Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu
Pirates of the Caribbean:
At Worlds End
Yönetmen Gore Verbinski
Yapımcı Jerry Bruckheimer
Senarist Ted Elliott, Terry Rossio
Oyuncular Johnny Depp
Orlando Bloom
Keira Knightley
Bill Nighy
Stellan Skarsgård
Jack Davenport
Tom Hollander
Chow Yun-Fat
Geoffrey Rush
Müzik Hans Zimmer
Görüntü yönetmeni Dariusz Wolski
Dağıtıcı Walt Disney Pictures
Yapım yılı 2007
Süre 167 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce
Bütçe $300 milyon
Hasılat $963.420.425
Önceki film Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı
Devam filmi Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (İngilizcePirates of the Caribbean: At World's End), Karayip Korsanları serisinin üçüncü bölümüdür.
Filmin çıkışından 18 gün sonrası (11 Haziran 2007) itibarı ile ABD'de $255.610.936, uluslararası olarak $493.000.000 hasılat ile toplam kazancı $748.610.936'a ulaşmıştır. Film ABD'de gösterime girdiği gün $13.240.044, ilk hafta $114.732.820 gelir elde etmiştir. Dünyanın en yüksek bütçeli filmidir.[1]

Hikâyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Will Turner ile birlikte Elizabeth Swann, Kaptan Jack Sparrow’u, Davy Jones'un dolabı'ndaki akıllara zarar tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmak adına çaresizlik içinde Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi’nin kontrolü altında olan Davy Jones’un ürkütücü görünümlü hayalet gemisi Uçan Hollandalı, dünyanın bütün denizlerini kasıp kavurmaktadır.

İhanet, vefasızlık ve dönekliğin kol gezdiği vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur’a düşer. Burada kurnaz Singapurlu korsan Sao Feng ile kafa kafaya gelirler. Dünyanın sonu tabir edilen uzakdoğu okyanuslarındaki nihai savaşta terazinin dengeleri ortadadır. Korsanların her biri sadece kendi hayatının ve kaderi için taraf olmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Boxofficemojo.com Hasılat Detayları". 11 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2007. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]