Fransız kısa pantolonu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
French knickers 02.jpg

Fransız kısa pantolonu (Amerika Birleşik Devletleri'nde pençe külot da denir) bir kadın iç çamaşırı veya iç giyim türüdür. Bu terim, ağırlıklı olarak Birleşik Krallık'ta (İngiltere) ve Avustralya'da, bir çift şorta benzer bir külot tarzını tanımlamak için kullanılır. Fransız biblolar kalçadan giyilir ve bazı üst kalçaların ve tüm kalçaların gizlenmesini sağlar. Giysi, daha rahat bir oturuşa izin veren ve düz kesilmiş bacak kelepçeleriyle süslemeli veya süslemesiz olarak tasarlanabilen "açık bacak" tarzı (elastik manşetsiz gevşek oturan bir bacak açıklığı) özelliğe sahiptir.[1] Kumaş çoğunlukla ön yargılıdır.

Fransız kısa pantolonlar, her biri elastik bacak açıklığı bulunan ve vücuda oturanlar gibi, hipsterler, erkek külotu, bikini altları ve boyshorts gibi diğer iç çamaşır stilleriyle karıştırılmamalıdır.

Fransız biblolar, dolgulu, şişirilmiş ve A-line etekleri, pantolonları ve elbiseleri eşlik eder, çünkü dökme ve görünür bir külot çizgisi (VPL) üretebilirler. Ürün, daha fazla donanıma sahip iç çamaşır biçimlerine karşı zarif, konforlu ve sağlıklı bir alternatiftir ve ipek gibi lüks kumaşlar üretimlerinde sıklıkla kullanılır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]