Killer Within

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Killer Within"
The Walking Dead bölümü
Bölüm no. 3. sezon
4. bölüm
Yönetmen Guy Ferland
Senarist Sang Kyu Kim
Yayın tarihi 4 Kasım 2012 (2012-11-04)
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Walk with Me"
Sonraki →
"Say the Word"

The Walking Dead (3. sezon)

The Walking Dead bölümleri listesi

"Killer Within" (Türkçesi İçindeki Katil), kıyamet sonrası korku televizyon dizisi The Walking Dead 'in üçüncü sezonunun dördüncü bölümüdür. İlk olarak Birleşik Devletler'de 4 Kasım 2012 (2012-11-04)'de AMC'de yayımlanmıştır. Bölüm, Sang Kyu Kim tarafından yazılmış ve Guy Ferland tarafından yönetilmiştir.

Bölüm, Sarah Wayne Callies ve IronE Singleton'ın dizide sürekli olarak göründükleri son bölüm olmuştur. Eleştirmenler bölümdeki oyunculuğa ve kasvetli havaya atıfta bulunarak bölümü olumlu karşılamışlardır. Ancak bazı eleştirmenler, hikâyenin aldığı yeni şekli kritize etmişlerdir. "Killer Within" Birleşik Devletler'de yayınlandığı gece, aralarında 18-49 yaş grubu izleyici kitlesinin %4.9'unun da bulunduğu 9.27 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

"Killer Within", kimliği belirsiz bir kişinin bir geyik cesedinin parçalarını aylakları kendisine çekmek için kullanması ile başlar. Aylaklar kan izlerini takip eder ve kimliği belirsiz bu kişi, hapishanenin kilidini kırarak geyiğin kalbini kapı girişine koyar. Geyiğin kalbinde tıpkı daha önce Carl'ın vurulmasına yol açan geyiğinki gibi bir delik vardır.

Rick Grimes (Andrew Lincoln), Carol Peletier (Melissa McBride), Daryl Dixon (Norman Reedus), Maggie Greene (Lauren Cohan), Glenn (Steven Yeun) ve Theodore "T-Dog" Douglas (IronE Singleton) ile hapishaneyi kendileri için kalıcı bir eve dönüştürmek için yapılması gerekenleri tartışmaktadır. O sırada grup, hapishanede kalan Axel (Lew Temple) ve Oscar (Vincent Ward) isimli mahkûmlar tarafından ziyaret edilir. Mahkûmlar içinde bulundukları durumdan rahatsızdır ve Rick'in grubunun bir parçası olmak için yalvarırlar. Rick onların bu isteklerini kabul etmez ve iki grup arasında daha önce yapılan anlaşmaya sadık kalmaları konusunda onları uyarır. T-Dog, mahkûmların kendilerine katılması taraftarıdır ancak Rick, Maggie, Glenn, ve Daryl'in de desteğiyle, mahkûmların kendi hücrelerinde kalması gerektiği konusunda ısrar eder. Axel ve Oscar onların bu isteğini reddeder zira hücrelerinde çok sayıda ölü ceset vardır ve bu cesetleri yakmayı planladıkları bahçe ise aylaklarla çevrilidir. Rick iki mahkûmu kabul etmez ve onlara bir haftalık yiyecek verir ve onların bu süre içerisinde oradan ayrılacaklarını düşünür.

Şüpheli Michonne, Vali ve adamları tarafından getirilen Ulusal Muhafaza araçlarını incelemketedir. Araçların birinde bir dizi kurşun deliğine ve kan izlerine rastlar. Vali Michonne'nin yanına geldiğinde, Michonne, askerlerin ölümü hakkında valiyi sorgulamaya başlar. Vali, Michonne'nin sorularını yanıtsız bırakır ve onu Woodbury'de kalma konusunda ikna etmeye çalışır. Vali ile tartışmasının ardından Michonne, Andrea'ya kıyı kesimine gitme planlarından bahseder.

Hershel Greene (Scott Wilson), bacağı kesildikten sonra ilk adımlarını atmaya başlamıştır ve kızı Beth Greene (Emily Kinney), Lori Grimes, ve oğlu Carl Grimes (Chandler Riggs) tarafından desteklenmektedir. Grubun Hershel'in yeniden ayağa kalkması yüzünden olan sevinci, bir grup aylağın beklenmedik bir şekilde hapishanenin bahçesini istila etmesiyle son bulur. Oluşan kaos, grubun parçalanmasına neden olur. Hapishane bahçesinin iç geçidini daha güvenli hale getirmeye çalışırken T-Dog'un omzu bir aylak tarafından ısırılır. Rick, Daryl ve Glenn dışarıdan koşarak olay yerine gelir ve Glenn, bahçe geçidinin kilidinin kırıldığını ve zincirlerinin kesildiğini görür. Bu durum, Rick'in olan olaylardan Axel ve Oscar'ın sorumlu olduğunu düşünmesine sebebiyet verir. Ancak hapishanenin alarmları çalışmaya başladığında ve ses daha fazla aylağı hapishaneye doğru çektiğinde, çıkan olayların sorumlusunun bir başkası olduğuna inanırlar. Oscar, yedek jeneratörlerin alarmları çalıştırdığını söyler ve bunun üzerine iki grup bir araya gelerek alarmları kapatmak için jeneratörü aramaya koyulurlar.

Woodbury'de, Andrea, Merle Dixon'a (Michael Rooker) Hershel'in çiftliğinin yerini verir. Merle, kardeşi Daryl'i aramak için Andrea'dan kendisine katılmasını ister ancak Andrea bu isteğini kabul etmez. Vali de aynı şekilde Merle'nin kardeşini arama isteğini geri çevirir ancak daha sonra bu konudaki fikrini değiştirerek Merle'nin konu hakında daha detaylı bilgiye sahip olması durumunda Daryl'i aramak için kendisine katılacağı sözünü verir. Aynı zamanda Vali, Andrea ile gittikçe yakınlaşmaya başlamıştır. Andrea, Michonne'nin itirazlarına rağmen bir süre daha Woodbury'de kalmaya karar vermiştir.

Carol yaralı durumda olan T-Dog'a yardım teklifinde bulunur ancak T-Dog bunu kabul etmez zira yarası çok derindir. Bir koridorun iki tarafının da aylaklarla çevrili olması sebebiyle kapana kısılan ikili, T-Dog'un kendisini Carol'ın güvenliği uğruna feda etmesiyle Carol'ın kurtulmasının önünü açar. Aylakların T-Dog'u canlı canlı yemeye başladıklarını gören Carol oradan derhal uzaklaşır. Binanın diğer tarafında ise Lori doğurmaya başlar. Carl, Lori ve Maggie kendilerini kazan odasına kilitler. Lori bebeği doğurmak için ıkınmaya başladığında kenisinden çok miktarda kan geldiğini görür ve bunun sonucunda doğumdan sağ çıkamayacağını anlar ve Maggie'den kendisine sezaryen doğum yapmasını ister. Carl ve Maggie, sezaryenden Lori'nin sağ çıkmayacağını bilmektedir. Bebek sağ doğar ve doğum sırasında Lori hayatını kaybeder. Bir aylak olarak yeniden canlanmasının önüne geçmek için Carl, annesinin başına bir el ateş eder ve Maggie ile birlikte oradan ayrılır.

Daha önce aylaklarla dolu olan bir bahçeye Rick'in bıraktığı Andrew (Markice Moore), hapishanede olan olayların failidir zira jeneratör odasında Rick'e saldırır. İki adam birbirleri ile boğuşurken Daryl, kapıyı tutarak aylakların jeneratör odasına girmelerini engellemeye çalışmaktadır. O sırada Oscar Rick'in silahını alır. Andrew, Oscar'dan Rick'i öldürmesini ister ancak Oscar Andrew'ı öldürür ve silahını Rick'e geri verir. Rick ardından acil durum jeneratörlerini kapatır. Bu durum alarmların susmasına neden olur. Glenn ve Axel onlara katılır. Grup binadan dışarı çıkarken T-Dog'un parçalanmış bedeninin yanı sıra Carol'ın saç bandını da görürler ve bu durum ekibin Carol'ın da öldüğünü düşünmelerine neden olur. Grup, binanın dışındaki Beth ve Hershel ile buluşur. Rick tam hapishane binasına geri girip diğerlerini aramaya başlayacakken binadan Carl ve Maggie'nin bebekle birlikte binadan çıktıklarını görür. İlk önce Lori'nin onlarla birlikte olmamasına şaşıran Rick, daha sonra Lori'nin öldüğünü anlar ve yere yığılır.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Callies (sol) ve Singleton (sağ) "Killer Within" isimli bölümde son kez düzenli olarak yer alan karakter olarak yer aldılar. Callies (sol) ve Singleton (sağ) "Killer Within" isimli bölümde son kez düzenli olarak yer alan karakter olarak yer aldılar.
Callies (sol) ve Singleton (sağ) "Killer Within" isimli bölümde son kez düzenli olarak yer alan karakter olarak yer aldılar.


"Killer Within" Sang Kyu Kim tarafından yazıldı. Guy Ferland, The Walking Deadin üçüncü sezonu için ikinci yönetmenliğini yaptı.[1] Ferland daha önce üçüncü bölüm "Walk with Me"yi de yönetmişti.[2]

"Killer Within" Sarah Wayne Callies (Lori) ve IronE Singleton (T-Dog) dizide sürekli olarak yer alan oyuncular olarak en son yer aldıkları bölüm oldu. Her ne kadar Callies, Lori'nin ölümünü Frank Darabont'a daha önce birkaç kez önerse de, Glen Mazzara onu öldürmeye karar verdi.[3] Yazar ekibi Lori'nin ölümünü sezonun erken bölümlerine kaydırarak, yazar ekibinin taze fikirlerle gelebilmesinin önünü açmış oldu.[4] Mazzara ve Callies Lori'nin nasıl öldürüleceği konusunda görüş alışverişinde bulundular ancak Callies daha fazla bilgi sahibi olabilmek için senaryonun yayımlanmasını bekledi, zira karakterinin onun öleceğinden haberi yoktu.[3] Callies, Mazara ile birlikte ölüm sahnesi üzerine birkaç hafta boyunca prove yaptı. Mazzara, bazı değişikliklerin dizinin senaryosunda yer almadığını, ancak Callies'in bu değişikliklerin oraya ait olduğuna inandığını belirttiğini dile getirdi.[3]

Ölüm sahnesine hazırlanmak için Callies, Stanley Kubrick'in yönettiği Full Metal Jacket (1987) filmini Ferland ile birlikte izledi. Arliss Howard'ın performansını beğenen Callies, canlandırdığı karakterinin ölümünü ani ve biraz garip olarak nitelendirdi.[3] Callies, canlandırdığı karakterin ölümünü Riggs ile birlikte prova etmedi. Bunun yerine çekimlerin yapıldığı gün birlikte çalışarak duygusal olarak yoğun ve saf bir performans sergilemeyi başardılar.[3]

Yapımcılar Cohan'ı ölüm sahnesine hazırlamak için sezaryen konusunda eğittiler.[5] Callies dansçıların giydiğine benzer tek parça bir kıyafet giydi ve kıyafetin ön kısmı hamile bir kadının göbeğini andıran yapma bir göbek, kıyafete eklendi. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık bir saat sürdü.[5] Yapma göbeğin içerisinde yapma bir rahim bulunuyordu. Bu rahmin içerisinde de yapma bir cenin yer aldı. Bölümde, göbeğin kesilmesi sonucu yüksek miktarda akan kan net bir şekilde gösterildi. Bu kan, elbisenin ön kısmına eklenmiş küçük bir tüp aracılığı ile pompalandı.[5]

Singleton, üçüncü sezonun çekimleri başladığında karakterinin geleceği hakkında bilgilendirildi[5] ve özellikle T-Dog'un hayranlarından bu durum saklandı.[6] Singleton, karakterinin ölümü hakkında şunları söyledi: "[Senaryoyu] okuduğumda, karakterin bir kahraman olarak öldüğünü gördüğümde çok sevindim. Bundan büyük memnuniyet duydum."[7]

Temalar[değiştir | kaynağı değiştir]

"Killer Within"in ana teması ölümdür. T-Dog Carol'ın kaçmasını sağlamak adına kendini feda ederken, Lori bir operasyon sırasında hayatını kaybeder ve Andrew ise Rick'i öldürmeye çalışırken ölür. Kirkman, Rick ve Carl'ın bu sezonda farklı bir ruha bürünmesini istemiş[4] ve Lori'nin ölümü her iki karakterin bu yöndeki gelişimlerinde hızlandırıcı bir rol oynamaktadır. Rick'in çektiği acı, bölümün kapanışında belirgin olarak hissedilmektedir.[8] Kirkman, bu durumun sadece kaçınılmaz olmamakla birlikte Rick'in karakterinin gelişiminde de önemli bir yer tuttuğunu belirtmiştir.[8]

Sarah Wayne Callies ölüm sahnesi hakkındaki görüşlerine TVLine'da şu şekilde yer vermiştir: "Bence muhteşemdi. Rick arka planda yere yığılırken Carl'ın soğuk ancak bir o kadar da güçlü duruşu muhteşem bir şekilde yansıtıldı. Bu sahneyi birkaç farklı şekilde çektiklerini biliyorum. Sahnenin nasıl olması gerektiğine yönelik ortada birkaç farklı fikir vardı. Ancak ortaya çıkan sonuç muhteşem oldu zira bu sonuç Carl'ı tanrılaştırıyordu. Bu küçük çocuk daha az önce belki de hayatının en büyük eylemini gerçekleştirmiş, o an babasının orada onu kurtaracak durumda olmadığını anlayarak annesine karşı fedakârlığı ve vahşeti bir arada göstermeyi başardı. Güçlü olması gereken artık benim diyordu."[9]

Hem T-Dog'un hem de Lori'nin ölümleri kahramanca tasarlanmıştı ve kendi kişisel hayatlarından esintiler taşıyordu. Mazzara, T-Dog'un bir futbol oyuncusu olmasının bu sahnenin son halini almasında büyük etkisi olduğunu, zira "kahramanca bir defans oyuncusu gibi davranarak, kendi hayatı pahasına olsa bile aylakları bir çamaşır ipi gibi dizmeyi başardığini" söylemiştir.[4] Lori'nin vefatı ile ilgili olarak da, çocuğun doğumunun kahramanca olduğunu belirtmiştir: "Bir kadının doğum yapması ve aynı zamanda bunun bedelini ödemesi ve çocuklarının hayatta kalmasına odaklanırken gösterdiği kahramanlık, bence muhteşem bir hikaye ve tarih boyunca bu hikaye milyonlarca kez gerçekleşti."[4] Entertainment Weekly için yazdığı makalesinde, Darren Franich, Lori'nin ölümünü Eyüp kitabına bağlamış ve karakter için "üçlü" bir Katarsis görevi üstlendiğini belirtmiştir.[10] Franich, Lori'nin Shane Walsh (Jon Bernthal) ile olan evlilik dışı ilişkisini, ilk günaha —Hristiyanlara özgü dini bir lanetlenme konsepti— kinayeli bir gönderme olarak betimlemiştir zira olaylar daha sonra Lori kaderiyle yüzleşmeye başladıkça iyimser bir Yeni Ahit umut görüşüne dönüşmüştür. Franich, "Killer Within" incelemesini "Kendine güveniyordu. Korkusuz ve kahramancaydı," diyerek tamamlamıştır.[10]

Hudson, bu bölümde yer alan hizipçiliği bir kinaye olarak algılamıştır ve buna gerekçe olarak da Maggie, Rick ve diğerlerinin Oscar ve Axel'i guplarına kabul etmesini göstermiştir. Los Angeles Times yazarı, karakterlerin eski kültürel ve toplumsal medeniyetlerinden çok uzun süre önce ayrıldığını ve "birbirleri ile sıkı sıkıya bağlı küçük bir grubun avcılık, toplayıcılık yaptığını ve kendi gruplarından olmayan herkesi ölümcül birer tehdit olarak gördüklerini" belirtmiştir.[11]

Karşılama[değiştir | kaynağı değiştir]

Reytingler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm ilk yayınlandığı gece 9.27 milyon izleyiciyi ekranları başına çekmeyi başardı,[12] ancak bu rakam bir önceki bölümün ulaştığı 10.51 milyon izleyiciden çok daha azdı.[13] "Killer Within" 18-49 yaş aralığındaki izleyici kitlesinden 4.9 puan aldı. Haftalık reytinglerindeki sert düşüşlerine rağmen reytingler bazında Real Housewives of Atlanta ve Breaking Amish gibi televizyon programlarını önemli ölçüde geride bıraktı.[12] Birleşik Krallık'ta, "Killer Within" 893,000 izleyiciye ulaşarak o haftanın FX kanalında en çok izlenen televizyon programı oldu.[14]

Kritik Karşılama[değiştir | kaynağı değiştir]

Eleştirmenler Lincoln'ın oyunculuğunu olumlu karşıladılar.

"Killer Within" televizyon eleştirmenleri tarafından olumlu karşılandı. The Washington Post eğlence yazarı Jen Chaney, "Killer Within"in, dizinin bugüne kadarki duygusal olarak en sarsıcı olaylarına yer verdiğini söylerken,[15] benzer bir görüş de Time dergisinden Nate Rawlings'e aitti. Rawlings, bu bölümün "Beside the Dying Fire" bölümünden bu yana en etkileyici bölüm olduğunu söyledi.[16] Bex Schwartz, Rolling Stone dergisi için yazdığı eleştirisinde "Killer Within"in dizinin bugüne kadarki en iyi bölümü olduğunu söyledi.[17] The Huffington Post sitesinden Maureen Ryan bölümü "son derecede güçlü bir sona" sahip "gergin, korkunç geçen bir saat" olarak değerlendiirken,[18] IGN'den Eric Goldman, 10 üzerinden 9.5 puan verdiği bölümü "son derecede gergin [ve] acımasız" olarak nitelendirdi.[19]

Lori ve T-Dog'un kaderleri de televizyon eleştirmenleri tarafından olumlu karşılandı. HitFix yazarı Alan Sepinwall'a göre, Lori ve Carl'ın birbirlerine elveda ettiği sahne, dizinin ikinci sezonunun son bölümü "Pretty Much Dead Already"den bu yana en yürek burkan sahnesiydi.[20] Los Angeles Times köşe yazarı Laura Hudson ise Lori'nin ölümünü, kendi kontrolünde olmayan olaylardan ötürü çok acı çekmiş bir karakterin acı sonu olarak nitelendirdi.[11] Forbes dergisinden Erik Kain ise Lori'nin ölümünü izlemenin çok zor olduğunu söyledi ve T-Dog'un ölümünü ise karakter her ne kadar programın ana karakterlerinden birisi olmamasına rağmen sarsıcı bulduğunu dile getirdi. Kain, köşe yazısında, "Bu bölümleri izlemek ne kadar zorsa, dizinin geleceği için olan ümitlerim de o kadar çoktur." açıklamasında bulundu.[21] Wall Street Journaldan Michael Rapoport T-Dog'un ölümü her ne kadar kahramanca olsa da Lori'nin yürekleri burkan ölümünün akıllarda daha kalıcı olduğunu belirtmiştir.[22]

Lori'nin ölümü The Huffington Post sitesinde "2012'de Televizyonun En Büyük Aman Tanrım Anları" listesinde de kendisine yer bulurken,[23] Slate dergisinin düzenlediği yılın en dikkat edici televizyon anları listesinde kendisine 9. sırada yer bulmuştur. Yazar Chris Kirk, dizinin yazarların Lori'nin gittikçe bozulan ilişkisine odaklanarak izleyicileri aldattığını yazdı.[24]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Episode 4: Killer Within". AMC. 4 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2012. 
 2. ^ "Episode 3: Walk with Me". AMC. 4 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2012. 
 3. ^ a b c d e Ross, Dalton (4 Kasım 2012). "Sarah Wayne Callies (a.k.a. Lori) talks about the latest 'Walking Dead' shocker -- Exclusive". Entertainment Weekly. Time, Inc. 11 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Kasım 2012. 
 4. ^ a b c d Abrams, Natalie (4 Kasım 2012). "The Walking Dead Bosses on Two Big Deaths: "It Was Not an Easy Decision"". TV Guide. 15 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 5. ^ a b c d The Making of Episode 304, Killer Within (Audio commentary). AMC. 14 Kasım 2012. 
 6. ^ Harris, Will (8 Kasım 2012). "T-Dog may be gone, but IronE is here". The Virginian-Pilot. Hampton Roads. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Kasım 2012. 
 7. ^ Radish, Christina (10 Kasım 2012). "IronE Singleton Talks Latest Episode of THE WALKING DEAD in Spoiler-Filled Interview". Collider. IndieClick Film Network. 4 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Kasım 2012. 
 8. ^ a b Goldberg, Lesley (4 Kasım 2012). "'Walking Dead' Dissection: Robert Kirkman, Glen Mazzara on the Group's Major Fatalities". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. 2 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2012. 
 9. ^ "Walking Dead's Sarah Wayne Callies On Her Biggest Regret, Being 'Barred' From the Set and Why 2 Broke Girls Is Probably Not in Her Future". TVLine. 5 Kasım 2012. 
 10. ^ a b Ross, Darren Franich (4 Kasım 2012). "'The Walking Dead' recap: Mommie Dearest". Entertainment Weekly. Time, Inc. 14 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Kasım 2012. 
 11. ^ a b Hudson, Laura (5 Kasım 2012). "'Walking Dead' recap: No more kid stuff". Los Angeles Times. Tribune Company. 11 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 12. ^ a b Kondolojy, Amanda (6 Kasım 2012). "Sunday Cable Ratings: 'Walking Dead' Easily Wins Night, + 'Real Housewives of Atlanta', 'Breaking Amish', 'Talking Dead', 'Long Island Medium' & More". TV by the Numbers. 20 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2012. 
 13. ^ Bibel, Sara (30 Ekim 2012). "Sunday Cable Ratings: 'The Walking Dead' Wins Night, 'Breaking Amish', 'Dexter', 'Homeland','Long Island Medium', 'Boardwalk Empire' & More". TV by the Numbers. 4 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2012. 
 14. ^ "Weekly Top 10 Programmes" (Basın açıklaması). Broadcasters' Audience Research Board. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 15. ^ Chenay, Jen (5 Kasım 2012). "'The Walking Dead': On matters of life and death". The Washington Post. The Washington Post Company. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 16. ^ Rawlings, Nate (5 Kasım 2012). "The Walking Dead Watch: Infiltration". Time. Time, Inc. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 17. ^ Schwartz, Bex (4 Kasım 2012). "'Walking Dead' Recap: 'Why Can't We Just Have One Good Day?'". Rolling Stone. Jann Wenner. 13 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 18. ^ Ryan, Maureen (5 Kasım 2012). "'The Walking Dead' Review: Heartbreak And Loss After A Shocking Event". The Huffington Post. Arianna Huffington. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 19. ^ Goldman, Eric (4 Kasım 2012). "The Walking Dead: "Killer Within" Review". IGN. 24 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Kasım 2012. 
 20. ^ Sepinwall, Alan (4 Kasım 2012). "Review: 'The Walking Dead' - 'Killer Within': Hard labor". HitFix. 6 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 21. ^ Kain, Erik (4 Kasım 2012). "'The Walking Dead' Review: Because I Could Not Stop For Death". Forbes. Forbes Publishing. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 22. ^ Rapoport, Michael (5 Kasım 2012). "'The Walking Dead,' Season 3, Episode 4, 'Killer Within': TV Recap". Wall Street Journal. Les Hinton. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2012. 
 23. ^ "Brody's 'Homeland' Tape, Lane's 'Mad Men' Death And More: The Biggest 'OMG' TV Moments Of 2012". The Huffington Post. Arianna Huffington. 27 Aralık 2012. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ocak 2013. 
 24. ^ Kirk, Chris (27 Aralık 2012). "2012: The Year in TV Moments". Slate. The Slate Group. 22 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ocak 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]