Klitoral pompa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
ClitPumpCup.jpg

Bir klitoral pompa, emme ve üreme organlarına kan akışını arttırmak için labia ve klitorise uygulanan, kadınların zevkine uygun bir seks oyuncağıdır. Bu cihaz, erkek prototipinden, 1900'lü yılların başında ortaya çıkan ve cinsel gelişim veya klitoral ereksiyon ve ereksiyon bozukluğu tedavisi için tasarlanan penis büyütme pompasından türetilmiştir.[1]

Klitoris, klitoral kaput, labia (hem minora hem de majora), tüm genital bölge ve bazı durumlarda meme başında bir klitoral pompa kullanılabilir. Penis pompası gibi klitoral pompa mastürbasyon veya cinsel aktivite öncesinde veya sırasında geçici etki için kullanılabilir. Klitoral pompa, yaralanmalara neden olabileceğinden vajinal açıklığa ve vajinanın içine uygulanacak şekilde tasarlanmamıştır.

Bir klitoral pompanın kullanımı sadece cinsel zevk amaçlı değildir. Kullanımları genellikle anorgazmiyle bağlantılı kadın cinsel sorunlarının tedavisi için doktorlar tarafından önerilmektedir. Cihazın düzenli kullanımıyla cinsel organlara daha iyi kan akışı sağlanabilir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 12 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Haziran 2019. 

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]