Gaye Usluer

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Gaye Usluer (d. 25 Mart 1957, Eskişehir) Türk akademisyen ve siyasetçi.

Eğitimi[değiştir | kaynağı değiştir]

1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir.

Mesleki Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1987 yılında Enfeksiyon hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı almıştır. 1992 yılında Doçent, 1998 yılında ise Profesör olmuştur.

İdari Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Fakülte kurulu ve yönetim kurulu üyelikleri, Fakülte Etik Kurul üyeliği, ESOGÜ Vakıf Başkan yardımcılığı ve Vakıf Başkanlığı, ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve ESOGÜ Tıp Fakültesi Dahili Bilimler Bölüm Başkanlığı gibi idari görevlerde bulunmuştur. 2007 yılında ESOGÜ rektörlük seçimlerinde 1. çıkmış ve YÖK tarafından da listebaşına konmuş olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından atanmamıştır.

Dernek Üyeliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Çalışma alanıyla ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası dernek üyesidir. Eskişehir Tabip Odası'nda çeşitli görevler almıştır.

Siyasi Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

2011 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir milletvekili listesinde 3. sırada yer alarak milletvekili seçilememiş, 17 Temmuz 2012 itibarıyla CHP Parti Meclisi üyesidir. 2015 yılında yapılan her iki seçimde de CHP listebaşı adayı olarak milletvekili seçilmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Gaye Usluer, evli iki kız annesidir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]