Games Convention Asia

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Games Convention Asia
Durum Aktif
Türü Video oyunları
Mekan Suntec Singapur Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi
Ülke Singapur
İlk düzenlenme 2007
Son düzenlenme 2009
Organizatör LMI Asia Pte Ltd
Resmî web sitesi gc-asia.sg

Games Convention Asia (Türkçe: Asya Oyunlar Toplantısı) her yıl Singapur'da gerçekleştirilen geniş bir bilgisayar oyunu, video oyunu, cep telefonu oyunu ve çevrimiçi oyun sergi ve konferansıdır ve Asya-Pasifik bölgesi odaklıdır.

GC Asya eş zamanlı olarak çalışan tüketicilere ve profesyonel konferansına açık bir oyun gösteri salonuna sahiptir. Konferans, Almanya Leipzig'deki dünyanın en büyük sergilerinden biri olan ve 2007 yılında 200,000'un üzerinde ziyaretçiyi cezbetmiş Games Convention ile benzer şekilde organize edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan 2007'de yılında 18,000 ziyaretinin kayıt olduğu E for All ve Japonya'daki 200,000 kişinin iştirak etmiş olduğu Tokyo Game Show gibi diğer ülkelerde bulunan sergilere benzer bir organizasyondur.

2007 yılında icra edilmiş ilk Games Convention Asya, 70,000 kişiyi ve yanında 1000'in üzerinde geliştiriciyi, profesyoneli ve basın organını kendine hayran bıraktırmıştır.

Games Convention Developers Conference (GCAC)'ta bulunmuş konuşmacılar arasında Bob Bates, Don Daglow, Michael de Plater, Jason Della Rocca, Joonmo Kwon, Peter Molyneaux ve Cevat Yerli vardı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]