Gary "Roach" Sanderson

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gary Sanderson
Call of Duty: Modern Warfare karakteri
İlk görünüm Call of Duty: Modern Warfare 2
Son görünüm Call of Duty: Modern Warfare 2
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Roach
Tür İnsan
Cinsiyet Erkek
Meslek Asker
Unvan Çavuş
Ulus Britanya(Birleşik Krallık)

Gary Sanderson ya da bilinen adıyla "Roach" Modern Warfare 2'nin oynanılabilen ana karakteridir. Task Force 141 üyesidir ve Soap'un emri altındadır. Oyun boyunca suratı ve konuştuğu hiç gözükmemiştir. Bunun tek istisnası oyunun üçüncü bölümünde tırmanış sırasında bağırmasıdır. Soap onu her zaman yetenekli bir asker olarak bulur ve takdir eder.

Task Force 141[değiştir | kaynağı değiştir]

Roach Soap'un emrinin altında onunla birlikte görevlere gider. Örneğin Kazakistan'da Rusların dağ üssüne girerler. Alıcaklarını alıp kar motorları ile oradan kaçarlar.

Operasyon Kingfish[değiştir | kaynağı değiştir]

Roach bu görevde Price,Soap ve Ghost'a destek olur. Fiziksel olarak görünür.

Operasyon Kingfish: http://www.youtube.com/watch?v=PgqmJRkrutI6 Temmuz 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.

Alejandro Rojas'ı Yakalamak[değiştir | kaynağı değiştir]

Task Force 141 ellerine geçen bilgilerle Rio De Jeneiro'da Makarov'un oradaki bağlantısının peşine düşerler. İlk onun sağ kolunu yakalayarak nerede olduğunu öğrenirler. Roach onun peşinden gider. Soap ve Ghost ayrı bir yerden onu takip ederler. Roach tam onu kayıp edecekken Soap onun üzerine atlar ikisi de bulundukları yerden Roach'un önündeki arabaya düşerler. Rojas'a işkence yaparak ondan istihbarat alıp oradan kaçmaya çalışırlar fakat çevrelerini Rojas'ın adamları sarar. Nikolai onları helikopterle almaya gelir varış noktasında herkes aşağıdaki çatıya atlar, fakat Roach oraya tutunamaz. Soap denese de onu kurtaramaz ve düşer bir süre bayılır ve Soap'un yukarıdan bağırmasıyla uyanır. Helikoptere bir yol bulur ve oradan giderler.

İkili Operasyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Rojas'tan aldıkları bilgilere göre Makarov'un Gulag adlı bir yerde önemli bir tutsak olan Prisoner#627'nın orada olduğunu öğrenirler. İlk olarak Makarov'un Petrol istasyonunu temizlerler ve oradaki tutsakları kurtarırlar. Oradan Gulag'a giderler. En sonunda tutsağı kurtarmak için hücrenin duvarını patlatırlar. Roach öne çıkar ve önündeki askeri öldürür fakat tutsak, adamı Roach'a karşı kalkan olarak kullanır ve ona yumruk atar. Roach kendine gelir ve adamın ona bir AK47 tuttuğunu görür. Arkasından Soap adamın başına silah dayar ve "Silahı bırak" diye bağırır.Sonra tutsağın kaçırılan John Price olduğu anlaşılır.

Deniz Altı Üssüne Saldırı[değiştir | kaynağı değiştir]

Rusların deniz altından bir nükleer füzenin Washington'a atılacağı öğrenilir.Roach ve Ghost Price'a denizaltına girebilmesi için arkadan destek verir.Roach bunun için Predator Füzesi kullanır.Price içeri girer ve füzenin kordinatlarını Washinton'dan uzaydaki EMP uydusuna çevirir.

Makarov'un Güvenli Evine Baskın[değiştir | kaynağı değiştir]

Washington kurtarıldıktan sonra Task Force 141 ana göreve geri döner. Ghost ve Roach ekipleriyle Rusya'ya giderler. Amaçları Makarov'u öldürmek ve oradaki bilgisayar bilgilerini almaktır. İçeri girdiklerinde Makarov'u bulamazlar fakat bilgisayar bilgilerini almayı başarırlar. Makarov onların orada olduğunu öğrenir ve üzerilerine daha çok adam gönderir. Oradan kaçmaya çalışırlar. Fakat geriye sadece Roach ve Ghost kalmıştır. Onlar da Shepherd'dan kaçmak için destek isterler.

Ölüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Shepherd'ın helikopteri oraya vardığı sırada Roach'un yakınına bir füze isabet eder. Roach yürümekte zorlanır Ghost'ta ona kalkmasında yardım eder. Shepherd'a doğru giderler. Shepherd onlara bilgilere sahip olup olmadıklarını sorar. Ghost olduğunu söyler. Bunun üzerine Shepherd ikisini de vurarak onlara ihanet eder. Bilgileri Roach'un üzerinden alır. Adamlarına Roach'un ölü sanılan vücudunu ve Ghost'un leşini aldırıp bir çukura attırır. Onların üzerine benzin döktürür. Kendi yaktığı puroyu üzerlerine atıp onları yakar Roach orada ölür.

Travia[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Roach Soap gibi günlük yazar.
  • Roach'un ulusu orijinal wiki sayfasında verilmiştir lakin oyun içerisinde hiç görünmemiştir.
  • Roach çoğunlukla iyi atlayamaz.
  • Roach oyununda bir sigara görerek başlar ve sigara görerek ölür.
  • Roach'un favori silahı büyük ihtimalle ACR'dir.
  • Göründüğü son görevinde buz kamuflajı giyer fakat ormanlık alandadır.