Esin Acıman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Esin Acıman
Doğum İstanbul, Türkiye
Meslek Yazar

Esin Acıman (d.1959, İstanbul), Türk psikolog-yazar. Kadın Doğmak, Kadın Olmak ve Erkek Doğmak, Adam Olmak isimli kitap serisiyle tanınmaktadır.

Yazar, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Robert College’den Türk Dili ve Edebiyatı/Halide Edib Adıvar ödülüyle mezun oldu ve yüksek öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Psikoloji Lisans, Eğitim Lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans derecelerini aldıktan sonra yurt dışında eğitim konulu mesleki çalışmalara katıldı. Çeşitli hastanelerde ve kendi kliniğinde psikolog/terapist ola­rak çalıştı; okullarda rehber danışman ve müdür olarak görev yaptı.[1] Şiir ve roman yazarlığının yanı sıra, "kişilik tanıma ve geliştirme" konulu seminerler veriyor. Kendine ait Connection Consulting isimli psikoloji ve eğitim danışmanlık şirketinde çalışma­larını sürdürüyor.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Kitabevi, Remzi. "Esin Acıman". Remzi Kitabevi. 8 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2009. 
  2. ^ Arman, Ayşe. Hürriyet http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9287120.asp?yazarid=12. Erişim tarihi: 23 Ocak 2013.  Eksik ya da boş |başlık= (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]