Ferid Alizade

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Ferid Alizade
Faridalizadeitc.png
ITC 2013
Doğum 18 Eylül 1985 (1985-09-18) (32 yaşında)
Azerbaycan Bakü, Azerbaycan
Meslek İş adamı · Spor · Sosyal ve kültürel faaliyet
Resmî site faridalizade.com

Ferid AlizadeDünya Alpagut Federasyonu'nun (İngilizce: World Alpagut Federation (WAF)) Onursal Başkanı'dır. Titulu Toraman Başat'tır.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Farid Alizade 2007 yılında Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Uluslararası Ticaret (UT) fakültesinden, 2014 yılında Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olmuş, 2015 yılında Taras Şevçenko adına Kiev Devlet Üniversitesi Hukuk fakültesini kazanmıştır.

2009 yılından Sosyal aktivitede bulunmaktadır.

2012 yılından Spor dalına geçmiştir. Azerbaycan Sayokan Türk Dövüş Sanatları Federasyonu`nda ilk kez 2012 yılında Maliye ve İnternet Teknolojileri şubesi Başkan Yardımcısı, 2013 yılında ise Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı görevinde vazife yapmıştır.

2014 yılında Dünya Alpagut Federasyonu - Turan Dövüş Sistemlerini Vasif Namazov ve Agil Acalov ile birlikte tescil ettirmiş Kurucu, aynı zamanda Yönetim Kurulu kararı ile bu Federasyonu'nun Başkanı olmuştur. Ocak 2015 yılında görevinden istifa etmiş ve Mart ayında yeni atanan DAF Başkanı, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Milletvekili Nizami Cafarov tarafından DAF'ın Onursal Başkanı olarak teyit edilmiştir.

İsmi geçen Spor Federasyonu'nun her yıl devamlı olarak senelik takvim planına uygun olarak Uluslararası Kupaları düzenleniyor. 25 ülkede temsilcisi vardır. En son temsilcilik Hindistan'a verilmiştir.

1999 yılından ticari faaliyette bulunmaktadır. Birkaç şirketler grubu başkanıdır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]