Köpek Oteli

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Köpek Oteli
Hotel for Dogs
Filmin resmi afişi.
Yönetmen Thor Freudenthal
Yapımcı Lauren Shuler Donner
Ivan Reitman
Senarist Roman
Lois Duncan
Film
Jeff Lowell
Bob Schooley
Mark McCorkle
Oyuncular Emma Roberts
Jake T. Austin
Troy Gentile
Kyla Pratt
Johnny Simmons
ile Lisa Kudrow
Kevin Dillon
ve Don Cheadle
Müzik John Debney
Dağıtıcı DreamWorksAmerika Birleşik Devletleri
UIPTürkiye
Cinsi Sinema filmi
Türü Aile, Komedi, Macera
Renk Renkli
Çıkış tarih(ler)i 16 Ocak 2009Amerika Birleşik Devletleri
13 Mart 2009Türkiye
Dil İngilizce
Bütçe 25 milyon $
Hasılat 115.723.658 $

Köpek Oteli (İngilizce:Hotel for Dogs), Lois Duncan'ın aynı adlı romanından sinemaya aktarılmış 2009 yapımı bir film. Nickelodeon tarafından yapılmıştır, ve ilk defa istisnai olarak, bu Nickelodeon filminin yapımcılığını Paramount Pictures yerine DreamWorks üstlenmiştir.Film, Türkiye'de 13 Mart 2009'da vizyona girmiştir.

Konu[1][değiştir | kaynağı değiştir]

Andi (Emma Roberts) ve küçük kardeşi Bruce (Jake T. Austin), evde hayvan beslenmesine kesinlikle izin verilmeyen bir kasabada yaşamaktadır. Buna rağmen gizli gizli besledikleri Friday adlı köpeklerini artık daha fazla saklayamayacakları bir noktaya gelmişlerdir. Bir gün tesadüfen karşılarına çıkan terk edilmiş bir otel binasını görünce Andi’nin aklına bir fikir gelir. İçinde zaten birkaç köpeğin yaşadığı bu ıssız oteli köpekler için harika bir yuvaya dönüştüreceklerdir.

Kararın verilmesinden sonra küçük Bruce’un mekanik dehası devreye girer. Gündelik eşyaları mekanik mucizelere dönüştürme görevini o alır. Ardından komşu çocukların da yardımıyla ıssız oteli büyüleyici bir köpek cennetine dönüştürmek için kolları sıvarlar. Burası sadece Friday için değil, bulabilecekleri her köpek için sıcacık bir yuva olacaktır.

Ancak otelden gelen sürekli köpek havlamalarının kuşku uyandırması ve köpek yakalayıcılarının dikkatini çekmesi üzerine, Andi ile Bruce, köpekleri oraya kimin yerleştirdiğinin anlaşılmasını önlemek için ellerindeki her imkâna başvuracaklardır.

Kast[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]