Herzl Tepesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Herzl Tepesi
Mount Herzl IMG 1149.JPG
Yükseklik 834 m
Konum
Konum Israil
PikiWiki Israel 12112 menorah sculptuer at mount herzl.jpg

Herzl Tepesi, (İbranice: הר הרצל), aynı zamanda Har HaZikaron (İbranice: הר הזכרון). Yaktı "Bellek Dağı"), ulusal mezarlık İsrail batı tarafında Kudüs, adını Theodor Herzl, modern siyasi kurucusu Siyonizm. Herzl mezarı tepenin üst kısmında yatıyor. Yad Vaşem anısına Holokost Dağı'nın batısında yatıyor. Herzl. İsrail savaş ölü de orada gömülüdür. Herzl Tepesi deniz seviyesinden 834 metre yüksekliktedir.

Anma Dağı[değiştir | kaynağı değiştir]

Anma Mount (Holokost kurbanları) bir uzantısı batısında deniz seviyesinden 806 metre Herzl Mount. Vaşem Yad dağın üstüne dediceted.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Askerler 1949 yazında bir mezarlığa düşmüş ve ulusal rakamlar IDF İsrail Savunma Kuvvetleri için gerekli olduğuna karar verildi. Birkaç yıl sonra onu gömmeye karar verildi polis memurular ve güvenlik gücü personeli Mt. Herzl.

Mt. Herzl, üç mezar yeri olan İsrail Başbakan Bakanı: Levi Metotlarıyla, Golda Meir ve Yitzhak Rabin (eşi yanında kimlerin gömülü olan Leah). İsrail başkanları de Mt gömülü. Herzl, diğer önde gelen Yahudi ish ve Siyonist liderler. Örneğin, karar gömmek için Ze'ev Jabotinsky, Mt, 1940 yılında öldü. Jabotinsky, bu tür bir onur sağ bir ultra-milliyetçi hak etmemek olduğunu iddia yiğitlerini | Herzl, şiddetle birçok İşçi Partisi tarafından şiddetle karşı çıkıldı. Sadece 1964 yılında Başbakan [Levi metotlarıyla] ulusal uzlaşmayı teşvik etmek ve siyasi şikayetlerini kenara ilgi, onu orada gömülmesi lehine karar.

Mt. Herzl birçok anma etkinlikleri ve ulusal kutlamaları için bir buluşma yeri.

Ulusal Askeri mezarlık[değiştir | kaynağı değiştir]

İsrail'in ana İsrail Savunma Kuvvetleri mezarlık Dağı'nın kuzey yamacında yer almaktadır. Herzl. Askerler görev doğrultusunda düşmüş orada gömülüdür.

Ulusal Polis mezarlık[değiştir | kaynağı değiştir]

İsrail'in ana İsrail Polisi mezarlık Dağı'nın kuzey yamacında yer almaktadır. Herzl. İsrail polis memuru görev doğrultusunda düşmüş orada gömülüdür.

Bilinmeyen Askerler Anıtı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilinmeyen Askerler Anıtı

Garden Herzl Tepesi Kayıp Askerler bir Meçhul Asker Mezarı anıt İsrail için ve Memorial Garden IDF mezar yeri bilinmeyen askerler.

İsrail Terör Mağdurlarına Memorial[değiştir | kaynağı değiştir]

İsrail Terör Mağdurlarına Memorial

Mağdurlar, Terör Memorial eylemleri, bugüne kadar 1851 tüm İsrail terör kurbanlarının bir ana anıt.

Herzl Tepesi Plaza[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana kare İsrail'in Bağımsızlık Günü törenle başlıyor.

Herzl'in mezar[değiştir | kaynağı değiştir]

1903 yılında, Theodor Herzl iradesini yazdı:

"" Ben babamın yanında metal bir tabut içinde toprağa verilecek istiyorsanız, ve Yahudi halkının Eretz İsrail kalır transfer olacak kadar orada kalır, babam, ablam, Pauline ve benim yakın akrabaları tabut. sonra da orada transfer olmak olacak kadar ölen sahip olacak. Herzl, bir yıl sonra öldü zaman onun içinde gömülmüş oldu Viyana. Herzl'in kalıntılarını İsrail'e getirildi ve Kudüs'te reinterred vardı ki 45 yıl sonra, 1949 yılında sadece oldu. defin yerinin konumu bir özel devlet komisyonu tarafından seçilmiş oldu. altmış üç giriş mezar taşı tasarımı için yarışma teslim edildi. Kazanan isim Herzl ile yazıtlı bir sade siyah granit taştan oluşan, Joseph Klarwein en tasarımı oldu. 1951 yılından bu yana, Mount Herzl, İsrail'in olarak görev yapmıştır ulusal mezarlık.

Helkat Gedolei Ha'Uma[değiştir | kaynağı değiştir]

Devletin liderleri için tahsis edilen mezar site - İsrail Cumhurbaşkanı, İsrail Başbakanı ve Knesset hoparlörler - Helkat Gedolei Ha'Uma (Milleti Liderler Gömü Alanı) olarak da bilinir.Yom HaZikaron (Fallen İsrail Askerleri Anma Günü) töreni düzenleniyor.

Herzl'in mezarı kuzeyinde, liderleri için ayrılmış bir arsa. Dünya Siyonist Örgütü, aralarında David Wolffsohn, Nahum Sokolow, Simcha Dinitz, ve Aryeh Dolchin. Herzl'in çocuk kızı Pauline ve oğlu Hans - Yakın gömülüdür. Helkat Gedolei Ha'Uma batı tarafında, Ze'ev Jabotinsky ve ailesi mezarı.

Dağ yamacında Aşağı, Askeri mezarlık yön, bir İsrail Başbakanları Başkanları bazı gravesites görebilirsiniz ve Konuşmacılar, genellikle eşleri de onlarla birlikte koyulur. Bu arsa içinde gömülü diğerleri arasında, bir İsrail Başkanları gravesites, ZALMAN Shazar ve [[Chaim Herzog, İsrail Başbakanları [Levi metotlarıyla] (arzusunu rağmen gömülü olması Kibbutz Degania Bet), Golda Meir, Yitzhak Rabin ve eşi Leah Rabin, ve ilk konuşmacısı Knesset, Yosef Sprinzak ve eşi Hanna. Maliye Bakanı, Eliezer Kaplan, ve iyi bilinen Belediye Başkanı Kudüs 28 yıldır, Teddy Kollek de orada gömülüdür.

Mezarlığın ulusal öneme rağmen, bazı İsrailli başbakanlar ve Cumhurbaşkanları, başka bir yerde gömülü olması tercih. David Ben-Gurion, Sde Boker, o kurak Negev çöl yetiştirilmesi onun vizyonu nedeniyle taşındı kibbutz ve Menahem başlayın döşenecek İsrail'in ilk Başbakanı seçti Yakın gömülmek seçti mezarı sitesi Olei Hagardom savaşçıları in Zeytin Dağı, kim üye devlet öncesi yeraltı Irgun o yol. Ayrıca Chaim Weizmann Weizmann Bilim Enstitüsü Rehovot ve yedinci İsrail Cumhurbaşkanı, Ezer Weizman emlak, İsrail'in ilk Cumhurbaşkanı, gömülmek için seçtim Haim Kullanıcı yeğeni ve de ünlü komutanı İsrail Hava Kuvvetleri yılında Arap güçleri üzerinde İsrail'in ezici zafer sırasında Altı Gün Savaşı, Akiva, burada belirtilen olmak için onun dileği ifade oğlu gömülüdür. Yitzhak Ben-Zvi, ikinci başkan, İsrail gömülmek istedi Har HaMenuchot mezarlık, ve Scharett, İsrail'in ikinci başbakan, onun isteği doğrultusunda gömüldü Trumpeldor'a mezarlık'de Tel Aviv. Ephraim Katzir'e, İsrail'in dördüncü başkanı eşi Nina ile birlikte Rehovot şehir mezarlığında toprağa verilecek seçti.

Kahramanlık Madalyası ile ödüllendirildi Askerler da Helkat Gedolei Ha'Uma gömülmek hakkı olabilir.

İsrail ulusunun Greats Pantheon yerde inşa Önceki girişimleri başarısız oldu. Kayda değer Siyonist lider, [Menahem Ussishkin], gömülebilir [Leon Pinsker] 1934 yılında "Nicanor Mağarası" [Mount Scopus] Kudüs. Ussishkin kendisi de 1941 yılında atıldı. Mount Scopus içinde bir yerleşim bölgesi olduğu için diğer nedenleri arasında, bu denemesi başarısız oldu Ürdün 1948-1967 arasında (İsrail, 1967 savaşından sonra bölgeyi kontrol önce).

Herzl müze[değiştir | kaynağı değiştir]

Interaktif bir müze Mt. Herzl, Theodor Herzl, hayata bir bakış sunuyor

National Memorial Hall[değiştir | kaynağı değiştir]

National Memorial Hall (Mount Herzl).jpg

A Milli Memorial Hall yeni bir anıt ile 2013 yılında açılması planlanan Meçhul Asker.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Koordinatlar: 31°46′26″K 35°10′50″D / 31.77389°K 35.18056°D / 31.77389; 35.18056