Hayallerin Peşinde

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.33, 5 Haziran 2016 tarihinde Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17174273 numaralı sürüm (Taşıma:Kategori:ABD filmleri > Kategori:Amerika Birleşik Devletleri filmleri)
Hayallerin Peşinde
Revolutionary Road
Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road) filminin Türkçe DVD kapağı
YönetmenSam Mendes
YapımcıBobby Cohen
SenaristKitap:
Richard Yates
Senaryo:
Justin Haythe
OyuncularLeonardo DiCaprio
Kate Winslet
Kathy Bates
MüzikThomas Newman
DağıtıcıDreamWorks
Paramount Pictures
Yapım yılıABD
İngiltere
Çıkış tarih(ler)i26 Aralık 2008(ABD)
27 Şubat 2009 (Türkiye)
Süre119 dakika
Dilİngilizce
Resmî sitesi

Hayallerin Peşinde (İngilizce özgün adı: Revolutionary Road), Richard Yates'in 1961 tarihli aynı adlı romanından Justin Haythe tarafından uyarlanan 2008 yapımı film. Yönetmenliğini American Beauty filmi ile Oscar ödülü kazanan Sam Mendes'in yaptığı filmde başrolleri Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşıyorlar. Winslet, DiCaprio ve Kathy Bates bu filmle, 1997 yapımı Titanic filminden sonra ilk kez bir araya geliyorlar. Revolutionary Road aynı zamanda Kate Winslet'ın eşi Sam Mendes ile yaptığı ilk film projesidir. 26 Aralık 2008'de Amerika'da limitli olarak gösterilecek olan film, Türkiye'de UIP tarafından 13 Şubat 2009 tarihinde Hayallerin Peşinde adıyla gösterime girdi.

Konu

1950'lerde yaşanan savaş sonrası tekdüzeli bir yaşam tarzının içinde yeni taşındıkları banliyöde huzurlu bir yaşam için mücadele eden iki çocuklu Frank ve April Wheeler çiftinin zamanla anlaşmazlık ve aldatmalarla devam eden evliliklerinin hikâyesi anlatılmaktadır.

Oyuncular

Dış bağlantılar