El Cazador de la Bruja

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
El Cazador de la Bruja
El Cazador açılış logosu
エル・カザド
(Eru Kazado)
TürAdventure, Drama, Western[1]
TV anime
Bölüm sayısı 26
Manga
Yazar Hirose Shū
Yayıncı Japonya Akita Shoten
Seri yayın Champion RED
Yayın tarihi 2007-03-19 – devam ediyor
Sayı 1

El Cazador (エル・カザド, Eru Kazado) , altyazılı versiyon El Cazador de la Bruja (Türkçe : Cadı Avı)

Kōichi Mashimo tarafından yönetilen ve Bee Train studyosu tarafından çekilen anime televizyon dizisi'dir[2] . Bu dizi yine Bee Train stüdyosu tarafından çekilen Noir ve Madlax'daki akımı takip eden üçüncü dizi olarak, stüdyonun Girls-with-guns (silahlı kızlar) türünde çektiği üçlemenin sonuncusudur. Dizi, 2 Nisan 2007 tarihinden beri Tv Tokya'da yayımlanmaktadır. Manga versiyonuda Champion RED Magazine adlı dergide Mart 2007 tarihinden beri aylık olarak yayımlanmaktadır.

Senaryo[değiştir | kaynağı değiştir]

Sorunlu bir geçmişi ve doğaüstü güçleri olan aynı zamanda geçici hafıza kaybı yaşayan kaçak Ellis adındaki karakter ile, alıngan bir kanun kaçağı avcısı olan Nadie'nin kaderlerindeki karşılaşma onları Ellis'in geçmişindeki gizemleri aydınlatmak üzere güneye doğru bir yolculuğa çıkarır. Bu yolculuk ile ilgili ellerindeki tek ipucu, Ellis'e bir falcı tarafından verilmiş bir taş ve Nadie'nin güneye gitmesi gerektiğini hisseden iç güdüleridir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Kōichi Mashimo ile bir röportaj". Animage, s. 49 Dil:İngilizce. Şubat 2007.  Bilinmeyen parametre |quotes= görmezden gelindi (yardım)
  2. ^ "El Cazador" (Japonca). Bee Train. 14 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2007.