Justin Sullivan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Justin Sullivan
Justin Sullivan, 2008
Genel bilgiler
Doğum adı Justin Sullivan
Doğum 8 Nisan 1956 (1956-04-08) (62 yaşında)
Jordans, Buckinghamshire
Köken Bradford, İngiltere
Tarzlar post-punk,alternatif rock,folk rock
Meslekler Müzisyen, söz yazarı
Çalgılar gitar, vokal, klavye
Etkin yılları 1980 ve sonrası
Müzik şirketi Abstract, EMI, Epic, Eagle, Attack Attack
İlişkili hareketler New Model Army, Justin Sullivan and Friends, Red Sky Coven, Joolz

Justin Sullivan, (8 Nisan, 1956), Bradford'lu İngiliz sanatçıdır. 1980 yılında Bradford'da, davulcu Robert Heaton ve basçı Stuart Morrow ile oluşturdukları post-punk müzik grubu New Model Army'nin söz yazarı ve vokalistidir. 1980lerin başlarında Slade the Leveller adıyla sahne alan sanatçı, Jordans, Buckinghamshire, İngiltere'de Quaker bir ailenin içinde dünyaya gelmiştir.

Devamlı New Model Army çalışmalarının yanında, Justin Sullivan farklı müzik projeleri içinde yer almıştır. New Model Army grubunun bazı üyeleri ve başka sanatçılarla çalışmış, turlamış ve canlı kayıtların toplandığı iki albüm hazırlamıştır. Bunlardan biri 1995 yılında Dave Blomberg ile "Big Guitars in Little Europe", diğeri ise müzisyen Dean White ve Michael Dean ile Justin Sullivan & Friends sahne adı ile 2004'de yayımladıkları "Tales of the Road" adlı albümlerdir. Sullivan, Brett Selby, Rev Hammer ve Joolz Denby ile beraber Red Sky Coven adlı müzik projesinin de aktif bir üyesidir. Ayrıca, New Model Army davulcusu Robert Heaton ve Sullivan'ın müziği, İngiliz punk yazar ve şair Joolz Denby'nin sözleri Joolz'un "Hex" adlı albümünde buluşmuştur.

2003 yılında, Justin Sullivan Navigating By the Stars adlı solo albümünü yayımlamıştır. Şarkıları "Tales of the Road", "White Lights", "Lullaby" ve "Navigating By the Stars" Gotan Project'ten Christoph H. Mueller tarafından yeniden düzenlenmiştir. New Model Army'nin "Wonderful Way To Go" ve diğer videolarının da yönetmeni olan Mueller bu düzenlemelerini, Joolz Denby ile üzerinde beraber çalıştıkları Nemo Sandman'in "Exilée" adlı korku filminin soundtrack albümüne eklemiştir.


Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

New Model Army[değiştir | kaynağı değiştir]

Stüdyo albümleri

Justin Sullivan 07.12.2012,
New Model Army Ankara Konseri

Canlı albümler

Derlemeler

Red Sky Coven[değiştir | kaynağı değiştir]

Diğer albümler[değiştir | kaynağı değiştir]