Kullanıcı mesaj:91.46.109.63

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

O zaman, sehzade adlı bir prenses oğlu olduğuna dair kanıt getirin.[kaynağı değiştir]

Garbino, Hiçbir zaman, Osmanlı prenseslerin oğulları, sehzade adlandırılmıştır.

Dizinin hiçbir bölümünde bu Osman, Şehzade olarak adlandırılır.

Bunu nereden duydun?

Hangi bölümde?

http://tr.wikipedia.org/wiki/SultanzadeBu imzasız yazı 91.46.109.63 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Değişiklik savaşına girmektense bu konuyu ilgili maddenin tartışma sayfasında ansiklopedik bir üslupla dile getirebilirsiniz. Bu durumda görüşünüz göz önüne alınır ve geçerliliği varsa uygulamaya koyulur. Ancak, bu yaptığınız 3 geri-dönüş kuralından mütevellit vandalizm'dir. Lütfen vikipedi kurallarına riayet ediniz.. --Garbino ileti 16:09, 21 Kasım 2012 (UTC)

Bakarmisiniz...1529 de Sultanzade vardi

http://www.gbg.bonet.se/osmanli/savaslar/1.viyana.htm

Daha önce dediklerimi yinelemek zorundayım. Eğer içerikle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, lütfen maddenin tartışma sayfasında uygun bir üslupla bu konuyu dile getirin, bunun dışında size önerebileceğim ya da söyleyebileceğim bir şey yok ne yazık ki.. Artık vikipedi kurallarına uymayı tercih edin lütfen.. --Garbino ileti 16:22, 21 Kasım 2012 (UTC)

Hiçbir zaman, Osmanlı prenseslerin oğulları, Şehzade adlandırılmıştır[kaynağı değiştir]

(fark | son) 19:06, 20 Kasım 2012‎ 88.231.108.232(Mesaj)‎ . . (18.388 bayt) (-2)‎ . .(→‎Diğer karakterler: O dönemde hanımsultan çocuklarına da şehzade denir. dizide de öyle geçiyor.) (Geri al) [Cobija tarafından kontrol edildi]

Kaynakca???


Dizinin hiçbir bölümünde bu Osman, Şehzade olarak adlandırılır.

Bunu nereden duydun?

Hangi bölümde?

Bakarmisin?

Kanunî Sultan Süleyman Han, 22 Eylül 1529'de Almanya sinirini geçti. Ertesi gün Bâli Bey'in kardesi Semendire sancakbeyi Sultanzâde Mehmed Bey, Alman öncü kuvvetlerinin büyük bir kismini Viyana'nin on bes kilometre güneydogusundaki Bruck kasabasi yakinlarinda imha etti. Esir edilen Alman kuvvetleri komutani Christophe Von Zedlitz ve alti general Sultan'a gönderildi. 27 Eylül'de Viyana önlerine gelen ordu-yi hümâyûn, hiristiyanligin en büyük devleti olan Alman imparatorlugu'nun baskentini muhasaraya basladi.

http://www.gbg.bonet.se/osmanli/savaslar/1.viyana.htm

Bu soruyu zaten içeriği onaylayan arkadaşımıza sormuşsunuz. Kendisi aktif olduğu zaman cevap verecektir. Ben onaylamadığım bir değişiklik için açıklama yapmak zorunda değilim.. Lütfen artık mesaj yollamayın. Daha önce 2 kez tekrar ettiğim gibi tartışma sayfasını kullanın. Ama lütfen uygun bir üslupla.. İyi akşamlar.. --Garbino ileti 16:29, 21 Kasım 2012 (UTC)