İçeriğe atla

Küçük Kadınlar (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Küçük Kadınlar
Dizinin afişi
FormatTelevizyon dizisi
TürDram
SenaristDeniz Akçay
Onur Uğraş
YönetmenHakan Arslan
BaşrolÖzge Borak
Hande Soral
Fulya Zenginer
Ekin Türkmen
Elit İşcan
Selin Ilgar
Ali İl
Birsen Dürülü
Ahmet Tansu Taşanlar
Nur Hayat Boz
Kıvanç Kasabalı
Ahmet Levendoğlu
Burak Sağyaşar
Simge Selçuk
Hülya Şen
Cevdet Arıcılar
Ayşegül Günay
Duygu Keser
Emre Tetikel
Kemal Pekser
Tema müziği bestecisiKıraç
Ülke Türkiye
DiliTürkçe
Sezon sayısı3
Bölüm sayısı120 (bölümleri listesi)
Yapım
YapımcıAyşe Durmaz
Mekânİstanbul, Türkiye
Gösterim süresi90 dakika
Yapım şirketiD Productions
Yayın bilgileri
KanalKanal D (2008-2010)
Star TV (2010-2011)
Görüntü formatı576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatıStereo
Yayın tarihi10 Haziran 2008 - 13 Mart 2011
DurumuSona erdi

Küçük Kadınlar, 2008-2011 yılları arasında yayımlanan, başrollerini Özge Borak, Hande Soral, Fulya Zenginer, Elit İşcan, Selin Ilgar ve Kıvanç Kasabalı'nın paylaştığı, yapımcılığını D Productions'ın üstlendiği dram türündeki Türk televizyon dizisidir.

2008 yılının yaz sezonunda Kanal D'de yayınlanmaya başlayan ve yüksek izlenme oranları ulaşmasıyla kış sezonunda da devam eden dizi, 79. bölümden itibaren Star TV'de yayınlanmaya devam etmiştir. Çekimleri, Anadoluhisarı'nda bir köşkte yapılan dizinin senaryosunu Deniz Akçay, yapımcılığını Ayşe Durmaz, yönetmenliğini Hakan Arslan gerçekleştirdi.[1] 3 sezondan oluşan dizi, düşen reyting ve uzayan senaryo yüzünden 13 Mart 2011 tarihinde yayımlanan 120. bölümü ile duygu yüklü bir final yaparak ekranlara veda etmiştir.

1. sezon (2008-2009)

[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitaptan esinlenilerek ekrana taşınan dizide, bir günde hayalleri yıkılan beş kız kardeşin hayata yeniden tutunmak için verdikleri mücadeleler anlatılmaktadır.[2]

Anne ve babalarını trajik bir şekilde kaybeden beş kız kardeşin birbirlerinden başka kimseleri yoktur. Başlarına gelenlere karşın inançlarını sarsmadan, kalplerini bozmadan, birbirlerine kenetlenerek hayatta kalmayı başaran beş kız kardeşin, beş küçük kadının umut dolu öyküsü.

Kardeşlerine hem anne hem baba olan, hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elif (20) içi dışında, sırdaş, güçlü, Armağan (Armi) (17), arkadaşlarına rezil olmadan onlara yetişme telaşıyla tam bir ergen Yeliz (15), yaşından büyük bir hastalıkla yaşayan, olgun, kitap okuma tutkusu olan, sorumluluk sahibi, anlayışlı Bilge (12) ve en küçük, en hassas, en sevimli, müzik tutkunu Cansu (6), bekçiliğini üstlendikleri köşkte kendilerine ayrılmış bölümde anneleri ve uzun yol şoförü babalarıyla yaşayan, birbirine bağlı beş kız kardeştir.

Kaderin onlara hazırladığı kötü sürprizlerden habersiz başladıkları gün art arda gelen kötü haberle yıkılırlar.

Kız kardeşlerden en büyük ikisi Elif ve Armağan hastanede acı bir haber alırlar: Anneleri bir araba kazasında ölmüştür. Bu da yetmezmiş gibi birde babalarının da Irak’ta uğradığı bir saldırıda öldüğünü de öğrenirler. İki kız kardeş evdeki küçükler için güçlü olmak zorundadır ve onları fazla üzmemek için babalarının öldüğünü saklarlar. Evdekiler annelerinin öldüğünü duyunca şoke olurlar ve en küçük kardeş Cansu, sessizliğe gömülür.

Yan köşkün kahyası Bade ve yeğeni Ali kızlara destek olmaya çalışır. Halaları Şevki'ye haberi duyunca cenazeye gelir, ama onun bir başka amacı vardır: Cansu’yu evlatlık edinmek. Bunun için özellikle Cansu’ya karşı çok duyarlıdır. Bu ilgi en büyükleri Elif’i rahatsız eder, elinden geldiği kadar halayı kardeşlerinden uzak tutmaya çalışır, çünkü o halalarının gerçek amacını anlar. Evdeki herkes babalarından haber beklemektedir.

Elif ve Armağan köşeye sıkışmışlardır ve ellerindeki para da gün geçtikçe azalmaktadır. Elif kuaförde, Armağan da part time bir işe başvurur ve kardeşleri için çalışıp ayakta durmaya çalışırlar. Cansu hâlen tek kelime bile konuşamaz ve bu durum ablalarını çok üzer. Hala Şevki'ye Cansu’yu doktora götürmek için devreye girer. Kendi kardeşi ile ilgili bilgi almak için çalıştığı şirkete gider ve orada öldüğünü öğrenir.

Kızlar babalarının öldüğünü televizyondan öğrenir ve bu durum kız kardeşlerin aralarının açılmasına neden olur. Yeliz’in öfkesi büyüktür ve Bilge ile Cansu’yu da ablalarına karşı doldurur.

Elif kardeşlerini bir arada tutmaya çalışırken Yeliz, Bilge ve Cansu’yu da yanına alarak Halası Şevki'ye gitmeye kalkar. Elif ve Armi’yi bu karar yıkar. Ancak kısa zaman sonra Cansu ve Bilge eve ablalarının yanına dönerler. Yeliz ise halasında kalmaya inat eder ve büyük tehlike içindedir. Eniştesi Yeliz ile ıssız bir yere gider ve ondan faydalanmak için içeceğine ilaç katar. Şevki'ye Cansu’yu almak için uygun anı bekler ve harekete geçer.

Yeliz'in eniştesinden dolayı başı derttedir, Elif, hem Yeliz’i hem de Cansu’yu kurtarabilmek için Timuçin’in evlenme teklifini kabul eder. Bu haberi alan Ali, dünyası başına yıkılır. Elif’in ise ailesini toparlayabilmek için başka çaresi yoktur.

Memleketten gelen Derya, Ali’ye Elif’i unutturmak için çabalamaktadır.

Elif ile Timuçin bir gün fena kapışırlar ve Timuçin geri dönüşü olmayan çok büyük bir hata yapar, Elif´e tecavüz eder. Ali, Derya ile nişanlanır ama hem aklı hem de kalbi Elif de kalır. Elif’i karakoldan almaya giderler ancak karşılaştıkları manzara herkesi şoke eder. Elif kendinde değildir. Fakat ne olduğunu da anlatmaz. Timuçin ile aralarının açık olduğunu, o nedenle de gece otelde kaldığını ve oradakilerle kavga ettiği yalanını söyler. Kızlar bu durumdan şüphelenirler ancak Elif çok kötü göründüğü için üzerine gitmezler. Arkadaş gezmesinden eve dönen Timuçin’in annesi ve kız kardeşine ise, onları yıkacak bir haber telefon ile gelir. Timuçin kaza yapmıştır ve ölmüştür.

Ali ve Derya’nın düğünü yaklaşır, fakat Ali nikâha değil de cenazeye gider gibi evden çıkar. Yolda Elif ile karşılaşır. Nikâhtan son anda dönen Ali, Elif’e koşar. Ancak ikili Derya’nın ailesi tarafından silahlı saldırıya uğrar ve bundan dolayı ikisi ağır yaralı hastaneye kaldırılır, fakat Elif hayatını hastanede kaybeder.

2. sezon (2009-2010)

[değiştir | kaynağı değiştir]

Elif’in ani ölümü ile “Küçük Kadınlar” iyice parçalanır.

Elif’in gözlerinin önünde vurulmasından sonra Ali ise kayıplara karışmıştır. Bade, Ali için endişelenirken ondan bir haber gelir. Bu haberle birlikte Utku, Ali’yi bulmak için harekete geçer. Yeliz para yüzünden eniştesi ile ara ara buluşmaktadır. Buluşmalar Cengiz’in Yeliz’e olan duygularını iyice artırmaktadır. Bu durumu keşfeden Şahin intikam almak için bir plan yapar.

Geriye sadece Yeliz’i bu plana dahil etmek kalır. Yeliz önce istemez ancak Cengiz’den kurtulmak için tehlikeli olan bu teklifi kabul eder. Armi okulu bırakarak ekmek derdine düşer fakat, iş bulmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Kirayı geciktirdikleri için ev sahibi de kızları sürekli evden atmakla tehdit etmektedir. Tam da bu sırada kızların hem evlerine, hem de hayatlarına hiç beklenmedik birisi girer, Eylül.

Ev sahipleri tarafından kapı dışarı edilen kız kardeşleri yine sıkıntılı günler bekler. Eylül kapıyı kırarak geçici bir çözüm bulur. Utku onlara yardım eder. Kızların imdadına hızır gibi yetişen Hulusi Bey onların ev sorununa da bir çözüm bulur ancak, Ali’yi görmek istemediği için Armi bu teklifi geri çevirir.

Cengiz’i hapishaneye göndermenin bir bedeli vardır. Şevkiye’nin hiçbir şeyden haberi yoktur. Hulusi Bey’den durumu öğrenen Armi ve Yeliz ne yapacaklarını şaşırırlar. Verecekleri karar Cansu’nun kaderini tamamen değiştirir.

Her geçen gün kızlar için daha zor daha ağırdır. Ali ile Armi çok fena kapışırlar. Armi bıçakla Ali’ye saldırır araya Eylül girer fakat Ali yaralanır. Utku’nun yardımı ile kızlar eski evlerine geri taşınırlar. Ancak Ali ve yaşananlar nedeniyle Armi gitmez. Evin masraflarına yetişemeyen Yeliz, Zeycan’dan esktra bir iş teklifi alır. Önce kabul etmez ama hiç alış veriş yapacak paraları olmadığı için bu uygunsuz teklifi kabul eder. Bilge’nin günlüğünü okuyan Tezer ona kitabı yayınlamasını söyler. Ancak bu teklif Yeliz’i çılgına çevirir. Armi tek başına kalmaktan korkmaktadır. Oturduğu mahalle tekin değildir ve oradaki gençler tarafından izlenmektedir.

Armi Utku’nun gelişi ile son anda kurtulur. Bu evde artık yalnız kalamayacağı ortadadır ancak Utku yine de onu kendisi ile gelmeye ikna edemez. Armi ne kadar dirense de evde tek başına kalmaktan iyice korkmaktadır. Üstelik evde hiçbir şeyi yoktur. Şevkiye çok kötü vaziyette bulduğu Armi’yi zorla evine götürür. Cansu ise yetimhanede çok kötü günler geçirmektedir. Bilge, Yeliz ile ilgili kuşkularını Armi’ye söyler. Deli fişek Armi de Yeliz’in iş yerine konuşmaya gider. Fakat zamanlama kötüdür. Çünkü Yeliz’in işine son verilmiştir. Bilge Tezer’in iknası ile günlüğünün haklarını avukata devreder. Kitabını ablalarından gizli çıkaracağı için tedirgindir.

Bilge, Yeliz’i takip ettiği evin kapısında olya çıkarır. Yeliz Bilge’yi susturmaya çalışır. Ama Bilge sinir krizi geçirmektedir ve ağzına geleni söyler. İki kardeş fena kapışırlar. Bilge evi terk etmek üzere harekete eder, Yeliz onu durdurmaya çalışır. Bilge’nin tek şartı vardır o da Armi’nin eve dönmesi, eğer onu eve döndürmeye başarırsa her şeyi unutacağını söyler. Cansu okula başlar. İlk gününde bütün sevenleri onun yanında olur. Fakat okuldaki ilk gün Cansu için pek de güzel geçmez. Eylül ona moral ziyaretine gelir ve söyledikleri Cansu’yu az da olsa teselli eder. Armi sonunda eve döner Bilge çok sevinir. Utku ve Ali de Armi’nin dönüşü ile rahat bir nefes alır.

Bilge’ye söz veren Yeliz kapıya kadar gelen Hulki ile görüşmek zorunda kalır. Fakat Armi onu görür, Yeliz arabadakini Simge’nin babası olarak konuyu geçiştirir.

Bilge’den Yeliz’in Hulki ile görüştüğünü öğrenen Armi onu takip eder. Hulki’nin ısrarlı aramaları karşısında buluşmaya giden Yeliz’e evlenme teklifi eder, iki kız kardeş fena kapışır. Armi Yeliz’in bir seçim yapmasını ister. Ama bu durum aileyi iyice dağıtır. Şevkiye Cansu’yu alabilmek için kızları bir arada tutmaya çalışır.

Bilge’nin kitabı bütün kitapçılardadır. Yeliz ve Armi şoktadır. Yeliz kitabı okudukça öfkeden kudurur. Bütün aile sırları orada yazmaktadır. Armi ve Yeliz soluğu evde alır ve Bilge’den hesap sorarlar. Bilge kendini savunamaz kız kardeşler arasında kıyamet kopar. Ancak Armi’nin sokakta aldığı tepkiler ve Bilge ile röportaj yapmak isteyen basın onu biraz yumuşatır. İşe giden Yeliz, kitapta yazılanları patrona kışkırtan bir çalışan yüzünden kovulur. Armi ve Bilge Yeliz’in eve gelmesini beklemektedirler, fakat Yeliz’e ulaşan Armi kız kardeşinin aldığı evlilik kararı ile yıkılır.

Yeliz ile konuşan Armi sinirinden kudurur. İstemeseler de Ali duruma dahil olur ve birlikte karakola giderler. Yeliz’i almak için Hulki’nin kapsına dayanırlar. Yeliz gelmemek için direnir, fakat reşit olmadığı için başka çaresi yoktur. Fakat Hulki ona yarın yıldırım nikâhı yapacağını kendisinden haber beklemesini ister. Yeliz istemeyerek geldiği evde olay çıkarır ve Bilge’yi suçlar. Eve gelen Eylül onları güçlükle ayırır. Armi son bir çaba nikâhı engellemeye çalışırken organ mafyasının tuzağına düşer.

Armi, hastanede tedavi altına altına alınır. Bilgi Bade, Ali, Eylül, başındadırlar. Yeliz’e de haber verirler. Yeliz apar topar gelmeye kalkar ancak Hulki onu engeller ve bu konuda biraz ortamı gerer. Hulki’yi hiç de tanımayan Yeliz nasıl bir evlilik yaptığını da henüz anlamamıştır. Armi’ye giden Yeliz evlendiğini saklayamayınca herkes yıkılır. Hastaneden eve taburcu olan Armi kendini kurtarananın Ali olduğunu öğrenir ve iyice canı sıkılır. Hulki Yeliz’i neşelendirmek için paranın sağlayabileceği her şeyi onun ayağına sunar. Kumar borcu ve Armi ile tartışmaları nedeniyle telefonu kapalı olan Utku her şeyi en son öğrenir ve hemen ziyarete gider. Ama Armi onu geldiğine pişman eder. Şevkiye kızları ziyarete gelir ve Yeliz’i başıboş bırakmamak için onlara nasihat eder ve akşam yemeğine gitmeleri için onları ikna eder. Yeliz ailesini ağırlayacağı için çok heyecanlıdır.

Hulusi, Eylül onun kızı olduğunu öğrenir, ancak o bu gerçeği kabul etmeye hazır değildir. Eylül ise annesini sınırlı da olsa eve götürmek için izin almaya çalışır. Yeliz ile birlikte olmayı çok isteyen Hulki tedaviye başlar. ilaç alır ve ilk deneme girişiminde bulunur. Yeliz’i geliştirmek için Hulki bir dizi etkinlik düzenler. Ancak bunlar Yeliz’i çok sıkar ve Bilge ile kaçamak yaparlar. Okul yönetimi ise Bilge’nin devamsızlığı için Armi’yi ararlar. Bilge’nin okul notlarını ve devamsızlığını öğrenen Armi sinir küpüne döner. Araştırmaları sonucunda annesinin Hulusi’nin ofisinde çalıştığını öğrenen Eylül babası ile ilgili bilgi almak için onunla konuşmaya gider.

Cansu ise her geçen gün biraz daha şımarmaktadır. Tezer ile Utku’nun ilişkisi sürpriz bir şekilde ortaya çıkar. Utku her ne kadar inkâr da etse başı beladadır, üstelik Ali de bildiklerini Armi’ye söylemekle onu tehdit eder. Tam biraz mutlu olmuşken Armi Bilge’nin okulu bırakma kararı aldığını öğrenir. İkinci kitabına yoğunlaşan Bilge okulu yine asar Yeliz ile birlikte alış verişe gider. Fakat kaçamak sonrası Armi ile Bilge fena birbirlerine girerler. Araştırmaları sonucu ipuçlarını birleştiren Eylül, hesap sormaya Hulusi’nin karşısına dikilir. Köşeye iyice sıkışan Utku ise, Armi’ye evlenme teklifinde bulunur. Fakat daha sonra her şey ortaya çıkar ve Tezer’in hamile kaldığını öğrenen Utku şoke olur.

Hulki Zeycan ile beraber olur ve Yeliz’i kandırır. Tezer’in dükkânı işleten Bilge, Armi tarafından yakalanır. Utku ise Tezer’le evliliği için gün alır. Oğlunun hayatını karartmasına dayanamayan Nazan ise İngiltere’ye geri döner. Annesinin kışkırtması ile Hulusi’den intikam almak için Eylül harekete geçer.

Aynı zamanda Ali Eylül’e ilan-ı aşk eder ve ikisi beraber olurlar.

Kıskançlık krizindeki Hulki, Yeliz’e Ceyhun ile öpüşmelerinin hesabını sorar. Yeliz’e uyguladığı yasaklara yenilerini ekler. Hulusi’nin de para sıkıntısı olduğunu öğrenen Cansu kendince bir çözüm bulur ve ablalarından gizli para kazanmak için yollara düşer.

Eda abisi Hulki’den intikam almanın yolunu bulur. Hamile olan Yeliz’i kürtaja ikna eder. Yeliz kararından vazgeçmeden Eda harekete geçer. Doktordan kürtaj için randevu alır. Eda’nın telefonundaki mesajları gören Hulki, kapıdan konuşmalara da şahit olur ve deliye döner.

Ali’ye ise Almanya’da burslu yüksek lisans çıkar. Bade sevinçten havalara uçar. Konuşmaları duyan Eylül ise Ali’nin kendisine ihanet ettiğini düşünür. Eylül’ün neye bozulduğuna anlam veremeyen Ali onunla konuşur fakat konuşma kavgaya dönüşür ve ikili ayrılığın eşine gelir. Eda’nın komploları sonucu Hulki’nin ölümüne neden olmaktan Ceyhun ve Utku tutuklanır. Her şey onların aleyhinedir. Suçsuz olduklarını bir türlü ispatlayamazlar. Bebeğini kaybeden üst üste travmalar yaşayan Yeliz ise daha fazla dayanamaz. Yeliz’in aklı gerçek ile hayal arasında gidip gelmektedir. Onun bu sağlıksız durumu Armi ve kızları endişelendirir.

Akıl sağlığı bozulan Yeliz’i hastaneye yatırırlar. Utku’nun tutuklandığını öğrenen Tezer ise fenalaşır ve acil doğuma alınır. Ancak bu doğum zor bir doğumdur ve doğum esnasında hayatını kaybeder. Ali ise kararını vermiştir Almanya’ya gidecektir. Memleketteki ailesi ile de vedalaşacak olan Ali eşyalarını toplar. Çocuk yankesicilerle hırsızlık yapan Cansu sonunda yakayı ele verir. Cansu’yu karakoldan alan Armi öğrendikleri karşısında yıkılır ve Cansu'ya tokat atar. Cansu daha fazla dayanamaz ve evden kaçar.

3. sezon (2010-2011)

[değiştir | kaynağı değiştir]

Aradan iki yıl geçmiştir. Kayıplar ve ayrılıklarla dolu peş peşe geçen ayların ardından nihayet Yeliz, ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden taburcu olmaya hazırdır. Ancak gerçek dünyaya geri dönerken yaraları hala taze olan genç kızı olaylar derinden sarsacaktır.

Yeliz'i hastaneden çıkarırlar ama durumu hassastır. O nedenle Cansu'nun 2 yıldır kayıp olduğunu ondan saklarlar. Hulusi Bey'in yokluğu da başta Eylül ve Bade olmak üzere herkesi derinden etkilemiştir. Master yapmak için Almanya'ya giden Ali, Eylül ile ilişkisini inişli çıkışlı da olsa bir şekilde sürdürmeye çalışır. Kendini işe veren Armi'nin iş yerinde herkesten sakladığı bir sırrı vardır. Zamanı gelince bunu kız kardeşleri ile de paylaşacaktır ama henüz hazır değildir.

Cansu ise çocukları çeşitli suçlara alet ederek onları sömüren kötü bir adamın elinde tutsaktır. Birçok kez kaçmaya teşebbüs etse de başaramamıştır. Çocuklar arasında mimlenen Cansu, ablalarının onu yeterince aramadığını ve gözden çıkardığını düşünmektedir. Hulki'den az miktarda para kalan Yeliz, aldığı ile vakit kaybetmeden evi yeniden dekore etmeye başlar. Bade ise yardım etmek isterken Yeliz'e ağzından Cansu ile ilgili laflar kaçırınca ortalık fena karışır.

Binbir güçlükle sakinleştirilen Yeliz'in aklına Cansu'yu bulmak için bir fikir gelir ve bu fikre sıkıca tutunur. Ancak Yeliz'in bu yeni girişimi Cansu'nun hayatını tehlikeye atar. Ali'nin ise Eylül'e büyük bir sürprizi vardır. Armi, Ozan'ı babasını öldürmekle suçlar. Ozan ise bu suçlamaları kabul etmez.

Öte yandan Eylül ile Ali Evlenir. Ozan ise Armi'den bir şans daha istemek üzere konuşmaya gider ve Armi onu affeder. Ama Yeliz'in planları Armi ile Ozan'ı nikâh sonrası yolladığı ses kaydı ile ayırır çünkü Ceyhun'dan ayrılma sebebi olarak Armi'yi suçlar.

Armi nikâhtan sonra ortadan kaybolur ve tekrar döner. Eve gelen bir mektupla Ozan'ın babasın katili olduğuna faha çok emin olur. Armi, Ozan'ı her şeyi itiraf ettirmek için affeder. Ama Ozan her şeyin farkına varır ve Armi'ye hiç kabul etmeyeceği bir teklif söyler. 'Ya onunla birlikte olacak ya da boşanacaklar' Armi boşanmayı seçer. Yeliz, Ozanın babasın katili olduğunu öğrenir ve Ozan'ın oğlu 'Berkay'ı Ceyhun ile birlikte kaçırır ama Armi Saklandıkları yeri bulur ve Ozan suçunu itiraf etmez. Berkay gerçekleri biliyordur, aniden bir baygınlık geçirir ve ölür.

Bir gün kızların babası Mustafa eve geri döner. Hafızasını kaybettiği için başkasıyla evlenmiştir. Kızlara onu affedip affetmeyeceğini sorar. Kızlar onu bir süre sonra affeder. Böylece tüm aile bir araya gelir ve mutlu mesut yaşarlar.

Oyuncu kadrosu ve karakterler

[değiştir | kaynağı değiştir]
Oyuncu Karakter Bölümler
Özge Borak Eylül Deviren 53-120
Hande Soral Armağan Gezici 1-120
Fulya Zenginer Yeliz Gezici 1-120
Elit İşcan Bilge Gezici 1-120
Selin Ilgar Cansu Gezici 1-120
Kemal Pekser Timuçin 12-24[3]
Kıvanç Kasabalı Ozan 93-114 (öldü)
Ali İl Ali Sezek 1-120
Birsen Dürülü Bade Yenice 1-120
Ahmet Tansu Taşanlar Ceyhun 66-120
Ekin Türkmen Elif Gezici 1-52 (öldü)
Ahmet Levendoğlu Hulusi Deviren 1-92 (öldü)
Burak Sağyaşar Utku Deviren 1-92 (Bebeği ile birlikte Londra'ya gitti.)
Simge Selçuk Tezer Deviren 53-92 (Doğum yaparken öldü.)
Hülya Şen Şevkiye 1-92
Cevdet Arıcılar Hulki 53-91 (Trafik kazasından öldü.)
Ayşegül Günay Eda 87-92
Duygu Keser Zeycan 53-81
Burak Tamdoğan Mustafa Gezici 1, 118-120
Emre Tetikel Murat 1-120
Burak Hakkı Doğan
Sezon Yayın günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı Yayın yılı TV kanalı
1. sezon Salı 20.00 10 Haziran 2008 23 Haziran 2009 52 1-52 2008-2009 Kanal D
2. sezon Salı 20.00 / 22.15 1 Eylül 2009 9 Mart 2010 26 53-78 2009-2010
Cumartesi 20.00 20 Mart 2010 26 Haziran 2010 14 79-92 2010 Star TV
3. sezon Cumartesi 22.15 / 20.00 / Pazar 20.00 28 Ağustos 2010 13 Mart 2011 [4](Final) 28 93-120 2010-2011

Uluslararası dağıtım

[değiştir | kaynağı değiştir]
Ülke Kanal İlk gösterim
 Türkiye Kanal D, Star TV 10 Haziran 2008
 Bulgaristan Nova TV, Diema Family- 2009,2013 final sezon
 Kazakistan El Arna (rusça)
  1. ^ "Küçük Kadınlar Dizisi Başlıyor". 14 Mayıs 2008. 9 Eylül 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2008. 
  2. ^ ""Küçük Kadınlar" Kanal D'de Başlıyor". 10 Haziran 2008. 4 Haziran 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2008. 
  3. ^ "Kemal Pekser". IMDb. 16 Mayıs 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Haziran 2021. 
  4. ^ "Küçük Kadınlar 118.Bölüm Fragmanı". 26 Şubat 2011. 23 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Şubat 2011.