IBC Root Beer

Vikipedi, özgür ansiklopedi
IBC Root Beer
IBC Root beer 2sizes.jpg
Tip Kök birası
Üretici Keurig Dr Pepper
Köken ABD
İlk üretim yılı 1919

The Independent Breweries Company, St. Louis, Missouri'de Griesediecks' National Brewery, Columbia (Alpen Brau), Gast brewery Baden, A.B.C. ve Wagner Brewing Company birleşimi ile kurulan bir sendika şirketiydi. Bu kombinasyon, çok fazla yönetici ve IBC'yi alıcıya zorlayan düşük kar yüksek ek yük nedeniyle parçalandı.[1] IBC Root Beer, sendikanın sağ kurtulanıydı.

IBC Root Beer, 1919 yılında, St Louis, Missouri'deki Independent Breweries Şirketi olarak Griesedieck ailesi tarafından kuruldu. Kök birası, yasak döneminde yasal bir içecek olarak bir pazar buldu. Independent Breweries Company kapandı, ancak ticari marka, Northwestern Şişeleme Şirketi'ni işleten Kranzberg ailesi tarafından satın alındı. 1930'ların sonunda, Shucart ailesine ait olan Ulusal Şişeleme Şirketi'ne satıldı. Popülerlik ve dağıtım II. Dünya Savaşı'ndan sonra azaldı.[2]

1976'da IBC markası Taylor Beverages'e, 1980'de Seven-Up Company'ye satıldı. Dr Pepper ve 7 Up'ın 1986'da birleşmesinden sonra, IBC'nin ABD'ye yayılmasıyla, Dr Pepper/Seven Up, 1995 yılında Cadbury Schweppes tarafından satın alındı. IBC daha sonra 2008'de Keurig Dr Pepper'a atılmadan önce Cadbury Schweppes Americas İçecek'te düzenlenmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ http://www.beerhistory.com/library/holdings/wagner_granitecity.shtml
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 3 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Nisan 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]