Herbie: Fully Loaded

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Herbie: Fully Loaded
Yönetmen Angela Robinson
Yapımcı Robert Simonds
Senarist Thomas Lennon
Ben Garant
Alfred Gough
Miles Millar
Oyuncular Lindsay Lohan
Justin Long
Breckin Meyer
Matt Dillon
Michael Keaton
Müzik Mark Mothersbaugh
Görüntü yönetmeni Greg Gardiner
Çıkış tarih(ler)i 22 Haziran
Ülke United States
Dil İngilizce
Bütçe $50 milyon

Herbie: Fully Loaded Walt Disney Pictures tarafından Michael Keaton , Matt Dillon ve Lindsay Lohan başrolde olduğu film.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülkesinin en büyük yarış arabası olan Herbie, yaptıkları yüzüne yarışması yasaklanır ve araba çöplüğünün oraya götürülür.Ailesinin en küçük üyesi olan Maggie Peyton okulundan mevzun olunca babası ona bir hediye vermek üzere araba çöplüğüne götürür.Maggie arabaları çok beğenir ama Herbie Maggie'nin bir türlü dikkatini çekemez ve sonunda parçalanmaya götürülüceği zaman dikkatini çeker ve Maggie Herbie ' yi alır. Herbie onun için inanılmazdır , ve Murfy ' yarışlara girer ve her zaman yener.Trip Peyton 'a tuzak kurar ona kendi arabasını verir. Maggie onu sürer.Maggie nin bu davranışına sinirlenen Herbie Maggie'ye trip atar ve diğer gün ki yapacağı yarışta Herbie 'i kaybeder. Murfy Herbie'den nefret eder ve onu çarpışma yarışına gönderir.Maggie bunu öğrenir ve Herbie'yi kurtarmaya gider.Herbie tam anlamıyla parçalanmıştır.Maggie arkasından gelen Monster Truck'ı(CG) farketmez ama Herbie tam vaktinde Maggie'yi harika bir taklayla kurtarır.Crash'i koltuktan atar ve Maggie ile tüm arabaları alt ederler.Monster kalır.Herbie hızlanıp ters dönen arabadan Monster'ın kasasına atlar.

Kevin, Maggie'yi Herbie ile görünce malzeme aramaya başlar.Sonra Ray gelir ve malzeme bulur.Herbie'yi tamir ederler.Yarışta Herbie'yi kıstırırlar.Arkadaki aracın vurmasıyla, Herbie gazlar ve öndeki aracı geçer.Fakat Herbie'nin motoru delinir ve yağ sızdırır.Pitte tamir ederler.Sonra Trip Murfy'yle kafa kafaya gelirler.Murfy hile yapar ve Herbie'yi duvara sıkıştırır.Herbie kurtulur ama Murfy'nin aracı takla atar.Herbie o sırada muhteşem bir şekilde sıyrılır(duvarın üstünden gider).Yarış biter Maggie ve Herbie kazanır.Son.

Gişe[değiştir | kaynağı değiştir]

ABD Yurtiçi Brüt sayısı: 66.023.816
Diğer Uluslararası alımları : 78.110.000 $ align

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktör Rol
Lindsay Lohan Maggie Peyton
Michael Keaton Ray Peyton, Sr.
Matt Dillon Trip Murphy
Breckin Meyer Ray Peyton, Jr.
Justin Long Kevin
Cheryl Hines Sally
Jimmi Simpson Crash
Jill Ritchie Charisma
Thomas Lennon Larry Murphy
Jeremy Roberts Crazy Dave
E.E. Bell Beeman
Peter Pasco Juan Hernandez
Mario Larraza Miguel Hernandez
Allen Bestwick Himself
Benny Parsons Himself
Jeff Gordon Himself
Jimmie Johnson Himself
Dale Jarrett Himself
Tony Stewart Himself
Stuart Scott Himself