East Hampton, New York

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Town of East Hampton
Kent
Hook Mill
Hook Mill
Suffolk County, New York'daki East Hampton'ın konumu
Suffolk County, New York'daki East Hampton'ın konumu
Koordinatlar: 40°57′25″K 72°11′56″B / 40.95694°K 72.19889°B / 40.95694; -72.19889
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Eyalet New York
County Suffolk
Yüzölçümü
 • Toplam 1.001,15 km² (38.654 mil²)
Rakım 10 m (30 ft)
Nüfus
 (2010)
 • Toplam 21.457
Zaman dilimi UTC-05.00
 • Yaz (YSU) UTC-04.00
ZIP kodu
11937
Alan kodu 631
FIPS kodu 36-22194
GNIS 978919
Resmî site
ehamptonny.gov

East Hampton kenti, Long Island'ın Güney Sahili'nin doğu ucunda, New York, Suffolk County'nin güneydoğusunda yer almaktadır.[3] New York eyaletinin en doğusundaki kenttir.

Kasaba, East Hampton köyünün yanı sıra Montauk, Amagansett, Wainscott ve Springs hamletlerini ve Sag Harbor'ın bir kısmını da içerir.

East Hampton, güneyde Atlantik Okyanusu, doğuda Block Island Sound ve kuzeyde Gardiners Bay, Napeague ve Fort Pond körfezi ile sınırlanan bir yarımada üzerinde yer almaktadır.

Kent 70 milkare (180 km2) bir alan üzerine kurulmuştur ve batıda Wainscott'tan doğuda Montauk Point'e kadar yaklaşık 25 mil (40 km) uzanır ve 70 mil (110 km) kıyı şeridine sahiptir.[4] Kent, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük özel adalardan biri olan Gardiners Adası üzerinde yargı yetkisine sahiptir.

İklim[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton, Orta Atlantik kıyılarının çoğunda hakim olan nemli bir subtropikal iklime (Köppen Cfa) sahiptir.[5] East Hampton, fırtına gelişimini bastıran ve yaz sıcaklıklarını ılımanlaştıran okyanusun ılımlı etkisi nedeniyle soğuk, yağışlı kışlar ve çok sıcak, kuru yazlara sahiptir.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

Kızılderili tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Long Island Kızılderili yerleşimleri ve komşuları

Bu bölge binlerce yıldır yerli halkların gezgin kabileleri tarafından iskân edilmişti. Avrupalılar bölgeye geldiği zaman bölgede Algonkin dili konuşan ve koloniciler tarafından Montaukett olarak bilinen Pequot halkına ev sahipliği yapmaktaydı.[6]

Long Island'ın batı kesiminde yaşayan Kızılderililer, dili de Algonquian ailesinde olan Lenape ulusunun bir parçasıydı.[6]

17. yüzyılın sonlarında Montaukett'in Şefi Wyandanch, East Hampton bölgesindeki topraklar için İngiliz sömürgecilerle müzakere etti. Montaukett ve İngilizlerin arazi ve kullanımı hakkında sahip oldukları farklı kavramlar, Montaukett'in sonraki yüzyıllarda topraklarının çoğunu kaybetmesine katkıda bulundu. Wyandanch'ın ağabeyi, büyük sachem Poggaticut, İngiliz sömürgeci Lion Gardiner'a "büyük bir siyah köpek, biraz barut ve aşı ve birkaç Hollanda battaniyesi" için bölgeyi sattı.

Montaukett'in çoğu, 17. ve 18. yüzyıllarda, bazı İngiliz ve Hollandalı sömürgeciler tarafından taşınan ve Kızılderililerin bağışıklığının olmadığı topluluklarında endemik olan bir Avrasya hastalığı olan çiçek hastalığı salgınlarından öldü. Amerikan Devrimi'nden sonra, bazı Montaukettler Shinnecock ile birlikte Mohegan misyoneri Samson Occom tarafından yönetilen batıdaki New York'taki Oneida County, yerleşimcilerin medeniyetinden kaçmaya çalışmak için taşındı. New England'dan diğer Kızılderililerle Brothertown Kızılderililerini kurdular ve bazı geleneklerinden vazgeçtiler. 1831-1836 yılında Brothertown Hintliler göç Wisconsin onlar yerleşim kurdu, Brothertown

Stephen Talkhouse, Montaukett, 1860'lar.

Bazı Montaukettler Long Island'da yaşamaya devam etti. On dokuzuncu yüzyılın ortalarından sonlarına kadar, en tanınmış üyeleri Stephen Talkhouse idi. Montauk Gölü'ndeki bölgelerine 1879'a kadar Hint Tarlaları deniyordu. Nüfusları azaldıkça, Montaukett yıllar içinde bölgenin diğer halklarıyla evlendi, ancak torunlarının çoğunu kendi kültürlerinde Montaukett olarak yetiştirdi. Arthur W. Benson, Montauk'a şehrin neredeyse tüm doğu ucunu satın aldığı bir hükümet müzayedesini getirdiğinde, Montaukett'i tahliye etti. East Hampton Köyü'nün kuzey ucunda özgür renkli insanlar tarafından kurulan bir topluluk olan Freetown'a taşındılar. Kabile, mahkemelerin tahliyeleri yasadışı ilan etmesini sağlamak için birkaç girişimde bulundu, ancak mahkeme tahliyeler lehinde karar verdi. 1990'lardan beri, Montaukett bir kabile olarak resmi olarak tanınmak için baskı yapıyor. Birçoğu Güney Sahili'ndeki toprakların bir kısmını işgal etmeye devam eden ve bunu kendi rezervasyonları olarak talep eden Shinnecock Kızılderilileri, 2010 yılında bir kabile olarak federal tanınma aldı ve ayrıca devlet tarafından tanınmaya başladı. Tarihsel olarak her iki grup da daha büyük Pequot halkının bir parçasıydı.

Theodore Roosevelt County Park'taki patikalardan Montaukett eserleri ve ter kulübeleri görülebilir. Parkın eski adı Montauk County Park'tı.

İngiliz-Avrupa yerleşimi[değiştir | kaynağı değiştir]

South End Mezarlığı'nda Aslan Gardiner mezarı
Mulford Evi, Doğu Hampton

East Hampton, New York eyaletindeki ilk İngiliz yerleşim yeriydi. 1639'da Lion Gardiner, Montaukett halkından Gardiner Adası olarak bilinen araziyi satın aldı. 1648'de bir kraliyet İngiliz tüzüğü, adayı hem New York hem de Connecticut'tan bağımsız olarak tamamen kapsanan bir koloni olarak tanıdı. Bu statüsünü Amerikan Devrimi'nden sonra, New York Eyaleti ve East Hampton Kasabası otoritesi altına girene kadar korudu.

12 Haziran 1640'ta Massachusetts , Lynn'den dokuz Püriten aile Southampton'da şu anda Vicdan Noktası olarak bilinen yere indi; bazıları daha sonra günümüz East Hampton'a göç etti. Doğu Hampton'daki ilk İngiliz yerleşimciler arasında John Hand, Thomas Talmage, Daniel Howe, Thomas Thomson, John Mulford, William Hedges, Ralph Dayton, Thomas Chatfield ve Thomas Osborn vardı.[7]

James Lane'deki Mulford Farmhouse, East Hampton'daki en iyi korunmuş 17. yüzyıl İngiliz sömürge evidir. Ahır, 1721 yılına kadar uzanıyor ve kompleks, yaşayan bir müze olarak işletiliyor. Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir.[8] Ev, 1680 yılında, East Hampton'ın ilk resmi taşıma belgesinde adı geçen, önde gelen bir erken yerleşimci olan Josiah Hobart için inşa edildi. Bu, East-Hampton[9] veya Dongan Patenti olarak biliniyordu. East Hampton Kasabasını yeni sahiplerine veren 1686 belgesi, o zamanki New York Valisi Thomas Dongan tarafından imzalandı. [10] Capt adlı patent. Hobart, "East-Hampton kasabasının mülk sahiplerinin ve müştereklerinin mütevellilerinden" biri. Rev'in oğulları Massachusetts , Hingham'daki Eski Gemi Kilisesi'nin kurucu bakanı Peter Hobart, Josiah Hobart ve kardeşi Joshua, aileleriyle birlikte Long Island'a göç etti. Josiah Hobart, Suffolk County Yüksek Şerifi olarak görev yaptığı East Hampton'a yerleşti. Bir bakan olan kardeşi Joshua, 45 yıl boyunca kasabaya hizmet ettiği Southold'a gitti.

East Hampton, ilk olarak Maidstone, Kent, İngiltere'den sonra Maidstone olarak adlandırıldı. Adı daha sonra komşuları Southampton ve Westhampton'ın coğrafi adlarını yansıtan "Easthampton" olarak değiştirildi.[11] "Maidstone", Maidstone Golf Kulübü de dahil olmak üzere şehir genelinde yer adlarında sıklıkla kullanılır. 1658'de Montauk'ta kurulan Deep Hollow Ranch, Amerika Birleşik Devletleri'nde sürekli çalışan en eski sığır çiftliğidir.

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Balina avcılığı[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton'ın ilk limanında yunuslar - Northwest Landing, 2007

East Hampton başlangıçta tarım için geliştirilmiş olsa da, yerleşimciler kısa süre sonra balinaların şehrin güney kıyılarında sık sık karaya çıktığını keşfettiler.

Balina avcılığı endüstrisinin zirvesinde, 1847'de, Sag Harbor'da yaklaşık 60 balina gemisi vardı ve ilgili işlerde 800 adam çalışıyordu. Herman Melville, Moby-Dick adlı eserinde bu köydeki balina avcılığına çok sayıda gönderme yaptı. Liman kısa bir zaman için New York'a rakip oldu. Ancak 1847'den sonra, liman ticari olarak kullanılmamaya başladı.

Sag Harbor'da deniz kaptanlığı yapılan ünlük kişilerin arasında, East Hampton'da doğan politikacı Howard Dean'in ataları da vardı.[12]

Sag Harbor'dan en ünlü seferler Mercator Cooper'ın yaptığı seferlerdi. 1845'te Ogasavara Adaları'nda batan Japon denizcileri alıp Tokyo'ya geri götüren bir Amerikan gemisindeydi.

Kent, özellikle Frank Mundus tarafından ünlü yapılan ticari spor balıkçılığıyla ünlüdür. Kasabadaki en büyük binalardan biri, Napeague'deki Vaat Edilen Toprak balık unu fabrikasıdır.

Başkanlar ve First Lady'ler[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton, Birinci Lady Julia Gardiner Tyler ve Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis çocukluklarını geçirdikleri mekan idi. 26. ABD Devlet Başkanı Theodore Roosevelt ise, İspanya-Amerika Savaşı'ndan döndükten sonra Montauk'ta Camp Wyckoff'ta kısa bir süre karantinaya alındı. Bill Clinton ve Hillary Clinton, 1998 ve 1999'da bir hafta süren yaz tatillerini geçirdiler.

Julia Gardiner Tyler[değiştir | kaynağı değiştir]

Julia Gardiner Tyler

Tyler, zengin Gardiner ailesinin bir üyesi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin eski First Lady'si olmasına rağmen, Amerikan İç Savaşı'ndan sonra ekonomik sorunlar yaşadı. Kocası bu savaş sırasında Amerika Konfedere Devletlerini desteklediği için savaş sırasında Konfederasyon başkenti ve Virginia'nın başkenti Richmond, Virginia'daki Hollywood Mezarlığı'nda gömüldü.

Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis[değiştir | kaynağı değiştir]

Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis

Jacqueline Kennedy Onassis, 28 Temmuz 1929'da Southampton Hastanesi'nde doğdu. Ebeveynleri Janet Norton Lee ve "Black Jack" olarak bilinen John Vernou Bouvier III, baba tarafından büyükbabası Binbaşı John Vernou Bouvier Jr.'ın East Hampton'daki evi Lasata'da kalıyorlardı.

Ailesi Maidstone Kulübü'nün üyeleriydi. O ve küçük kız kardeşi Lee Bouvier, ailesi boşandığında 10 yaşına kadar yazlarını East Hampton'daki evde geçirdiler. East Hampton ile olan bağlantısı 1970'lerde yeni bir ulusal ilgi gördü. Teyzesi Edith Ewing Bouvier Beale ve kuzeni Edith Bouvier Beale'in hayatlarını araştıran 1975 belgeseli Gray Gardens'ın yayınlanmasının ardından haberlerde yer aldı. Bu isimde bir malikanede yoksulluk içinde yaşadıkları ortaya çıktı. Jacqueline ve kocası Aristotle Onassis, akrabalarının hayatlarını iyileştirmek için para bağışladı.

Bouvier aile mezarlığı arsası, Cedar Caddesi'ndeki Most Holy Trinity Katolik Mezarlığı'ndadır. Jackie'nin babası, anneannesi, baba tarafından büyükanne ve büyükbabası ve baba tarafından büyük dedesi ve ayrıca Edith Ewing Bouvier Beale dahil olmak üzere çeşitli akrabalar mezarlığa gömüldü.

Bill ve Hillary Clinton[değiştir | kaynağı değiştir]

1998 ve 1999'da Hillary Clinton'ın Senato'nun New York'tan ayrılmasını düşündüğü konuşulduğunda, yazın East Hampton'da başladı ve Steven Spielberg'in Georgica Pond'daki evinde kaldılar. 2008'de ise Thomas H. Lee'nin evinde kaldılar.[13]

Zenginler için oyun alanı[değiştir | kaynağı değiştir]

Maidstone Kulübü

East Hampton, Gardiners Adası'nın yerleşimi ile ilk günlerinden beri, özellikle "Montauk Otoyolunun güneyi" zenginlerin yazlık mekanı olarak ün yapmıştır.

Manhattan'dan yüz elli milden fazla olan East Hampton, Austin Corbin'in Long Island Demiryolu Yolu'nu Bridgehampton, New York'tan Montauk'a kadar genişlettiği 1880 yılına kadar büyük ölçüde gelişmemiş olarak kaldı. Geliştirmenin bir parçası olarak, Arthur W. Benson bölgedeki Montaukket Kızılderilileri tahliye etmeye zorladı.

Benson, Montauk'taki Ditch Plains yakınlarındaki altı "kulübe", konakları tasarlaması için mimar Stanford White'ı getirdi. Kendi seçkin mahallelerini yönetmek için Montauk Derneği'ni kurdular. New York'tan East Hampton köyüne yeni erişimle, varlıklı aileler Southampton'dan doğuya gitti ve East Hampton'da konaklar inşa etti. Maidstone Golf Kulübü 1891'de açıldı. İlk "kulübeler" arasında, daha sonra 20. yüzyılın sonlarında TV figürü Dick Cavett'e ait olan Tick Hall vardı.

Montauk için büyük planlar gerçekleşmedi. Arazi ABD Ordusu'na satıldı. Theodore Roosevelt , İspanya-Amerika Savaşı'nın sonunda Camp Wyckoff'a çokça duyurulan bir ziyarette bulundu.

1926'da Carl G. Fisher, kuzeydeki Miami Sahili'ni bir varış noktası olarak geliştirmeyi planlayarak kentsel bir Montauk hayalini canlandırmayı amaçladı. Eski Benson mülkünü 2,5 milyon dolara satın aldı.[14] Ancak Fisher servitini 1929 Wall Street iflası sırasında kaybetti, bu yüzden arazi devlete satıldı.

Sanatçı kolonisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Springs'deki Pollock-Krasner evi.

East Hampton'ı bir sanatçı kolonisi olarak popülerleştiren sanatçılar arasında Willem de Kooning, Mark Rothko, Franz Kline, Ian Hornak, Larry Rivers, Alfonso Ossorio, Robert Motherwell, Andy Warhol, John Ferren, Thomas Moran, Louis Schanker, Charlotte Park, Ruth Kligman, Leo Castelli ve Ileana Sonnabend bulunur.[15]

Bu sanatçıların yanı sıra East Hampton'da yazlarını geçiren sanatçılar arasında Andy Warhol, Paul Morrissey ve Warhol'un misafiri olarak kalan Jacqueline Onassis, Lee Radziwill, Rolling Stones, Bianca Jagger, Jerry Hall, Liza Minnelli, Elizabeth Taylor, John Lennon, John Phillips ve Halston vardı.[16][17]

Doğal afetler[değiştir | kaynağı değiştir]

Cedar Point Deniz Feneri

East Hampton'ı etkileyen doğal afetler arasında 1938 Kasırgası ve 1954'teki Carol Kasırgası öne çıkar. 1938 fırtınası o kadar güçlüydü ki bir adada bulunan Cedar Point Deniz Feneri kasırga sonrasında anakaraya bağlandı.

Askerî tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaptan Kidd[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton, 17. yüzyılda ve 18. yüzyılın başlarında su yollarında korsanlara sahipti. Bu korsanların arasında en tanınanı Kaptan Kidd'di.

Kidd'in Long Island'ın her yerine hazine gömdüğü söyleniyor. Doğu Hindistan maceralarından sonra, 1699'da Sag Harbor yakınlarındaki Little Northwest Creek'te levazım ustası Hendrick van der Heul ile yolculuktan elde edilen ganimeti paylaştıktan sonra yollarını ayırdı.[18]

Amerikan Devrimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Amerikan Devrimi sırasında İngilizlerle Amerikan ordusu arasındaki Long Island Savaşı ve Meigs Baskını East Hampton'da cereyan etti.[19]

Gardiners Adası'ndaki malikane 1774'te yeni inşa edilmişti ve İngiliz kuvvetlerinin üyeleri, onu izinli veya izinsiz olarak savaş boyunca kullanacaklardı. İngiliz konuklar arasında Henry Clinton, John André ve Benedict Arnold bulunuyordu.[20]

1812 Savaşı[değiştir | kaynağı değiştir]

1812 Savaşı sırasında İngiliz fırkateynleri bir kez daha Doğu Hampton'ın kuzey koylarını kontrol etti ve özellikle Sag Limanı'na giden gemileri taciz etti.[21]

İspanyol Amerikan Savaşı[değiştir | kaynağı değiştir]

İspanya-Amerika Savaşı sırasında Ordu, Long Island'ı korumak amacıyla Gardiners Point Island'da bir kale inşa edildi.[22]

East Hampton yönetimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarihi, orijinal Kasaba hükümeti, East Hampton Kasabasının Mülk Sahiplerinin Mütevelli Heyeti ve Ortaklığı olarak bilinir. Bugün, şehirdeki ortak mülkiyetle ilgili günlük kararlardan resmen sorumludur. Mütevelli Heyeti, güçlerini, kasaba için özyönetimi kuran 9 Aralık 1686 tarihli New York Kraliyet Valisi Thomas Dongan tarafından imzalanan Dongan Patentinden alır.[23] Mütevellilerin işlettiği ortak mülkler arasında Georgica Göleti; gelgit havuzunun ne zaman boşaltılıp doldurulacağına onlar karar verir.

East Hampton'daki konutlar genellikle mimari dergilerde yer alır. Mimari açıdan ünlü olan evlerin arasında özellikle Adelaide de Menil'in Lane evi[24] ve Robert AM Stern tarafından tasarlanan evler öne çıkar.[25]

Demografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre nüfus verileri
Sayım yılı Nüfus
17901.497
18001.5493.5%
18101.484-4.2%
18201.64610.9%
18301.6681.3%
18402.07624.5%
18502.1222.2%
18602.2676.8%
18702.3724.6%
18802.5156.0%
18902.431-3.3%
19003.74654.1%
19104.72226.1%
19204.8522.8%
19306.56935.4%
19406.529-0.6%
19506.325-3.1%
19608.82739.6%
197010.98024.4%
198014.02927.8%
199016.13215.0%
200019.71822.2%
201021.4578.8%

Topluluklar ve yerler[değiştir | kaynağı değiştir]

Köyler[değiştir | kaynağı değiştir]

Hamletler[değiştir | kaynağı değiştir]

Nüfus sayımı belirlenmiş yerler[değiştir | kaynağı değiştir]

Yukarıdaki köy ve hamletlere ek olarak, East Hampton'da ayrıca iki nüfus sayımı için kullanılan yer bulunur:

Eyalet parkları[değiştir | kaynağı değiştir]

Suffolk İlçe parkları[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğitim[değiştir | kaynağı değiştir]

Ünlü Amerikalı eğitimci Catharine Beecher, East Hampton'da doğdu.

Ulaşım[değiştir | kaynağı değiştir]

Demiryolu hatları[değiştir | kaynağı değiştir]

Long Island Rail Yol East Hampton'a hizmet veren tek demiryoludur. East Hampton'da Montauk, East Hampton ve Amagansett olmak üzere üç tren istasyonu bulunur.

Otobüs servisi[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton'a New York'tan Hampton Jitney ile erişebilir.

Havaalanları[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton'ta East Hampton ve Montauk Havalimanı olmak üzere iki havalimanı bulunur.

Feribot servisi[değiştir | kaynağı değiştir]

East Hampton'a Block Island, New London, Martha's Vineyard'daki Oak Bluffs'tan feribot servisi bulunur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "2016 U.S. Gazetteer Files". United States Census Bureau. 2 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Temmuz 2017. 
 2. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; USCensusEst2016 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 3. ^ Nijman, Jan (2020). Geography: Realms, Regions, and Concepts (20. bas.). Wiley. ISBN 978-1119607410. 
 4. ^ "Overview - Town of East Hampton". 25 Eylül 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ocak 2007. 
 5. ^ "East Hampton Climate Summary". Weatherbase. 13 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2015. 
 6. ^ a b John A. Strong, The Montaukett Indians of Eastern Long Island (Iroquois and Their Neighbors), New York: Heart of the Lakes Publishing, June 1998.
 7. ^ "A history of the town of East-Hampton, N.Y". Sag-Harbor, J.H. Hunt, printer. 1897. 26 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 8. ^ AIA Architectural Guide to Nassau and Suffolk Counties, Long Island, American Institute of Architects Long Island Chapter, American Institute of Architects, Society for the Preservation of Long Island Antiquities, Courier Dover Publications, 1992 25 Haziran 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 0-486-26946-9
 9. ^ East-Hampton Pattent, wikisource
 10. ^ "The Dongan Patent" 27 Şubat 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., montauk.com
 11. ^ "East Hampton, New York (U.S.) - CRW Flags History". 29 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 12. ^ "Ancestry of Gov". 24 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 13. ^ "Clintons Relaxing at Wiborg's Beach House (Maybe) - East Hampton Star - June 13, 2008". 28 Haziran 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2008. 
 14. ^ "Carl Fisher - Architect of Montauk - Montauklife.com". 29 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 15. ^ "The Tempest by Jerry Saltz (reprinted on artnet.com)". 3 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 16. ^ "'70's Hamptons Glamor: The Eothen Estate And The Superstars Who Summered There". GuestofaGuest.com. 18 Haziran 2010. 11 Temmuz 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2010. 
 17. ^ "Long Island: Andy Warhol Visual Arts Preserve - Nature Conservancy". 19 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 18. ^ "PIRATES AND PROHIBITION Excerpted from, "East Hampton History," by Jeannette Edwards Rattroy, copyright 1953; Printed by Country Life Press, Garden City, NY (excerpted on longislandgeneology.com) Access January 12, 2007". 18 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 19. ^ "The Story of Isaac Van Scoy - Early East Hampton - Long Island Genealogy". 25 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 20. ^ The Manor of Gardiners Island - The Magazine of American History with Notes and Queries By John Austin Stevens - January 1885
 21. ^ "Eastern Suffolk During the War of 1812 - Longislandgenealogy.com". 13 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 22. ^ "Camp Wickoff/Wyckoff on Montauk Point, Long Island - Longislandgeneology.com". 25 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2021. 
 23. ^ "trustee.easthmptonny.gov". 5 Temmuz 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ocak 2007. 
 24. ^ "A New Campus - Dan's Papers - October 13, 2006". 28 Eylül 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ocak 2007. 
 25. ^ "Priciest Property in U.S. History: $100 Million De Menil-Carpenter estate is sold to financier May 24, 2007 East Hampton Star". 17 Temmuz 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Haziran 2007.