemmel bir işin ortaya çıkacağından eminim. Var olan "kırmızı" maddelerin içeriğini doldurabilirsek daha çok makale eklemeyi planlamaktayım. Ardından şablona da bir dizayn verebiliriz, fakat bu sonraki iş.

  Herhangi bir makaleyi oluşturmak için diğer oluşturulan makale maddelerini referans şablon olarak alabilir ve içeriğini doldurabiliriz.

  Kısacası şu an bu konuda yardım gerekli. Bu konuda yardım, emek ve özveri aramaktayım. Ne dersiniz, kolektif emekle bir şeyler ortaya çıkarabilir miyiz?

  Ayrıca ikinci olarak Marksizm-Leninizm maddesine epey emek vererek kaliteli bir hale getirdim ve bu maddenin Kaliteli maddeler statüsüne kavuşabilmesi için aday gösterdim. Maddeye katkılarınızı ve kaliteli olabilmesi için görüşlerinizi beklemekteyim. --Ahmet Turhan (mesaj) 04:11, 27 Ekim 2015 (UTC)

  Ahmet Turhan kapsamlı ve güzel bir çalışmanız var. Maalesef Vikipedi'ye pek zaman ayıramadığım için kendi çalışmalarım yarım kalmış durumda. Ancak arada girip bir iki sürüm kontrolü yapabiliyorum. Belki her makalenin maddesini açmak zorunda kalmayabilirsiniz. Çünkü kısa yazılar ve makaleler kısmı kayda değerlik kriterlerini karşılamadığı için silinebilir. Belki önemliler dışında kalanları mavi bağlantı yerine siyah bırakmak isteyebilirsiniz. Alexandre M. 16:37, 27 Ekim 2015 (UTC)
  Öneriniz için çok teşekkür ederim, eğer mümkünse ufak katkılarınızı görmek isterim. Bu konuy useçme sebebim ise aslında bilimsel atıf konusu. Lenin'in tüm eserleri hala tüm dünyada bir sürü bilimseef atıf almakta ve her birinin önemi bu yüzden yüksek olduğunu düşünmekteyim.--Ahmet Turhan (mesaj) 17:37, 27 Ekim 2015 (UTC)

  Yossi Cohen[kaynağı değiştir]

  Merhaba Orwellianist sizin verdiğiniz kaynaklarda ve diğer Türkçe kaynaklarda isim Kohen şeklinde değil Cohen şeklinde yer alıyor. Sanırım dikkatinizden kaçmış. Bir de YİB gibi şablonları kullanırken {{kopyala:YİB}} tarzı bir kullanım doğru olanı. Böylece içeriği direkt kopyalıyor. Verimli çalışmalar. Alexandre M. 02:40, 8 Aralık 2015 (UTC)

  YİB şablonuyla ilgili bilgi için teşekkürler. Madde adıyla ilgili görüşünüzü tartışma sayfasına yazarsanız orada konuşalım.--Orwellianist (mesaj) 02:41, 8 Aralık 2015 (UTC)
  Şablon ile alakalı olarak, direkt şablonu kullanmak yerine kopyala kullanımını tercih etmenizin sebebi nedir? Eğer Vikipedi'de böyle bir konsensüs varsa Şablon:YİB'nin dokümantasyonuna ekleyeceğim diğer kullanıcıların da haberdar olması için, ancak bu konuda bilgiye ulaşamadım. Bu konunun konuşulduğu tartışma sayfasına ya da açıklayıcı Vikipedi sayfasına bağlantı verebilirseniz memnun olurum.--Orwellianist (mesaj) 03:24, 8 Aralık 2015 (UTC)
  Kullanıcı mesaj:Orwellianist bir iki yaşayan insan biyografisini kontrol ettim. Senin yaptığın gibi kullanılıyor. Yanılmıyorsam kopyala olayı sadece kullanıcı uyarı ve hoşgeldin şablonlarında kullanılıyor. Alexandre M. 03:28, 8 Aralık 2015 (UTC)

  Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

  Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
  Uyarınız için teşekkür ederim.Gözden kaçmış,o kaynaği ve diğerlerini tekrar ayrıntılı düzeltiyorum.Ayrica bir sorum olacak.Gutiler maddesi ekledim.Ayrintili ve bence seçkin madde adayıdır.Ancak,benim dişimda kimse bu maddeyi bulamiyor ve direkt Mitanni'lere yönlendiriyor.Sebebi ne olabilir? Aamir Khan Lepzerrin (mesaj) 11:41, 8 Aralık 2015 (UTC)
  Teşekkürler Kullanıcı:Aamir Khan Lepzerrin, maddenin son onaylanmış sürümü [5] Mitanni maddesine yönlendirilmiş. Sizin henüz devriye yetkiniz olmadığı için yaptığınız değişiklikler direkt gözükmüyor. Bu yüzden olmalı. Bu arada, o maddeye eklediğiniz içerikte telif hakkı ihlali var onaylanmama ihtimali yüksek. Kopyala yapıştır yerine kendi cümlelerinizi kullanırsanız bu tür durumları rahatlıkla aşarsınız. Alexandre M. 13:03, 8 Aralık 2015 (UTC)

  Mahmut Ustaosmanoglu[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Mahmut Hoca'nin sitesinde ona hitap edilen iki diger ismi Mahmut Efendi ve Efendi Hazretleri kaldirmisisniz, sebep olarav VP:İslam vermissiniz. Ancak bu konuda VP:İslam'i yanlis uygulamis olabilirsiniz. Adama hitap sekli gercekten budur, onu yuceltmek icin verilen bir unvan degildir. Bilgilerinize. -Yozer1 (mesaj) 13:24, 6 Ocak 2016 (UTC)

  Merhaba Kullanıcı:Yozer1, tartışma sayfasında maddenin tarafsızlığını nasıl giderebileceğimiz hakkında bir tartışma var. Bu tartışmaya katılabilirsin. Efendi, hazretleri, (c.c), (s.a.v) gibi övgü içeren sıfatların VP:TBA'ya aykırı olduğu için kullanılmıyor. Vikipedi'de genel işleyiş bu. Ustaosmanoğlu'na özel bir durum değil. Birincil kaynaklar (kişiye yakın) bu şekilde doğruluyor olabilir. Fakat ikincil ve üçüncül (tarafsız) kaynaklar kişiye hazretleri veya efendi demiyor. Saygılar. Alexandre M. 22:03, 6 Ocak 2016 (UTC)

  Asıl ben size teşekkür ederim.[kaynağı değiştir]

  Vandalizmi bildirmeyi bir görev bilirim. İlerde oluştuğunda ilk işim sizinle iletişime geçmek olacak yeniden.

  Saygılar,

  ZeynepAlemdar (mesaj) 20:16, 15 Ocak 2016 (UTC)

  Osmanli Sehzadeler yabanci hristiyan ismi var[kaynağı değiştir]

  Bakarmisin: Sehzade cengiz nazim vefat etti: http://www.milliyet.com.tr/sehzade-cengiz-nazim-osmanoglu-abd-de-istanbul-yerelhaber-1070953/

  ve yeni sehzade dogdu: http://www.palo.com.tr/a/osmanl%C4%B1-hanedan%C4%B1na-yeni-%C3%BCye-430236

  Sehzade Roland Selim ve ogullari Sehzade Rene ile Daniel, onun Anneler Avusturiyali. Ikinci Abdülahmidin 4. kusak torunlar. Sehzade Mahmud Francisin Annesi kökenli Ingliz.

  Hristyan ismiler varmis, sorun yok, Bu sehzadelerin anneler yabancidir, sürgün zamaninda dogmus, ama sehzade roland selim, ogullari rena osman , daniel abdülhamid ve sehzade francis Osmanli Hanedaninin soyundan geliyor baba tarafindan.

  Bakarmisin:

  http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~royalty/turkey/i262.html#I262

  http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~royalty/turkey/i265.html#I265

  http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~royalty/turkey/i72.html#I72


  II Abdülhamid

  • Şehzade Mehmed Abdülkadir Efendi Hazretleri (1878-1944)
   • Şehzade Necib Ertuğrul Efendi Hazretleri (1914-1994) ile Avusturiyali Gertrude evlendi
    • Şehzade Roland Selim Kadir Efendi Hazretleri (1949) ile Avusturiyali Gerlinde evlendi
     • Şehzade René Osman Abdul Kadir Efendi Hazretleri (1975)
     • Şehzade Daniel Adrian Hamid Kadir Efendi Hazretleri (1977)

  V Mehmed

  • Prince Şehzade Ömer Hilmi Efendi Hazretleri (1886-1935)
   • Şehzade Mahmud Namik Efendi Hazretleri (1913-1963)
    • Şehzade Ömer Abdülmecid Osmanoğlu Efendi Hazretleri (1941) ile Igiliz Belua evlendi
     • Şehzade Francis Mahmud Namık Osmanoğlu Efendi Hazretleri (1975)
      • Şehzade Ziya Reşad Osmanoğlu Efendi Hazretleri (2012)
      • Şehzade Cem Ömer Osmanoğlu Efendi Hazretleri (2015) Bu imzasız yazı Nalanidil (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  Kurtlar Vadisi Pusu[kaynağı değiştir]

  Merhaba Okan, Kurtlar Vadisi Pusu sayfasında vandalizme uğramış bir sürümü onaylamışsınız. [6] Alexandre M. 15:53, 30 Ocak 2016 (UTC)

  Merhaba. Gözümden kaçmış. Lakin, siz düzeltmişsiniz. Hatırlatdığınız için teşekkür ederim. - OkanfanEvet benim? 07:23, 31 Ocak 2016 (UTC)
  @Okanfan Gözünüzden kaçtığını tahmin etmiştim. Ben de çok geri almak istemiyorum. Her ne kadar bariz vandalizm (koruma şablonu çıkarma vb.) olsa da 3GD kuralına takılmayayım diye size söyledim. Alexandre M. 13:58, 31 Ocak 2016 (UTC)

  Vandal Rauf yine iş başında.[kaynağı değiştir]

  çiğdem Batur sayfasına ısrarla ceyda türkmen rolünü eklemeye çalışıyor bu Vandal. 78.183.141.96 13:36, 1 Şubat 2016 (UTC)

  Lisans ve kaynak bilgisi eksik olan dosyalar[kaynağı değiştir]

  Doruk, bu tarz dosyalar için kaynaksız dosya veya lisanssız dosya şablonunu kullanıyoruz. Yükleyen kullanıcıyı haberdar ediyoruz. 7 gün içerisinde değişme olmazsa hizmetliler siliyor. Hızlı sil şablonu kullanmak hatalı olur. VP:HS D4'den daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar. Alexandre M. 13:32, 2 Şubat 2016 (UTC)

  teşekkür ederim fakat hatamı söylerseniz daha dikkatli olayım --Doruk455 (mesaj) 13:34, 2 Şubat 2016 (UTC)

  @Doruk455 Şimdi gördüm kullanıcı engelli ve dosya 2007'de yüklenmiş, o zaman çalışan kaynak şu an çalışmıyor olabilir. Bu kaynaksız demek değildir. Ölü kaynak dosya silmek için bir neden değildir.

  Yine de durumdandan rahatsızsanız, @Levent ile iletişime geçip kaynağı yenilemesi Dosya:Afife10yillogo.jpg isteyebilirsiniz. Kullanıcı sayfasını değiştirebildiği için size belki yeni bir link yazar. Siz de maddeye eklersiniz. Alexandre M. 13:42, 2 Şubat 2016 (UTC)

  Şimdi Çalışmayan Kaynaklı dosyaları hızlı silme olarak işaretledim kaldırım mı bide kaynak olarak başka vikipedi gösterilen dosyalar var onlar ne olacak örneğin bir dosya için ingizce vikipedi gösterilmiş girdim baktım silinmiş o dosyalar silinir mi --Doruk455 (mesaj) 13:47, 2 Şubat 2016 (UTC)
  @Doruk455 / Çalışmayan kaynaklı dosyalardan hızlı sil şablonunu çıkarırsanız daha doğru olur. Çünkü hizmetliler çıkarırsa iş yükleri artar. Diğer konu için, ingilizce vikipediyi dosyalar için kaynak göstermek yanlış bir çözüm olabilir. Bu tarz dosyalarda ise Şablon:Kaynaksız dosya ile etiketleyip yükleyen kullanıcıyı haberdar edebilirsiniz. Alexandre M. 14:04, 2 Şubat 2016 (UTC)

  Görüş[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Rica etsem şu sayfada görüşünüzü ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız? İyi günler, kolay gelsin. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 15:37, 2 Şubat 2016 (UTC)

  Kaynak[kaynağı değiştir]

  merhaba size bir soru soracağım kaynağı Şu dosyada belirtildiği gibi belirtilirse ne yapmam gerekir saygılar iyi vikiler --Doruk455 11:33, 4 Şubat 2016 (UTC)

  @Doruk455 Aslen, verilen linkin direkt fotoğrafı göstermemesi gerekir. Onun yerine, fotoğrafın bulunduğu siteyi göstermeli. Bu dosya için en basitinden İngilizce Vikipedi'den (en:File:The-island.jpg) kaynağı yenileyebilirsiniz. Ya da "kaynaksız dosya" şablonu ekleyip, yükleyen kullanıcının kaynağı yenilemesini isteyebilirsiniz. Size kalmış bir durum. Alexandre M. 12:48, 4 Şubat 2016 (UTC)

  I. Ahmet sayfasındaki geri alma[kaynağı değiştir]

  Selam, I. Ahmet sayfasında şehzadeler tablosuna annelerinin adlarını kolon olarak eklemiştim. Yaptığınız rollback işlemi ile silinmiş. Yapılan diğer değişikliklerin arasında kaynadığını düşünüyorum. Bu düzenlemeyi tekrar yapsam değişiklik savaşı olarak algılanır mı?

  Erkan (mesaj) 21:22, 7 Şubat 2016 (UTC)

  @Tapir2 Mümkünse hangi kaynaktan faydalandığınızı da maddeye ekleyebilir misiniz? Alexandre M. 13:53, 8 Şubat 2016 (UTC)
  Aslında başka bir kaynaktan yararlanmadım. Sayfa içerisinde zaten var olan bilgileri tablolaştırmıştım. Erkan (mesaj) 13:57, 8 Şubat 2016 (UTC)

  @Tapir2 Tekrar ekledim. Sürüm kontrolü popüler maddelerde bu tür sıkıntılar doğurabiliyor. Kusura bakmayın. Alexandre M. 14:03, 8 Şubat 2016 (UTC)

  Teşekkürler Erkan (mesaj) 15:48, 8 Şubat 2016 (UTC)

  Devriye[kaynağı değiştir]

  Merhaba AlexandreManette, vandalizmle mücadelemi daha ileri seviyeye taşımak istediğim için tam şurada devriyelik başvurusu yaptım olumlu veya olumsuz görüşlerini belirtebilir misin ? İyi çalışmalar. Sevimleribo (mesaj) 17:23, 10 Şubat 2016 (UTC)

  kaynak[kaynağı değiştir]

  • Şafak Harekâtı maddesindeki değişiklikleriniz için kısa bir internet aramasında kaynak bulamadığımdan geri aldım. Bilgileri kaynaklarınızla birlikte tekrar ekleyebilirsiniz. Verimli çalışmalar. Alexandre M. 11:24, 17 Şubat 2016 (UTC)
  Kaynak gerektirmeyen bilgi eklentisi, Şafak Harekatı] sırasında JGK., Hava, Kara ve TSK Komutanı zaten görevde. BurakOtto (mesaj) 12:00, 17 Şubat 2016 (UTC)
  • @BurakOtto Kandil dağı ile ilgili kaynak ekleyin lütfen. Tekrar baktım, kaynaklarda sadece Kuzey Irak olarak geçiyor. Sizin kaynağınızı görürsek daha sağlıklı olur. Çünkü daha belirgin bir yer belirtmişsiniz. Alexandre M. 12:18, 17 Şubat 2016 (UTC)


  • T-155 Panter maddesinin bilgi kutusu hariç telif hakkı saklı içerik eklemişsiniz. Birebir kopyalamak yerine kendi cümlelerini kullanarak yazarsanız Vikipedi'de yer alabilir. Değişiklik özetini tartışma sayfası olarak kullanmak değişiklik savaşlarına yol açabilir. Lütfen bunlara dikkat edelim. Benle sıkıntı yaşamazsınız. Ama ileride başka bir kullanıcı aynı hoşgörüyü göstermez. Benim dediğim daha doğru, senin dediğin yanlış diye birbirinize girersiniz. Olmayan olaylar değil. Alexandre M. 13:19, 17 Şubat 2016 (UTC)
  Telif hakkının ve ihlaline zemin hazırlayan değişlik ya da katkılardan ahberdarım. İlgili maddenin şu/yeni haliyle telif ihlaline neden olacak içerik zaten çıktı. "Hızlı sil" şablonu ekleme işlemine son verin. BurakOtto (mesaj) 16:39, 17 Şubat 2016 (UTC)
  @BurakOtto Burak bey madem telif haklarına uygun şekilde yazdığınıza eminsiniz. Bırakın bir hizmetli ilgili karşılaştırmayı tarafsız olarak yapsın. Alexandre M. 04:37, 18 Şubat 2016 (UTC)

  Teşekkür ederim[kaynağı değiştir]

  Sayın Alexadre mesajınız için teşekkür ederim daha dikkatli olacağım dan emin olabilirsiniz saygilar iyi vikiler --Doruk455 14:15, 17 Şubat 2016 (UTC)

  Geri alma işlemi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, [7] buradaki mesajımı geri almışsınız. Yanlış yere mi yazdım ya da sizin mi gözünüzden kaçtı? Alexandre M. 04:32, 18 Şubat 2016 (UTC)

  Merhaba AlexandreManette, dokunmatik ekran nedeniyle olmuş sanırım, bundan haberim yoktu şimdi düzelttim, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. --KediÇobanı🐈 06:56, 18 Şubat 2016 (UTC)
  @KediÇobanı dokunmatik ekran kullandığımda ben de benzer şeyler yapıyorum. Teşekkürler. Alexandre M. 07:02, 18 Şubat 2016 (UTC)

  @Superyetkin ben kukla bildirimi yapmadım. küfürlü değişiklik bildirimi yaptım. Alexandre M. 20:42, 20 Şubat 2016 (UTC)

  Hesap, Vikipedi'yi uzun süredir meşgul eden bir trol tarafından açılmış. Bilginize. --Superyetkinileti 20:51, 20 Şubat 2016 (UTC)

  dosya hakkında[kaynağı değiştir]

  selam sayın Manette Ömer koç dosyandaki değişikliğiniz için teşekkür ederim gerekçesiz olduğunu düşünememiştim o yüzden onayladım yalnız kafama bir şey takıldı dosyanın lisansı var kaynağı var niye lisansız dosya şablonu koydunuz merak ettim saygılar iyi vikiler --Doruk455 14:43, 23 Şubat 2016 (UTC)

  @Doruk455 Dosyaya creative common 2.5 lisansı koyulmuş. Halbuki daha önce birçok internet sitesinde kullanılmış tüm hakları saklı bir dosya. Yanlış bir lisanlama. Alexandre M. 15:13, 23 Şubat 2016 (UTC)
  tüm hakları saklı dosyalarda adil kullanım gerekçesi, kaynak linki ve doğru lisans olmalı. Alexandre M. 15:15, 23 Şubat 2016 (UTC)

  VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği[kaynağı değiştir]

  Merhaba. VikiProje Siyasetin Mart 2016 İşbirliği Projesi'ne davetlisiniz! İyi çalışmalar. --Kudyaz 23:28, 25 Şubat 2016 (UTC)

  Vikiproje:Siyaset hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Vikiproje:Siyaset projesini yeniden canlandırmak istiyoruz. Projenin katılımcılar listesinde sizin de isminiz olması sebebiyle bu mesajı size atıyorum ve neler yapabileceğimiz hakkında konuşmamız gerektiği inancındayım. Projenin tekrar hayata geçirilmesi şart, çünkü fazlasıyla ilgisiz kalmış. Konuyla ilgili olduğunu düşündüğümüz kişileri projeye dahil etmek de dahil olmak üzere, ne yapabileceğimizi konuşmalı ve plan/program yapmalıyız diye düşünüyorum.

  Bence ilk olarak katılımcılara haber vermeli ardından Vikiproje:Siyaset kapsamında son derece geri kalan yerlerin düzenlenmesi adına birtakım işbirliği projeleri hazırlamalıyız. Yani bu işbirliğinde katkı sağlayan/sağlayacak kullanıcıları projenin kendisine çekmeye çalışalım derim. Hatta Vikipedi:İş birliği projesindeki gibi sorumlular belirleyip, puanlama/ödül mantığından sorumlu kişilerle iş birliği yapıp teşvik konusunda bir şeyler yapalım. Ben bu konuda elimden geleni yapmaya hazırım. İlgili sayfada bu projeye yönelik adımlar da atabiliriz. Ben VikiProje Siyaset'deki "taslak" ve "başlangıç" seviyesindeki maddeleri geliştirmek adında bir işbirliği projesi önermiştim ve buna benzer geliştiriciler bence dikkatleri buraya çekebilir.

  Bununla birlikte proje kapsamında, ilgisizlik kaynaklı bir ton güncel olmayan bilgi mevcut, yüzlerce madde proje kapsamında değerlendirilmeyi beklemekte ve projenin planlanması açısından birçok yenilik konmayı beklemekte. Projeyi yeniden canlandırmak için girişim olarak ne yapabiliriz, birlikte çalışmaya var mısınız? --Ahmet Turhan (mesaj) 21:49, 27 Şubat 2016 (UTC)

  @AlexandreManette, görüşler toplu halde toplansın diye şurada bir tartışma başlattım ve sizi de pinglemiştim. Eğer mümkünse katkı sunmayı düşündüğünüz alanı ve neler yapabileceğimize dair fikirlerinizi burada paylaşabilir misiniz? --Ahmet Turhan (mesaj) 15:37, 5 Mart 2016 (UTC)

  28 şubat süreci[kaynağı değiştir]

  ilgili maddede dyp-rp hükümetinin aldığı güven oyunun, rp tarafından aym'ye götürülüp, iptal edildiği yazıyordu. türk siyasi hayatını hiç bilmeyen birisi bile, bu ifadede bir hata olduğunu fark eder. rp hükümet ortağı olarak, almış olduğu güven oyunu niye iptal ettirsin? rp ya ortak değildir ya da güven oyunu iptal ettiren parti değildir! bu mantık hatasını düzelttim ve kaynak olarak da 53. hükümet maddesini gösterdim. ama yaptığım düzeltme AlexandreManette tarafından geri alınmış. gerekçesini öğrenmek istiyorum. Kawjder (mesaj) 20:10, 29 Şubat 2016 (UTC)

  @Kawjder Kaynağınız olmadan akıl yürütme ile vardığınız sonuçları maddelere eklemeniz yanlış olabilir. Bu, özgün araştırma olduğu için Vikipedi'de kabul edilmez. Bana bağlı bir durum değil. Genel işleyiş bu yöndedir. Kaynağınız varsa bahsettiğiniz bilgiyi değiştirebilirsiniz. [8] [9] Fakat buradaki iki kaynak RP hükümetinin güvenoyu iptali için başvurduğunu söylüyor. İyi çalışmalar. Alexandre M. 21:08, 29 Şubat 2016 (UTC)

  Sürüm kontrolünde kaynaksız bilgiler için maddenin ilk halinin kalması daha sağlıklı. Bu tarz durumlarda kaynak ekleyerek bilgiyi geri ekleyebilirsiniz. Bu sefer ben eklediğiniz bilgi için kaynak ekledim. İyi çalışmalar. Alexandre M. 21:13, 29 Şubat 2016 (UTC)

  kaynak 53. hükümet maddesi. değişiklikle ilgili açıklamada belirtmişim. ayrıca 5 gün önce 55 yaşıma girdim ve o dönemi yaşamış birisiyim. daha ne kaynağı istiyorsunuz? Kawjder (mesaj) 22:05, 29 Şubat 2016 (UTC)

  @Kawjder Maddeyi sizin verdiğiniz şekle geri aldım. Şu an bir sorunumuz yok sanırım. Vikipedi'ye yenisiniz. Vikipedi'de kendi yaşadıklarımızı ya da akıl yürütmeyle vardığımız sonuçları kaynak gösteremiyoruz. Siz de hak verirsiniz ki herkes bu şekilde kaynak gösterirse zıtlıkların oluştuğu yerde kargaşa hakim olur. Bunun yerine gazete, kitap, dergi veya internet siteleri gibi kaynakları kullanabilirsiniz. Maddeleri inceleyerek nasıl kaynak verildiğini gözlemleyebilirsiniz. VP:KG yönergesinden daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi çalışmalar. Alexandre M. 22:14, 29 Şubat 2016 (UTC)

  teşekkür ederim, sizi zahmete soktum. Kawjder (mesaj) 23:12, 29 Şubat 2016 (UTC)

  Şablon sorusu[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, nasılsınız? Size bir sorum olacaktı. Kullanıcı sayfamda yer alan öğeleri üst kategori olarak "Açtığım maddeler" olarak düzenlemek istedim ama beceremedim. Yani örneğin "Kavramlar" kısmının sağındaki "göster" e basıldığında alt kategori görülüyor ya. Tüm bu açtığım bu maddeleri üst başlıkları kaybolmadan alt şablon olarak "Açtığım maddeler" şeklinde kategorize etmek istiyorum, fakat uzun zamandır doğru şablonu bulamadım. Yani 2 merdivenli olmasını istemekteyim, örneğin ilk pencere olan "Açtığım maddeler" kısmında "göster" e basıldığında ikincisi kısım açılmalı, yani şu an görülen tüm alt kategoriler. Ardından bu kategorilere de "göster" dendiğinde açılacak bir şablon. Karışık anlatmış olabilirim ama bir fikriniz var mı :) --Ahmet Turhan (mesaj) 21:20, 29 Şubat 2016 (UTC)

  Bilgim yok[kaynağı değiştir]

  Arada ki iletişimden haberim yoktu kim nedir ne görevi var onuda bilmiyorum yanlış hareket ederk vandal saldırı olarak değerlendirdim. --Aranan Kan (mesaj) 21:58, 29 Şubat 2016 (UTC)

  @Aranan Kan Doğru olanı yaptınız. Önemli bir nokta değil. Nasıl olsa, tüm sürümler geçmişte saklı ve kaybolmuyor. Sadece bilgilendirmek istedim. İyi çalışmalar. Alexandre M. 22:00, 29 Şubat 2016 (UTC)

  Şablon yönlendirme[kaynağı değiştir]

  Şablon:Çanakkale Savaşı üzerinden yaptığınız yönlendirme hatalıydı. Sayfa taşıma taleplerinden geri alındı. Kullanımı yaygın olan şablonlarda bu tarz değişiklikler madde düzeninde sıkıntıya neden olabiliyor. Kenar çubuğu şeklinde şablon geniş alt kısım şablonlarından birine dönüştürüldüğü için düzenler alt üst olmuş. Hem de geçmiş birleştirme konusu açısından sıkıntı yaratabiliyor. Yeni bir isimle sıfırdan bir şablon açarsanız, daha etkili ve doğru bir işlem olabilir. Alexandre M. 19:21, 17 Mart 2016 (UTC)

  Gerçekten bir karışıklık olmuş orada şu yeni haliyle daha iyi oldu. - Burak 21:18, 17 Mart 2016 (UTC)

  İşbirliği için oylama sizi bekliyor![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset İşbirliği Oylama
  İyi günler...
  Siyaset Projesi'nde ayın işbirliğini görüşünüzü ve oyunuzu belirtmek için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:24, 21 Mart 2016 (UTC)

  Berna Koraltürk[kaynağı değiştir]

  Merhaba Sakhalinio, açtığım Berna Koraltürk maddesini silmişsiniz. Gözünüzden mi kaçtı acaba? Madde kişiler için yazılmış kayda değerlik politikasının en az 4 şartını karşılıyordu. Maddenin içerisinde kişinin kendinden bağımsız 2 röportaj ve 1 biyografi kaynağı vardı. Alexandre M. 13:45, 28 Mart 2016 (UTC)

  ~Selamlar AlexandreManette, geri aldım. Dediğiniz gibi biraz gözden akçmış bi durum olmuş. İyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:19, 28 Mart 2016 (UTC)

  Haydi Nisan 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
  İyi günler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde Nisan 2016 iş birliği projesi belirlenmiştir.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN
  --Ahmet Turhan (mesaj) 11:33, 31 Mart 2016 (UTC)

  Haydi İkinci Nisan 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
  İyi günler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde İkinci Nisan 2016 iş birliği projesi belirlenmiştir.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN
  --Ahmet Turhan (mesaj) 23:35, 14 Nisan 2016 (UTC)

  Kutul Ammare değişiklik[kaynağı değiştir]

  Tek kaynak yetmiyor mu alıntılamak için?Bu imzasız yazı İfrit (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  @İfrit Çoğu Hintli Müslümanlardan oluştuğu için tanımı şüpheli bir tanım olabilir. Müslüman ve Hintli oldukları için ırkçı bir tavırla yardım gönderilmedi manasını taşıyor. Kitapta bu şekilde geçmiyorsa ifadeyi düzeltebilirsiniz. Eğer bu şekilde geçiyorsa, güvenilir bir bilgi olduğunu kanıtlamanız için ikinci tarafın (İngilizler) ya da üçüncü tarafın (tarafsız) kaynaklarından doğrulamanız gerekir.

  Mesela, İngilizce Vikipedi'de savaş ofisinin Viceroy ve India Office'den gelen istekleri organize ettiği için buraya yetişmediği yazıyor. İletişim konusundaki sıkıntılar kritik bir ertelemeye dönüştü diyor. Alexandre M. 12:58, 28 Nisan 2016 (UTC)

  Haydi Haziran 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
  İyi günler, iyi Vikiler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde Haziran 2016 iş birliği projesi "Düzenlenmesi gereken maddeler kategorisinde bekleyen siyaset konulu maddelerin düzenlenmesi" olarak belirlenmiştir.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  --Ahmet Turhan (mesaj) 16:50, 1 Haziran 2016 (UTC)

  TOYP Türkiye maddesi için yardım lütfen![kaynağı değiştir]

  Merhaba. Ben yeni bir vikiyim. Bir süredir Vedat Akman ve TOYP Türkiye maddeleri üzerinde emek veriyorum. TOYP Türkiye ile başladım sonra KD tartışması vesilesi ile Vedat hocanın maddesine katkı verdim. Özellikle Vedat hocanın maddesinde çok yol kat ettiğimi düşünüyorum. (Geçmişten görebilirsiniz)TOYP Türkiye birincileri maddesi içinse maalesef hiç fırsatım olamadı hep önüme engelleme çıktı. Vedat hocanın maddesi de TOYP Türkiye'de bu emeği hak edecek maddeler kanımca...Bu madde için halen bekleyen yeni kaynak eklemelerim var. Özellikle kategori kısmına TOYP Türkiye maddesini ekledim. Esas olarak bu madde üzerinde tekrar çalışmayı çok istiyorum. TOYP ve JCI wikipedia'da var. JCI Türkiye ise Vikide var. Ancak JCI nın dünyaca ünlü sosyal sorumluluk projesi olan TOYP Türkiye seçmeleri TOYP Türkiye yok hiç birinde yok. (23 yıldır ülkemizde yapılıyor) 9 dünya birincimiz oldu. Lütfen bir bakarmısınız görüşünüz benim için önemli. Teşekkür ederim. Bu maddeyi Cuma günü TOYP Türkiye birincileri olarak tekrar açmak istedim (daha önce silinmişti KD sorunu var diye) bayağı bir hazırlık yaptım (özgün ve ciddi kaynaklar buldum içerik yazdım). Bir ansiklopediye yakışır bir çalışma yaptım. Çalışmamın ortasında daha maddeyi yazarken uzman bir yetkili sildi. Acaba silinmiş bir madde üzerinde çalışmak yasak mı? diye düşündüm. Bende bu yüzden TOYP Türkiye dedim. İyi bir şeyler üzerinde çalışma fırsatı verirseniz elimden geleni yaparım. Özellikle TOYP projesine lütfen bir göz atın. İnanın maddeye bağımlılığım falan yok. Sadece doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapmak için çabalıyorum ve fırsat istiyorum. Görüş ve yorumlarınıza saygı duyuyorum. Olumsuzda olsa görüş vermeniz beni motive edecektir. Ayırdığınız zamana değeceğini düşünüyorum. TOYP Türkiye sayfası için yardımınızı rica ediyorum. Bu ödülü alanlar arasında Nobel adayı gösterilen genç bir kadın sosyal girişimcimiz ve şu an Harvard üniversitesinde kürsüsü olan kadın bilim insanımız var. Vedat hoca bu projenin fahri babası aradaki bağ oradan. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.85.96.20.171 16:11, 19 Haziran 2016 (UTC)

  Haydi Temmuz 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  National Emblem of the People's Republic of China.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
  İyi günler, iyi Vikiler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde Temmuz 2016 iş birliği projesi "Çin siyaseti şablonunda yer alan kırmızı maddelerin oluşturulması" olarak belirlenmiştir.

  Çin Halk Cumhuriyeti siyaseti ile ilgili Şablon:Çin siyaseti şablonu neredeyse bomboş, maddelerin birçoğu kırmızı. İngilizce dildeki şablon referans alınmış ve bu şablonda yer alan maddelerin kırmızılıklarının giderilmesi ve konuya ilişkin çeşitli maddelerle zenginleştirilmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  --Ahmet Turhan (mesaj) 20:30, 30 Haziran 2016 (UTC)

  Vikipedi Kütüphanesi[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Haberin var mı bilmiyorum ama Vikipedi:Vikipedi Kütüphanesi diye bir proje mevcut. Köy çeşmesinde biraz daha detaylı bilgi var. İlgi bekleyen diğer kısımlara ek olarak şuraya elinde bulunan kaynak kitapları eklemen mümkün müdür? İyi günler.--RapsarEfendim? 21:20, 12 Temmuz 2016 (UTC)

  @Rapsar Güzel bir proje. Yalnız internet ortamında kişisel bilgilerimi fazla paylaşmamaya özen gösteriyorum. Alexandre M. 12:36, 13 Temmuz 2016 (UTC)
  Kişisel bilgi yok ki :) Elinde olan ve kaynak olarak kullanılabilecek kitapları yazıyorsun, birisi bunlara ihtiyaç duyarsa senden yardım alıyor. Olay bu. Bunlara kişisel bilgi diyorsan tamamdır :) İyi günler.--RapsarEfendim? 16:58, 13 Temmuz 2016 (UTC)
  Facebook, Goodreads benzeri sosyal platformlarda okuduğunuz kitapları belirtiyorsanız, diğer kişisel bilgilerinize ulaşılması zor olmaz. Alexandre M. 10:58, 14 Temmuz 2016 (UTC)

  Haydi Ağustos 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Image of none.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
  İyi günler, iyi Vikiler.
  VikiProje Siyaset'in yeni 1-31 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki işbirliği projesi: Resim aranan siyasetçiler kategorisindeki maddelere görsel ekleme olarak belirlenmiştir.

  Resim aranan siyasetçiler kategorisinde an itibariyle 4.151 madde bulunmakta. Burada yer alan maddelere resim eklenmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  --Ahmet Turhan (mesaj) 17:19, 31 Temmuz 2016 (UTC)

  Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

  A coloured voting box.svg

  Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, kapalı oturum, yasama yılı, kanun teklifi gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz? --Ahmet Turhan (mesaj) 17:10, 17 Ağustos 2016 (UTC)

  Haydi Ekim 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
  Flag of Cambodia.svg
  VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
  İyi günler, iyi Vikiler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak" olarak belirlenmiştir.

  Kamboçya ile ilgili bilgiler Türkçe Vikipedi'de sınırlı seviyede. Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konulara dair birçok madde oluşturulmayı beklemekte. Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak suretiyle ansiklopedimize katkıyı hedefliyoruz. Bu kapsam İngilizce kategori sayfası yardımcı olabilir. Katılımlarınızı bekliyorum.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 06:53, 2 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
  VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

  Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  Bugün tamamladığım projeye sıcağı sıcağına davetlisiniz :) Katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 01:03, 8 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Siyaset - Ekim 2016 işbirliği projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

  Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
  Flag of Cambodia.svg

  Merhabalar.

  VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Ekim 2016 - Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesi halen devam etmekte. İşbirliği projesine ait konulardaki eksiklerin planlı bir şekilde giderilme hedefi halen devam etmekte. Proje Kamboçya'a dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsamaktadır. Madde ve kategori açmakta bir sınır veya kota yoktur. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.

  İşbirliği projesi için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Proje bitiş tarihi olan 31 Ekim 2016 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 13:00, 17 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ayın görseli önerisi[kaynağı değiştir]

  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Başta bir sonraki ay olan Kasım 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz.

  Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:05, 17 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbiriliği Projesi[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesinde son haftaya giriyoruz. Projenin yeni başlaması vesilesiyle, Sovyetler Birliği ile ilgili konu alanlarına giren maddelerin projeye dahil edilmesine yönelik bir proje başlatılmıştı. Bu kapsamda {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonu gerek Sovyetler Birliği kategorisinde yer alan maddelere, gerekse kategoride yer almayan konu ile ilişkili diğer maddelere eklenecektir. Bu yolla üzerinde çalışılacak maddelerin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Şu an, yani 28 Eylül 2022 Çarşamba, 21.00 (Eşgüdümlü Evrensel Zaman) itibariyle 2000 madde olan proje hedefine dair 570 (28.5%) tamamlandı. Yani daha 1430 maddeye şablon eklenmesi gerekmekte. Katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:55, 22 Ekim 2016 (UTC)

  Kaliteli ve seçkin madde adayları[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında; konu ile ilgili olan 5 madde kaliteli ve seçkin madde olmaya aday. Bu sayfada yer alan maddelere göz gezdirin, siz de görüşünüzü bildirerek eksikliklerin tamamlanmasına yardımcı olun. Detaylı bilgi için Vikipedi:Kaliteli madde nedir? ve Vikipedi:Seçkin madde nedir? sayfalarına göz atabilirsiniz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:12, 24 Ekim 2016 (UTC)

  Ayın İşbirliği'nde Son 1 Hafta![kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema Ayın İşbirliği'nde Son Hafta!
  Merhaba!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  MediaWiki message delivery (mesaj) 00:20, 25 Ekim 2016 (UTC)

  Vikiproje Siyaset İşbirliği projesinde son 3 gün![kaynağı değiştir]

  VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Kamboçya ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesinde son 3 gün!

  Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsayan proje 31 Ekim 2016 günü sona eriyor. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı!

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:59, 28 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Kasım ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:11, 1 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı[kaynağı değiştir]  Hammer and Sickle Red Star with Glow.svg
  Red flag waving.svg VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı
  7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde ilgili katılımcıların katkılarıyla proje geliştirildi ve halen geliştirilmeye devam ediyor.

  Projenin bir aylık maratonunda;

  Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler kısmına da göz atmak isteyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 7 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı görseli önerisi[kaynağı değiştir]

  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Kasım ayının son haftasına girmemiz münasebetiyle, başta bir sonraki ay olan Aralık 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 12 aday görsel bulunmaktadır. Ayın görseli seçimlerine dair görüşlerinizi bekliyoruz.

  Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:49, 22 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son hafta![kaynağı değiştir]

  Order of the Red Banner of Labour OBVERSE.jpg


  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulması projesinde son haftaya girmiş bulunmaktayız.

  Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları listesinde eksik olan maddeleri kapsayan proje 30 Kasım 2016 günü sona eriyor, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 00:01, 25 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği projesi önerisi[kaynağı değiştir]

  WorkerLogo.png

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi kapsamında Aralık 2016 projesini seçiyoruz. Sizin de önerilerinize ihtiyacımız var. Proje önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 8 aday proje mevcut. Adaylıklara ya da yeni projeler önerilerinize dair görüşlerinizi bekliyoruz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 16:14, 29 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Şablon:1917 Rus Devrimi ve Şablon:Sovyetler Birliği Komünist Partisi'ndeki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 13:27, 1 Aralık 2016 (UTC)

  Haydi Vikiproje Siyaset Aralık 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

  Symbol list class.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
  İyi günler, iyi Vikiler.
  VikiProje Siyaset bünyesinde Aralık 2016 iş birliği projesi "siyaset kategorisinde yer alan kaynaksız veya kaynağı zayıf maddelere kaynak ekleme ve kaynakları düzenleme" olarak belirlenmiştir. Katılımlarınızı bekliyoruz.

  Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:08, 6 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği - Bunları biliyor muydunuz?[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği proje ana sayfasının sağ altında görülecek ve her 15 günde bir yenilenecek olan Bunları biliyor muydunuz? kısmı oluşturuldu. Arşive 113 madde eklendi. Proje konuları hakkındaki 5 farklı bilgi düzenli periyotlarla bu kısımda aktarılacaktır. Bilgilere göz atmak, düzenlemek ve metin eklemek için siz de ilgili sayfayı ziyaret edin.

  İyi çalışmalar, iyi Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:32, 13 Aralık 2016 (UTC)

  Sovyetler Birliği İşbirliği projesinde hedefe ulaşıldı[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde belirlenen konularla ilgili 40 madde açma hedefine bugün itibariyle ulaşıldı. Tüm katılımcılara verdiği emekler için teşekkürler!

  Buna karşın, işbirliği projesi hala devam ediyor. 31 Aralık 2016 günü sona eren projeye dair 61 madde halen açılmayı bekliyor. Projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:00, 19 Aralık 2016 (UTC)

  Vikiproje Sovyetler Birliği'nde Ocak 2017'ye son günler[kaynağı değiştir]

  New Year tree and Lenin statue in Moscow.JPG
  XXII Олимпийские игры. Москва, СССР (1980) C Новым годом!.jpg

  Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!

  Önümüzdeki dönem olan Ocak 2017'ye dair VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi hedeflerini belirliyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve proje ana sayfasında gösterilecek ayın görseli, bu kapsamda görüşlerinizi beklemekte. Bunun dışında yapılmasını istediğiniz her türlü etkinlik, faaliyet ya da projeyi burada belirtebilirsiniz.

  Bu kapsamda fikir ve önerilerinizi anket ve oylamalar kısmına eklemeniz projenin geleceği açısından önemli. Kollektif katkılarla ilerleyen projeye katılımlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:28, 25 Aralık 2016 (UTC)

  Proje katılımcı[kaynağı değiştir]

  Gauntlet.png

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında geçmişte projeye emek veren, katılım sağlayan veya ileride sağlayacak kullanıcı olarak katılımcılar listesine adınızı eklemeyi unutmayın. Kolektif bir şekilde proje konuları ile ilgili maddelerin düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni maddeler açmayı amaçlayan projemizde sizin de isminiz yer alsın.

  Ayrıca kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} veya {{Kullanıcı SSCB}} şablonlarını da ekleyebilir, veya konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz kullanıcılara {{VikiProje Sovyetler Birliği-Davet}} şablonunu yollayabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:28, 29 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]  Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
  7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Ocak ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu {{VikiProje Azerbaycan}} şablonunu Azerbaycan alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 2000 maddeye şablon eklemektir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:36, 31 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Communism template.svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

  Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Sovietfilm.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

  Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

  Sovietfilm.png

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:59, 1 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

  Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

  State Emblem of the Soviet Union.svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

  Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

  16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

  Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:34, 13 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Lapa Altair.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

  VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Mayıs 2017 projesi "Türkçe vikipedide olmayan siyaset konulu şablonların Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 16 Mayıs 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:38, 5 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mayıs 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mayıs 2017'nin iş birliği projesi, Cannes Film Festivali şablonundaki eksik maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla şablonda maddesi oluşturulmamış Cannes Film Festivali ile ilgili 20 maddenin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --Pragdonmesaj 11:19, 1 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

  VikiProje SiyasetMayıs 2017'nin 2. işbirliği, bir önceki dönem yeni siyaset şablonlarının oluşturulması hedefli işbirliğinde oluşturulmuş olan yeni şablonlarda bulunan açılmamış maddelerin ve kategorilerin açılmasıdır. Bu listedeki maddeler açılabilir. Projeye katkılarınızı bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:03, 18 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

  VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Haziran 2017 projesi "İllere göre 1999 Türkiye yerel seçimleri maddelerinin oluşturulması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 15 Haziran 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 00:35, 2 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Haziran 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Haziran 2017 iş birliği projesi, Önemi Bilinmeyen ve Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla değerlendirilmemiş 7.992 maddenin 500 tanesinin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:49, 8 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Temmuz 2017'nin işbirliği dört maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayanlara (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) maddeleri için 3000, (b) kısmı için 50 madde, (c) kısmı için 20 maddedir.

  MediaWiki message delivery (mesaj) 13:48, 6 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Gay flag.svg
  Merhaba AlexandreManette!
  VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 3 Ağustos 2017 (UTC)

  en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

  Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:36, 13 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisindeki değerlendirilmemiş maddelerin değerlendirilmesi olarak belirlenmiştir. Hedef 500 şablonun düzenlenmesidir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 31 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
  Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

  Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

  Herkese verimli çalışmalar dilerim.

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

  VikiProje Siyaset Ocak 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Ocak 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 14:33, 1 Ocak 2018 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:52, 6 Ocak 2018 (UTC)

  VikiProje Siyaset Şubat 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Şubat 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 18:37, 4 Şubat 2018 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

  VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


  Society.svg
  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
  (a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
  (b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
  (c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
  Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
  MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.27, 2 Nisan 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba AlexandreManette!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Olympic flag.svg
  Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

  Olympic flag.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]