Kajira

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Fotoğraftaki model, Camisk denilen Kajira kıyafeti giymiştir ve üzerinde kef damgası görülmektedir.

Kajira , John Norman’ın Gor romanlarında, özellikle güney bölge kentlerindeki kadın köleler için kullandığı isimdir. Çoğul hali "kajirae"dir. Gor'de bir köle kızın ağzından kendini belirtmek için kullandığı söz "La Kajira" yani "Ben bir köle kızım"dır.

Gor kültürü, kölelere çok çeşitli teknikleri öğretir. Sadece cinsel hizmeti içermez, bir Kajira ayrıca bir Geyşa gibi sanatsal ve artistik hünerlere sahip olmak zorundadır. Kendini efendisine estetik ve görsel olarak sergilemek dahil, makyaj yapmak, nasıl dans edileceğini bilmeli. Cezbetmek için çeşitli vücut duruşları uygulanmalıdır. Efendisini istediği çeşitli komutları yerine her an getirebilmelidir. Ayrıca giydiği kıyafette cezbedici ve kışkırtıcı bir görünüm sergilemelidir.

Bu Kajira’yı normal bir “Özgür Kadından” daha cezbedici bir hale getirir. Çünkü Güney kentlerinde özgür kadınlar kendi saygınlıklarını bozmamak için bütün vücutlarını kapatır, yüzlerini peçeyle gizleyerek yaşarlar. Bu diğer kuzey bölgelerde sadece kapalı kıyafetle sınırlıdır. Dişiliklerini asla göz önünde sergilemezler.

Gor'da bahsedilen efendilik-kölelik felsefesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Gor’lulara göre, her kadın potansiyel bir köledir ve kendinin farkına varabilmesi için güçlü bir erkeğin, kadının üzerinde cinsel ve idari olarak hakimiyet kurması, onun gerçek benliği olan köle kimliğini ortaya çıkarması gerekir. Çünkü ancak bir kadın köle olduğunda, onu toplumsal olarak sınırlayan bazı kurallardan, ve düşünce yapılarından kurtulabilir ve cinsel, düşünsel olarak gerçekten özgür olabilir.

Yine de bu fikir biraz tartışma konusu olabilir. Çünkü bir köle kendi efendisine olduğu kadar başka bir özgür kişi tarafından ceza verilebilir. Ayrıca her erkeğe efendisinin izin verdiği limitlerde hizmet etmek (cinsel olarak da) zorundadır. Kitaplarda bu cezaların fazla olmadığını düşünseler de (kırbaçlama gibi), efendisinden üç kez kaçtığı için sakat bırakılan köle kızlardan bahsedilmiştir. Ya da kıskanç bir hanımı tarafından yüzü deforme edilen kadın kölelerden de. Bu da bir kadın için köleliğin gerçekten özgürlük olup olmadığı konusunda şüphe uyandırıyor. Gorluların gözünde hem cinsel ve hizmet için bir obje durumundalar ama bu çoğunlukla onları rahatsız etmiyor, çünkü düşünce bakımından özgürler ve her tür hizmet onlar için mutluluk ama yine de onları koruyacak hiçbir yasağa ve kanuna sahip değiller. Tamamen efendilerinin ve özgür Gor gezegenindeki insanların insafına kalmış durumdadırlar.

En belirgin, sınıflandırılmış iki köle çeşidi[değiştir | kaynağı değiştir]

White Silk (Beyaz İpek) Glana: Daha efendileri tarafından seksüel olarak kullanılmamış “bakire” kajiralara verilen isimdir. Gor’lular için bakire bir köle kız saf ve masun olmaktan daha öte, cahil ve deneyimsiz olarak tanımlanır. Çoğunlukla köleliğe yeni olan kızlar, efendileri tarafından kullanılana kadar “white silk”dir. İlk kullanım hakkı herkesten önce efendilerine aittir.

Red Silk (Kırmızı İpek) Falarina: Bakire olmayan, efendilerinin izniyle, her erkek tarafın seksüel olarak kullanılabilen kajiralardır. Genellikle birçok Kajira, köle evlerinde verilen eğitim veya satımdan sonra ya da hemen esir olduktan sonra sahipleri tarafından kullanıldıklarından çok uzun zaman bakire kalamamaktadır.

Bazen çok sıkı ahlaki kurallara bağlı olan Özgür bir kadının kölesi olan, bir köle kız, uzun süre hanımının isteğine bağlı olarak “white silk” olarak kalabilmektedir ama bu erkek bir efendiye geçtiğinde hemen değişecek, erkek efendisine yatak hizmeti sunacaktır ve onun uygun gördüğü herkese de.

Diğer bilinen köle çeşitleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Barbarians (Barbarlar): Gor'a uzay gemisi yoluyla getirilerek köle yapılan Dünyalı kızlara verilen addır.

Gorean Slave Girls (Gorlu Köle Kızlar): Özgür veya köle olarak, Gor gezegeninde doğmuş köle kadınlardır.

Passion Slaves (Tutku Köleleri) ve Exotics (Egzotik köleler): Özel olarak seçilmiş, kadın ve erkek köle olan, iki “Breeding Slave (üreme kölesi)” in planlı üremesi sonucu elde edilen, doğuştan kölelerdir. Diğer kölelere göre daha güzel artı özelliklere sahiplerdir ve birçok Gor’lu efendinin favorisidirler.

Pleasure Slaves (Zevk Köleleri): Köle evlerinde özel eğitim almış kölelerdir. Her köle Zevk Kölesi olamaz, bunun için belirli bir eğitimden geçmiş olması lazımdır. Bu bir kölenin satışında her zaman artı puan kazandırır.

Dancers (Dansçılar): Genellikle zevk köleleri bir köle sınıfı olsalar da. Yine bir köle kendi efendisi için dans etse de, bu unvana sadece belirli dans okullarından sertifika almış kızlar sahip olabilir. Ve bazı köle evleri bu tür köleleri üretmek için uzmanlaşmıştır. Bir dansçı, ya üreme yoluyla ya da eğitim yoluyla bir dansçı olabilir, ya da her iki yolla birden.

Paga Slaves (Paga Köleleri): Paga, Gor'da yaygın olan bir içki çeşidi. Genellikle Paga Tavernalarında satılır. Burada çalıştırılan köleler 1 ahn (yani Gor saati) karşılığında, alınan içkinin fiyatına dahil olarak cinsel ve servis konusunda hizmet eder.

Mat and Kettle Slaves (Hasır döşek ve Çaydanlık/İbrik Köleleri): Bir evde her türlü servis için kullanılan kölelerdir Bu sürekli bir kızı bir yere zincirlemek anlamına gelmez. Genelde görevleri evin işlerini yapmak ve her türlü servisi yerine getirmek diye ayrılmıştır, buna seksüel zevkleri vermeyi de dahil edebiliriz.

House Slaves (Ev Köleleri) : Evde çeşitli şekillerde hizmet eden kölelerdir. Yemek, mutfak işleriyle ilgilenmek, evin hizmetini ve temizliğini yapmak, yatak hizmetinde vermek vs.

Work Slaves (İş Köleleri) : Kettle Slaves ve Mat (Hasır döşek ve İbrik Köleleri) gibi en aşağı statüdedir. Ahırlar, tarlalar ve evlerde ağır işler için kullanılırlar.

Bond Maid (Prangalı hizmetli kız):Gor'u kuzey kentlerinde yaşayan, Torvaldsland'deki köle kızlara verilen isimdir. Bir Viking kültürüne sahip kuzey şehirlerinde söylenen bir söz vardır "Bir Bond Maid (Prangalı hizmetli kız)'in karnı kılıcın altında yatar". Onlar kendi düşmanlarından, yağma ve baskın sonucu elde ettikleri kızlarıdır. Hepsi baskınlarda yakalanır, zaferin bir parçası olarak Bond Maid Çemberinin içine atılırlar.

Bath Girl (Banyo/Hamam kızı): Halka açık hamamlarda hizmet eden köle kızlara verilen addır. Hamam'ın fiyatı, kızın kullanımına da dahildir.

Below-Deck Girl (Aşağı Güverte Kızı): Gemiyle yolculuk ederken, aşağı güvertedeki köle kızlar ayrı kafeslarde tutulurlar ve bütün vücutlarındaki kıl ve saçlar bit veya pireye karşı tıraş edilir. Buna karşın güverte seyahat etmesine izin verilen birkaç kızın saçları tıraş edilmez ve bunu aşağıda tutulan kızları aşağılamak için kullanırlar.

Coin Girl (Sikke Kızı): Efendileri tarafından, boyunlarına bir kutu bağlanarak ve çıplak olarak dolaşan, birine seksüel hizmet vermek ve bunun karşılığında efendileri için para kazanmak için yollanan köle kızlardır.

Display Slave (Sergilenen Köleler): Bir kervan veya topluluğun zenginliğini, güzelliklerini, sahip olduğu değerli şeyleri başkalarına sergilemek için, köle kızları görülecek bir yere zincilerler. Bir şehre veya kasabaya girerken, köle kızlar, bir kervanın en önüne (ya da bir geminin başına) zincilenebilirler ya da bir adamın üzengisine bağlanırlar.

Love Slave (Aşk Kölesi): Anlaşıldığı üzere, bu terim, gerçek ve tek aşk efendisini bulan köle kızlar için kullanılır. Aşk köleliği en ağır olandır. Kendini sadece bir köleye aşık olduğunu gören adam, kendinin onunla beraber güçsüz olacağını düşünür.

Lure Girl (Tuzak/Yem Kızı): Bir adamı yakalamak için yem olarak kullanılan kızlardır. Genellikle bir çete veya grup tarafından kullanılırlar.

Mul: Bu terim Rahip Kralların (The Nest) yuvasında, onlara hizmet eden köleler için kullanılır. Mul kölelerin bir kısmı Sardar Dağlarına girebilmiş, öldürülmektense, esir edilmiş Gorlu kadınlar ve erkeklerdir. Diğer Mul köleleri Rahip Krallar tarafından klonlama yoluyla elde edilen kölelerdir.

Pierced Ear Slave (Kulağı Delik Köle): Bu terim kulağı delinen köleler için kullanılır. Gor'da bir kızın kulağının delinmesi en aşağı alçalma olarak kabul edilir, ve görsel olarak kızın bir daha asla özgür bırakılmayacağını garanti eder. Köle kızın kulağının delinmesi geleneğinin Ar şehrinden geldiği söylense de, aslında bu gelenek uzak güney ve ekvatora yakın yerlerden, Turia şehrinden gelir. Bir köle kızın kulağının delik olması ve küpe takması, bir erkek için çok kışkırtıcı ve cezbedici görünür. Onun için bu gelenek uzak güney kentleri dışında, Ar gibi daha kuzeydeki güney şehirlerinde de popüler olmuştur.

Silk Girl (İpek Kızı): Bu terim Torvaldsland'da, kuzey şehirlerindeki köleler tarafından kullanılır. Gor'un güney şehirlerinde, ipek kıyafet giyen köleleri tanımlamak için kullanırlar. Bond-Maid'ler genelikle uzun bol yün kıyafetler giyerler ve güney şehirlerinde ipek kıyafetler giyen kajiraları daha şımartılmış stil kölelik olarak kabul ederler.

Silk Slave (İpek Kölesi): Bir Özgür Kadın tarafından seksüel oyuncak olarak kullanılan erkek kölelerdir. Bu tür köleler çok yakışıklı olurlar ve bu bile erkek standartlarına göre çok güzeldir. Bu köleler davranış açısında feminen olsalar da, daha çok görünüş ve hareket açısından erkeksi olurlar. Birçok Gorlu özgür kadın erkeksi ve güçlü adamlar tarafından hizmet görmeyi tercih ederler. Bu yine de tehlikeli bir eğilimdir, çünkü bu tür erkek köleleri kontrol altında tutma, çoğunlukla çok zordur. İpek kölelerini her markette bulmanız çok zordur, daha çok sınırlı, özel pazarlarda bulunurlar.

Tower Slave (Kule Kölesi): Gor'un herhangi bir şehrinde, silindir mimariye sahip binalarında hizmet eden köle kızlardır. Görevi ev köleleriyle aynıdır.

Gor’daki Köle Komutları[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğitimlerinde aldıkları derslerde, köle kızlar, hayati veya değil belirli komutları yerine getirmeyi öğrenirler. Köleleri üretmek veya eğitmekle uzmanlaşmış köle evleri, bunu daha ayrıntılı bir seviyede öğretirler. Köleliği bir kızı nereye götürürse götürsün, basit ve pratik köle komutları bir köleye öğretilecek ilk şeydir.

Genellikle tek bir komut veya el hareketiyle sınırlıdırlar. Ellerin konumu, göğsünün üstüne veya sırtının üstüne yatmasını söyleyebilir, efendisinin avuç içlerini yukarı veya aşağı tutmasına bağlıdır. Benzer olarak parmakların açık olması, bacaklarını açması gerektiğini söyleyebilir.

Ayrıca, komutları amaçlarına göre kategorilere ayırmak yararlı olacaktır. Kajira için hareketleri uygulayabilmesi için tek yol, her durumu anlayabilmesinden geçer. Gor’lu bir kadın kendini gururla taşır. Vücudunun ve hareketlerinin uyumunun farkındadır. Ona yukarıdan bakan herkese güzel ve hayat dolu görünür. Gurur ve zarafet, her yaptığı şeyde onu gösterir. Gorlu bir köle bilir, yalnız köle tasması takan ve güçlü bir erkeğin ayaklarının dibinde olan kadın, tamamen gerçek bir kadındır.

Gündelik hayattan hareketler, diz çökmek, ayakta durmak, yürümek veya koşmak, ya da itaati yerine getirmenin, çeşitli formları bulunur, bazen bir komut içermez ve belirli bir zamanda kölenin onu yerine getirmesi beklenir. Bir kölenin diz çökerek oturması, her zaman beklenilen bir şeydir ya da ona söylenmeden itaat etmesi. Tabi bir köle bu hareketleri özgür bir insanın karşında uygulanması gerektiğinin farkındadır. Bu hareketler, kızın konumunu söz olmadan açıklar.

Diz Çökme (Oturma)[değiştir | kaynağı değiştir]

Kitaplarda iki tür diz çökme emri kullanılmıştır. Biri Nadu, diğeri Tower (kule).

Nadu[değiştir | kaynağı değiştir]

Köle dizileri birbirinden ayrık olarak, topukları üzerinde oturur. Kasık bölgesini ayrıktır. Eller üst bacak bölgesi üzerindedir. Avuçlar üst bacak bölgesine dönüktür. Bazen köle kızın psikolojik savunmasızlığından avuç içlerini karşısındaki kimseye döndürür. Genellikle bakışlar yere dönüktür ve kafası eğiktir ama bazen kızdan, kafasını dik ve bakışlarını efendisine dikmesi komut edilir.

Bu zevk kölelerinin genel diz çökme emridir. Tüm köleler beyaz veya kırmızı ipek olsun, bu diz çökme emrini yerine getirirler. Bu emir ayrıca sessizce, parmağını şıklatma ve birinin ayaklarını göstermesiyle de verilebilir.

Tower[değiştir | kaynağı değiştir]

Genellikle internet roleplay’lerinde. Sadece beyaz ipek kölelerinin bu diz çökme şeklini uyguladıkları söylense de, bu yanlıştır. Genellikle Tower (kule) köleleri tarafından uygulanır. Aynı zamanda özgür Gorlu bir kadın da bu oturuşu uygular. Bir köle, özgür bir kadının yanında da bu şekilde oturur, özgür kadına saygı göstermek için. Bu Zevk Kölelerinin oturuş şeklinden farklıdır (yani nadu).

Dizler birbirine yakındır, topukların üzerine oturulur. Bilekler çapraz şekilde öne konulur. Özgür kadınlar tower şeklinde oturduklarında, ellerini üst bacak kısmınının üzerine koyarlar. Bazen Tower (kule) diz çökme şekli, şehirden şehre değişir. Mesela Thentis gibi şehirlerde, bilekler arkada çapraş şekilde bekletilir.

Bütün bu oturuş ve diz çökme şekillerinde, Gorlu bir kadın kendini çok iyi taşır. Sırtı diktir ve çenesi her zaman yukarıdadır. Ona yukarıdan bakan herkese yaşam dolu ve güzel görünür. (Norman, John, Priest Kings of Gor - Gorlu Rahip Krallar, sayfa 47)

Bara (Karın Üzerine Yatma)[değiştir | kaynağı değiştir]

Bara pozisyonu daha çok bağlama pozisyonu olarak kullanılır. Her amaç için kullanılabilen bir komuttur. Kısaca köle karnının üzerine yatırılır. Ellerin pozisyonu, kafasını nereye yerleştirebileceği, ya da ayaklarını çapraz koyup koymayacağı, bu komuttun ne amaçla verildiğine göre değişmektedir.

Sürünme (Crawling)[değiştir | kaynağı değiştir]

Komut’un ismi kendini açıklamaktadır. Kız karnının üzerinde, kafası eğik, itaat ettiğini göstermek için, efendisinin ayaklarına doğru sürünmektedir ya da ona söylenen herhangi bir yere. Bu komut aynı zaman (crawl to the furs) “Postlara doğru sürün” komutuyla kullanılır. Gor’da genellikle bir platform’un üzerinde, hayvan postlarının içinde uyunur. Çünkü genelde geceler soğuktur.

Emekleme (The Knee Crawl)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sürünme hareketinin bir uzantısı olarak, kızdan dizilerinin üzerinde yürümesi, yani emeklemesi beklenir. “Crawling” İngilizce’de hem sürünme ve hem de emekleme anlamında kullanılır, bu yüzden bu hareket sürünme ile uzantılıdır. Bu hareket, bir dans hareketi olan Turialı diz yürümesine (Turian knee walk) benzer.

Bir Odaya Girme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir Zevk Kölesi için ayrıntılı bir eğitimdir. Köle evleri iki ayaklı canlı stoğun eğitimini özelleştirmek için, her hareketlerini uyum içinde olmasını sağlarlar, göze zevk vermeleri için. Birçok köle bu kadar ayrıntılı eğitim bile almaz, tabi özel cins köle veya köle evlerine eğitim ve satılmak için gönderilenler dışında. Assassin of Gor (Gorlu Suikatçı) kitabında, Ar şehrinde bir köleye 104 çeşit odaya nasıl girileceği konusunda eğitim verildiğinden bahsedilir.

Efendiyi Besleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Yine baştan çıkarma ve memnun etme sanatında eğitimli Zevk Kölesini mükemmeliyete ulaştıran başka bir teknik daha.

Hatırladığım küçük bir numara daha var. Kızın biri efendisini, dişlerinin arasında tutuğu üzümle besliyordu. Bu beceride bilekleri arkadan bağlı olabilir veya olmayabilir. Bir bacağını önünde kıvırmışken, diğer bacağını arkaya doğru uzatmıştı, ayak parmak uçları karşıya doğrultmuştu ve bir tane üzümü nazikçe azına aldı. Elizabeth ve ben buna çok gülmüştük, fakat sanırım çok etkili bir şeydi, nadiren üçüncü üzümü alabiliyordun. (Norman, John, Assassin of Gor - Gorlu Süikastçi)

Parayı Kullanma[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kölenin paraya dokunması, genellikle yasaklanmıştır. Bir kölenin parayı efendisine götürmesi için, parayı genellikle kölenin ağzına yerleştirirler.

Bir alışveriş için, köle gönderildiğinde, elleri arkada bağlanır, para kesesi, sikkeler içinde, kölenin boynuna bağlanır, Benzer olarak, bir Sikke Kızı, efendisine para kazanmak için sokaklara yollandığında (seksüel hizmet karşılığında), parayı alabilmek için, para ya ağzının içine yerleştirilir veya bunu bir kasenin içine tükürür, veya bir kese bu amaçla kızın boynuna bağlanır.

Masanın yanında duran kişi, ancak kızı fark edebildi, bir tarsk sikkeyi kızın ağzına yerleştirdi ve kız, paga görevlisinin gözleri üzerindeyken, hemen tezgâhın bulunduğu yere döndü, sikkeyi bakır bir kasenin içine tükürdü. (Norman, John, Rogue of Gor - Gorlu Düzenbaz , sayfa 78)

İtaat Etme[değiştir | kaynağı değiştir]

Saygı göstermek, boyun eğme ve utanmada, başı, vücudu eğme veya diz çökme.

"İtaat Etme" pozisyonuna olabilecek bir örnek, kız dizleri üzerinde, vücudu eğik, efendisine hürmet etmektedir

Bir Gorlu köle kızın eğilmesi, onun itaat ettiğinin en iyi göstergesidir. Bu gösterim sıklıkla uygulansa da, bir köle kızın uyguladığı herhangi bir ifade, onun köle olduğunu kedisine gösterir ve bir erkeğin gücünün altında olduğunu. Bu gruptaki bütün hareketler “İtaat Etme” şeklinde sınıflandırılır.

Kız eğilir ve başını yere koyar, avuçları yerdedir, veya “bara” hareketini uygular, efendisinin ayaklarına doğru göğsünün üstüne dümdüz yatar (bellying), bazen efendisinin ayaklarına doğru sürünür. Bu iki harekette efendisine itaatini göstermek için onun ayaklarını, yalayıp öpebilir. Bazen efendisine emekleme pozisyonunda gelip, yana ve arkaya doğru kıvranabilir (burada seksüelitesini gösterir).

Efendisine itaat ettiğini göstermek için eğilmiş bir vaziyette, efendisinin kırbacını nazikçe, minnetle, sevgiyle ve tevazu ile öpebilir, yalayabilir. Bazen ondan efendisinin kırbacını yine tevazu ile emekleme pozisyonunda ve dişleri ve ağzıyla getirmesi beklenir.

Birçok Gor şehrinde, bir efendi, bir odaya girdiğinde, eğer köle odada bulunuyorsa, yukarıdaki ilk belirtilen, dizlerinin üzerinde, vücudu eğilmiş, kafası ve alnı yerde, avuç içleri yerde, itaat pozisyonunu alınarak köle efendisine saygı gösterir.

Köle Olarak Koşmak[değiştir | kaynağı değiştir]

Onun bir köle olarak koştuğunu gördüğümde, bazen ona nasıl köle olarak koşulduğu öğretildiğinde, çok güldürücüydü. Kısa, sık adımlarla, bacaklar neredeyse düz, ayakları neredeyse yerden çok az ayrılıyor, sırt düz, baş sola doğru dönük, kollar yanlarda, avuç içleri 45 derece dışarıda, koşmaktansa, daha çok bir dansçının hareket etmesine benziyor (Norman, John, Assassin of Gor – Gorlu Süikastçi, sayfa 45).

Köle Olarak Ayakta Durma[değiştir | kaynağı değiştir]

Bana yukarıdan baktı. Gorlu değerlendirmesi altında yüzüm kızardı.. Üzerimde sadece bir ip bağlıydı. “Bir köle olarak ayakta dur” dedi. Sırtım dik, kafam yukarıda, karnım içeride, kalçalarım dönük, güzel bir şekilde ayakta durdum. Hiçbir kadın bir Gorlu köle kız kadar güzel ayakta duramaz. “Mükemmel” dedi Ladlentender, dudaklarını şapırdatarak. “Eğer efendi memnun olduysa,” dedim. “Evet” dedi. “O zaman bu köle de memnun” dedim (Norman, John, Slave girl of Gor- Gorlu Köle Kız, sayfa 249).

Soyunma[değiştir | kaynağı değiştir]

Kelime kendini açıklasa da, bir köle kıza ne şekilde öğretildiğinde, çeşitli durumlarda, uygulandığında, bir sanata dönüşebilir. Bu emir yalnız bir el hareketiyle istenebilir. Söylenildiğine göre bir köle kız kendini bin şekilde teşhir edebilir.

Art arda iki hareket yaptı. İlk, sol omzun bulunduğu yere, bu stilde bir tünik giymiştim, orada çözebileceğim bir düğüm olurdu ve ikinci harekette, parmaklar açık, avuç içi yere dönüktü. Çabucak tüniğimi kafamdan çıkardım, kendimi onun önünde çırılçıplak soydum, ve ona arkamı dönüp karnımın üzerine doğru yerde uzandım, bacaklarım genişçe açık, kollarım meğilli olarak açıktı. (Norman, John, Witness of Gor - Gorlu Tanık, sayfa 10).

Bağlama Pozisyonları[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir köleyi bağlamak için daha birçok bağlama pozisyonu bulunur. Bu köleyi sabitlemek için, emniyet altına almak için, kullanmak ya da nakledilmesi için kullanılır.

Bara[değiştir | kaynağı değiştir]

Bara, komutu aynı zamanda bir köleyi bağlamak için kullanılan standart komuttur. Gor’da bu kelime “karın” anlamına gelir. Bu komutu duyan köle karnının üzerine yatar, başını sola yatırır. Bağlamak için verildiğinden, kol bilekleri arkada çapraz ve ayak bilekleri çapraz şekilde tutulur ve efendisinin onu bağlamasını bekler.

Bracelets (Kelepçeler)[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu komut köleyi emniyette almak için kullanılır. Bu komut köleye, köle kelepçeleri bağlanması için verilir. Köle ayakta veya diz çökmüş vaziyette olabilir. Kollarını arkada bekletir, yüzünü sola döndürür ve çenesini yukarıda dik vaziyette tutar.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]