Kılavuz (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 18.18, 5 Haziran 2016 tarihli sürüm (Taşıma:Kategori:ABD macera filmleri > Kategori:Amerika Birleşik Devletleri macera filmleri)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Pathfinder
Pathfinder
Film Posteri
Yönetmen Marcus Nispel
Yapımcı Marcus Nispel
Mike Medavoy
Arnold W. Messer
Senarist Laeta Kalogridis
Oyuncular Karl Urban
Moon Bloodgood
Müzik Jonathan Elias
Görüntü yönetmeni Daniel Pearl
Kurgu Jay Friedkin
Glen Scantlebury
Dağıtıcı 20th Century Fox
Cinsi Sinema filmi
Türü Macera
Renk Renkli
Çıkış tarih(ler)i 13 Nisan 2007
Süre 99 dakika
Dil İngilizce
Bütçe 45.000.000 dolar
Hasılat 30,822,861 dolar
Resmî sitesi

Pathfinder: Legend of the Ghost Warrior Amerikan yapımı sinema filmi. Film Vikingler ve Amerika yerlilerinin arasında yaşanmış olan kurgusal bir çizgi romana dayanmaktadır.

Konusu

Film Vikinglerin Amerika'nın keşfinden 600 yıl önce bu topraklara ayak basmasını gösteren harap olmuş bir gemi sahnesiyle başlıyor. Bu gemiden kurtulan bir çocuk yerli Amerikalılarca büyütülür. Çocuk zaman zaman rüyalarında bu keşfin önderi olan babasını ve onların yerli halka yaptığı katliamı görmektedir.

Çocuk yerli halkça büyütülür;lakin çok da kendilerindenmiş gibi kabullenilemez. Bu arada Vikinglerin bir istilası daha gerçekleşir ve çocuğu büyüten kabile vahşi Vikingler tarafından yok edilir. Buradan kurtulan kahramanımız onlara karşı şiddetli bir mücadeleye başlar. Bir ara esir alınmasına karşın bilge kızılderili liderin sözlerine uyarak onları kendi güçleriyle mağlup etmeyi bilecektir. Doğduğu ancak vahşetin timsali bir milletten değil de kanını taşımadığı ancak kabullenilebilir değer yargıları taşıyan bir milletten olmayı tercih eder.

Oyuncular

Dış bağlantılar