Kırgın Çiçekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Mona.N (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 19.05, 10 Ocak 2017 tarihli sürüm (195.142.216.79 tarafından yapılan 18030128 sayılı değişiklik geri alınıyor.)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Kırgın Çiçekler
Format Televizyon dizisi
Senarist Gül Abus Semerci
Yelda Eroğlu
Yönetmen Serkan Birinci
Tema müziği bestecisi Tuna Velibaşoğlu
Açılış müziği Kırgın Çiçekler Dizi Müziği
Bitiş müziği Kırgın Çiçekler Dizi Müziği
Besteci Müzikopat(Tim Music Production)
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 65
Yapım
Yönetici yapımcı Mehmet Yiğit Alp
Yapımcı NTC Medya
Mekân İstanbul İstanbul Fenerbahçe Koleji İstanbul Koşuyolu Kız Yetiştirme Yurdu
Gösterim süresi 140-155 dakika
Yayın bilgileri
Kanal atv
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 29 Haziran 2015
Durumu Devam Ediyor

Kırgın Çiçekler, 29 Haziran 2015 tarihinden beri atv'de yayınlanan bir dram, gençlik ve aile dizisidir. Başrollerini; İpek Karapınar, Özgür Çevik, Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız, Hazar Motan ve Çağla Irmak paylaşmaktadır.

İlk bölümü 29 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi, 12 Ocak 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Vakfı En İyi Dram ödülünü almıştır.

Ayrıca İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından yapılan ödül töreninde en iyi dizi ödülünü almıştır. Kore ve Fransa'daki ödül törenlerinde adaylıkları vardır.

Konusu

Eylül 16 yaşında bir genç kızdır. Babasını 11 yaşındayken kaybetmiştir. Küçük bir gecekondu da annesi Mesude,kız kardeşi Büşra ve üvey babası Kemal ile birlikte yaşamaktadır. Eylül Kemal'in tacizine uğrar. Durumu annesine anlatır. Annesi Eylül'e inanmayıp onu yetimhaneye verir. Eylül'ün o günden sonra yetimhane günleri başlar. Eylül'ün kaldığı odadaki 4 kız ile aralarındaki bağ hiç kopmaz.

Dizi 5 kızın hayata karşı mücadelelerini ve anne baba özlemlerini anlatmaktadır.

Oyuncular

Oyuncu Karakter Bölümler Hakkında
İpek Karapınar Feride Güngör 1- Çocuk Esirgeme Kurumu'nda müdire yardımcısıdır. Yetimhane'de kalan kızlara "Kırgın Çiçekler" diye hitap eder ve onları belalardan korur. Yardımsever ve titiz bir bayandır.Komşusu Toprak'la nişanlıdır.zengin bir ailenin kızıdır. Hayatın sert davrandığı bu kızları her zaman moral vererek avutur.
Özgür Çevik Toprak Eren 1- Mesleğini ve çocukları seven, iyi niyetli dürüst bir insan. Öğrencilerine sonuna kadar güvenen deneyimli bir öğretmen. Feride'nin nişanlısı ve komşusudur.kadın ruhundan anlamaz
Biran Damla Yılmaz Eylül Acar 1- 16 yaşında. Babasını 11 yaşındayken kaybetmiş. Annesi ve küçük kız kardeşiyle beraber kıt kanaat bir çocukluk sürmüş. Üvey babasının tacizine uğruyor. Annesi tarafından yetimhaneye teslim ediliyor. Ayrıca Serkan'ın kız arkadaşı.
Gökçe Akyıldız Songül Celen 1- 16 Yaşında.Annesini 4 yaşındayken kaybetmiş.Babası cezaevinde.Akrabaları ile anlaşamamış yetimhaneye teslim edilmiş.O gün bugündür yetimhanede.Atarlı,sert ve delikanlı ancak içten içe duygusal ve fedakar.aslında çok tatlı bir arkadaş ve güney in sevgilisi
Hazar Motan Cemre Derinoğlu 1- 16 Yaşında bir kız.Zengin bir ailenin tek kızı.Yetimhane kızları ile arasında yıkılmayacak duvarlar olduğunu düşünüyor.Babası iflas ediyor.İntihara kalkışırken yanlışlıkla karısı Meleği vuruyor ardından intihar ediyor.Cemre'ye akrabaları sahip çıkmıyor ve Cemre'nin yetimhane günleri başlıyor.Ardından babasının kanından bir kız kardeşi olduğunu öğreniyor.
Çağla Irmak Kader Kutay 1- 16 Yaşında.Doğduğu gün un çuvallarına bırakılmış.Yetimhaneye teslim edilmiş.Annesi yetimhanenin müdiresi Neriman Hanım'ın yeğeni.Annesini (Banu) bulur ama annesi kendini istemez.
Aleyna Solaker Meral Kendir 1- 16 yaşındadır ve gayri meşrudur. Daha sonraki bölümlerde annesini bulur fakat annesi Abbas'ın kardeşi tarafından öldürülür. Vurulduktan sonra bir süre komada kalır ve hayata geri döner.
Derya Artemel Mesude Yılmaz 1- Eylül'e inanmayıp onu yetimhaneye veren annesi. Kocası Kemal'i sonuna kadar savunur.
Cansu Fırıncı Kemal Yılmaz 1- Mesude'nin kocası, Eylül'ü taciz etmektedir. Karısını parmağında oynatır.
Mehmet Aykaç Serkan Özgün 1- Zengin bir ailenin çocuğu. Defne'nin ikiz kardeşi. Ayrıca Eylül'ün erkek arkadaşıdır. Çok iyi niyetli ve yardımsever bir gençtir. Eylül'e çok bağlıdır.
Nil Keser Defne Özgün 1- Serkan'ın ikiz kardeşi. Şımarık bir kızdır. Öncelerden Cemre ile iyi arkadaşlardı, fakat Cemre yetimhaneye düştükten sonra bağlantılarını kesmiştir. Daha sonraki bölümlerde Serkan ile birlikte evlatlık alındığını öğrenmiştir.
Arif Diren Güney Ertürk 1- İlk başlarda kötü olmasına rağmen Songül'ü sevdikten sonra iyi birisi olmuştur. Zengin bir ailenin çocuğudur. Songül ile çıkmaktadır.
Sacide Taşaner Neriman Sönmez 1- Yurt müdürü ve aynı zamanda art niyetli birisidir.
Veda Yurtsever Nazan Özgün 1- Defne ve Serkan'ın annesi. Aç gözlüdür ve yetimhanede kalan kızları hiç sevmez. Cemre'nin mirasını çalmıştır. Serkan ile sevgilisi Eylül'ü ayırmaya çalışır. Gökhan'a arabayla çarpıp ölümüne neden olmuştur. Daha sonraki bölümlerde Defne ve Serkan'ı evlatlık aldığı ortaya çıkmıştır.
Yunus Emre Terzioğlu Cenk 1- Güney'in arkadaşı ve Kader'in aşık olduğu kişidir. İlk başta kötü olmasına rağmen Meral'e aşık olunca değişmiştir. Daha sonra o da Kader'e aşık olmuştur.
Esma Yılmaz Büşra Acar 1- Eylül'ün kız kardeşi.
Dilara Mücaviroğlu Aleyna 1- Defne'nin arkadaşı
Seda Güngör Merve 1- Defne'nin arkadaşı
Ruhi Sarı Yunus Celen 56- Songül'ün babası

Bitirilen Karakterler

Oyuncu Karakter Bölümler Hakkında
Erdal Bilingen Tevfik Özgün 1-14 Nazan'ın kocası, Defne ve Serkan'ın babasıdır. Cemre'ye ait olan mirası söylemek için giderken trafik kazası geçirip ölmüştür.
Gökçe Yanardağ Seher Karaman 22-42 Meral'in annesi. Abbas'ın kardeşi onu öldürüp çöp konteynerına atmıştır.
Kadir Çermik Necmi 19-29 Gökhan'ın babası. Gökhan ve annesine oyun oynayıp, kandırarak para aldığı için Gökhan onu evden kovmuştur.
Furkan Andıç Gökhan 11-29 Annesi ile birlikte yaşıyor. Öğrenim hayatına bir süre ara vermiş daha sonra bursluluk kazanmış ve özel koleje gelmiştir. Annesi çok eskiden Cemre'nin evinde hizmetçidir. Başlarda Cemre ile araları kötü olsa da sonradan sevgili olurlar. Cemre'ye ait mirası söylemek için giderken Nazan'ın motorsikletine arkadan çarpması sonucu ölmüştür.
Burak Arslan Burak 1-16, 21-22 Güney'in eski arkadaşı. Defne sözünü tutmadığı için baloda yangın çıkarmıştır ve Cemre yaralanmıştır. Cemre ardından Burak'ı affetmiştir. Ondan sonra pikniğe giden otobüsü kaçırıp kaza yaptırmıştır. Kazada Songül ve Eylül ağır yaralanmıştır. Hapse girmiştir.
Birgül Ulusoy Emine 11-52 Gökhan'ın annesi. Oğlu Gökhan öldükten sonra yetimhanede kalan Gülcan'ı evlatlık edinir.

Yayın Takvimi

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon Başlangıcı Sezon Sonu Çekilen bölüm sayısı Bölüm Aralığı TV Sezonu TV Kanalı
1.Sezon Pazartesi 20.00/21.15/21.00 29 Haziran 2015 13 Haziran 2016 50 1-50 2015-2016 atv
2.Sezon Pazartesi 21.00/20.00 19 Eylül 2016 - 51- 2016-2017 atv

Dış bağlantılar