Hakan Bulut

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hakan Bulut
Doğum 9 Ocak 1982 (1982-01-09) (40 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Milliyet  Türkiye
Meslek Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu

Hakan Bulut (9 Ocak 1982, İstanbul, Türkiye) Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. Seksenler dizisindeki Butik Ali karakteri ile tanınır.

Hakan Bulut, 9 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2001 yılında tiyatroculuğa Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde başladı. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Tiyatrocu Tuncay Özinel'in yanında asistan olarak bulundu ayrıca Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmaya başladı. 2009 yılında Nefes: Vatan Sağolsun isimli sinema filminde oynamıştır. Ancak 2012 yılında Birol Güven'in yaptığı ve TRT 1'de yayınlanmaya başlayan Seksenler dizisinde Butik Ali isimli bir işportacı karakteri oynadı. Bu dizideki oyunculuğu çok sevildi. Dizide söylediği "Bana her şeyi de ama.....deme" repliğiyle ilgi topladı. Hâlen Seksenler dizisinde Butik Ali karakterini oynamaktadır.

2014 yılında yine yapımcı Birol Güven ve Seksenler dizisinin yönetmeni Müfit Can Saçıntı'nın yaptığı Mandıra Filozofu isimli sinema filminde oynadı. 2015 yılında ise Seksenler dizisinden rol arkadaşı olan İlker Ayrık ile beraber Yapışık Kardeşler isimli filmde oynamıştır.

Rol aldığı tiyatro oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Oynadığı sinema filmleri ve diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kamera Ekibi olarak çalıştığı işler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]