God Eater

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
God Eater
Geliştirici(ler) Shift
Yayımcı(lar) Bandai Namco Entertainment
D3 Publisher of America
Yönetmen(ler) Hiro Yoshimura
Yapımcı(lar) Yosuke Tomizawa
Besteci(ler) Go Shiina
Seri God Eater
Platform(lar) God Eater, Gods Eater Burst
PlayStation Portable
God Eater Resurrection
PlayStation 4
PlayStation Vita
Microsoft Windows
Çıkış tarih(ler)i God Eater
  • JP February 4, 2010
Gods Eater Burst
God Eater Resurrection
Tür(ler)i Aksiyon-rol yapma
Biçim(ler) Tek oyuncu

God Eater (Japoncaゴッドイーター Goddo Ītā), Shift tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon-rol yapma oyunudur.[1] Oyun, 28 Mart 2010'da Japonya'da, 15 Mart 2011'de Kuzey Amerika'da ve 18 Mart 2011'de Avrupa'da piyasaya sürüldü. Hikâyeyi genişleten ve yeni oyun mekaniklerini tanıtan geliştirilmiş bir sürümü Gods Eater Burst (ゴッドイーター バースト, Goddo Ītā Bāsuto) adıyla bilinmektedir. Devam oyunu olan God Eater 2 Kasım 2013'te piyasaya sürüldü. Ufotable tarafından hazırlanan aynı adlı bir anime serisi 2015 yılında yayınlanmaya başlandı.[2]

Gods Eater Burst'un PlayStation 4 ve PlayStation Vita için bir remasteri olan God Eater Resurrection, 29 Ekim 2015 tarihinde Japonya'da piyasaya sürüldü.[3] 2016'nın yazında ise Bandai Namco Entertainment tarafından Kuzey Amerika ve Avrupa'da PlayStation 4, PlayStation Vita ve Microsoft Windows için piyasaya sürüldü.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, 2071 yılında dünyanın Aragami olarak bilinen gizemli canavarlar tarafından tahrip edildiği Yeni Asya Birliği (NAU) adlı kurgusal bir ülkede geçmektedir. Aragami'yi bir Aragami hücresinden yapılan "God Arcs"" adlı silahlar kullanarak yok etmek için Fenrir olarak bilinen bir örgüt kuruldu. Aragami'yi yok etmek konusunda uzman olanlar "God Eaters" olarak bilinir. Başlangıçta "God Eaters"'lar, "God Arcs"'ları yalnızca silah veya bıçak şeklinde kullanabilmekteydiler, ancak silah ve bıçak formu arasında geçiş yapabilecek yeni bir tür keşfedildi. O zamandan beri, yeni türler ve önceki eski türler olarak sınıflandırıldılar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ John Tanaka (1 Temmuz 2009). "Eat Gods on your PSP". IGN. Erişim tarihi: 19 Aralık 2018. 
  2. ^ 2014-09-17, God Eater 2: Rage Burst TGS 2014 trailer, anime series announced, Gematsu
  3. ^ "God Eater Resurrection Japanese release date set, debut trailer". Gematsu. 26 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Aralık 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]