Josef Bühler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 19.55, 5 Ağustos 2016 tarihli sürüm (→‎top: düzeltme AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Josef Bühler
Bundesarchiv Bild 183-B02732, Krakau, Besprechung mit Dr. Joseph Bühler.jpg
Josef Bühler (ortada) Mayıs 1941
Doğum 16 Şubat 1904
Bad Waldsee, Alman İmparatorluğu
Ölüm 22 Ağustos 1948 (44 yaşında)
Kraków, Polonya
Meslek Nazi hukuk memuru

Josef Bühler (d. 16 Şubat 1904 Bad Waldsee, Ravensburg, Baden Württemberg - ö. 22 Ağustos 1948, Krakov), II. Dünya Savaşı sırasında bir Nazi savaş suçlusu ve Kraków'da Nazi kontrolündeki Genel Hükümetin vali yardımcısıydı.

Bühler 12 çocuklu bir Katolik bir ailenin çocuğu olarak Ravensburg ilçesine bağlı Bad Waldsee kentinde doğdu. Babası bir fırıncıydı. Reichstag hukuk bölümünden mezun oluktan sonra Hans Frank, Adolf Hitler ve NSDAP ve Reichstag (kurum) üyesi bir yasal danışman olarak çalışmaya başladı. Hans Frank, 1933 yılında Bavyera'ya Adalet Bakanı olarak atandığı zaman Bühler, Nürnberg Mahkemesi'nde kendi ifadesine göre, 1 Nisan 1933 tarihinde NSDAP üyesi olarak Münih Divanı yönetici olarak atandı. 1935 yılında ilçe başkanı avukat oldu.

Heinrich Himmler tarafından SS-Brigadeführer fahri rütbesi verildi.

Bühler Genel Vali ofisinden temsilcisi olarak 20 Ocak 1942 tarihinde Wannsee Konferansı'na katıldı. Avrupa'da Alman Etkisi Alanında Yahudi Sorunununu tartıştı. Bu konferans sırasında Bühler diğer konferansa katılanlara Genel Hükûmet temsilcisi olarak Yahudi Sorunu çözmenin önemini belirterek bu işin olabildiğince çabuk bitirilmesi gerektiğini belirtti.

Savaştan sonra, Bühler Nuremberg Mahkemesi'nde Frank adına ifade verdi. Daha sonra Polonya'ya iade edildi ve insanlığa karşı işlenen suçlardan sorumlu olarak asılarak idam edildi.