Kahireli Palas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Kahireli Palas
Kahireli-palas-resim.jpg
Format Tv dizisi
Tür Drama
Senarist Ümit Demiray
Yönetmen Hakan Şahin
Oyuncular Buket Orhan
Melda Arat
Cem Kurtoğlu
Fatoş Kabasakal
Elif Inci
Alper Kut
Gaye Çankaya
Anıl İlter
Duygu Yürükçe
Fatma Özlem Akbal
Eda Akkaya
Rıdvan Aybars Düzey
Alessio Çağrı Di Giammichele
Eylül Ezgi Yılmaz
Devrim Atmaca
Ahmet Albayrak
Numan Çakır
Nazmi Akyüz
Soner Çoban
Serkan Genç
Nilay Duru
Cansel Kula
Tema müziği bestecisi Serdar & Zafer Aslan
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 50
Prodüksiyon
Yapımcı Tunacan Altınay
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 60 dakika
Yapım şirketi Sinevizyon Film
Yayın bilgileri
Kanal FOX (HD)
Resim formatı 576i (SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 17 Haziran 2013 – 23 Ağustos 2013
Durumu Sona erdi.

Kahireli Palas hafta içi her gün FOX'da yayınlanan bir televizyon dizisidir. Türk Drama kategorisine giren dizi'nin yapımcılığını Sinevizyon Film’in yaptığı, senaryosunu Ümit Demiray'in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Hakan Şahin'in oturduğu, başrollerini Buket Orhan, Fatoş Kabasakal, Melda Arat ve Cem Kurtoğlu'un paylaştığı günlük televizyon dizisidir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Duvarların Dili Olsa! dedirtecek Osmanlı'dan kalma devasa bir apartmanda günümüz aileleri... Sevenler, sevilenler, mutluluklar, mutsuzluklar, ihanetler, sadakatler... Birden bire umulmadık biçimde Kahireli Palas'ın varisleri arasında yer alan Zeynep'in hem aşkının hem servetinin peşinde olan Murat ve gerçekten aşkının peşinde olan Ali'yle olan aşk çıkmazı, Kahireli ailesinin mal ve para hırsı için kurduğu ittifaklar; arkadan çevrilen dolaplar, birbirlerine kurdukları tuzaklar, kıskançlıklar, kaprisler...

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali TV kanalı
1. sezon Pazartesi - Cuma 17 Haziran 2013 23 Ağustos 2013 Fox

Oyuncular ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rol Karakter
Buket Orhan Zeynep Melek'in, Muzafferden olan çocuğu
Melda Arat Melek Zeynep'in annesi Muzaffer'in eski aşkı
Cem Kurtoğlu Muzaffer Kahireli Palas'ın sahibi ve Zeynep'in babası
Fatoş Kabasakal Duygu Kemal'in metresi
Elif Inci Özlem Palas'ın yakınında ki kafe'nin sahibesi ve Ünal'ın karısı
Alper Kut Kemal Muzaffer'in yeğeni, Rezza'nın kocası ve Ali ile Murat'ın babaları
Gaye Çankaya Rezzan Kemal'in karısı, Ali ile Murat'ın anneleri
Anıl İlter Murat Rezzan ve Kemal'in büyük oğulları, Ali'nin abisi
Feyzan Soykan Ali Rezzan ve Kemal'in küçük oğulları, Murat'ın kardeşi
Duygu Yürükçe Emel Zeynep'in en yakın arkadaşlarından, Gencay'ın sevgilisi
Fatma Özlem Akbal Sibel Zeynep'in en yakın arkadaşlarından, manken adayı
Eda Akkaya Zerrin Kızların üniversite'den arkadaşı, grubun kötü kızı
Rıdvan Aybars Düzey Alp Kızların üniversite'den arkadaşı, Sibel'in belalısı
Alessio Çağrı Di Giammichele Mustafa Kızların üniversite'den arkadaşı, Zeynep'i karşılıksız sever
Eylül Ezgi Yılmaz Berna Emel'in arkadaşı, Özlem kafe'de çalışmaya başlar
Devrim Atmaca Ayşe Hüseyin'in karısı, Palas'ın dedikoducusu
Ahmet Albayrak Hüseyin Kahireli Palas'ın bakıcısı, Muzaffer'in sırdaşı ve Ayşe'nin kocası
Numan Çakır Tuncer Kemal'in iş ortağı ve Mert'in babası
Nazmi Akyüz Mert Tuncer'in oğlu, Emel'den hoşlanır
Soner Çoban Ünal Özlem'in kocası
Serkan Genç Gencay Emel'in hapisten çıkan sevgilisi
Nilay Duru Gül Murat'ın nişanlı olan sevgilisi
Cansel Kula Pelin Duygu'nun en yakın arkadaşı

Bölüm Özetleri[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Bölüm Zeynep annesi ile birlikte yaşamaktadır. Okul harçlığını Kahireli Palas’ın sahibi Muzaffer Bey’in yanında çalışarak kazanmaktadır. Bir gün okul dönüşü bütün hayatını alt üst edecek Muzaffer Bey’in ölüm haberini alır. Muzaffer Bey’in vefatına sevinen yakınları Varisleri olan Kemal ve Rezzan Kahireli çiftidir. Rezzan Kahireli ve kendi gibi düşünen oğlu Murat Muzaffer Bey’in cenaze işlemleri biter bitmez avukatlarını arayıp mirasla ilgili işlemleri başlatmasını ister. Muzaffer Bey’in vasiyetnamesi açıklandığında Rezzan ve ailesini bekleyen büyük sürpriz ne olacak?
2. Bölüm Kapı açılır. İçeri Zeynep ile annesi Melek Hanım girer. Rezzan ve diğerleri büyük bir şaşkınlık içindedir.

Model Sibel iş için Yekta’yla görüşürken onda gözü olan Alp de peşini bırakmaz. Sibel bu ilgiden fazlasıyla rahatsızdır. Murat ise sevgilisinin nişanlısı tarafından tehditler almaktadır. Babası Kemal ise Duygu’nun ısrarlarıyla uğraşmaya devam eder. Kahireli ailesi,Zeynep’i bertaraf edebilmek için yeni bir plan hazırlamışlardır,bunun içinde yalancı bir şahitlere ihtiyaçları vardır,bu yalancı şahit kim olacak?

3. Bölüm Rezzan ve Murat avukatlarıyla birlikte Zeynep’in mirasa ortak olmasını engellemek için yeni çareler aramaktadırlar. En etkili yolun Zeynep’i iffetsizlikle suçlamak olduğuna karar verirler. Murat kardeşi Ali’nin bu fikre inanması için elinden geleni yapmaktadır. Zeynep olanlardan habersiz mirası kabul edip etmemek arasında kararsız kalmıştır. Ali’nin Zeynep’le olan muhabbeti ilerlerken Özlemin kafe’deki durumu oldukça kötüdür. Rezzan, miras işlemleri hızlandırmak, bir an önce miras yoluyla belli bir varlık düzeyine kavuşmak için elinden geleni yapar.
4. Bölüm İffetsizlik suçlamalarına büyük tepki gösteren Zeynep’in annesi Melek hanım, Rezzan’ın kapısına dayanır. Öyle bir açıklamada bulunur ki Rezzan şoka girer…

Bu müdahale miras davasını nasıl etkileyecek? Rezzan bu yüzden dilekçesini neden geri çekmek zorunda kalacak? Zerrin, Zeynep hakkında çıkan iffetsizlik dedikodusunu yaymaya devam ederken, Alp Sibel’i takip etmeye devam edecek… Sibel’in iş görüşmende başına gelecek bela ne?

5. Bölüm Ali’nin Zeynep’e yaptığı açıklama Zeynep’in dünyasını tepeden tırnağa değiştirirken; Rezzan’ın mirasa konma planlarını da ters yüz etmiştir. Rezzan açtığı davayı geri çekmek zorundadır. Muzaffer Bey Zeynep’in babasıdır. Zeynep’in varisler arasında yer alması bu yüzdendir. Bu sırrı muzaffer Bey ölene kadar saklamıştır. Ancak gerçeği vasiyetinde açıklamıştır. Bu yeni durum nedeniyle Rezzan’ın planları bozulur. Yeni arayışların peşine düşer.. .
6. Bölüm Uzun bir bekleyiş, ani ve yanlış kararlar vermekten daha iyidir bazen. Zeynep Muzaffer Bey’in ona yazdığı mektup sayesinde son kararını verir. Kahireli Palas gerçek sahibi öldükten sonra O’nun gerçek varisine kapılarını açar. Zeynep, Sibel ve Emel ile birlikte ait olduğu evine taşınır. Rezzan diğer planı için araştırmalara devam eder. Gülnihal Hanım’ın yardımcısı Müesser’in peşine düşer. Kemal Rezzan’dan habersiz,ondan aldığı paranın bir kısmıyla Duygu’ya yardım edince Rezzan şüpheye düşecek mi? Emel’in bir anda gelen beklenmedik misafiri onu tedirgin etmeye başlar. Ve yıllarca taşıdığı bu sırrı korumaya devam etmek için elinden geleni yapar. Fakat daha fazla saklayamaz ve Zeynep’e kızı olduğunu itiraf eder. Özlem’in Ünal problemi devam etmekle kalmayıp üzerine öğrendiği yeni haberlerle daha da şok olacaktır. Alp Sibel’i pişman etmek için Soner’den de yardım alarak bir oyunun içine girer. Ali İngiltere’ye dönmeye karar vermesine rağmen aklı Zeynep’tedir. Murat Zeynep’in kendisinden hoşlandığını iddia edince Ali iyice çılgına döner. Pelin Duygu’nun aklına nasıl bir fikir sokacak? Duygu’nun Kemal’i aradığın da Kemal’i büyük bir sürpriz beklemektedir.
7. Bölüm Kötü ve akıllı insanlar düşmanlarını her daim yanında tutar. Rezzan Zeynep’i evine çağırmış ve onu tatlı ve ikna edici bir şekilde apartman işlerinden soyutlamayı başarmıştır. Bu hareket Kemal ile Rezzan’ın ilerisi için yapacaklarının küçük bir başlangıcıdır. Duygu söylediği çocuk yalanına Kemal’i ikna etmiş ve ipleri elinde tutmaya devam etmektedir. Murat’ın Sibel’le gizli konuşmaları Emel ve Zeynep tarafından yanlış anlaşılsa da Murat ve Sibel planlarına devam eder. Zeynep Emel’in kızını bulması için avukatıyla konuşmuş ve avukatın bulduğu adrese gittiklerinde orada yaşamadıklarını öğrenmişlerdir. Emel’in hala sakladığı sır nedir? Sibel Alp’in tufasına düşmüş, Orada yaşanacaklardan habersiz Soner’e çekime gider. Alp pususunu kurmuş Sibel’in soyunma kabinine kamerasını yerleştirmiştir. Zerrin Zeyneplerle konuşmaya gittiğinde ters cevaplar alıp oradan uzaklaşırken de Rezzan’la tanışır. Peki bu tanışmanın bedelini kim ödeyecek?
8. Bölüm Murat Zeynep’e bir kıza aşık olduğundan bahseder ve Zeynep ona yardım etmek ister. Zeynep ve Murat’ın görüşmeleri Ali’nin kafasında soru işaretlerine neden olurken Sibel’de Zeynep’i Murat için kandırma çalışmalarına devam eder Rezzan Müesser hanım’ın peşini bırakmaz. Duygu bebek yalanını da kullanarak, Kemal’in daha çok kendisine ilgili olacağını bilip Kemal’e kendi ailenin yanında olması gerektiğini söyler. Özlem Ünal’la buluşur. Ünal Özlemi tekrar başlamak için ikna etmeye çalışır. Zerrin Alp’i Sibel hakkında doldurmaya devam ederken Soner ve Alp in planı devam etmektedir. Ali Zeynep’i Muratla görmekten bıkmış bir an önce İngiltere’ye dönme kararı alacaktır Bu kararının geçerliliği Zeynep’in elindedir.
9. Bölüm Sabah uyandığınızda beklenmedik sürprizler canını sıkar insanın. Zeynep uyandığında yanında Emel’den gelen bir not bulur notta kendisini merak etmediğini yazsa da Zeynep panik olur. Zeynep bir yandan Ali’ye de ulaşamayınca ilk çare olarak Murat’ı arar. Murat bu durumu kendine çevirmeye çalışır ve Ali’nin bunalımları sırasında Zeynep ile daha çok vakit geçirmeye başlar. Sibel de bundan faydalanıp Aliyle vakit geçirmeye başlar. Kahireli Palas’ın olaylar sonrası ilk kiracıları gelir. Fakat Rezzan onları istemez. Paraya ihtiyaçları olduğu bu dönemde Rezzan’ın kiracıyı almaması Kemal’in canını çok sıkar. Rezzan Müesser hanımla konuşur Kemalin ailesinin vakıfta bağış yaptığını öğrenir. Rezzan bunu kendilerine lehine kullanmak için neler yapacak?
10. Bölüm Emel Zeynep’e sakladığı diğer sırrını da açıklar. Aslında kızı Esra’nın yerini bildiğini sadece onu Gencay’dan korumak istediğini söyler. Zeynep bu duruma ne tepki verecektir? Gencay bir yandan iş arar ve bir düzen kurmak ister. Duygu hamilelik olayı yüzünden vicdan azabı çekmeye başlar. Kemal bebek için hediye almaya başladığında da bu hissi daha da artar. Zeynep Murat’la konuşur. Ondan Ali’nin yanlış anlamalarını durdurmasını kendisiyle arasında bir şey olmadığını söylemesini ister. Peki Ali Zeynep’i dinleyecek mi? Soner Sibel’e oynanan oyununa artık devam edemez ve her şeyin Alp’in oyunu olduğunu itiraf eder. Sibel sinirden çılgına döner. Alp Sonerin ofisine bıraktığı ses kayıt cihazından Soner’in konuşmalarını duyar. Alp Soner’e bir şey yapacak mı? Bu haberden sonra Alp Zeynep’lerin evine zorla girer ve Sibel’le konuşmak ister. Ancak konuşamadan polisler gelir ve Alp’i karakola götürür.Alp’in ne zaman çıkacağı belli olmadığı için evdekiler bir süre korku içinde yaşamaya devam edecektir…
11. Bölüm Berna Emel’in yanına gidegele insanlarla tanışmış ve kısa sürede kendini sevdirmeyi başarmıştır. Rezzan mirası işinin peşini bırakmaz ve avukatı Ömer ile birlikte yeni arayışların içine girer. Tek ihtiyaçları olan bir vakıf sözleşmesidir. Murat bir yandan Zeynep’e Ali ve Sibel hakkında asılsız haberler verip Zeynep’in aklını karıştırmaya devam eder. Gencay Zeynep’in teklifini kabul eder ve eve taşınmaya karar verir. Duygu Kemal’e her şeyi itiraf etmek için buluşur fakat Kemal’in geçirdiği kalp krizi konuşmayı yarım bıraktıracaktır. Ali ve Sibel’in yemeğe çıkması üzerine Zeynep’te hiçbir art niyeti olmadan Murat’ın onunla dertleşmesi için yemeğe çıkar. Fakat bu yemekte beklenmedik bir sürpriz olacak ve Murat’tan gelen itiraflar Zeynep’i çok şaşırtacaktır.
12. Bölüm Kafamızda soru işaretleri kalacağına acı da olsa gerçeklerle yüzleşmeyi tercih ederiz bazen. Ali daha fazla dayanamaz ve Muratla aralarında ne olup bittiğini öğrenmek için Zeynep’le konuşmaya gider. Fakat Murat’tan gelen kötü haber karşısında konuşma yarım kalır ve Ali abisiyle birlikte babasının yanına hastaneye gider. Sibel’in de Ali’yle birlikte hastaneye gidip gelmesi Zeynep’in kafasındaki soru işaretlerini arttırır ve iyice rahatsız olmaya başlar. Duygu Kemal’in yanına hastaneye gidemediği için bir demet üzerinde not olan ve isimsiz bir çiçek yollar. Bu çiçek Kemal’in başını kısa süre de olsa ağrıtacaktır. Berna iş aramaya devam ederken Emel’den bir teklif gelir ve Berna Özlem’le konuşup kafede işe başlar. Kahireli Palas’ın ilk kiracıları Mert ve Tuncer taşınmıştır. Tuncer Rezzan ve Kemal’e bir ortaklık teklifinde bulununca Rezzan çok sevinir. Peki Kemal bu teklife ne cevap verecektir?
13. Bölüm Kuşkuları büyüyen Zeynep artık Sibel’in evde olmadığı zamanlar da bile Ali’yle olduğunu düşünüp kendini yemeye devam eder. Murat da bu sırada Ali’nin gözüne sokarak Zeynep’le buluşmaya başlar. Zeynep bu buluşmalarda Ali hakkında konuşmak isterken Murat ona olan sevgisinden bahseder. Tabi Ali’ye yansıttıkları ve anlattıkları daha da farklıdır. Tuncer ve Mert planlarına hızlı bir şekilde devam ederler. Mert kafedeki diğer insanlarla tanışmaya devam ederken, Tuncer Rezzan’lara Kahireli Palas’ı rezidansa çevirme fikrini sunar. Kiracı bulamadıkları için Rezzan bu fikre sıcak bakar. Gencay’ın da evde üç kızla beraber yaşaması artık problemlere yol açacaktır. Bir gün eve gittiğinde Sibel’i duştan çıkmış bornozuyla görür. Sibel sinirden çılgına döner. Önce Emel ile daha sonra da Zeynep’le konuşur. Fakat ikisinden de istediği tepkiyi alamayınca Ali konusunda daha da hırslanır. Duygu Kemal’den habersiz Pelin ve iki arkadaşıyla buluşunca aralarında ne gibi problem çıkacak? Kemal bunu öğrenecek mi? Rezzan ve Zerrin’in gizli buluşmaları hızlı bir şekilde devam ederken, Murat sevgilisi Gül’ün hamile olduğunu öğrenince sinirden köpürür. Peki Melek’in okuluna beklenmedik gelen misafir kim olacak?
14. Bölüm Murat Zeynep'e karşı hislerini ona açıkça söylemiştir. Zeynep'ten beklediği cevabı alamayınca Melek ile de konuşup durumun ciddiyetini anlatır ve Melek'ten Zeynep ile konuşmasını ister. Fakat bunu öğrenen Zeynep bu olaydan çok rahatsız olur ve Murat'ı son kez karşısına alıp bu işin olmayacağını ve vazgeçmesi gerektiğini anlatır. Emel ve Zeynep, Sibel'in son zamanlarda yaptıklarından çok rahatsızdır. Zeynep Sibel'e bu durumdan bahseder. Sibel yaptıklarının haklı olduğunu savunur, anlaşmaya varamazlar. Tuncer Kemal'i yeni şirketle ilgili ortak olma konusunda ikna etmiştir. Duygu Kemal'le konuşabilmek için Kemal'in evine kadar gider. Duygu ve Sibel yalanlarla Ali'nin kafasını karıştırmaya devam eder. En sonunda Ali ve Zeynep tekrar konuşmaya karar verir.
15. Bölüm Ali ve Zeynep konuşup her şeyi açıklığa kavuştururlar ve tekrar bir araya gelirler. Sibel öğrendiğinde bu durumdan hiç hoşlanmaz, Zeynep de Sibel’e üstü kapalı Ali’yle olan ilişkisine karışmamasını ve uzak durmasını söyler. Sibel ve Murat bu duruma hemen müdahale etmeye karar verirler ve konuşup yeni yol arayışına girerler. Bu sefer Sibel ve Murat kartlarını farklı oynayacaktır.Gencay Emel’den borç ister, Emel Gencay’dan şüphelense de parayı vermeyi kabul eder ve yine aralarında gerginlik çıkar. Gencay’ın eve dönmesini isterler ama Gencay bunu kabul etmez. Mert kafeye gelir, herkesle sohbet eder. Sibel ile konuşmaya başlarlar ve Mert Sibel’e iş konusunda yardımcı olmak istediğini söyler. Murat Ali’yi yine pis bir oyununun içine alır. Ali kendisine yapılan bu olaydan habersizdir. Bakalım Murat bu planını ne zaman kullanacak?
16. Bölüm Ali Zeynep ve Emel evde kutlama yapmaktadır ve Sibel Mert ile eve gelerek herkesin tadını kaçırır. Kemal ve Rezzan çocukların arasındaki sürtüşmeden dolayı üzgündür, Rezzan ise bunun Zeynep’in suçu olduğunu savunur. Murat ve Gül birlikteyken Sinan ve adamlarına yakalanırlar ve kavga çıkar. Zeynep Melek’e Ali’yi ne kadar çok sevdiğini söyler. Murat Sibel’le buluşup sinsi planını devreye sokmaya başlar. Sibel Mert’i kullanarak Zeynep’e Ali’yle ilgili yalanlar söyleyerek aklını karıştıracaktır. Duygu’nun hamilelik yalanı gerçek olmuştur. Rezzan Murat’ın haline daha fazla dayanamaz ve Ali’yle konuşmaya karar verir. Ali kendini Murat’a karşı suçlu hissetmeye başlar. Rezzanlar’ın evine polis gelir, almak istedikleri kişiyse Murat’tır. Murat nezarethaneye girer…

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]