Inns of Court

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Inns of Court arması. Saat yönünde sola doğru: Lincoln's Inn, Middle Temple, Gray's Inn, Inner Temple.

Inns of Court, İngiltere ve Galler'deki avukatlar için profesyonel derneklerdir. Tüm avukatların bu tür bir derneğe bağlı olmaları gerekmektedir.[1][2] Derneklerin üyeleri üzerinde denetim ve disiplin işlevleri vardır. Inns'ta ayrıca kütüphaneler, yemek olanakları ve profesyonel konaklama birimleri sunulmaktadır. Bunların her biri, ona bağlı bir kilise ya da kiliseye sahiptir ve avukatların geleneksel olarak eğitim ve pratik yapmalarına olanak sağlayan, kendi kendine yeten bir bölgedir. Ancak, 20. yüzyılın sonlarında yasal mesleğin büyümesi sonucu daha modern ortamlardan uygulama isteğiyle birlikte birçok avukat odasının Inns of Court'tan dışarıya çıkmasına neden olmuştur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Legal Services Act of 2007, Interpretation: Section 207". Legislation.gov.uk. Birleşik Krallık: The National Archives. 2007 Chapter 29, Part 9. 19 Nisan 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2018. 
  2. ^ Roberts, Chris (2004). Heavy Words Lightly Thrown: The Reason Behind the Rhyme. Granta Books. s. 196. ISBN 978-1-86207-765-2. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]