Henry Stickmin Collection

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Henry Stickmin Collection
Geliştiriciler Stickpage
Puffbals United
InnerSloth
Yayımcı InnerSloth
Platform macOS
Microsoft Windows Bunu Vikiveri'de düzenle
Çıkış 7 Ağustos 2020
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle
Resmî site [1]

Henry Stickmin Collection, Puffbals United ve Stickpage tarafından yapılmış video oyunu serisidir. Oyunun ilk bölümü olan Breaking The Bank, 27 Ağustos 2008'de yayınlanmıştır. Başlangıçta Flash tabanlı bir tarayıcı oyunuyken, InnerSloth tarafından geliştirilmiş, yeniden düzenlenmiş ve Completing The Mission adlı bir oyun daha eklenerek bir video oyunu haline getirilmiştir. Oyun, 7 Ağustos 2020'de Steam'de yayınlanmıştır.[1]Oyun, Half-Life, Grand Theft Auto, Pokémon Go gibi çeşiti video oyunlarına atıflarda bulunmaktadır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular, beşi daha önce bireysel oyunlar olan toplam altı bölümden geçer; Giriş (Breaking the Bank), Bölüm 1 (Escaping the Prison), Bölüm 2 (Stealing the Diamond), Bölüm 3 (Infiltrating the Airship), Bölüm 4 (Fleeing the Complex), Bölüm 5 (Completing The Mission).

Oyunun merkezinde, oyuncunun seçtiği seçimlere bağlı olarak çeşitli eylemler gerçekleştiren kurgusal bir çöp adam olan Henry Stickmin vardır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Henry Stickmin Wiki". henrystickmin.fandom.com (İngilizce). 23 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Kasım 2020.