JC Gonzalez

Vikipedi, özgür ansiklopedi
JC Gonzalez
Gonzalez Miss Texas Latina müzikal şovunda.
Genel bilgiler
Doğum adı Juan Camilo Gonzalez
Unvanı El Caballero de la Música Pop[1]
Doğum Şablon:Bandera Bogotá D.C., Kolombiya, Suramérica.
Başladığı yer Bogotá, Kolombiya
Tarzlar Pop
Latin Pop
Pop-Dans
Balada
R&B
Hip-Hop
Urban
Pop-Rock
İspanyol Rock
Müzik şirketi GNGmusic (2013-2016)
Resmî site {{Resmi Web Sitesi}}
İlişkiler Enrique Iglesias, Marc Anthony, Juanes
Önemli çalgılar

Juan Camilo Gonzalez; aktör, şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Profesyonel olarak JC Gonzalez  ismiyle bilinen Bogota, Kolombiya doğumlu sanatçı hip-hop, R&B ve pop türlerinde İngilizce ve İspanyolca dillerinde çeşitli müzik ritimleri üretir.

Popülerliği 2007 yılında Texas'da yer aldığı televizyon programları ve reklamlarla başladı.[2] Gonzalez MTV'nin "Making Menudo" adlı reality şova yarışmacı olarak katıldı. Yarışmada aralarında Gonzalez'in de bulunduğu iki dilli yirmi beş şarkıcı New York' taki ilk seçmelerin ardından Amerika Birleşik Devletleri, Porto Riko ve Meksika'daki uzun süreli bir proseste elemelerden geçti. Gonzalez Disney, ABC, NBC ve MTV gibi kanallarda film ve televizyon şovlarında yer aldı.[3]

İlk Yılları[değiştir | kaynağı değiştir]

Gonzalez Kolombiyalı çekirdek bir ailenin ilk çocuğu olarak Bogotá'da dünyaya geldi. Kardeşleri Silvia Carolina ve Daniel Eduardo'nun en büyüğüdür. Müzikal A Müzikal bir geçmişi olmayan bir ortamda olmasına karşın oyunculuk ve müziğe büyük ilgi gösterdi. Juan Camilo, hiperaktif bir çocuk olduğundan çevresinde "Deprem" lakabıyla anıldı[4]. İlk akademik çalışmaları Bogota'da Gimnasio Los Caobos a gitmesiyle başladı ve burada çeşitli müzik ve aktörlük aktivitelerinde yer aldı.[5] 1998 yılında, 7 yaşındayken ailesiyle birlikte kardeşi Daniel Eduardo doğuştan gelen Artrogriposis Múltiple Congénita (AMC) isimli hastalığının tedavisi için Houston, Texas a taşındılar. Burada büyümesi Juan Camilo'a Anglo-Saxon ve İspanyol karışımı iki farklı kültürle iç içe olma şansı verdi. Bunun yanı sıra İngilizce'de Frank Sinatra, Tom Jones , İspanyolca'da Julio Iglesias, Camilo Sesto, Roberto Carlos ve tropikal müzik tarzında Carlos Vives, Juan Luis Guerra, Gloria Estefan gibi sanatçıları keşfedip dinleme şansı yakaladı.

El Espectador tarafından geçekleştirilen bir röportajda, şarkıcı ve söz yazarı Gonzalez, bir Kolombiyalı olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde büyümüş olmanın iki farklı kültürü tanıması açısından çok önemli bir şans olduğunu ve ona bir sanatçı olarak müziğiyle insanların hayatlarına dokunabilme ve onlara ilham verme şansı yakayabildiğini söyledi. Şark sözlerinin bir hikâyeyi anlatıyor olmasına önem veren Gonzalez iki kültürün karışımında büyümüş olmasının bunu kolaylaştırdığını düşünüyor.[6]

İlk öğretim ve lise yılları boyunca Gonzalez futbol ve Amerikan Futbolu oynadı. üSporla iç içe olan bu yaşam tarzıyla etik ve ahlakı öğrenen Gonzalez genç yaşta yaşadığı mahallede araba yıkayıp çim keserek ailesinin geçimine katkı sağladı. Bu işlerden kazandıklarıyla yüzme derslerini ve üniforma masraflarını karşılayan Gonzalez, cankurtaran sertifikası alabilecektir. Daha Fort Bend, Texas' da gönüllü cankurtaranlık hizmetleri de verir.

Sanatsal hazırlıkları kapsamında 2006 yılının yaz aylarında Chambers Stevens'dan tam zamanlı olarak Hollywood'da oyunculuk dersleri almaya karar verir. Katıldığı okul gruplarında "Once Upon a Mattress", "Childeren of Eden", "Hazine Adası", " The Musical Comedy Murders " ve "I Hate Hamlet" gibi oyunlarda yer aldı. Okul hayatı boyunca dans dersleri de alan Gonzalez Menudo gibi Latin dans gruplarının hayranı olmuştur. Okul hayatı boyunca çeşitli spor takımlarında yer alan ve futbol takımıyla bölge şampiyonasına katılan Gonzalez Clements Lisesi (Sugar Land, Texas) den mezun olmuştur.[7]

Liseden sonra California Eyalet Üniversitesi Psikolojisi bölümünü okumaya karar verir. Burada oyunculuk alanında daha fazla şans elde eder. Gonzalez, müzik kariyerine odaklanmak için daha sonra üniversiteyi bırakır ve prestijli bir oyunculuk okulu olan "La Vida Imaginaria" dan koç Diana Castle ile oyunculuk dersleri almaya başlar.

Pntallazos de Noticias  tarafından Hotel San Carlos (Santander (Kolombiya)[8]) ın yöneticisi olarak bilinen anneannesi Cándida Rueda ya benztilerek itici güç ve enerşetik olarak karakterize edilmiştir. 

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Gonzalez, uluslararası alanda yeni tanınmaya başlayan Latin sanatçılardan bir tanesidir. Hip hop ve Latin pop tarzıyla bilinen sanatçı, afro-pop / rap birleşimi şarkılarıyla Latin Amerika'da cumbia olarak adlandırılan tarz ile hatırı sayılır başarılar elde etmeye başladı..Gonzalez cumbia müziğinin sadece temel yapısını kullanarak hip-hop'a melodik olarak dokunur ve sadece bir tek müzik tarzıyla sınırlı kalmaz. Hip hop, rap, reggaeton, balada, salsa, rock and roll ve hatta en iyi bilinen parçalarından biri olan "Equation of Love" ile caz tarzını da deneyerek farklı stillerde çalışmalar ortaya çıkarmıştır. Enrique Iglesias ve Nicky Jam ile birlikte çalıştığı ve rap tarzında kişisel dokunuşlarıyla katkı sağladığı "El Perdón" remixi farklı müzik tarzlarındaki girişimine önemli örenklerden biridir.[9] Ayrıca 2010 yılında Gonzalez Kaya Rosental'ın "I Can not Get You Out of My Mind" video klibinde de boy göstermiştir.

Televizyon ve sinema[değiştir | kaynağı değiştir]

En önemli rollerinden biri "Parks and Recreation" dizisinin Sister City bölümünde eğlenceli bir tarzda can verdiği Jhonny karakterile olmuştur.[10] 16 yaşından beri oyunculuk dünyasının içinde olan Gonzalez Rodrigo Garcia Barcha'nın yönettiği ve Julia Stiles ile başrolü paylaştığı bir Amerikan drama serisi olan Blue(web dizi) Da yer almıştır. "Slumber Party Slaughter" ile kısa film olan "11:11" ile "Los Americans"'da da rol almıştır. ve "Amerikalılar". Gonzalez ayrıca Ford, Honda, AT&T gibi markaların televizyon reklarıyla onların bağımsız müzikal videolarında da boy göstermiştir.

İlk Zamanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ocak 2007'de Gonzalez 16 yaşındayken eğitimi ve daha fazla fırsat yakalamak içinLos Angeles, California'ya taşındı. Burada "Making Menudo" seçmelerine katılma şansı buldu. Menudo 70'li yıllarında ortalarında yapımcı Edgardo Diaz tarafından yönetilen gençlerden oluşan ve İspanyol'ca dilinde şarkı söyleyen bir grup olarak ortaya çıktı. Menudo, daha sonraki yıllarında Ricky Martin, Ray Reyes ve Draco Rosa gibi yıldızları şov dünyasına kazandırdı. 2007 yılında bu Latin pop grubunun yeni sahipleri İspanyolca ve İngilizce şarkılardan oluşan yei bir projeye başladılar. Gonzalez[11] bu projenin içinden olanlardan biriydi. O ve diğer çocuklar "Making Menudo" yu harika enerjileriyle altın yıllarına geri döndürmek istediler. Los Angeles, California,[12] daki ilk elemeyi geçemeyen Gonzalez dans desnleri alarak Dallas, Teksas daki elemelere katılarak şansını tekrar denedi..Bu elemede başarılı olan Gonzalez Porto rikolu şarkıcı Luis Fonsi[13] ve radyo spikeri Daniel Moon tarafından seçilerek New York a gidecek "Road to Menudo" adlı diziye katılacak yirmi beş kişiden biri olmaya hak kazandı. Bu reality show MTV de yayınlandı. Gonzalez Joey Guerra ile olan röportajında "Denemem gereken eğlenceli bir şey gibiydi" dedi.

Making Menudo South Beach, Miami, Florida'da dört ay boyunca diğer on dört sanatçıyla beraber Gonzalez'e dans ve şarkıcılık dersleri alma fırsatı verdi. Şov yaz boyunca Backstreet Boys, 'N Sync, Justin Timberlake ve Janet Jackson gibi yıldızları şov dünyasına kazandırmış Johnny Wright tarafından gözlenerek yayınlandı.[14] Gonzalez ses eğitimcisi David Coury ile vocal dersleri ve dans eğitmeni Anibal Marrero ile koregrafi dersleri lama şansı yakalayan yedi yarışmacıdan biri oldu. Gonzalez, 23 Ekim 2007'de sunuculuğunu Damien Fahey in yaptığı Making Menudo yarışmacılarından Carlos Oliveor ve Trevor Brown'nun katıldığı MTV'nin Total Request Live adlı programında Times SquareNew York da yer aldı.[15]

2009-günümüz[değiştir | kaynağı değiştir]

"Making Menudo" ya katılımından sonra, Gonzalez oyunculuk kariyerine odaklandı. Discovery Channel tarafından yayınlanan "Locked Up Abroad" ile "Hard Times" ve "Parenthood" gibi yapımlarda performansını sergilemeyi başardı.

Aynı zamanda Parks and Recreation dizininin "Sister City" adlı bölümünde Amy Poehler, Aziz Ansari, Fred Armisen gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşma şansı bulan Gonzalez Venezulalı stajyer rolüne can verdi.[16]

2010 yılında Gonzalez, Victorious un bir bölümü olan ve orijinali Nickelodeon' da yayınlanan " The Survivors of the Heat[17] 'de Ariana Grande ile birlikte çalıştı.

Gonzalez Mayıs 2011 yılında yayıya giren internet dizisi "Los Americans" rol aldı. Bu programda önemli karakterlerden Paul Valenzuela'ya can veren JC Gonzalez Esai Morales, Yvonne DeLaRosa, Raymond Cruz ve Lupe Ontiveros gibi yıldızlarla birlikte çalıştı.

2013 yılında Gonzalez Julia Stiles ile internet dizisi olan Blue (web dizi)' da "What kind of name is blue?"[18] adlı bölümde rol aldı. 2013 yılında diğer bir internet dizisi olan "Ragdolls" da rol alan Gonzalez ayrıca 2015 yılında NCIS: New Orleans'ın "Blue Christmas" adlı bölümünde de boy gösterdi.

İspanyol ve Anglo-Saxon ritim ve melodilerinin etkisi gözlemlenen ve İngilizce ve İspanyolca şarkılardan oluşan Gonzalez'in ilk albümü "2MoonS" 2016 yılında piyasa çıktı.[19][20]

Estela Monterrosa ile La Cháchara portalı için olan röportajında bireysel öğrenmenin önemine dikkat çeken Gonzalez "Avucumuzun içinde bütün bilgiler mevcutken öğrenmemek ve kendimizi eğitmemk için hiçbir sebep yok" dedi.[21]. Ayrıca Montreal, Kanada, Alman Posada tarafından sunulan “Punctual & Direct”, adlı programda her zaman bir yıldız olmak istediğini ve bunun için her gün çaba sarfettiğini dile getirdi.[22]"

Çeşitli yayınlarda JC Gonzalez "Pop Müziğin Kralı" olarak anıldı.[23] Farklı kompozisyonlarda sevgi ve şefkati yeni müzik türleriyle topluma iletmeyi başarbildiğinden dolayı bu unvanla anılmıştır.[24]

Hola Mundo adlı gazetenin bir sayısında Christina Aguilera, Backstreet Boys, Britney Spears, Lil Wayne, Kendrick Lamar ve Tyga gibi isimlerle projelere sahip ünlü yazar Christian Davis gibi karakterlere sahip müzik temalarında çalıştığını dile getirmiştir.[25]

ColMundo Radyo tarafından gerçekleştirilen bir röportajında JC Gonzalez kadın, aşk ve idealleri savunmanın bir cinsiyetinin olmadığını söylemiştir. JC söyledi onun müzik vardır cinsiyet ve sevk etmek gibi bir defans ideallerini kadın ve aşk. Ne Aynı şekilde onun ritimlerini şekillendiren ve yeni müzikler üretmesini sağlayan Afro-Latin tarzını da cinsiyetçiliğin sınıflandıramayacağını belirtmiştir.[26]

"Gonzalez 911, NCIS, I Didn't Do İt Imprisoned Abroad gibi büyük yapımlarda rol olarak önemli başarılara imza atmıştır. Ayrıca Billy Bob Thornton ile Goliath'da, Ariana Grande ile Victorious'da Amy Poehler ve Aubrey Plaza ile Parks ve Recreation'da Julia Stiles ile Blue'da, Raymond Cruz ve Esai Morales ile Los Americans 'da aynı seti paylaşma başarısı göstermiştir."[27]

Hayırsever faaliyetleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Gonzalez Thrive Integrative Wellness and Women of Watts & Beyond için yazdığı "Safe Passage"[28] adlı şarkıyla Aile İçi Şiddet' de dikkat çekip, bu şiddetten mağdur olanların sesi olmak istemiş, ve şiddete karşı durmak için katıldığı konserlerle bu oluşuma destek vermiştir. Gonzalez ayrıca kâr amacı gütmeyen kuruluşlara destek olarak prosta kanseri ne karşı dikkat çekmiştir. ne ve diğer kuruluşların yardımcı olmak için Kanseri önleyin. Çocukluğundan beri Shriners Hospital for Children hastenesinde katıldığı etkinliklerle küçük kardeşi Daniel ile benzer hastalığa sahip olan çocuklara yardım etmiştir. 2001 yılından bu yana gönüllü olarak hizmet ettiği sosyal sorumluluk projelerinde Teksas ve Kaliforniya'da müziğiyle farkındalık yaratmıştır.

Film kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Başlık Rol Notlar
2007 Making Menudo[29] JC MTV Reality Show
2008 Locked Up Abroad Lia'nın kardeşi Bölüm: Bangladesh National Geographic Channel
2009 Second Coming Polis Memuru ( Juan Camilo rolünde) Video
2009 Parks and Recreation Jhonny Bölüm: "Sister City"
2009 Love Fifteen Cindy Lee'nin oğlu rolünde (Paola Turbay)
2010 The Hard Times of RJ Berger TV Serisi Bıçakla Dans Bölüm The Berger Cometh
2010 Victorious Ben Bölüm: Los sobrevivientes del calor
2010 Parenthood Muchacho de Fraternidad Bölüm: Orange Alert
2011 Los Americans Paul Valenzuela Bölüm: The Truth Hurts; Happy Birthday; Going to Mexico; The Legacy and more episodes
2011 Big Time Rush Yardımcı yıldız Bölüm: Big Time Strike
2012 How to Rock Futbolcu Bully Bölüm: How to Rock a Newscast, TV Series
2012 Slumber Party Slaughter[30] Randy Film
2013 Blue (serie web) Harry Bölüm: What Kind Of A Name Is Blue? by Rodrigo García Barcha
2013 RagDolls Mateo Bölümler: Bésame Mucho; The Sexy Bra; Undercover Date Agent; The Pot Shop
2014 11.11 Ryan Corto
2014 I Didn't Do It[31] Mike Bölüm: Lindy Nose Best
2015 Hot Flash: The Chronicles of Lara Tate - Menopausal Superhero Cock Block Kısa film
2015 Elena Victor Kısa Film
2015 NCIS: New Orleans Jake Bölüm: "Blue Christmas"[32]
2016 Good After Bad Collin Bölüm
2018 9-1-1 (serie de televisión) Kyle Televizyon dizisi
2018 Goliath (TV series) DJ Diego Spiz Televizyon dizisi

Web Serileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Başlık Rol Yönetmen
2010 15 Love Oğlu
2011 Los Americans Paul Valenzuela Dennis E. Leoni

Reklam İşleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ticari Kağıt Dize
Honda Fit (İngilizce/İspanyolca) Ana Ulusal
Jack in the Box (İspanyolca) Ana Ulusal
HCCS Düşme Ticari Ana bölgesel
Nerf Vulcan Hasbro Ana Bölgesel
Akademi Spor Malzemeleri Ana Bölgesel
Houston Community College Ana Bölgesel (Kurumsal)
National Ana Online
Party Rock Ana Bölgesel
Connect EDU Ana Online
Nintendo Wii Ana Ulusal
KFC Ana Ulusal
AT&T Ana Ulusal
Ford Focus Ana Ulusal

Şarkılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Başlık Pozisyon
Albüm
E. E. U. U R&B E. E. U. U Rap
2015 "Equation of Love" Equation of Love - single
2015 "Quiet Game" "Quiet Game"-single
2015 "Cupid" AwakİN
2015 "Zoom" Zoom - Tek
2015 "Prendete" AwakİN
2016 "Solitary Conversations" 2moonS
2016 "Luchando" 2moonS
2016 "Let me be me" 2moonS

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Anexo:Alias honoríficos en la música popular
 2. ^ "Colombiano Rumbo a Menudo" Periódico El Tiempo, Revista Carrusel http://www.eltiempo.com/carrusel 21 Ağustos 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. publicado en noviembre de 2007 consultado 16 de febrero de 2016
 3. ^ "From Breakbeats to Heartbreaks" en US Weekly http://www.usmagazine.com 8 Ekim 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. publicado en 29 de octubre de 2007 consultado en 18 de febrero de 2016
 4. ^ "Arşivlenmiş kopya". 16 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Eylül 2018. 
 5. ^ Munoz, Constanza (15 Mart 2013). "Entre los latinos con mayor potencial en la actuación". Cipres de Colombia. 12 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2016. 
 6. ^ Periódico: El Espectador, "JC González: La música, como un diario infinito", https://www.elespectador.com/entretenimiento/un-chat-con/jc-gonzalez-la-musica-como-un-diario-infinito-articulo-795584 30 Eylül 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., consultado: 12 de julio de 2018
 7. ^ Escuela Clements, "Alumno Famoso" https://www.peoplemaven.com/p/5j8w2Q/jc-gonzalez?refLoc=/l/WRknKv/Famous-Alumni-Clements-High-School-(Sugar-Land,-TX) 29 Mart 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Consultado: 13 de julio de 2018
 8. ^ Portal: Pantallazos de Noticias, "Hotel San Carlos: 50 años de pujanza santandereana",http://www.pantallazosnoticias.com.co/news/depunjazasantandreana/ 12 Haziran 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., consultado: junio de 2018
 9. ^ "JC Gonzalez de actor a cantautor consagrado en Estados Unidos" http://www.las2orillas.co/jc-gonzalez-de-actor-a-cantautor-consagrado-en-estados-unidos/ 21 Ağustos 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. by Juan Jose Fonseca publicado enero 25 de 2016 y consultado 16 de febrero de 2016
 10. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Şubat 2011. 
 11. ^ «Menudo recipe features Sugar Land teen JC González».http://blog.chron.com/tubular/2007/11/menudo-recipe-features-sugar-land-teen-jc-gonzalez/ By Joey Guerra on November 3, 2007 at 7.07 PM. Originally published Oct. 30 in the Houston Chronicle’s Yo! section. Consultado el 2 de febrero de 2016.
 12. ^ "The Making of the New Menudo", Los Angeles Times, http://www.latimes.com/entertainment/la-et-menudo-pg-photogallery.html 29 Mart 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. por Agustin Gurza publicado el 4 de abril de 2008 Consultado 17 Febrero de 2016
 13. ^ Gurza, Agustin (15 Nisan 2007). "Remaking the band: MTV revives Menudo". The Seattle Times. 27 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2016. 
 14. ^ Guerra, Joey. "Three big helpings of Menudo, with a twist". Erişim tarihi: 21 Eylül 2012. 
 15. ^ "Survival of the cutest" http://www.peopleenespanol.com 30 Eylül 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Aralık 2007/ Ocak 2008 consultado 18 Ocak 2016
 16. ^ Ardila, Euclides Kilo (28 Mart 2016). "JC González brilla con su talento en Estados Unidos". 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Mart 2016. 
 17. ^ también conocido como "Stuck in a RV" y "Trapped in a RV" es el octavo episodio de la primera temporada de Victorious, el cual se emitió el 26 Haziran 2010. http://victorious.wikia.com/wiki/Survival_of_the_Hottest 27 Temmuz 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 18. ^ "JC alterna con estrellas de Hollywood" Gente de Canaveral http://www.gentedecanaveral.com/2013/07/jc-alterna-con-estrellas-de-hollywood/ 17 Haziran 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. escrito por Laura Rojas publicado en julio 22 de 2013 por la separata Gente de Canaveral del periódico Vanguardia Liberal de Bucaramanga, consultado en 16 Şubat 2016
 19. ^ Guillermo, Romero Salamanca (28 Kasım 2017). "JC Gonzalez es un cantante". Erişim tarihi: 5 Ocak 2018. 
 20. ^ Periódico SemanaNews (Houston, Texas, USA) "JC Gonzalez, Forjador de su propio Éxito" en http://semananews.com/news/2016/feb/23/jc-gonzalez-forjador-de-su-propio-exito/ 6 Temmuz 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. por Domingo Banda publicada en febrero 23/2016 a las 11.01 AM y la versión impresa https://issuu.com/semananews/docs/sem1200/1?e=1819242/33706345 5 Mart 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. del 28 de febrero del 2016 consultado en 29 febrero de 2016
 21. ^ Portal La Cháchara (Barranquilla, Colombia), JC González es profeta en USA y pronto en Colombia:"http://lachachara.org/2018/03/jc-gonzalez-es-profeta-en-usa-y-pronto-en-colombia/ 17 Şubat 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., por: Estela Monterrosa, Consultado: abril 02 de 2018
 22. ^ Programa Puntual & Directo, Montreal, Canadá, "JC Gonzalez: "Siempre he querido ser una estrella","http://germanposada.com/?p=3304 21 Ağustos 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., por: Germán Posada, Consultado: abril 02 de 2018
 23. ^ Portal: Entérate Ya SDO, "JC GONZALEZ, un latino denominado como "El Lord de la Música Pop", https://www.enterateyasdo.com/?m=1 12 Haziran 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., por: Andrea Ramírez, Consultado: junio de 2018
 24. ^ Portal: Alianza Informativa,"JC GONZALEZ, un latino denominado como "El Lord de la Música Pop", https://alianzainformativaint.blogspot.com/2018/05/jc-gonzalez-un-latino-denominado-el.html?m=1 12 Haziran 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Consultado: junio de 2018
 25. ^ Hola Prensa & Comunicación Mundo, Arameo, "Cantar en inglés y español es como tener una espada con doble filo: JC Gonzalez", http://arameoprensacomunicacion.com/hola-mundo 13 Temmuz 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Consultado: julio 12 de 2018/
 26. ^ Medio: ColMundo Radio, https://www.facebook.com/radiocolmundo/videos/10156786700146015/UzpfSTM2NDU3MTk2MDYwMjgyNTo2MTQyNDY1MzU2MzUzNjU 16 Şubat 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Consultado: julio 12 de 2018/
 27. ^ Medio: Canadá en las Américas, "Un joven inmigrante Colombiano en Estados Unidos abre puertas al éxito en música y actuación", http://canadaenlasamericas.com/un-joven-inmigrante-colombiano-en-estados-unidos-abre-puertas-al-exito-en-musica-y-actuacion/ 31 Ağustos 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., consultado: agosto 30 de 2018
 28. ^ "Arşivlenmiş kopya". 29 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Eylül 2018. 
 29. ^ Menudo Inexplicably Making A Comeback On MTV by Katey Rich La serie de reality de MTV conformada por 10 episodios http://www.cinemablend.com/television/Menudo-Inexplicably-Making-Comeback-MTV-6665.html 27 Temmuz 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 30. ^ "Arşivlenmiş kopya". 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Eylül 2018. 
 31. ^ McCandless, Eric. "JC Gonzalez". TeenInfoNet. Serenity New. 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Nisan 2016. 
 32. ^ Singh, Ruchi. "'NCIS: New Orleans' Season 2 spoilers: The 'NCIS' team investigates a series of burglaries during Christmas". International Business Times. 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Eylül 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]