İçeriğe atla

Kadınlar (film, 2008)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kadınlar
The Women
YönetmenDiana English
Oyuncular
DağıtıcıWarner Bros
CinsiSinema
RenkRenkli
Yapım yılı2008, ABD
Süre114 dakika
Dilİngilizce
Bütçe16 milyon dolar
Hasılat50 milyon dolar

Kadınlar (The Women) 2008 yapımı bir Amerikan filmidir. Yönetmenliğini Diana English’in yaptığı filmin bütün oyuncuları (figüranlar dahil) kadındır. Başrol oyuncusu Meg Ryan’dır.

Mary Haines New York sosyetesinin tanınan isimlerindendir. Kocası borsacı olup kendisi de babasının iş yerinde babasının yardımcısı olarak çalışmaktadır. Bir gün dergi yazarı olan yakın arkadaşı Sylvia Fowler gittiği dükkânda manikürcü kızların dedikodusundan Mary’nin kocasının ihanetini öğrenir. Mary’nin kocası kendisini Crystal Allen adında bir kızla aldatmaktadır. Sylvia bu haberi Mary’e vermekte kararsızdır. Ama zaten bir süre sonra Mary de haberi duyar ve annesi Catherine' nin aksi yönde öğütlerine aldırmaksızın Crystal ile görüşmeye gider. Bu görüşmeden sonra Mary ayrılmaya karar verir. Ama bu sırada başka sorunlarla da yüzleşmek zorundadır.

Mary’nin kızı annesinin kendisi ile ilgilenmediği için annesine kızgındır. Babası da iş yerinde Mary’nin işine son verir. Yakın arkadaşları Sylvia, Alex Fisher ve Edie Cohen Mary’e bu zor günlerinde yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Ama bir gün Sylvia Mary’nin ayrılmak üzere olduğunu dedikodu yazarı Bailey Smith’e çıtlatır. Haberin bu şekilde yayılması üzerine Mary Sylvia ile arkadaşlığını sona erdirir.

Ancak daha sonra durum düzelir. Mary annesinin yardımıyla kendi iş yerini açar. Sylvia ile barışır. Ayrıca Crystal ile ilişkisi sona eren kocası ile yeniden bir araya gelir.[1]

Oyuncular ve karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]
  1. ^ "IMDB". 10 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2020.