Hello neighbor

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hello Neighbor
Yayımcı tinyBuild
Yayım tarihi 8 Kasım 2017
Oyuncular Tek kişi

Hello Neighbor, Eerie Guest Studios (Dynamic Pixels'in yeni adı) tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayınlanan bir macera gerilim türünde oyundur. Oyunun amacı, oyundaki gizemli olayları çözebilmek için, komşunun evinin bodrum katına başarıyla gizlice girmektir.[1]

Oyunun yapay zekası, oyuncunun önceki bir denemede izlediği yollar boyunca tuzaklar kurmak gibi oyuncunun geçmişteki eylemlerine dayalı olarak komşunun davranışını değiştirir. Hello Neighbor 2'nin 2021'de piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Oyunlar: Hello Neighbor - 2017 Hello Neighbor: Hide and Seek - 2018 Secret Neighbor - 2019 Hello Neighbor 2 - 2021 Hello Engineer - 2021

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda, komşusunun garip işler çevirdiğinden emin olan bir karaktere hayat verir. Karakterin tek amacı, komşusunun bodrumunda dönen garip ve gizemli olayları keşfetmektir. Oyunda çeşitli nesneleri bularak görevler tamamlanmakta ve bir sonraki bölüme ancak bu şekilde geçilebilmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Hello Neighbor büyük ses getirecek". CNN Türk. 3 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Kasım 2020.