Geniş Zamanlar (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
YBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 15.39, 13 Temmuz 2014 tarihli sürüm (Silinmiş şablona verilen bağlantı kaldırıldı)

Geniş Zamanlar, başrollerini Zuhal Olcay, Özge Özberk ve Oktay Kaynarca'nın paylaştığı, Ayşe Kulin'in Geniş Zamanlar adlı öykü kitabından uyarlanan televizyon dizisi. 2007 yılında Star TV'de yayımlanmaya başlanan diziyi Serdar Akar yönetmiştir.

Konu

Varlıklı ailelerin boşanma avukatı olarak ünlenen Ayla Dinçer’in (Zuhal Olcay), başarılı bir işadamı olan kocası Erol (Hakkı Ergök) ile sorunlu bir evlilikleri vardır. Babasına düşkün olan kızları Bilge (Ecem Uzun) ise bu duruma çok üzülmektedir. Küçüklüğünden beri Ayla’nın yanında yaşayan ve onun adeta manevi kızı olan Zehra Mercan (Özge Özberk) ise Bilge ile ilgilenmektedir. Aynı zamanda bir hastanede hemşire olarak çalışan Zehra’ nın, sevgilisi Doktor Ahmet Sarıoğlu’ ndan (Hakan Eratik) sakladığı bazı sırları vardır. Dinçer’lerin evinde gündelikçi olarak çalışan Zehra’nın annesi Fatik’in yaşadığı mahalle, Tarık’ın (Oktay Kaynarca) başkanlığını yaptığı Belediyeye bağlıdır. Gerek icraatları gerekse kişilik yapısıyla dikkat çeken Tarık Sayar, halkın problemleriyle yakından ilgilenen sıradışı bir belediye başkanıdır.Mahallenin genç kızı Neşe(Neslihan Kolaylı)Tarık başkana platonik aşık,Tarık başkanın yardımcısı Metin(Gökhan Özaras)ise Neşeye İlgi duymaktadır.Ayla ve Tarık tanışır.ilk önce dost sonra ise bu dostluk aşka dönüşür.

Filmografi

Eser

Yönetmen

Senaryo

Müzik

Yapımcı

Oyuncular

Kaynakça

  1. Geniş Zamanlar (Star TV)

Dış bağlantılar