Empire Earth III

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Empire Earth III
Cover art
Geliştirici Rockstar New England Edit this on Wikidata
Yayımcı Sierra Entertainment
Yapımcı Mad Doc Software
Tasarımcı Matthew Nordhaus (Baş Tasarıcı)
Seri Empire Earth
Motor Gamebryo
Platform Windows
Çıkış Avrupa 16 Kasım 2007
Kuzey Amerika 6 Kasım, 2007
Tür Gerçek zamanlı strateji
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Edit this on Wikidata

Empire Earth III (aynı zamanda EE3), Mad Doc Software tarafından geliştirilen ve Sierra Entertainment tarafından yayımlanan bir gerçek zamanlı strateji bilgisayar oyunu. 16 Kasım 2007 Avrupa içinde satışa sunulmuştur. Empire Earth serisinin üçüncü ve son oyunudur. Oyunda beş çağ bulunmaktadır; diğer serilere göre daha az çağ bulunmaktadır. Oyunda üç grup bulunmaktadır: Orta Doğu, Batı, Uzak Doğu. Her bir grubun farklı teknolojileri, askerleri ve binaları vardır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Empire Earth III gayet kolay bir oynanışa sahiptir, oyunda birçok hazine bulunmaktadır bir kişi gönderip kaynağa kolayca ulaşabilmektedir. Oyunda iki çeşit kaynak bulunmaktadır; bunlar hammaddeler ve sermayedir. Hammaddeler herhangi bir yerde bulunan odun kaynağı veya maden kaynağından elde edilecek kaynaktır. Hammaddede kaynaklarının yanlarına kurulan ambarlar sayesinde bu kaynaklar toplanabilirler. Kurulan ambardan çıkan işçiler maddeyi işlememektedirler. Sermaye ise hammaddenin yanında giderek artan bir kaynaktır.Hammaddeler yerleşim yerine yakın olup oyuncuya

Empire Earth III'ün gayet güzel grafikleri olduğu göze çarpıyor.

Age of Empires III'teki gibi bu oyunda da oynanabilir ırklar arasında Osmanlılar mevcuttur. Ancak oyunda Türkçe seslendirme bulunmamaktadır. Osmanlılar'ın yanında birçok Orta Doğu, Batı ve Uzak Doğu ırkları da bulunmaktadır.

Oyun İçi Grafikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun içerisinde gayet gerçekçi bir tasarım yapılmış, tüm ırkların askerleri, binaları büyük ustalıkla ayrıntılandırılmıştır [kaynak belirtilmeli]. Yaklaştırılma yapıldığında dahi gerçekligini yitirmeyen grafikler kullanılmıştır.

Zaman Çizelgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]