Eçift

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

İstanbul merkezli eÇift, nitelikli bekârlar için hizmet veren ilişki ve arkadaşlık sitesidir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

eÇift bir Elit Teknoloji Hizmetleri İnternet A.Ş. markasıdır. Nisan 2009’da Türkiye’de kurulan şirket, Aralık 2009’da ecift.com web adresi üzerinden evlilik ve arkadaşlık sitesini hizmete sokmuştur. Şubat 2012’de ecift.de’yi kurup, hizmetlerini Almanca ve Türkçe dillerinde olmak üzere, özellikle Almanya’da yaşayan Türk bekârları göz önünde bulundurarak genişletmiştir.

2010 yılında 3TS Capital Partners, eCift.com’un sahibi olan Elit Teknoloji Hizmetleri İnternet Anonim Şirketi’ne 3 milyon Euro’luk (7,4 milyon TL) yatırım gerçekleştirmiş ve şirketin azınlık hissedarı olmuştur. 3TS Capital Partners, Türkiye’yle ilgilenen fonlara fon sağlayan Istanbul Venture Capital Initiative (iVCi) ile yaptığı işbirliği çerçevesinde bu yatırımı gerçekleştirmiştir.Daha önce b-to-v Partners AG, Parship.de kurucu ortaklarından Konstantin Urban ve Hotel.de kurucusu Stefan Morschheuser’in melek yatırımlarla desteklediği eÇift, BrainsToVentures‘dan (b-to-v) yatırım aldığında yarım milyon üyeye sahipken bugün 3,2 milyonu aşkın kayıtlı üyeye ulaşmıştır.

Şirket bilgileri ve verileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kayıtlı üye sayısı 4 milyondur. Erkek ve kadın üye oranı 49’e %51’dir.

Yatırıcımları arasında 3TS Cisco Growth Fund’la birlikte Istanbul Venture Capital Initiative (“iVCi”) bulunan eÇift, bir Elit Teknoloji Hizmetleri İnternet A.Ş. markasıdır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]