Fine Young Cannibals

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Fine Young Cannibals
Genel bilgiler
Başladığı yerBirmingham, West Midlands, İngiltere
TarzlarPop
Etkin yıllar1984–1992
Müzik şirketiLondon Records, I.R.S. Records
Resmî siteNew wave, alternatif rock
ÜyelerAndy Cox
Roland Gift
David Steele

Fine Young Cannibals, İngiliz alternatif rock müzik grubu. 1984–1992 yılları arasında popüler olmuş müzik grubu.

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Grup, daha önce Andy Cox ve David Steele'nin üyesi olduğu The Beat'in dağılmasından sonra 1984 yılında kuruldu . Steele ve Cox ikilisi, Gift'i gruba dahil etmeden önce sekiz ay boyunca 500'den fazla potansiyel şarkıcıyı dinleyerek geçirdi. Bir kayıt sözleşmesi almakta zorlandılar, ancak İngiliz TV şovu The Tube'da "Johnny Come Home" şarkılarının bir videosu görüntülendiğinde, kayıt sözleşmesi teklifleri hemen aktı. Grubun isimsiz çıkış albümü 1985'te piyasaya sürüldü ve İngiltere'de iki hit single, "Johnny Come Home" ve Elvis Presley'in " Suspicious Minds " adlı kitabının kapağını yayınladı. Bu iki şarkı da ABD listelerinde önemli bir etki yaratamasalar da, Avrupa, Kanada ve Avustralya'da ilk 40'a girerek uluslararası alanda hit oldu. Fine Young Cannibals, 1987 komedi filmi "Tin Men"'de bir gece kulübünde ev grubu olarak yer aldı ve filmin müziğine şarkılara katkıda bulundu.[1]

İlk ve ikinci albümleri arasındaki boşlukta Steele ve Cox, 1987'de "İki Adam, Bir Davul Makinesi ve Bir Trompet" adı altında, liste başarı bazında UK Singles Chart ve popüler oldu ABD liste grafiğinde 18 numaraya ulaşan "Yorulmadan Yorulmak" adlı bir enstrümantal ev çıkardılar. Bu süre zarfında, Sammy ve Rosie Get Laid filmlerinde Gift ortaya çıktı. Grup, 1989'daki The Raw & the Cooked albümünden "She Drives Me Crazy" ve "Good Thing" şarkılarıyla uluslararası başarılarını sürdürdü. Her iki şarkı da ABD'de 1 numaraya ulaştı. İkinci şarkı, 8 Temmuz 1989'da Billboard Hot 100'de ikinci 1 numaraydı. Ayrıca İngiltere Singles Chart'da 7 numaraya yükseldi. Raw & The Cooked, grubun Tin Men için kaydettiği üç şarkıyı ("Good Thing" dahil) ve Buzzcocks'un " Hiç Aşık Olmadığı (Yapmamanız Gereken Biriyle) " Vahşi Bir Şey film için.

1990 yılında grup bir kapak sürümü katkıda Cole Porter 'ın şarkısı ' Satılık Aşk albümüyle' Red Hot + Mavi tarafından üretilen Red Hot Örgütü, AIDS bir yarar olarak çeşitli sanatçılar tarafından kaydedilen 20 Cole Porter şarkı toplamasının Araştırma.

İnce Genç Cannibals 1992'de dağıldı, ancak 1996'da kısa bir süre için stüdyoya geri döndüler, ancak en büyük hit derlemesini tamamlayan yeni bir "The Flame", The Finest o yıl piyasaya sürüldü. [2] 2000'lerin başında (Steele veya Cox olmadan) Hediye bant adını yeniden Roland Hediyesi ve Güzel Genç Cannibals olarak gezdi.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • 1985 - Fine Young Cannibals
  • 1989 - The Raw and the Cooked
  • 1990 - The Raw & the Remix
  • 1996 - The Finest
  • 2006 - The Platinum Collection
  • 2009 - She Drives Me Crazy
  • 2012 - The Collection
  • 2013 - The Raw and the Cooked

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Chris Gerard (11 Şubat 2004). "Classic album revisited: Fine Young Cannibals "The Raw and The Cooked"". Metro Weekly. 14 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Nisan 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]