Everett Young

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Everett Young
'Stargate Universe' karakteri
Everett Young (SGU).jpg
Louis Ferreira tarafından canlandırılan Everett Young karakteri.
İlk görünüm "Air"
Son görünüm Devam etmekte.
Canlandıran Louis Ferreira
Ailesi Emily Young (Eşi)
Bilgileri
Meslek ABD Hava Kuvvetleri subayı
Albay

Everett Young, Kanadalı-Amerikalı Metro-Goldwyn-Mayer-Syfy ortaklığında çekimleri yapılan Stargate Universe adlı günümüz odaklı maceraların anlatıldığı askerî bilimkurgu drama serisi televizyon dizisinde, çok uluslu araştırma ekibiyle Dünya'ya dönemeyip evrenin uzak bir köşesinde Kadim halkına ait Destiny adlı uzay gemisinde seyahat yapmak zorunda kalan karakterlerden biridir. Karakteri Portekiz-Kanadalı aktör Louis Ferreira canlandırmaktadır.

Young 40 yaşında ve Emily Young ile evlidir. O Yıldız Geçidi Programının deneyimli bir üyesidir, ve David Telford'un ardından Ikarius Üssünün ikincil yetkilisidir. Albay Young, 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da ilk olarak pilot bölüm olan "Air"da göründü.

Karakter bilgisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Young 40 yaşındadır ve 2007 yılında Emily Young ile evlenmiştir. Icarius Üssüne yapılan bir saldırıdan kaçmak için yıldız geçidinden mürettebatıyla birlikte mucburi olarak geçerek, Destiny adlı gemiye gelmişlerdir. Young geçitten oldukça sert bir geçiş gerçekleştirmiştir ve ciddi şekilde yaralanmıştır, iyileşinceye kadar onun yerini Teğmen Matthew Scott almıştır. Daha sonra yeniden Destiny'nin lideri olur.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Andy Mikita. "Air". Stargate Universe. 1. sezon. Bölüm 1-3. Syfy.  Bilinmeyen parametre |writers= görmezden gelindi (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]