Eric Adams

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Eric Adams
Genel bilgiler
Doğum12 Temmuz 1952 (71 yaşında)
New York , Amerika Birleşik Devletleri
AlanıMüzik
Etkin yıllar1965-Günümüz

Eric Adams Manowar isimli heavy metal grubunun vokalistidir. 12 Temmuz 1952 doğumludur. İtalyan asıllıdır. Gerçek adı Louis Marullo'dur. Eric Adams'ın sesini keşfetmesi 12 yaşında gerçekleşir. Etkilendiği metal gruplarının solistlerinin taklitlerini yaparak hem kendini geliştirmiş hem de sesinin mükemmelliğinin farkına varmıştır. 16 yaşına geldiğinde kendine evinin garajında küçük bir akustik stüdyo kurmuş ve burada çalışmaya devam etmiştir. Eric iyiden iyiye screamlerini geliştirmiş ve hayranı olduğu metal kültürünü sindirerek heavy metal vokali olabilecek kademeye ulaştığını anlamıştır. Ancak çevresinde metal ile ilgilenen pek fazla kişi olmadığından grup kurmakta zorlanmıştır. Ardından okulda tanıştığı Jeoy DeMaio'nun da bas çaldığını öğrenmiştir. Bu ikili bir araya gelerek Joey DeMaio'nun koyduğu isimle Manowar adlı heavy metal grubunu kurmuştur. Bu grup zamanla büyümüş, Eric Adams da herkes tarafından saygı duyulan en iyi vokallerden biri olmuştur.

Joey DeMaio ile beraber Manowar grubunun kurucu ve daimi üyesidir. Joey DeMaio ile okul arkadaşıydı. Clean ve scream vokal yapmaktadır. Manowar grubunun birçok şarkısında tenor vokali vardır (Nessun Dorma gibi).. Adams konserlerinde 30 saniyeden uzun süren screamleri ile tanınır ki bu screamler Manowar grubunun en önemli soundu kabul edilir. Genelde clean vocal yapsa da, sesini istediği forma rahatlıkla sokabilmektedir. Sahip olduğu 4 oktavlık ses aralığı (b1-b5), Manowar şarkılarına müthiş bir enerji ve ruh kazandırmaktadır. (Gitar 3.5 oktavdır. Piyano 7 oktavdır örneğin)

Avcılıktan hoşlanmaktadır. Wild Life and Wild Times isimli bir avcılık DVDsi çıkarmıştır. Ayrıca diğer grup elemanları gibi o da bir motosiklet tutkunudur.