Kategori tartışma:Başka dilden çevrilmekte olan maddeler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

şablonlar, listeler[kaynağı değiştir]

bu kategoriyi biraz hafifletmeye çalıştım. uzun yıllardır etiketli duran yabancı dildeki metinler, bazı tartışma sayfalarında da konu edildiği gibi epeyce uygunsuz. geri kalanların çoğu şablonlar ve listeler. listelerde dağınık biçimde çevrilenler var. bu halleriyle kalmaları iyi değil, ama yapılan çevirileri de atmak doğru olmaz. ne yapalım? --kibele 15:02, 3 Eylül 2012 (UTC)

{{Çeviri yarım}}. Böyle bir şablonumuz var. İngilizce kısımlar çıkarılır, geri kalan anlam bütünlüğü olmayan Türkçe kısım bu şablonla açıklanabilir. Sadrettin (mesaj) 15:17, 3 Eylül 2012 (UTC)

Çalışma Var Şablonu, Bunu eklersek iş halledilmiş olur. Böylece çevirinin devam ettiğini anlarlar .. --Aguzer (mesaj) 15:03, 3 Eylül 2012 (UTC)

tam da mesele burada. çeviriler devam etmiyor. uzun zaman önce bırakılmış çoğu. bu yüzden sonsuza dek yabancı dilde metinleri sergileyemiyoruz. @sadrettin, tek tük kullanılmış zaten o da. ama çeviri devam etmediği ve etmeyeceği için tam olarak doğru mudur ve ne kadar süre kalacak o da ayrı bir konu. bu kategorileri daha düşük sayılarda tutmamız ve bu şekilde kontrol edebilmemiz gerekir. ben listeleri, kalan maddeleri yavaş yavaş tamamlamayı düşünüyorum. şablonlara ve vikipedi sayfalarına el atan olursa sevinirim. --kibele 18:57, 3 Eylül 2012 (UTC)

Çeviri yarım şablonu da geçici bir çözüm evet. Sorunu ötelemeyi sağlıyor sadece. Liste maddeleri düzenlemek daha kolay olacaktır, listelerden başlayarak yavaş yavaş kategoriyi 200'ün altına, 150'ye kadar düşürebilirsek iyidir. --Sadrettin (mesaj) 19:11, 3 Eylül 2012 (UTC)
500 küsurlardan 200'ün altına indirdim. :) tek sayfada durması en azından ilk hedefti. listelere ve şablonlara şimdilik ellemiyorum. --kibele 11:36, 4 Eylül 2012 (UTC)

O zaman maddenin yeterli kısmı maddede gösterilsin çeviri kısmı için bir çalışma sayfası yapılsın. Böylece yeterli çeviri yapıldığında maddeye taşınır. --Aguzer (mesaj) 21:28, 3 Eylül 2012 (UTC)

Madde Eklemek?[kaynağı değiştir]

Çevrilmesini veya çevirdiğimiz ama yayınlamadığımız maddeleri buraya nasıl ekleyebiliriz?--Alucralı1 (mesaj) 06:28, 16 Temmuz 2014 (UTC)