Frank Christoph Schnitzler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Frank Christoph Schnitzler
Doğum Frank Christoph Schnitzler
14 Eylül 1970 (1970-09-14) (46 yaşında)
Tübingen, Almanya
Meslek Aktör, Film yönetmeni, Film yapımcısı
Resmî site http://www.schnitzler.npage.eu

Frank Christoph Schnitzler (d. 14 Eylül 1970) Alman ressam, şair[1], müzisyen ve aktör.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tübingen de hayata gözlerini açan çocukluk yıllarını schwäbische Alpler’deki Ohnastetten’de geçirmiştir. Annesi Anne Marie ve babası Friedrich Wilhelm Schnitzler Ohnastetten Staten’de bir çiftlik yönetirlerdi. Orada 1990 yıllında bir sanat atölyesi açan Schnitzler, Reutlingen’de yaptığı alet üreticisi mesleğinden 9 Haziran 1999 yılında Yüksek Lisans Sertifikası alarak Ustalık Sınavını başarıyla tamamlamıştır. 1990 ile 1992 yılları arasında Lothar Schall’dan çizim ve resim dersleri almıştır. 1998 yıllarından sonra oyunculuğa soyunan sanatçı Alman televizyon kanalları ARD ve SDR yayınlanan aralarında Tatort adındaki polisiye dizisi, ‘Bienzle und der Champion’[2] gibi çeşitli yapımlarda konuk ve yardımcı karakter olarak boy göstermiştir. Armin Ulrich, Till Endeman ve Stephan Krohmer gibi meşhur artist ve yönetmenlerle çalışmıştır. 2010 yılında Reutlingen’de Şovalyeler Derneği kuran Schnitzler dernek logosunda Achalm Hanedanı’nın armasını [3] kullanarak medyada bir sene üzerinde geniş bir yer tutan ihtilafa sebep olmuştur. Schnitzler ile ihtilafa düşen kaymakam Thomas Reuman, Tübingen Bölgesel Konseyi ve Baden-Württenberg Eyaleti İçişleri Bakanlığı arasında geçmiş ve halk arasında tartışmalara yol açmıştır. Reutlingen Ahhal Şovalyesi İlçe Çember Şovalyesi olmuştur.[4] 2012 yılında Tübingen WR radyosunda ‘Ahhal Şovalyellerinden’ Yenilikler programını sunan sanatçı aynı yıl redaksiyonculuğunu üstlenmiştir. Sanatçının hayata geçirdiği müzik prodüksiyonu Mootisave Türkiye'de de meşhur olan ‘Yetenek Sizsiniz’ adlıyla tanınırken Almanya da RTL de ‘Super Talent’ adıyla tanınan programda popüler olmuştur. Schnitzler halen iş ve özel hayatını Reutingen’de geçirmektedir. .[5]

Alıntı[değiştir | kaynağı değiştir]

 • ‘’ Sağlıklı insanlar sadece yakınıyor sövüp sayıyor ve her şeyle hayatlarıyla hoşnutsuzlarsa bir de büyük problemleri endişeli ve öfkeli olduklarını hayatlarını böyle nasıl devam ettireceklerini düşünüyorlarsa, o anda onları ellerinden tutup onlarlarla özürlü ve ağır hastalıklı insanları ziyarete gidiyor. Bu ziyaretten ve yurt sakinleriyle konuşmalarımızdan sonra, tabii ki konuşabiliyorlarsa, hoşnutsuz insanlar sessiz sedasız evlerinin yolunu tutuyorlar. Sözde büyük sorunlar havada uçup gidiyor, tekrar yaşamaktan feyz alıyorlar ve sıhhatli oldukları için şükrediyorlar. Evet, kısa bir ziyaret sana da yeni güçler verip hayatını olumlu yönde değiştirir.’’ (Frank Christoph Schnitzler, 2009)
 • ‘’Kim Almanya da kötülük etmek isterse bunu basitçe yapabilir. Genellikle yasa tarafından bir şey olmaz ama kim bir iyilik yapmak isterse binlerce evrak, formlar ve izinler gerekli olur. Ve o kadar da yasalara itibar etmeniz gerekir, bu da yetmez gibi yetkililer tarafından ayaklarınıza çelme takılmak istenir, sonuçta yapacağınız iyilik neredeyse imkansız olur. (Frank Christoph Schnitzler, 2012)

Sahne Aldığı Televizyon Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Aranıyor
 • WB’nin Yüzü
 • Vatana Sefer
 • Süper Yetenek Yarışması RTL

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ SWR 4 radio Baden Württemberg, 10 June 2010.
 2. ^ Info zu Tatort: Bienzle und der Champion
 3. ^ Benjamin Dürr, "'Eine Burg braucht Ritter'", Reutlinger General-Anzeiger, 7 June 2010 (Almanca)
 4. ^ "Frank Christoph Schnitzler - Achalmritter im Wappenstreit
 5. ^ Sarah Steen, "Reutlinger Achalmritter beim Pop-Titan", Reutlinger General-Anzeiger, 18 August 2014.