Kitana

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kitana
SeriMortal Kombat
YaratanEd Boon
John Tobias
OynayanSamantha Jo (MK:Legacy)

Katalin Zamiar (MKII)
Becky Gable (UMK3, MKT)
Talisa Soto (Her iki film)
Dara Tomanovich ve Audie England (MK:Konquest)

Kaprice Imperial (MK11)
SeslendirenCree Summer (MK:DotR)
Rosalind Dugas (MK4)
Lita Lopez (MK:SM)
SG Willie (MKvDCU)
Karen Strassman (MK2011 ve MKX)
Kari Wahlgren (MK11)
Gray Griffin (MKL: SR)
Genel bilgiler
CinsiyetiKadın
Aile üyeleriJerrod (baba; merhum)

Sindel (anne)
Shao Kahn (üvey baba)

Mileena (klon kardeş)

Kitana, Mortal Kombat dövüş oyunu serisinden kurgusal bir karakterdir. İlk olarak Mortal Kombat II'de yeni bir karakter olarak tanıtıldı. Kitana, Mortal Kombat video oyunlarında, diğer medyalarda ve Ölümcül Dövüş, Mortal Kombat: Annihilation, Mortal Kombat: Defenders of the Realm, Mortal Kombat: Konquest ve Mortal Kombat: Legacy filmlerinde de görülen karakter, serinin en çok bilinen ve popüler karakterlerinden biridir.

Mortal Kombat serisinin baş karakterlerinden biri olan Kitana, Outworld'un prensesi ve imparator Shao Kahn'ın evlatlık kızıdır. İkizi Mileena ve en iyi arkadaşı Jade her zaman yanındadır. Serideki olaylar boyunca, aslında Shao Khan tarafından fethedilen ve yok edilen bir krallık olan Edenia'nın hükümdarları olan Kraliçe Sindel ve Kral Jerrod'un kızı olduğunu öğrenir. Mileena'nın aslında kız kardeşi olmadığını, imparatorun büyücüsü Shang Tsung tarafından oluşturulan bir klon olduğunu keşfeder. Kitana, Shao Khan'a karşı savaşmak ve nihayetinde krallığını Outworld'ün bir parçası olmaktan kurtarmak için Earthrealm savaşçılarının yanında yer alır. Mortal Kombat 11'de Outworld'ün yeni hükümdarı olduktan sonra Kitana Kahn adını kazanır.

Kitana, serideki rolü için olumlu eleştiriler aldı ve üç kadın ninjalardan biri olarak serinin ana kahramanlarından birine dönüştü.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]