İçeriğe atla

Keeping Up with the Kardashians

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Keeping Up with the Kardashians
TürReality dizi
BaşrolKris Jenner
Caitlyn Jenner
Kourtney Kardashian
Kim Kardashian
Khloé Kardashian Odom
Rob Kardashian
Kendall Jenner
Kylie Jenner
AnlatıcıKardashian ve Jenner Aileleri
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Diliİngilizce
Sezon sayısı20
Bölüm sayısı280 + 5 özel
Yapım
Yönetici yapımcıEliot Goldberg
Jeff Jenkins
Farnaz Farjam-Chazan
Jonathan Murray
Kris Jenner
Ryan Seacrest
MekânCalabasas, Kaliforniya, ABD
KameraTek kamera çekimi
Gösterim süresi22 dakika
Yapım şirketiBunim/Murray Prodüksiyon
Ryan Seacrest Prodüksiyon
Yayın bilgileri
Görüntü formatı4:3 480i (Sezonlar: 1–2)
16:9 HD (Sezonlar: 3-günümüz)[1]
Yayın tarihi14 Ekim 2007 (2007-10-14) - 20 Haziran 2021
Kronoloji
İlişkili programlar
Dış bağlantılar

Keeping Up with the Kardashians (Türkçe karşılığı: Kardashianlara Ayak Uydurmak) E! televizyon kanalında 14 Ekim 2007 tarihinden beri yayınlanmakta olan bir Amerikalı reality televizyon dizisidir.

Şu anda 18. sezonu yayınlanmaktadır. Ayrıca E! kanalı gelecek sezon için hangi reklam kampanyasının kullanılmasına yönelik bir anket düzenlemiştir, anketin sonucuna göre reklam belirlenmiştir.[2] Söylentiler Kourtney Kardashian'ın daha fazla yer almak istemediği ve ara vermek istediğini söylüyor.

Diziye bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

Genellikle düzensiz olan ev halkına ait yaşamlarını kayıt altına aldıran tabloid bir başkahraman olan Kim Kardashian ve onun renkli ve karışık ailesi (üveybabası Bruce Jenner'ı da içeren) gerçek hayatı konu alan televizyon dizisinin temel konusudur. Ekrana yansıdığı kadarıyla aile üyelerinin araları sıklıkla açık (kavgalı) olmasına rağmen, sonunda daima biri bir diğerini destekler ve tartışma sona erer.

Kast ekibi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kast Üyesi Sezon(lar) Başlık(lar) Notlar
Kris Jenner 1– Ana karakter 5 Kasım 1955'te doğan Kris, aile başkanıdır (bkz. Anaerkillik) ve kızlarının iş menajerliğini yapmaktadır. O.J. Simpson cinayetinin merhum avukatı Robert Kardashian ile evlenmiştir ve bu evlilikten üç kızı ve bir oğlu olmuştur. Kris ve Robert 1990 yılında boşanmıştır. Kris daha sonra sporcu Bruce Jenner ile evlenmiştir ve ondan iki kızı olmuştur. Kaliforniya'nın Calabasas yerleşim yerinde günümüzde kapanmış olan Smooch adında bir çocuk butiğinin sahibiydi.
Bruce Jenner 1– Ana karakter 28 Ekim 1949'da doğan Bruce, 1976 Yaz Olimpiyatları'nın açık havada yapılan on ayrı atletizm dalını kapsayan yarışmasının şampiyonudur. 1991'de Kris ile evlenmiştir. Daha çok muhafazakâr bir ebeveyn imajı çizen Bruce, genellikle üvey kızlarının aldıkları kararlar konusunda onlarla ters düşer.
Kourtney Kardashian 1– Ana karakter 18 Nisan 1979'da doğan Kourtney, Kris ve Robert'ın en büyük kızıdır. Calabasas, Miami, Florida ve New York gibi şehirlerde hizmet veren "D-A-S-H" adı verilen kadın butiklerini yönetmektedir. Daha önce de annesi Kris ile "Smooch" adında bir çocuk butiği işletiyordu ancak bu butik kapandı. "Filthy Rich: Cattle Drive" adlı Amerikan reality showuna çıkmıştır. Kendisi ve erkek arkadaşı Scott'un Mason Dash Disick adlı bir çocukları olmuştur.
Kim Kardashian 1– Ana karakter 21 Ekim 1980'de doğan Kim, Kris ve Robert'ın ikinci kızıdır. 2007 yılında o zamanki erkek arkadaşı Ray J ile bir seks kasedi gündeme gelmiştir ancak daha sonra bu kasetten önce rahatsız olsa da ardından kasetin haklarını yüklü bir miktar para karşılığında Vivid adlı şirkete satmıştır. "D-A-S-H" adlı butiği kardeşleriyle yürüten Kim aynı zamanda E! kanalının bir başka dizisi olan "The Spin Crowd"ın yapımcısıdır. Bunun yanı sıra Kim, Türkiye'de Yok Böyle Dans adı ile bilinen formatın Amerikan versiyonu "Dancing with the Stars" (Yıldızlarla Dans) adlı yarışmaya ünlüler grubu yarışmacısı olarak katılmıştır. İlk parfümünü 2009 yılında çıkarmıştır ve "bebe", "GNC" ile "ShoeDazzle" şirketleriyle anlaşma yaparak parfümleri aracılığıyla ciro elde etmektedir. Aynı zamanda "Jam (Turn it Up olarak da bilinen)" bir şarkı yayınlamıştır, şarkının ve video klibinin gelirini hayır amaçlı kullanmıştır.
Khloé Kardashian Odom 1– Ana karakter 27 Haziran 1984'te doğan Khloé, Kris ve Robert'ın en küçük kızlarıdır. Los Angeles Lakers'ta oynayan ünlü NBA yıldızı Lamar Odom'la evlenmiştir. Trafik suçlarının genelini kapsayan "DUI" adı verilen çeşitli sebeplerden dolayı uygunsuz araba sürme suçundan dolayı 2007 yılında tutuklanmıştır. Kardeşleri gibi "D-A-S-H" butiği yönetiminde söz sahibi olan Khloé, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen "Kürk Giymektense Çıplak Olmayı Tercih Ederim" adlı kampanya için çıplak pozlar vermiştir. Ayrıca Khloé'nin yer aldığı yarışmalardan biri de "The Celebrity Apprentice"tir.
Rob Kardashian 1– Ana karakter 17 Mart 1987'de doğan ve adını babasından alan Rob, Kris ve Robert'ın tek oğludur. Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne bağlı (USC) Marshall School of Business adlı akademik enstitüden mezun olmuştur.
Kendall Jenner 1– Ana karakter 3 Kasım 1995'te doğan Kendall, Kris ve Bruce'un en büyük kızlarıdır. Wilhelmina adlı mankenlik ajansıyla manken olarak çalışmaktadır.
Kylie Jenner 1– Ana karakter 10 Ağustos 1997'de doğan Kylie, Kris ve Bruce'un en küçük kızlarıdır. Medya dünyasında ilk olarak, ablası Kendall ile Paper Magazine adlı derginin "En Güzel İnsanlar" köşesinde yer almıştır. Kylie, daha sonra Sears'ın "Crush Your Style" adlı promosyonuyla mankenliğe adım atmıştır. Kylie'nin mankenlik kariyeri, O.K.! Magazine, Teen Vogue ve fotoğrafçı Nick Saglimbeni ile yaptığı fotoğraf çekimleriyle devam etti. Oyunculuğu denemeyi de çok sevdiğini ancak okulunun onun için her zaman önde geldiğini sürekli belirtmiştir.
Scott Disick 1– Ana karakter 26 Mayıs 1983'te doğan Scott, Kourtney'in erkek arkadaşı ve Mason'ın babasıdır. Aile, Kourtney'in henüz evlenmediği erkek arkadaşı Scott ile birlikte kalmasından dolayı sürekli tartışmaktadır.
Mason Dash Disick 4– Yardımcı karakter 14 Aralık 2009'da doğan Mason, Kourtney ve Scott'ın oğludur son. 3.35 kg ağırlığında doğan bebek Mason'ın dizideki ilk görünümü dördüncü sezonun finaline dayanır.
Lamar Odom 4– Yardımcı karakter 6 Kasım 1979'da doğan Lamar, Khloé'nin kocasıdır. LA Lakers'ın forvet oyuncusudur.
Adrienne Bailon 2–4 Yardımcı karakter 24 Ekim 1983'te doğan ve The Cheetah Girls adlı müzik grubunun eski üyesi olan Adrienne, ikinci sezonda Rob ile flört etmeye başlamıştır. Ardından üçüncü sezonda Rob ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Dördüncü sezonda Rob ile ayrıldıktan sonra birkaç bölümde daha aile dostu olarak yer almıştır. Bahsi geçen bölümlerden bazıları Khloé'nin dördüncü sezondaki düğünü bölümü ve beşinci sezonun finalindeki, ailenin New York'a gittiği bölümdür.
Reggie Bush 2–4 Yardımcı karakter 2 Mart 1985'te doğan Reggie, Kim'in eski erkek arkadaşıdır ve New Orleans Saints'de oynamaktadır.
Kris Humphries 6- Yardımcı karakter 6 Şubat 1985'te doğan Kris (ailenin annesinin adaşı), Kim'in nişanlısıdır ve New Jersey Nets'de oynamaktadır.

Kast Ekibi Dışındaki Özel Davetliler[değiştir | kaynağı değiştir]

Birinci Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Cris Judd
 • Burt Jenner, Brandon Jenner ve Brody Jenner

Üçüncü Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Robin Antin
 • Rashad McCants
 • Aubrey O'Day

Yan yayınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Kourtney and Khloé Take Miami (Kourtney ve Khloé, Miami'ye Götürüyor)
 • Kourtney and Kim Take New York (Kourtney ve Kim, New York'a Götürüyor)
 • Khloé & Lamar (Khloé ve Lamar)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Winslow, George (13 Ekim 2008). "Comcast's Big Bang". Multichannel Haber Servisi. 29 (40) (Special Report bas.). s. 20. 8 Temmuz 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2011. 
 2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 1 Mayıs 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2011. 
 3. ^ "Konuk Oyuncular". 9 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2011. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]