Hot in Cleveland

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hot İn Cleveland
TürSitcom
Proje tasarımcısıSuzanne Martin
BaşrolValerie Bertinelli
Jane Leeves
Wendie Malick
Betty White
BesteciRon Wasserman
Emerson Swinford
ÜlkeABD
Diliİngilizce
Sezon sayısı6
Bölüm sayısı128 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcıSuzanne Martin
Sean Hayes
Todd Milliner
Lynda Obst
Larry W.
Jones Keith Cox
YapımcıBob Heath
Liz Feldman (1.sezon)
Görüntü yönetmeniGary Baum
Byron Shah
Jonathan West
Craig Kief
KameraMulti-camera (Çoklu Kamera)
Gösterim süresi22 dk. (reklamsız)
Yapım şirketiHazy Mills Productions SamJen Productions TV Land Original Productions
Dağıtımcı firmaEndemol
Yayın bilgileri
KanalTV Land
Yayın tarihi16 Haziran 2010-günümüz
DurumuFinali gerçekleşti.

Cleveland Ateşi (özgün adı: Hot In Cleveland), Amerika TV Land kanalında yayınlanan sitcom dizisidir. Dizi TV Land kanalının ilk orijinal senaryolu dizisidir. Yayın hayatına 16 Haziran 2010 yılında başlamıştır. Kanal kablo ağının 14 yıllık geçmişinde en yüksek puanı, yayına başladığı tarihte almıştır.[kaynak belirtilmeli] Türkiye'de CNBC-e ve e2 adlı kanallarda yayımlanmaktadır. Başrollerinde ise Wendie Malick (Victoria Chase), Valerie Bartinelli (Melanie Hope Moretti), Jane Leevs (Joy Scroggs) ve Betty White (Elka Ostrovsky) oynamaktadır. Dizinin her bir bölümü 22-23 dakika civarında sürmüştür. Ayrıca dizi seyirciler önünde özel bir stüdyoda canlı olarak çekilmektedir. Dizi, 3 Haziran 2015 tarihinde final bölümünü yapmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Los Angeles'lı orta yaşlarında üç kadın hayatlarına yön vermek amacıyla Paris'e gitmek için yola koyulmuşlardır. Kocasından daha yeni boşanan yazar Melanie, Hollywood yıldızlarının güzellik uzmanı olduğunu iddia eden Joy. Son olarak Victoria ise 27 yıldır rol aldığı pembe dizi sona erdikten sonra kariyer bunalımına giren ikinci sınıf bir aktristir.

Fakat hayatlarına yeniden yön vermek için çıktıkları bu Paris yolculuğu uçağın arıza yapması ile Cleveland şehrine acil iniş yaparlar. İlk başlarda şanslarına lanet okusalar da, Cleveland'da onlara kadınlıklarını hissettiren sayısız erkek olduğunu fark edince orada kalmaya karar verirler. Asıl eğlence ise, Melanie'nin tuttuğu evde kendini hizmetli olarak tanıtan 90'larındaki Elka Ostrovsky ile tanışmalarından sonra başlar.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Wendie Malick (Victoria Chase)(1-): Tıpkı gerçek bir Hollywood yıldızı gibi beş kez evlenip boşanan Victoria, bir zamanlar popüler olan fakat uzun zamandır kimse tarafından pek izlemeyen ve artık yayında olmayan bir pembe dizinin oyuncusu. İlerleyen yaşı yüzünden sürekli büyükanne rolleri için seçmelere davet edilmek, ona son derece ağır geliyor. Yaşı ve görünümü en büyük takıntılarından. Hayatı ise menajerinden telefon beklemekle geçiyor. Tek rakibi ise Susan Lucci.
  • Betty White (Elka Ostrovsky)(1-): Elka 90'larına merdiven dayamış ve hatta savaş zamanında Nazi'lerden kaçmayı başarmış bir Polonyalı. Hayata dolaylı yollardan bakmayı sevmiyor. Düşündüklerini direkt ve dobra bir biçimde söylediği için Los Angeleslı grubu sık sık şoke ediyor. 90'lı yaşlarda olmasına rağmen aktif bir cinsel hayatı var. Hala diğerlerini kıskandıracak kadar çok erkekle çıktığı için içinde çılgın bir genç kız olduğu da söylenebilir.
  • Jane Leeves (Joy Scroggs)(1-): Genç yaşta hamile kalıp bebeğini evlatlık verdikten sonra aşka kapılarını kapayan Joy işine gönülden bağlı bir güzellik uzmanı. Fakat müşterilerini teker teker kaybettikten sonra Joy hayatının amacını sorgular hale geldi. Cleveland'a ise tam böyle bir zamanda iniş yapıyor. Kentin erkekleri tarafından beğenildiğini anlayan Joy, ekibin en sivri dilli ve mantıklı üyesi.
  • Valerie Bartinelli (Melanie Hope Moretti)(1-): Uzun yıllar süren evliliği boşanmayla sonuçlanan Melanie'nin hayatında, yazdığı kitabından sonra hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Çocukları da evden ayrılıp kendi kanatları ile uçtukları için Melanie tamamıyla özgür biri. Boşanmasının etkileri hala üzerinde olsa da Melanie kocasını uçakta gördükten sonra kafasına nasıl estiyse öyle yaşamaya karar veriyor.

Diğer Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakterler Sezonlar
1 2 3 4 5 6
Wayne Knight Rick TBA
Carl Reiner Max TBA
Joe Jonas Will TBA
Juliet Mills Philippa TBA
Jennifer Love Hewitt Emmy Chase TBA
John Mahoney Roy TBA
Buck Henry Fred TBA
James Patrick Stuart Colin Cooper TBA
Huey Lewis Johnny Revere TBA
Susan Lucci Susan Lucci
Jon Lovitz Artie Firestone TBA
Michael McMillian Owen
Georgia Engel Mamie-Sue Johnson
Jay Harrington Alec TBA
Heather Locklear Chloe TBA
Alan Dale Emmett Lawson TBA
Eddie Cibrian Sean TBA
Dave Foley Detective Bob
Craig Ferguson Simon
Tim Daly Mitch Turner
Bill Bellamy Councilman Powell TBA

Not: Oyuncuların oynadıkları sezonlar pembe olarak gösterilmiştir.

Konuk Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon 1[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk sezonun konuk yıldızları arasında Melanie'nin aşırı korumacı annesi Loretta ; Shirley Knight, Victoria'nın kadın düşkünü babası Alex ; Hal Linden, Melanie'nin şarkıcı oğlu Will ; Joe Jonas, Elka'nın erkek arkadaşı Max ; Carl Reiner, Melanie'nin eski kocası Anders ; Bil Dwyer, Joy'un kritik annesi Philippa ; Juliet Mills tarafından canlandırılmıştır. İlk sezonun diğer konuk yıldızları arasında John Schneider, Wayne Knight, Robert Gant, Huey Lewis, Amy Yasbeck, Tim Conway, Mark Indelicato, David Starzyk, Gary Anthony Williams, Dave Foley ve Susan Lucci gibi ünlü isimler vardır.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]