GittiGidiyor

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
GittiGidiyor
Tip Online Alışveriş Sitesi
Slogan Her An Yeni
Kuruluş 2001
Şehir İstanbul
Ülke Türkiye
Sahibi eBay
Ana sayfa GittiGidiyor.com
GittiGidiyor'un değişen logosu

5 Şubat 2001 tarihinde yayına başlayan GittiGidiyor.com, alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-ticaret sitesi yaratmak üzere yola çıkan Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kuruldu.

Türkiye'de e-ticaretin gelişebilmesi için internet kullanıcılarına, güvenli ve keyifli bir alışveriş ortamı sunmak hedefiyle yola çıkan GittiGidiyor, 2001 yılında hem alıcıları hem de satıcıları koruyan bir ödeme-onay sistemi geliştirdi. Sıfır Risk Sistemi olarak adlandırılan bu sistem ile bugüne kadar 13 milyonun üzerinde satış işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

GittiGidiyor'da her gün, cep telefonu, fotoğraf makinesi, bilgisayar, giyim ve mücevher ürünlerinden; para, pul, plak, eski kitap ve dergi benzeri koleksiyon malzemelerine kadar toplam 4.000 kategoride binlerce ürün satışa sunulmaktadır.

2007 yılı Mayıs ayında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi EBay, GittiGidiyor'a ortak oldu. Bu stratejik ortaklık ve karşılıklı know how transferiyle GittiGidiyor, hizmet çeşitliliğini artırdı. 2011 yılı Mayıs ayında EBay'in GittiGidiyor'un %93 hissesini satın alması ile GittiGidiyor tam anlamı ile EBay ailesine katıldı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]