Girl's Day

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Anyela23 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 09.02, 14 Temmuz 2016 tarihli sürüm (yerler düzeltildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Girl's Day (걸스데이)
Soldan sağa: Minah, , Yura,Sojin, Hyeri
Genel bilgiler
Başladığı yer Güney Kore
Tarzlar K-Pop
Etkin yıllar 2010-günümüz
Müzik şirketi DreamT Entertainment
Üyeler
Eski üyeler
 • Jihae
 • Jisun
 • Jiin
 • Girl's Day (걸스데이), 2010'da Wellmade Yedang'a bağlı DreamT Entertainment altında çıkış yapan Güney Koreli bir kız grubudur. Grup, Sojin, Minah, Yura ve Hyeri sahne adlarıyla 4 üyeden oluşur.Orijinal fan isimleri Dai5y'di, ancak grup bu ismi keşfettiklerinde 5 kişi olduklarından dolayı '5'i değiştirip 's' harfini koydular.

  Kariyer

  Ön Debut

  Dream T, resmi blog oluşturup, debut yaptırmadan önce, Girl's Day'e promosyon yaptırmaya başladı.Her üye ve grup için Twitter hesapları ve YouTube kanalları vardı.Hayranlar tarafından yapılan bir forum da, şirket tarafından resmi uluslararası forum olarak ilan edildi.Ayrıca grup, halkın ilgisini çekmek için Seul ticaret ve eğlence bölgelerinde flash mob düzenledi.

  2010: Debut, Üye Değişikliği, "Nothing Lasts Forever"

  7 Temmuzda, grup, şarkıları "Tilt My Head" için ilk kliplerini yayınladılar.İki gün sonra ise debut mini albümlerini.Girl's Day Party 1'de yayınlandı.Haziran 21'de, albümlerine ilgili devam ettirmek için yaz hakkında olan "How About Me" adlı şarkısı için ikinci kliplerini yayınladılar.12 ay sonra, debutlarından 2 ay sonra, üyelerden Ji Sun ve Ji In gruptan kendi ilgi alanlarına yönelmek için ayrıldığını açıklandı.Sonra ise, gruba Yura ve Hyeri eklendi.29 ekimde, yeni üyerlerle beraber baş şarkıyı içeren "Nothing Lasts Forever" (잘해줘봐야-Jalhaejwo Bwaya),Girl's Day Party 2, ilk dijital tek albüm yayınlandı.10 Aralık 2010'da, erkek grubu U-KISS ile ilk televizyon programlarına katıldılar.Hit televizyon programı olan We Got Married'in bir yan ürünü olan, We Are Dating'e katıldılar, ilk sezon her grubun üç üyesi eşleştirildi.

  2011: "Twinkle Twinkle", Everyday, "Dont Flirt"

  "Twinkle Twinkle" (반짝반짝-Banjjak Banjjak) şarkısı, 16 Mart 2011'de yayınlandı.17 Mayıs da, Girl's Day, Tayvan'da U-KISS ve Super Junior M ile ilk yurt dışı konserini gerçekleştirdiler.Konser, [I Love You Taiwan - We Are Friends Concert (사랑해(莎朗嘿) 台灣! We are friends 演唱會) ] Seni Seviyorum Tayvan Konseri'ydi.Konser Taipei Uluslararası Kongre Merkezi'nde Tayvan Ofisi ve Kore Turizm Organizasyonu tarafından düzenlendi.Girl's Day'in ikinci mini albümü, Şablon:Korece metin içerirEveryday, 7 Temmuz'da yayınlandı.Baş şarkının yanında,"Hug Me Once" (한번만 안아줘-Hanbeonman Anajwo), ayrıca albüm "Young Love" adlı bir

  şarkıyı da içeriyordu ve grubun özel dijital şarkıları, "Nothing Lasts Forever", "Twinkle Twinkle".Yura ve Hyeri'nin ikisininde yayınlanan fiziksel albümde, yayınlanmadan önce sadece dijital şarkılara katıldıkları ilk zamandı.Albüm kapağı fotoğrafında, üyeler albüm konsepti olan, düğün kıyafetleri giyiyorlardı."Hug Me Once" için klip, Metaoloz tarafından yönetildi ve interaktif oyun deneyimi karakterize edildi."Hug Me Once" için promosyonlar 8 Temmuz'da KBS'in programı Music Bank ile başladı ve, 6 Ağustos, Music Core programı ile son buldu.

  Eylül de, Girl's Day Party #4 adlı albümü, baş şarkı olarakta "Don't Flirt" (너, 한눈 팔지마! Neo, Hannun Paljima!)'ü yayınladı."Don't Flirt" şarkısı Gang Jeon Hyong ve Nam Kisang tarafından yazılıp, düzenlendi,"Twinkle Twinkle" ve "Hug Me Once"ın yapımcılarıyla aynı.

  2012: Everyday 2, Jihae'nin ayrılığı, "Don't Forget Me"

  2012'de Girl's Day

  Girl's Day, 17 Nisan 2012'de 3. mini albümleri olan Everyday 2'yi yayınladı.Albüm baş şarkıyla beraber, "Oh! My God", "Don't Flirt", "Two of Us" (둘이서 Duriseo) ve "Telepathy" adlı şarkıları da içeriyordu, ikinci şarkı Sojin tarafından yazıldı ve düzenlendi."Oh! My God" için promosyonlar 19 Nisan da Mnet'in M! Countdown programında başladı.17 Ekim de, Dream T, Jihae'nin kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrıldığını açıkladı.Girl's Day'in kalan dört üyesi 26 Ekim de, beşinci dijital şarkıları, Girl's Day Party #5'den "Don't Forget Me" şarkısı ile geri döndüler.Şarkının klibi, Hyeri baş rolünde, drama-hikaye özelliğindeydi.Aynı gün, Girl's Day Music Bank'te şarkılarının ilk performanslarını sergilediler.

  2013: "Expectation","Female President"

  2013'te bir fan buluşmasında

  20 Şubat da, Girl's Day, "White Day" şarkısını yayınladı.14 Mart da, Expectation albümü yayınladı, Beyaz Günü ile aynı güne denk geldi.Klibin ismi, albümle aynı olan "Expectation"du, bu klipte parlayan üye Yura'ydı.Şarkı başarı sağladı ve, 3. Gaon Chart K-Pop Ödülleri'nde Uzun Zamanlı Şarkı Ödülü'ne layık görüldü.Girl's Day, Expectation -albümünü- "Female President" ile ikinci şarkı olarak 24 Haziran'da yeniden yayınladı.7 Temmuz da, grup bir müzik programında çıkışlarından beri ilk kez ödül kazandı, ancak Asiana Hava Yolları Uçuşu 214 kazasında can kayıplarına olan saygı sebebiyle ertelenen programdan ödülü alma gibi bir şansları olamadı."Female President"de aynı zamandı Billboard Kore'nin yapmış olduğu 2013 Top 20 K-Pop Şarkıları listesinde de adını yazdırmayı başardı.10 Ekim de, Girl's Day, Sojin'in yazıp, bestelemiş olduğu "Let's Go" şarkısını yayınladı, şarkı gelecek sınavlar için genç yetişkinleri sıkı çalışmaya teşvik etmekti.

  2014: Everyday 3, Everyday 4, "I Miss You" ve popülerliğe yükseliş

  Albüm, "G.D.P" (Intro), "Something", "Whistle" (휘파람) ve "Show You" şarkılarını içeriyordu, bütün şarkılar ve düzenlemeler Duble Sidekick tarafından yapıldı.Klip, "Something" isimli şarkı içindi, bir günü geçmeden -klip- 1 milyon izleyiciye ulaştı.Something, sıralamalarda en yüksek şarkı oldu ve Billboard'ın Kore K-Pop Hot 100 ve the Gaon Digital Chart'ta 2 numaraya ulaştı.Aynı zamanda, ayda bir düzenlenen Gaon Digital Chart(1-31 Ocak)'ta 1. numaraya yükseldi ve K-Pop Hot 100'ün Top 10'unda 8 hafta kaldı."Something" için promosyonlar 3 Ocak da, KBS'in Music Bank programında başladı, şarkı beş müzik programı ödülünü de kazanmaya devam etti.2014'ten sonra, "Something", Mnet Asya Müzik Ödülleri'nde Kadın Gruplar Tarafından En İyi Dans Performansı ödülünü kazandı.Temmuz da, Everyday 4 albümü ile Darling yayınladı, ve Duble Sidekick yine yapımcılarıydı.Ayrıca albüm, "Summer Party" (Intro), "Look At Me" ve "Timing" şarkılarını da bulunduruyordu.15 Ekim de, Girl's Day ballad şarkı olan "I Miss You"yu yayınladı.26 Kasım da, Girl's Day, Japonya'da derleme albüm olan "Best Album"ü çıkardı.

  2015'te bir Phoenix Festival'inden

  2015-günümüz: "Hello Bubble", "Ring My Bell", One Fine Day, Japonca Çıkış

  Girl's Day üyesi Minah, 15 Mart 2015'te solo şarkısı, "I Am A Woman Too"yu yayınladı.

  12 Mayıs 2015'te, Girl's Day, Mise-en-scène işbirliğinde proje şarkısı olan "Hello Bubble" çıkardı, bu onaylı bir saç bakım markasıdır.Girl's Day, 7 Haziran, 2015'te, Japonya, Okinawa'da MBC Music işbirliğinde, Girl's Day One Fine Day adında yeni bir varyete program çekmeye başladı.'One Fine Day' 3 Ağustos 2015'te yayınlanmaya başlandı.Girl's Day 2. full albümleri olan Love albümlerini, "Ring My Bell" adlı şarkılarıyla birlikte 6 Temmuz 2015 de yayınladı.Albüm de, "With Me", "Come Slowly", "Macaron" ve "Top Girl" adlı şarkılar yer alıyordu.Albümün yayınlanmasının hemen ardından, Güney Koreli popüler internet yayını olan Choikoon TV'ye konuk oldular.Ancak yayındaki izlenimleri, yayının izleyicileri tarafından pek beğenilmedi ve üyelerin yayın sahibine saygılı davranmadıklarını öne sürdü.Davranışlarından dolayı ağır eleştiriler aldılar ve halka bir açıklama sunmak için yayına tekrar çıktılar.Tartışmaların ardından, 24 Temmuz da Girl's Day albümleri için yapılan promosyonların 3 hafta gibi bir süre sonra son bulacağını söyledi.Girl's Day, 30 Kasım da, Girl's Day 2015 Autumn Party ile Japonya'da çıkış yaptılar.Albüm, "Darling", "Twinkle Twinkle" ve "Ring My Bell"in Japonca versiyonlarını bulunduruyordu, "Darling" hedef promosyon şarkıydı ve 17 Eylül de Japonca versiyonu için klip yayınlandı.Girl's Day, 1 Kasım 2015'te Taipei ve Tayvan da bir -albüm için- tanıtım günü düzenlediler.Katılan 2000 fan için, hit şarkılarından 12'sini sergilediler. temsilcilere göre, Tayvan, ilki Japonya olmak üzere, Girl's Day'in 2. genişlemeyi hedeflediği ülke.

  Ayrıca üyelerden Hyeri'de, Reply 1988 adlı bir dizi de Sung Duk Sun adlı bir karakteri oynayarak, kariyerini daha da popülerleştirdi.

  Gönüllü Yapılan Hayır İşleri

  Girl's Day, bir kampanya için onursal elçi olarak, Plan Kore tarafından yapılan 2013'te "Çünkü Ben Bir Kızım" kampanyasına atandılar.Plan Kore, uluslararası arası çocukları destekleme grubudur ve kampanyanın amacı gelişmekte olan ülkelerde sık sık ayrımcılığa uğrayan kızları güçlendirmektir.Bu tür kızlar genellikle, eğitim ve yasal koruma konusunda kısıtlanmış kızlardır.

  Girl's Day'in ilk yardımı 2013 ağustosunda Tayland, Chiang Rai'ye giderek oldu.Sadece 16 yaşında evlenip, bir oğlan dünyaya getirdikten sonra kocası tarafından terkedilen bir kızla özel bir görüşmeleri oldu.Ona aile sıcaklığı hissetirebilmek için üyeler onunla fotoğraf çekildi ve kontrol için onu yerel bir hastaneye götürdüler.Daha sonra, kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olan bir eğitim merkezine gönüllü olarak gittiler.Ayrıca, Girl's Day, ilk solo konserlerinin bütün gelirini Plan Kore'ye bağışladı.Paralar, Taylandlı kızların doğum kaydı kampanyası için kullanıldı.

  17 Ağustos 2014'de, kızların doğum kaydı kampanyasına katılmak için Tayland'a geri döndüler, böylece kızlar için insan hakları etkinliklerinde aktif bir rol oynayabilirlerdi.Üyeler, doğum kaydı olmadan, ailelerini ziyaret edemeden ve okula hayatları boyunca yakın bir adım bile atamadan yaşayan 4 kızla tanıştı.Sonra, kızların doğum kaydına katıldılar.Girl's Day, tekrar Plan Kore'nin gelişmekte olan ülkelerine gönüllü olarak onursal elçi seçildi, bu sefer ki Kamboçya'daydı.Üyeler 17 Şubat 2016'da ülkeyi ziyaret ettiler ve yoksul çocukları güçlendirmeye yardım etmek için okulda gönüllü olarak çalıştılar.Hayatında hiç müzik ve resim dersi görmemiş, çalışamamış çocuklar için okula müzik ve resim eşyaları aldılar.

  Üyeler Hakkında Bilgiler

  So Jin (소진) - Lider

  • Adı: Park Sojin (박소진)
  • Pozisyon: Lider, Ana Vokal
  • Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1986
  • Eğitim: Yeongnam Üniversitesi (Makina Mühendisliği)
  • Aile: Ebebeyn, Erkek Kardeş
  • Kan Grubu: AB
  • Boyu: 167 cm
  • Kilo: 47 kg
  • Hobileri: Temizlik yapmak, iyi müzik aramak, şarkı yazmak, youtube videolarını araştırmak, alışveriş yapmak, atıştırmalık yemek ve piano çalmak
  • Yetenek: Piano çalmak ve kaligrafi
  • Sevdikleri: Elbise, mürekkep balığı , keman, disney animasyonları ve dergi okumak
  • Sevmedikleri: Sinir bozucu şeyler, kirlilik, böcek ve fareler
  • Rol Model: Um Jung Hwa. Kendi döneminin uzun süre lideri konumundaydı.
  • Alışkanlık: “Um-Chung” diyor (“çok” ve “gerçekten” anlamında)
  • Favori Yemek: Sığır eti, tavuk eti, deniz ürünleri
  • Favori Renk: Siyah, beyaz, mor
  • Favori Sayı: 5
  • Favori Film: Love Actually
  • Favori Söz: “Bir şeyi istediğin zaman, tüm evren bunu başarmana el birliği ile yardım eder.” – The Alchemist

  Min Ah (민아)

  • Adı: Bang Minah (방민아)
  • Pozisyon: Ana Vokal
  • Doğum Tarihi: 13 Mayıs 1993
  • Eğitim: Jin-Sun Girls High School
  • Aile: Ebebeyn, Kız Kardeş(Abla), Köpek
  • Kan Grubu: 0
  • Boyu: 165 cm
  • Kilosu: 47 kg
  • Hobileri: Film izlemek ve yüz ifadeleri yapmak, dans etmek, müzik dinlemek
  • Yetenek: Sevimli davranmak, piano çalmak, dans etmek, şarkı söylemek, Lena Park’ı taklit etmek
  • Sevdikleri: Gözlük (İnek gözlükleri), şapkalar, tadı güzel olan şeyler ve hayvanlar
  • Sevmedikleri: Kilosundan dolayı dırdır etmek
  • Rol Model: Beyonce, Lee Hyori, Kim Dong Ryul l
  • Favori Yemek: Baharatlı ve sıcak olan şeyler
  • Favori Renk: Kırmızı
  • Favori Sayı: 3
  • Favori Film: Notebook
  • Favori Söz: Ne ekersen onu biçersin.

  Yura (유라)

  • Adı: Kim Ah Young (김아영)
  • Pozisyon: Ana Dansçı
  • Doğum Tarihi: 6 Kasım 1992
  • Eğitim: Ulsan Art High School
  • Kan Grubu: 0
  • Boyu: 168 cm
  • Kilosu: 49 kg
  • Hobileri: Resim çizmek, dans etmek ve müzik dinlemek
  • Yetenek: ] İyi dengelenmiş vücut şekli, üstün dans becerisi
  • Sevdikleri: Bilgisayar oyunları
  • Sevmedikleri: Diyet
  • Rol Model: Lee Seung Gi
  • Alışkanlık: Ayağını sallıyor
  • [b] Favori Yemek: Et! Et! Et!
  • Favori Renk: Çilek sütü rengi
  • Favori Sayı: 7
  • Favori Film: Aksiyon/Korku
  • Favori Söz: “Bu da kısa zamanda geçecek”

  Hyeri (혜리)

  • Adı: Lee Hyeri (이혜리)
  • Pozisyon: Maknae
  • Doğum Tarihi: 9 Haziran 1994
  • Eğitim: Gunkook Üniversitesi (Sanat Bölümü, Film)
  • Aile: Ebebeyn, Kız Kardeş
  • Kan Grubu: AB
  • Boyu: 167 cm
  • Kilosu: 47 kg
  • Hobileri: Film izlemek ve Kitap okumak
  • Yetenek: ] Maraton ve Yazmak
  • Sevdikleri: Filmler
  • Sevmedikleri: Soğuk ve Merdivenler
  • Rol Model: Um Jung Hwa
  • Alışkanlık: Boş ifadeler
  • Favori Yemek: Sushi (Kore Stili)
  • Favori Renk: Siyah, kırmızı, mor
  • Favori Sayı: 3, 6, 9
  • Favori Film: Korku/Aksiyon
  • Favori Söz: Pes edeceğin bir şeye başlama.
  Üyeler.png
  Üye zaman çizelgesi

  Filmografileri

  Televizyon Programları

  Yıl Program Kanal Not
  2011 Kira Kir Shim Mnet Japan Belgesel, 26 Bölüm
  2014 Human Documentry MBC Belgesel
  Picnic Live MBC Music Program
  2015 One Fine Day MBC Music Seri, 9 Bölüm (8+1 Özel Bölüm)

  Varyete Programlar

  Program Yıl Kanal Not
  Weekly Idol 2011-2012-2013-2014-2015 MBC Every 1 Konuk
  İdol Star Atletizm Şampiyonası 2012-2013-2014-2015-2016 MBC Oyuncu
  After School Club 2013-2014-2015 Arirang Konuk
  Beatles Code 2 2012-2013 Mnet Konuk
  Flower Bouquet 2010 MBC Konuk
  We Are Dating MBC Every 1 Oyuncu
  Quiz to Change the World 2011 MBC Konuk
  Director's Cut Mnet Konuk
  Mnet M! Pick Mnet Konuk
  Real Men 2013 MBC Konuk
  Escape Crisis No. 1 2014 KBS2 Konuk
  Eco Village 2015 SBS Konuk(13-14.Bölüm)
  Hidden Camera Shot Battle 2016 MBC Konuk( 01.Bölüm) Super Junior'dan Leeteuk ve K.Will ile

  Diskografi

  • [2013.03.14] Girl's Day - Expectation (Album)

  Mini Albüm

  • [2011.07.06] Every Day (Mini Album)
  • [2012.04.18] Girls’ Day – Every Day II

  Tekler

  • [2010.07.22] Na Eottae (나 어때; How Do I Look)
  • [2010.10.29] Girl's Day Party #2
  • [2011.03.18] Girl's Day Party #3
  • [2011.04.22] Sparkling OST Part.3 (반짝반짝 빛나는)
  • [2011.08.12] The Women of Our Home OST Part.1 (우리집 여자들)
  • [2011.09.02] Girl's Day Party #4
  • [2012.07.09] You Who Rolled in Unexpectedly OST Part.5 (넝쿨째 굴러온 당신)
  • Girl’s Day – The S Part. 2
  • [2012.10.26] Girl’s Day – Girl’s Day Party #5
  • [2013.02.21] Girl’s Day – White Day