I Want It That Way

Vikipedi, özgür ansiklopedi
I Want It That Way
Millennium albümünden
Backstreet Boys single
Yayımlanma 12 Nisan 1999 (1999-04-12)[1]
Format
Kaydedilme 1998
Tarz Pop
Şirket Jive
Yazar
Yapımcı

"I Want It That Way" Amerikalı erkek grubu Backstreet Boys'un bir şarkısı. Üçüncü stüdyo albümleri Millennium'un baş single'ı olarak 12 Nisan 1999'da yayınlandı. Max Martin ve Andreas Carlsson tarafından yazılırken, Martin ve Kristian Lundin tarafından yazılmıştır. Pop şarkısı, duygusal veya fiziksel mesafe meseleleri tarafından gerilen bir ilişkiden bahsediyor.

Eleştirel olarak, şarkı olumlu karşılandı ve birçok eleştirmen akılda kalıcılığını övdü ve aynı zamanda onu yılın pop baladı olarak adlandırdı. Şarkı, Song ve Record of the Year dahil olmak üzere üç Grammy Ödülü'ne aday gösterildi ve Blender, MTV, Rolling Stone ve VH1 listelerine dahil edildi.

"I Want It That Way", Backstreet Boys’un en önemli şarkısıdır ve ticari olarak Avusturya, Almanya, İtalya, Yeni Zelanda, İsviçre ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 25’den fazla ülkede[2] bir numaraya yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde, şarkı arka arkaya sekiz hafta boyunca Billboard Hot 100 listesinde 6 numaraya yükselirken, Adult contemporary müzik ve Top 40 Mainstream listelerinde zirveye ulaştı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]