Eidolon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Justinianus (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 13.40, 6 Mart 2014 tarihli sürüm (Kategori:Kanadalı thrash metal grupları eklendi (HotCat))
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eidolon
Başladığı yer Toronto, Ontario, Kanada Kanada
Tarzlar Power metal, thrash metal
Etkin yıllar 1993-2007
Müzik şirketi Metal Blade Records
Escapi Records
İlişkili hareketler Megadeth, King Diamond, 7th Reign
Eski üyeler Shawn Drover
Glen Drover
Nils K. Rue
Adrian Robichaud
Brian Soulard
Pat Mulock
Criss Bailey

Eidolon, 1993 yılında Shawn Drover ve Glen Drover kardeşler tarafından kurulan Kanadalı power metal grubu. 2007 yılında dağılan grup, yedi stüdyo albümü yayımlamıştır.

Grubun kurucusu ve bateristi Shawn Drover, 2010 yılında verdiği bir röportajda, grupla beraber herhangi bir proje düşünmediğini belirtmiş ve şu sözleri söylemiştir:

"Hayır. Neden kimsenin satın almadığı bir albüm yapalım ki? Altı albüm yaptık ve grup bizim (Kendisinin ve Glen'in) Megadeth'e katılmamıza yardımcı oldu, bu yüzden gruba minnettarım. Grupla ilgili asla kötü bir şeyler söyleyemem. Bu grubu Glen'le beraber kurdum. Satmayan altı albüm yaptıktan sonra başka bir albüm yapmak hiçbir işe yaramayacak... Glen'le beraber bir şeyler yapacağım, fakat bu grupla beraber olmayacak. Bu tamamiyle farklı bir şey olacak çünkü geri gitmek istemiyorum, ileri gitmeye devam etmek istiyorum."

Üyeler

Son kadro

Daha önceki üyeler

Diskografi

Kaynakça